Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nemůžete zapomenout na dívku, která se vám líbí a máte kvůli tomu problém užívat si života? Zkusili jste již všechno, ale stále se vám nedaří ji dostat z hlavy? Možná si myslíte, že na ni nikdy nezapomenete, ale nemusíte mít strach – v tomto článku se dozvíte, co dělat.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Uvědomte si svůj problém

 1. 1
  Uvědomte si, že na dívku musíte zapomenout. Než začnete pracovat na tom, abyste na ni skutečně zapomněli, musíte si uvědomit, že je to nutné. Musíte přestat lhát sami době a popírat, že na tuto dívku myslíte příliš často a že to pro vás není dobré. Jak poznáte, že na dívku nemůžete zapomenout?
  • Máte pocit, že na ni myslíte každých pět minut.
  • Když se snažíte na ni zapomenout, myslíte na ni ještě častěji.
  • Srovnáváte tuto dívku se všemi ostatními dívkami.
  • Nemáte zájem o žádné jiné dívky, i když mají ony zájem o vás.
  • Píšete o dívce povídky a příběhy, nebo si neustále kreslíte její tvář.
  • Každá písnička vám tuto dívku připomene.
  • Neustále sledujete její profily na sociálních sítích.
  • Máte pocit, že bez této dívky nebudete nikdy šťastní.
 2. 2
  Zjistěte, proč na ni nemůžete přestat myslet. Jakmile si uvědomíte, že máte problém, měli byste zjistit, z jakého důvodu na dívku nemůžete přestat myslet. Když to zjistíte, podaří se vám nalézt řešení. Zde je několik možných důvodů, proč na dívku nemůžete přestat myslet:
  • Ještě nikdy jste nepotkali tak skvělou dívku a jste si jistí, že takovou už ani nepotkáte. Je pro vás tak výjimečná, že ji musíte mít. Pokud je to váš případ, musíte si uvědomit, že když budete trpěliví, potkáte ještě lepší a výjimečnější dívku.
  • Jste tak nespokojení se svým životem, že máte pocit, že vám tato dívka pomůže vyřešit všechny vaše problémy a jedině s ní budete šťastní. Pokud je to tak, měli byste zapracovat na ostatních aspektech svého života, jako je zdraví, nebo vztahy.
  • Přistupujete tímto způsobem ke každé dívce, která se vám líbí. Přeskakujete od jedné posedlosti k druhé. Pokud je to váš případ, taková posedlost dívkou vám může zkazit život a všechny budoucí vztahy.
  • Zrovna se vzpamatováváte z vážného vztahu. Pokud je to váš případ, nebude snadné na dívku zapomenout, ale nakonec se vám to jistě podaří. Můžete si na wikiHow najít články o tom, jak se vzpamatovat z rozchodu.
 3. 3
  Připravte si plán. Až zjistíte, proč na dívku nemůžete přestat myslet, připravte si plán, jak to uděláte. Možná máte pocit, že je to nemožné, ale když budete mít dobrý plán a budete odhodlaní ho uskutečnit, bude to snazší, než si myslíte. Do svého plánu byste měli zahrnout následující věci:
  • Pokud jste to ještě neudělali, přerušte s dívkou veškerý kontakt. Pokud jde o vaši kamarádku nebo spolužačku, měli byste se na nějakou dobu vzdálit a nechodit s přáteli příliš často ven, nebo si ve třídě od dívky odsednout. Pokud jste s ní v kontaktu přestože nemusíte, měli byste kontakt přerušit. Čím méně času s ní budete trávit, tím rychleji na ni zapomenete.
  • Nesledujte dívku na sociálních sítích. Stanovte si pravidlo, že se nebudete dívat na její profil na Facebooku. Pokud ji sledujete téměř neustále, snažte se dělat to každý den méně, až s tím nakonec úplně přestanete. Pokud s tím máte problém, můžete si dívku odstranit z přátel, nebo si deaktivovat svůj účet na Facebooku.
  • Smažte si její telefonní číslo. Pokud máte v telefonu její číslo, smažte ho. Pokud ho z nějakého důvodu potřebujete, napište si ho na papír a ten schovejte.
  • Zamyslete se nad tím, kolik času věnujete přemýšlení o této dívce a snažte se myslet na ni každý den o 30 minut kratší dobu. Nebude snadné na to dávat pozor a pokud budete myslet i na to, jak často na dívku myslíte, budete jí ještě více posedlí.
  • Určete si datum, do kterého na dívku bezpodmínečně zapomenete. Může to být za týden, za měsíc, nebo i za několik let.
  • Mějte trpělivost. Než se začnete snažit na dívku zapomenout, uvědomte si, že to nějakou dobu potrvá a nebuďte frustrovaní, když se vám to nepodaří hned.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Travte čas se svými blízkými

 1. 1
  Začněte trávit více času s rodinou. Je důležité trávit čas s co nejvíce různými lidmi, abyste si uvědomovali, že dívka vašich snů není jediným člověkem na světě. Když budete udržovat zdravé vztahy s rodinou, budete mít pocit pevného zázemí a nebudete se uchylovat k obsesivním myšlenkám. Zkuste například tyto tipy:
  • Pokud žijete s rodinou, nebo žijete alespoň blízko, nabídněte jim, že jim pomůžete v domácnosti. Nejen že uděláte něco hezkého pro své blízké, ale sami se budete cítit užitečnější.
  • Co nejčastěji volejte svým rodičům. Můžete si vždy zapsat několik věcí, o kterých si s nimi chcete popovídat, abyste měli jistotu, že nebudete myslet pouze na dívku, která se vám líbí.
  • Pokud máte v rodině pevné vztahy, požádejte své příbuzné o radu. Když si o svém problému promluvíte se svými blízkými, nebudete se cítit osaměle.
 2. 2
  Travte čas se svými nejbližšími přáteli. Vaši přátelé zajistí, že se budete cítit milovaní a potřební a umožní vám na chvíli zapomenout na dívku, kterou nemůžete dostat z hlavy. Travte se svými přáteli co nejvíce času, navštěvujte různé kulturní akce a jezděte na výlety. Zkuste následující tipy:
  • Najděte si nějaké zábavné činnosti, kterým se s přáteli můžete věnovat. Jezděte na kole, zajděte si do nové restaurace, nebo začněte trénovat na maraton. Když si stanovíte dosažitelné cíle, budete se mít čemu věnovat a nebudete muset jen sedět a povídat si.
  • Buďte otevření. Nestěžujte si na dívku, která se vám líbí, ale snažte se o svém problému s přáteli mluvit a zjistit, zda vám mohou poradit. Když vaši přátelé budou vědět, že si procházíte těžkým obdobím, budou se snažit s vámi trávit více času a pomohou vám.
  • Pokud nemáte chuť jít ven, požádejte kamarády, aby vás navštívili doma. Pokud trpíte tak silnou posedlostí, že se vám někdy nechce ani vycházet z domu, požádejte kamarády, aby přišli k vám domů a například se s vámi podívali na nějaký film – uvidíte, že se v jejich přítomnosti budete cítit lépe.
 3. 3
  Travte čas s jinými dívkami. I v případě, že nejste připraveni na vztah s jinou dívkou, byste neměli podceňovat sílu kamarádek opačného pohlaví. Když budete trávit více času s dívkami, podaří se vám na vaši vysněnou dívku zapomenout dříve.
  • Zamyslete se nad tím, co se vám na těchto dívkách líbí. Díky tomu si uvědomíte, že vaše vysněná dívka skutečně není dokonalá.
  • Po nějaké době se snažte vnímat ostatní dívky individuálně a nesrovnávat je s dívkou, na kterou chcete zapomenout.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Buďte aktivní

 1. 1
  Připravte si plán na každý den. Nepodceňujte moc pevného plánu a denního režimu. Je dost možné, že na dívku nemůžete zapomenout, protože máte příliš mnoho volného času. Když si připravíte plán, budete mít stále něco na práci a nebudete mít čas na obsesivní přemýšlení. Zkuste například tyto tipy:
  • Připravte si plán na ráno. Jděte si zaběhat, přečtěte si noviny, nebo každé ráno dělejte něco jiného, čím se zabavíte.
  • Připravte si plán na celý den. Mějte připravený plán na dopoledne v práci nebo ve škole, na večer s přáteli a nezapomeňte ani na své koníčky. Měli byste si udělat také trochu času na odpočinek.
  • Připravte si plán na večer. Pokud máte každý večer po škole nebo po práci spoustu volného času, začněte více číst, sledujte filmy, nebo travte večery s přáteli, abyste nemuseli sedět u počítače a sledovat facebookový profil dívky, na kterou se snažíte zapomenout.
 2. 2
  Vylepšete ostatní aspekty svého života. Pokud myslíte na dívku tak často, že nejste schopni normálně fungovat, pravděpodobně zanedbáváte ostatní oblasti svého života. Když zlepšíte například svůj vzhled nebo vztahy s ostatními lidmi, budete spokojenější a podaří se vám zapomenout na dívku, která se vám líbí. Zkuste například toto:
  • Zaměřte se na své vztahy. Pokud máte problémy v rodině, nebo s přáteli, snažte se je vyřešit. Budete se cítit mnohem lépe a nebudete tak osamělí.
  • Zapracujte na svém zdraví. Pokud jste posedlí nějakou dívkou, pravděpodobně dostatečně nepečujete o své zdraví. Snažte se alespoň 3x týdně cvičit a jezte zdravě a vyváženě.
  • Změňte prostředí. Pokud se doma necítíte dobře, protože stále myslíte na dívku, která se vám líbí, zkuste si doma udělat generální úklid, nebo si přestavte nábytek. Když si uklidíte kolem sebe, budete mít větší pořádek také v hlavě.
   • Pokud se necítíte dobře v práci nebo ve městě, ve kterém žijete, možná je posedlost dívkou jen část vašeho problému. Když to bude možné, přestěhujte se. Je to sice velký krok, ale v případě, že vám vaše prostředí dívku neustále připomíná, pomůže vám to zmírnit bolest.
  • Začněte se více zajímat o ostatní. Je možné, že jste byli dívkou tak posedlí, že vás okolní svět přestal zajímat. Pokuste se být méně sobečtí a věnujte se dobrovolnické práci, nebo pomáhejte přátelům a rodině.
 3. 3
  Najděte si nějaký nový koníček. Když se začnete věnovat něčemu novému, nebudete se nudit. Cokoli nového vám umožní zapomenout na dívku vašich snů a cítit se dynamičtěji a lépe. Když budete mít nový koníček, budete se cítit mnohem lépe a budete se mít na co těšit. Zkuste například tyto tipy:
  • cestujte. Odjeďte na nějaké nové místo a vyčistěte si hlavu. Pokud si nemůžete dovolit jet na dovolenou, naplánujte si alespoň nějaký víkendový výlet s přáteli.
  • Vyjadřujte své emoce. Začněte zpívat, improvizovat, nebo tančit. Pomůže vám to uvolnit nahromaděné emoce a ještě se u toho dobře pobavíte.
  • Začněte číst nějakého nového autora. Ztracená láska je v literatuře věčným tématem a když si najdete nějakého autora, který vyjadřuje vaše pocity, budete se cítit méně osamělí. Když budete číst, budete vzdělanější a zajímavější. Musíte si jen dávat pozor na to, abyste se příliš neizolovali. Jděte si číst například do parku nebo do kavárny, abyste byli stále mezi lidmi.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Připravte se jít dál

 1. 1
  Začněte opět randit. Až budete připravení začít opět randit s jinými dívkami, pusťte se do toho. Můžete pozvat na rande jinou dívku, která se vám líbí, vytvořit si profil na online seznamce, nebo požádat přátele, aby vás s někým seznámili.
  • Začněte zvolna. Na prvním rande s novou dívkou se dobře bavte a neberte váš vztah hned ze začátku příliš vážně.
  • Nemluvte před jinými dívkami o své staré posedlosti. Na většinu dívek byste tím neudělali dobrý dojem.
  • Uvědomte si, že pravděpodobně nebudete k nové dívce cítit to samé, co k té staré, ale měli byste se alespoň pokusit najít si někoho jiného.
 2. 2
  Omezujte své obsesivní chování. Je skvělé, že se přes svůj problém chcete přenést, ale měli byste se snažit nové vztahy odlišit od těch předchozích. Přerušte svůj začarovaný kruh zoufalství:
  • Neupínejte se na novou dívku. Je důležité pustit do svého života lásku a naučit se ocenit novou dívku, ale neměli byste na ni myslet neustále, jinak si brzy opět ublížíte. Neměli byste nahrazovat jednu posedlost druhou posedlostí.
  • Buďte aktivní a stále se něčemu věnujte, i když najdete někoho, kdo se vám bude skutečně líbit. Pokud máte pocit, že jste na předchozí dívku zapomněli a zamilovali jste se do nějaké jiné, stále buďte aktivní a věnujte se svým koníčkům. Když nové dívce věnujete veškerý svůj čas, pravděpodobně vám brzy zlomí srdce.
  • Pokud máte pocit, že jste na to připraveni, otevřete své srdce nové lásce. Když si dáte pozor, abyste novou dívkou nebyli posedlí, budete schopni si užívat nový vztah. Najděte si zlatou střední cestu a nebuďte příliš opatrní, aby si nová dívka nemyslela, že o ni nemáte zájem.
  Reklama

Tipy

 • Snažte se častěji se smát. Sledujte komediální filmy, nebo travte čas se zábavnými přáteli. Když se dokážete zasmát, uvidíte, že život zahrnuje více, než jen dívky a nevyvedené vztahy.
 • Pokud pijete alkohol, dejte si pozor, aby se vám to nevymklo z rukou.
Reklama

Varování

 • Alkohol není dobrým způsobem, jak se zbavit bolesti. Na chvíli vám sice pomůže zapomenout, ale vaše emoce se brzy vynoří na povrch.
 • Pokud se vám dlouhodobě nedaří na dívku zapomenout a máte pocit, že nestojí za to bez ní žít, je možné, že trpíte depresí a musíte vyhledat odbornou pomoc.
 • Někdy není možné zapomenout, zejména pokud jde o velkou lásku.
Reklama

Související články

Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak zjistit, zda vás muž má skutečně rádJak zjistit, zda vás muž má skutečně rád
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovorJak napsat svému idolu a zahájit rozhovor
Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 295 krát
Stránka byla zobrazena 8 295 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama