Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Snažíte se přečíst si článek na iPadu, ale pokaždé, co se pohnete, tak se vaše obrazovka otočí. Jak frustrující! Pokud už vás unavuje snaha neustále krotit vaši obrazovku, tak ji můžete v požadované pozici rychle uzamknout pomocí Ovládacího centra nebo postranního přepínače. Záleží jen na tom, jak máte nastavený váš iPad.

Metoda 1 ze 3:
Nastavování postranního přepínače

Podle toho, jak máte nastavený váš iPad, můžete na postranním přepínači nastavit buď režim ticha nebo uzamykání orientace obrazovky. Případně tak můžete použít Ovládací centrum, kde se vám naskytne druhá možnost, jak orientaci obrazovky nastavit. Tyto kroky jsou založené na domněnce, že používáte postranní přepínač na zamykání orientace obrazovky a Ovládácí centrum na tichý režim. Lze je však použít i obráceně.

 1. 1
  Otevřete Nastavení. Tam můžete nastavit váš postranní přepínač na funkci režim ticha nebo na uzamykání automatické rotace obrazu. Jakmile si vyberete jednu z možností, tak ta druhá bude přístupná v Ovládacím centru.
  • Například: Pokud postranní přepínač je nastaven na uzamykání orientace obrazovky, v Ovládacím centru uvidíte tlačítko na tichý režim a ne tlačítko uzamykání orientace. Pokud je však postranní přepínač nastaven na tichý režim, tak v Ovládacím centru se objeví tlačítko na uzamykání orientace orbazovky.
 2. 2
  Klepněte na Obecné. To vám umožní změnit funkce postranního přepínače.
 3. 3
  Najděte sekci “Přepínač na straně”. Klepněte na “Uzamčení rotace”.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Používání Ovládacího centra

 1. 1
  Natočte váš iPad na orientaci obrazovky, kterou chcete používat. Jakmile zamknete iPad, orientace obrazovky se při otáčení iPadem už nezmění. Takže obrazovku si první natočte na orientaci, na kterou ji chcete nastavit.
 2. 2
  Přejeďte prstem nahoru od spodku obrazovky. Otevře se vám Ovládací centrum. Tam budete moci rychle upravit nastavení vašeho iPadu.
 3. 3
  Klepněte na tlačítko “Zámek orientace". Takto uzamknete orientaci obrazovky a zamezíte tak případné rotaci obrazovky. Jakmile je tlačítko zapnuté, tak se zbarví do bíla.
  • Pokud místo zámku orientace vidíte tlačítko zeslabení, vyhledejte jiné řešení.
 4. 4
  Ovládací centrum zavřete přetáhnutím dolů. Pokud chcete znovu umožnit rotaci obrazovky, otevřete Ovládací centrum a opět klepněte na tlačítko “Zámek orientace".
  Reklama

Tipy

 • Pokud uzamykání rotace obrazovky nefunguje, zkuste restartovat iPad.
 • Ne všechny aplikace podporují rotaci obrazovky.
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 2 494 krát
Kategorie: Smartphony Apple
Stránka byla zobrazena 2 494 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama