Stáhnout PDF Stáhnout PDF

S několika snadno zapamatovatelnými metodami a dostupnými prostředky, které máte jistě doma, se můžete cigaretového zápachu snadno zbavit. Nenechejte se opět přistihnout! Naučte se odstranit zápach ze sebe, z pokoje a zjistěte si, jak zajistit, aby se vás v budoucnu nedržel. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak skrýt zápach na sobě

 1. 1
  Vezměte si žvýkačku. Mějte po ruce žvýkačku, kterou si budete moci vzít hned po vykouření cigarety. Můžete použít také mentolový bonbon. Kromě jiných metod je žvýkačka nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zamaskovat to, že jste kouřili cigarety. Můžete si žvýkačku dát i při kouření a po vykouření cigarety si vzít další.
  • Pokud budete mít možnost, vyčistěte si zuby ještě dříve, než budete s někým mluvit. Vůně sprejů do úst většinou rychle vyprchá, ale jde o další efektivní metodu, která funguje stejně dobře, jako ústní voda.
 2. 2
  Důkladně si umyjte ruce mýdlem. Ruka, ve které jste drželi cigaretu, bude zapáchat nejvíce. Když si ruce důkladně umyjete, zbavíte se zápachu, který vám na nich ulpěl. Použijte silně voňavé tekuté mýdlo.
 3. 3
  Umyjte si obličej. Je důležité si také mýdlem a vodou umýt obličej. Důkladně si ho umyjte zejména kolem brady a úst. Pokud máte vousy, měli byste se na ně zaměřit, protože zápach se ve vousech často drží.
  • Můžete použít alkoholovou desinfekci, nebo deodorant, ale je možné, že byste neobvyklou vůní přitáhli ještě více pozornosti. Pokud chcete, aby lidé nic nepoznali, neměli byste se polévat litry kolínské. Naneste si jen trochu deodorantu na krk, aby si lidé mysleli, že jste to jen trochu přehnali a neměli pocit, že se před nimi snažíte něco skrýt.
 4. 4
  Vyvětrejte si vlasy. Pokud máte dlouhé vlasy, stáhněte si je před kouřením do culíku a po kouření si je rozpusťte. Projděte se chvíli po venku, nebo se projeďte autem se staženými okénky, aby se vám vlasy přirozeně vyvětraly.
  • Můžete použít také vlasový gel, tužidlo, nebo jiný produkt, který běžně používáte.
 5. 5
  Zápach z oblečení odstraňte pomocí vysoušecích ubrousků, nebo osvěžovače. Pokud chcete, aby vaše oblečení nezapáchalo cigaretami, použijte látkové vysoušecí ubrousky, které zápach absorbují. Některé přírodní osvěžovače vzduchu mohou také odstranit zápach z oblečení, místo aby ho jen zamaskovaly, jako parfémy, kolínské a vody po holení.
  • Nikdy nenoste po kapsách nedokouřené nedopalky cigaret. Nedopalky zapáchají mnohem silněji, než samotný kouř a popelníkového zápachu, který způsobují, se jen tak nezbavíte. Nezahazujte je, ale najděte si pro ně vhodné místo.[1]
  • Mějte v autě nebo na stole krabičku, ve které budete mít žvýkačku a vysoušecí ubrousky. Tyto dvě věci používejte po každém kouření a budete mít jistotu, že nebudete zapáchat. Tuto krabičku proti zápachu s sebou noste vždy, když budete chtít kouřit.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Jak vyvětrat místnost

 1. 1
  Nechejte pootevřená okna. Pokud víte, že budete kouřit uvnitř a chcete se vyhnout silnému zápachu, kuřte u otevřených oken. Když budete kouř vyfukovat z okna a budete držet zapálenou cigaretu co nejblíže u okna, podaří se vám omezit množství zapáchajícího kouře v místnosti.
  • Pokud chcete mít jistotu, že se vám kouř oknem nedostane zpět, použijte malý větrák a namiřte ho směrem k oknu. Kouř vyfukujte ven z okna a později nebudete muset řešit žádný zápach.
 2. 2
  Použijte domácí čistič proti zápachu. Vytvořte si „rasta trubičku“ z ruličky od toaletního papíru, vysoušecích ubrousků a gumičky. Nacpěte do prázdné ruličky co nejvíce vysoušecích ubrousků a jeden přetáhněte přes okraj a připevněte ho gumičkou. Při kouření vyfukujte kouř do druhého konce trubičky. Omezíte tím množství zápachu z cigarety.
  • Když to uděláte, nezbavíte se sice zápachu kouře úplně, ale omezíte ho na minimum. Kouř, který vychází přímo z cigarety, bude stále představovat problém, takže tuto metodu zkombinujte s jinými metodami – například kuřte z okna a zapalte si vonnou svíčku.
 3. 3
  Palte vonné svíčky a tyčinky. Když budete mít dostatečnou zásobu vonných tyčinek a svíček, které budete moci při kouření zapálit, podaří se vám zamaskovat zápach cigaret. Vonné tyčinky jsou nejlepší, zejména pokud je pravidelně pálíte, protože voní kouřem. Podezřívaví rodiče nebo spolubydlící ve vůni tyčinek nemusejí cigaretový zápach ani zaznamenat. [2]
 4. 4
  Vysajte koberec. Pokud máte v pokoji koberec, kouř se do něj rychle dostane a pokoj vám bude stále zapáchat. Pokud se chcete zápachu zbavit, důkladně koberec vyluxujte. Samo o sobě to stačit nebude, ale pomůže vám to trochu pročistit vzduch v místnosti.
 5. 5
  Nastříkejte na koberce, závěsy a další čalouněné věci osvěžovač vzduchu. Osvěžovač vzduchu je nejlepším přítelem kuřáka. Dokáže odstranit zápachy a má příjemnou vůni, která umí zamaskovat zápach cigaret i v uzavřené místnosti. Mějte vždy po ruce lahvičku tohoto malého zázraku a pravidelně ho stříkejte na všechny čalouněné povrchy a oblečení, do kterých by se mohl dostat zápach. [3]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Jak se vyhnout zápachu cigaret

 1. 1
  Kuřte vždy venku. Pokud nechcete, aby vás někdo přistihl, při kouření uvnitř se vám zápach dostane do oblečení a do vlasů, takže se ho jen tak nezbavíte. Jděte tedy kouřit ven, kde proudí čerstvý vzduch a kde kvůli jedné cigaretě nebudete zapáchat půl dne.
  • Pokud fouká vítr, otočte se k něm zády, aby kouř šel pryč od vás a nefoukal vám do obličeje, do vlasů a na oblečení.
  • Někteří kuřáci si myslí, že kouřit ve vlhkém prostředí nebo v dešti zajistí, že se zápach do oblečení nedostane. Pokud máte místo, kde můžete kouřit, aniž by se vám cigareta namočila, můžete zkusit, zda to funguje.
 2. 2
  Svlékněte si před kouřením oblečení. Pokud je to možné, svlékněte si kabát nebo sako před tím, že si zapálíte a odneste je do jiné místnosti, aby se k nim kouř nedostal. Potom si budete moci obléknout oblečení, které nebude zapáchat. Budete sice mít zápach na těle, ale když nebudete mít zapáchající oblečení, nebude tak silný.
  • Můžete si také oblékat sako nebo mikinu, ve které budete vždy kouřit. Vyberte si silnou vlněnou mikinu nebo svetr, který pohltí zápach kouře.
 3. 3
  Noste klobouk a rukavice. Můžete si vybrat oblečení, které budete nosit pouze při kouření a do kterého se budete moci převlékat, aby z vás cigarety nebyly cítit. Na hlavu si dejte čepici a vezměte si tenké rukavice.
  • Než půjdete dovnitř, svlékněte si rukavice i čepici a schovejte si je na nějaké vhodné místo. Když je necháte venku, nebo třeba v autě, vyvětrají se a nevzbudíte podezření.
 4. 4
  Kuřte vestoje, aby se vám kouř nedostal na boty a kalhoty. Zní to sice trochu hloupě, ale když budete cigaretu držet co nejdál od těla, podaří se vám zápach omezit. Většina zápachu nepochází z kouře, který vdechujete a vydechujete, ale spíše z kouře, který vychází z hořící cigarety. Držte cigaretu dál od těla, nebo ji odkládejte do popelníku, aby se vás kouř příliš nedržel.
  Reklama

Tipy

 • Mentolové cigarety nezapáchají o nic méně, než běžné cigarety.
 • Když si zajdete na dlouhou procházku, kouř se z vás vyvětrá.
 • Pokud máte tu možnost, dejte si sprchu a vezměte si čisté oblečení.
 • Pokud kouříte venku a žvýkáte žvýkačku vždy, když přijdete domů, vaši rodiče mohou pojmout podezření. Dejte si tedy pozor, abyste neměli žvýkačku vždy, když přijdete domů, nebo odcházejte z domu již se žvýkačkou a pouze si ji vyměňte. *Žvýkačky bez cukru jsou na rozdíl od cigaret dobré pro vaše zdraví, protože vám vyčistí zuby.
Reklama

Varování

 • Kouření je nebezpečné a způsobuje rakovinu plic a srdeční onemocnění. Zkuste s tímto zlozvykem přestat.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 24 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 20 982 krát
Kategorie: Obecné zdraví
Stránka byla zobrazena 20 982 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama