Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete být samostatní, ale nemáte kapitál na to, abyste si koupili franšízu nebo si otevřeli obchod, zkuste si založit internetový obchod. Když budete mít e-shop, dostanete se k milionům zákazníků a nebudete muset platit za pronájem prostor. Jako u každého jiného obchodování ale budete potřebovat solidní produkt a solidní marketingový plán. V tomto článku se dozvíte jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Založte si e-shop

 1. 1
  Definujte svůj produkt nebo službu. Založit si internetový obchod vám poskytne přístup k milionům zákazníků, ale budete mít také větší konkurenci. Nezáleží na tom, co se snažíte prodat, můžete si být jistí, že i další obchodníci mají stejné nápady. Čím se tedy váš produkt liší od těch ostatních? Pokud chcete, aby váš produkt vystoupil z davu, budete muset vymyslet něco, co stojí za to. [1]
  • Řekněme, že vyrábíte šperky – to ale dělají i miliony jiných lidí. V čem jsou vaše šperky lepší? Pokud chcete prodávat nějaký produkt, musí být originální.
  • Nabídněte své odborné zkušenosti. I když nemáte moc originální produkt, odborné zkušenosti vám ho mohou pomoci prodat. Pokud prodáváte například pleťovou kosmetiku, pomůže vám, když budete vzdělaní v tomto oboru.
  • Sledujte konkurenci. Zjistěte si, kde jsou díry na trhu a snažte se je svými produkty zaplnit.
 2. 2
  Zaregistrujte se. Musíte si svůj obchod zaregistrovat podle zákonů ve vaší zemi. Vyberte si nějaké oficiální obchodní jméno a nejprve si zajistěte všechny nezbytné dokumenty.
  • Než se do toho pustíte, měli byste mít připraven obchodní plán. Zamyslete se nad výrobními náklady, náklady na dopravu, daněmi a poplatky za webové služby.
  • Zjistěte si, jaké zákony ve vaší zemi platí a řiďte se při zařizování obchodu podle nich.
 3. 3
  Zaregistrujte si doménu. Mělo by to být něco jednoduchého, krátkého a výstižného, aby si to lidé snadno zapamatovali. Navštivte stránky nějaké registrační společnosti a zkuste zjistit, jestli je vaše požadovaná doména k dispozici. Až si najdete vhodnou doménu, rychle si ji zaregistrujte.
 4. 4
  Na internetu najdete tyto služby zdarma, ale pokud to s e-shopem myslíte vážně a chcete podnikat dlouhodobě, bude lepší si za tyto služby zaplatit. Nebudete tak muset mít strach, že narazíte na problémy. Vyberte si poskytovatele, který vám umožní růst. [2]
  • Některé hostingové služby jsou vysoce strukturované a umožní vám vybrat si z mnoha šablon, abyste s tvorbou webových stránek neměli žádné potíže. Jiné služby vám umožní starat se o programování a být flexibilnější.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Vytvořte si svůj online obchod

 1. 1
  Vytvořte si stylovou a funkční webovou stránku. Elegantní, funky, hipsterské, nebo klasické – vaše stránky by měly odrážet váš produkt. Nezáleží na stylu, je ale důležité působit profesionálním dojmem. Nebudete schopni si získat důvěru lidí osobně, takže budete potřebovat stránku, která to udělá za vás. Vaše stránka by měla být přehledná, zajímavá a hlavně jednoduchá na používání. [3]
  • Design stránek by měl ladit s vaším produktem. Pokud například vyrábíte tradiční šperky, pořiďte si stránky se zajímavým fontem a jednoduchým podkladem, aby se zákazníci mohli plně soustředit na vaše produkty.
  • Zařiďte si online portfolio. Ať už jste programátor, grafický designer, instalatér nebo překladatel, bylo by dobré si vytvořit webové portfolio, aby vaši potenciální klienti viděli ukázky vaší práce a mohli se rozhodnout, zda vašich služeb chtějí využít.
  • Nemusíte si webové stránky vytvářet sami – jistě najdete spoustu profesionálních grafiků, kterým to půjde dobře od ruky. Navíc na internetu najdete spoustu šablon, ze kterých si můžete jednoduše vybrat. Pokud už víte, jak byste si to představovali, nejlepší bude najmout si grafika, kterému zadáte přesné parametry.
  • Zákazníci by měli udělat maximálně dva kliky, než se dostanou na stránku, na které si mohou vaše produkty objednat.
 2. 2
  Pořiďte si software na internetové obchodování. Budete ho potřebovat, aby si vaši klienti mohli prohlížet vaše produkty, zadávat své informace a bezpečně nakupovat přes internet. Tento software bezpečně uloží jejich údaje. Neměli byste na tom šetřit, protože software, který si zvolíte, do jisté míry určí to, jak se bude klientům nakupovat a jak budou jejich údaje zabezpečené.
  • Stránky jako je Shopify nebo Volusion nabízejí balíčky s šablonami zdarma, zpracováním kreditních karet a dalšími věcmi. Tyto služby vám prodej vašich produktů v mnohém usnadní. Nemusíte pracovat s žádnými osobními šablonami a rozhraními – jednoduše si vytvoříte e-shop v rámci parametrů služby, kterou si zakoupíte.
 3. 3
  Zařiďte si podnikatelský účet. V minulosti se služby spoléhaly hlavně na hotovost a šeky a zařizování systému na kreditní karty nebylo potřeba. Když budete používat služby jako je PayPal, bude pro vás velmi jednoduché přijímat téměř všechny formy plateb a budete mít své obchodování zabezpečené.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak prodat své produkty

 1. 1
  Opatřete své webové stránky zajímavým obsahem. Zaměřte se na klíčové oblasti své nabídky a profesionálně je zobrazte. Tak jako potenciálním zaměstnavatelům ukazujete životopis a reference, měli byste se snažit své webové stránky udělat tak, aby na klienty dobře zapůsobily.
  • Nepoužívejte žargon. Pokud nabízíte technickou odbornost, napište své stránky tak, aby jim rozuměli i klienti a ne pouze vaši kolegové. Když budete používat žargon, potenciální klienti nebudou vašim stránkám rozumět a raději si najdou někoho jiného.
 2. 2
  Nezapomínejte na sociální sítě. Ať už podnikáte v jakémkoli oboru, měli byste se vždy snažit rozhazovat sítě a dávat lidem o svém podnikání vědět. Využívejte Facebook, Twitter a LinkedIn. Pokud máte graficky orientovaný obchod, pořiďte si také účet na Flickr a Tumblr. Každou novinku (nové fotky, nové smlouvy, nové produkty) nezapomeňte umístit na všechny své sociální sítě. Na všechny sítě také nezapomeňte dát odkazy na webové stránky vašeho e-shopu.
 3. 3
  Staňte se partnerem. Existuje mnoho společností a webmasterů, kteří využívají partnerské programy, aby posílili své prodeje. Většinou jsou tyto programy zdarma. Když se přihlásíte k nějakému programu, bude vám přiděleno speciální partnerské ID, které vám bude sloužit pro marketing produktů. Když si někdo koupí produkt přes tento odkaz, získáte z prodeje provizi.
  • Pokud se například stanete partnerem Musician’s Friend, což je online obchod s hudebními nástroji, můžete jejich produkty inzerovat na své stránce. Když někdo na vaší stránce klikne na odkaz, který ho dostane na stránky Musician’s Friend a něco si tam zakoupí, dostanete z tohoto nákupu provizi.
 4. 4
  Přidejte si na stránky službu Google AdSense. Tato služba je skvělá pro malé i velké webové stránky. Umístí na vaše stránky reklamy na podobné produkty a služby zaměřené na lidi, kteří vaše stránky navštěvují. Vy dostanete peníze za každé kliknutí na tyto reklamy.
  Reklama

Tipy

 • Založit si e-shop může být jednoduché, ale i těžké. Záleží na tom, jak dobře se na to připravíte a jak budete řešit vzniklé problémy. Když tomu věnujete dost času a energie a nezanedbáte nic důležitého, můžete si pomocí svého e-shopu vydělávat dobré peníze.
 • Jako jednu z prvních věcí si musíte zajistit platební systém. Existují obchody, které klientům odečtou peníze hned po uzavření smlouvy a peníze se klientovi odečtou z banky a připíšou se rovnou na váš účet, ale někteří klienti požadují platbu s použitím konkrétního platebního systému. Bude dobré zajistit si platby přes PayPal, protože je to nejjednodušší a je to bezpečné jak pro vás, tak pro vaše klienty.
 • Najděte si ověřený obchodní systém.
 • Udělejte si průzkum trhu a zjistěte, zda má váš produkt šanci, aby se na trhu uchytil.
Reklama

Varování

 • PayPal má bohužel také omezení, protože když ho lidé používají pro platby s kreditními kartami, přichází o možnost přímé refundace ceny.
 • Nikdy neplaťte nikomu za to, že vám ukáže, jak vydělávat peníze. Utrácejte své peníze opatrně.
 • Nezapomínejte na to, že jde o byznys. Poučte se ze svých chyb a buďte připraveni v případě potřeby i trochu riskovat.
 • Vyberte si osvědčený a bezpečný hostingový systém, který vás provede celým procesem tvorby webových stránek a e-shopu.


Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 71 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 282 krát
Kategorie: Obchod
Stránka byla zobrazena 5 282 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama