Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Společnost McAfee váš počítač chrání před infekčními viry, ale někdy se může stát, že potřebujete McAfee zakázat, aby jste mohli nainstalovat program nebo provést nějaké jiné pokročilé příkazy v počítači. McAfee můžete jednoduše zakázat z jeho nabídky „System Tray“, ale co když McAfee potřebujete úplně odinstalovat? Tady jsou věci už trochu složitější. Následujte krok 1 níže, kde se dozvíte jak zakázat nebo odinstalovat jakýkoliv produkt společnosti McAfee.

Část 1
Část 1 ze 2:

Dočasně zakázání McAfee

 1. 1
  Vezměte v úvahu nechat McAfee povolen. Ačkoliv programy vám budou často říkat, abyste během instalace zakázali váš antivirus, vlastně to není skoro nikdy zapotřebí. Instalace by měla pokračovat bez nějakých problémů. Zakázání antiviru během instalace, vás nechává náchylnými k malwaru, obsaženého v instalátoru.[1]
 2. 2
  Dvakrát klikněte na ikonu McAfee, která se nachází v systému „System Tray“. Tento systém je umístěn na ploše v pravém dolním rohu. Ikona vypadá jako "M" v červeném štítu. Pokud ikonu nevidíte, klikněte na tlačítko se šipkou, které se nachází na na okraji panelu „System Tray“, čímž rozbalíte nabídku a uvidíte všechny ikony.
 3. 3
  Klikněte na "Prohledávání v reálném čase". Toto tlačítko je umístěno v horní části okna, pod zeleným bannerem. Ve výchozím nastavení zadejte "Zapnout".
 4. 4
  Zakažte prohledávání v reálném čase. Když kliknete na tlačítko, dostanete možnost zakázat prohledávání v reálném čase a také na jak dlouho ji chcete zakázat. Nikdy byste neměli být příliš dlouho bez aktivní ochrany, proto se ujistěte, že je možnost naplánována se znovu zapnout ihned, jakmile budete hotoví s vaším úkolem.
 5. 5
  Vypněte Firewall. Pokud potřebujete zakázat McAfee Firewall, můžete to udělat podobným způsobem. Klikněte na tlačítko "Firewall", které je umístěno na kontrolním panelu McAfee, které je umístěno pod tlačítkem "Prohledávání v reálném čase". Můžete si nastavit jak dlouho bude Firewall zakázaný. Podobně jako Prohledávání v reálném čase, neměl by být zakázaný déle než je potřeba.
  • Pokud máte program, který potřebuje obejít Firewall, zvažte otevírací porty namísto zakázání celého Firewallu.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Odinstalování McAfee

 1. 1
  Odinstalování softwaru McAfee. Může být těžké odstranit McAfee a vyžaduje to použití dalšího softwaru. Předtím než tento software dostanete, musíte nejdříve odinstalovat hlavní programové soubory. To můžete provést v nabídce Programy a funkce, umístěné v Kontrolním panelu.
  • Klikněte na lačítko Start a zvolte "Kontrolní panel" nebo uživatelé Windows 8 mohou stisknout Win+X a vybrat "Kontrolní panel".
 2. 2
  Klikněte na Programy a Funkce nebo "Odinstalovat program" pokud jste v sekci Zobrazení kategorie. Uživatelé Windows XP by měli kliknout na " Přidat/odebrat programy".
 3. 3
  V seznamu najděte McAfee. Může se stát, že budete muset počkat několik minut než se celý seznam načte. Mohou tam být také uvedeny některé produkty společnosti McAfee. Každý bude muset být odstraněn.
 4. 4
  Odstraňte programy. S vybraným programem McAfee klikněte na tlačítko Odinstalovat. Během instalačního procesu následujte jakýchkoliv instrukcí. Opakujte pro jakékoliv další produkty společnosti McAfee v seznamu programů.
 5. 5
  Stáhněte si Spotřebitelský nástroj na odstraňování produktů. Jedná se o program zdarma poskytovaný společností McAfee, který vám umožňuje kompletně odstranit všechny produkty McAfee. Můžete si jej stáhnout přímo z webové stránky McAfee; najděte v Googlu "MCPR" a jako první výsledek by se vám měla zobrazit stránka McAfee.[2]
 6. 6
  Nástroj spusťte. Po stažení programu, spusťte program pro odstraňování zbývajícího softwaru. Budete muset souhlasit s podmínkami licenční smlouvy a pro spuštění dokončit Captcha. Po dokončení programu, se vám zobrazí zpráva "Vyčištění bylo úspěšné". Pro dokončení procesu restartuje počítač.
  • Pokud se vám zobrazí zpráva "Vyčištění bylo neúspěšné",´klikněte na tlačítko "Zobrazit protokoly" a uložte soubory Poznámkového bloku, které se zobrazí. Kontaktujte technickou podporu společnosti McAfee a dejte jim soubor s protokoly pokud to po vás budou chtít.[3]
  Reklama

Varování

 • Pokud je váš antivirový software vypnutý, je váš počítač je ohrožen různými online hrozbami. Když jsou vaše bezpečnostní programy zakázány, pokud je to možné nechoďte na Internet a co nejdříve restartujte program.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 872 krát
Kategorie: Software
Stránka byla zobrazena 7 872 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama