Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je pro vás těžké nemyslet hodinu, nebo dokonce i minutu na člověka, který se vám líbí? Pokud víte, že vám vztah s tímto partnerem nikdy nevyjde, neustále na něj myslet vám přinese pouze zbytečnou bolest a utrpení. Dobrou zprávou je to, že když se rozhodnete toto trápení ukončit, budete se moci věnovat věcem, které vás baví, trávit čas s lidmi, na kterých vám záleží a opět si užívat života. Bude to pravděpodobně nějakou dobu trvat, ale s trochou odhodlání na svého idola již velmi brzy zapomenete.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Změňte své myšlení

 1. 1
  Dostaňte ze sebe své emoce. Pokud chcete na svého idola zapomenout, nejprve si musíte přiznat, že k němu cítíte něco silného. Když budete své intenzivní pocity popírat, budete je v sobě stále jen dusit, místo abyste je dostali ven. Poplačte si, promluvte si o tom s nějakým kamarádem, přiznejte, že trpíte a uvědomte si, co cítíte.
  • Zapište si, co cítíte, pokud vám to udělá dobře. Pokud se nechcete svěřovat kamarádovi, svěřte se alespoň deníku – možná vám to pomůže cítit se lépe.
  • Pokud budete nějakou dobu nešťastní, protože vám to s vaším idolem nevyšlo, nic si z toho nedělejte. Řekněte svým kamarádům, že si prožíváte něco těžkého a nenuťte se být nyní společenští, pokud na to nemáte náladu.
  • Po několika týdnech byste se ovšem měli přestat utápět ve svých pocitech a měli byste se začít opět bavit. Když budete příliš dlouho sami se svými emocemi, bude se to jen zhoršovat.
 2. 2
  Zapomeňte na vztek a zahořklost. Možná máte spoustu důvodů k tomu, abyste se cítili zahořkle a naštvaně. Možná vám váš idol vážně ublížil, nebo možná začal chodit s jedním z vašich kamarádů a nyní se zlobíte na oba dva. Tyto pocity jsou přirozenou součástí situace, ve které se nacházíte, ale to neznamená, že jsou zdravé a že vám pomohou se z vašeho utrpení dostat.
  • Zapište si důvody pro svůj vztek a zahořklost. Je nutné si svoji bolest uvědomit, jinak nebudete schopni na ni zapomenout. Až zjistíte, odkud pocházejí vaše negativní pocity, budete je moci jeden po druhém začít řešit.
  • Když se se svým idolem potkáte, nedávejte najevo, že jste naštvaní, nebo zahořklí. To nejlepší, co můžete udělat, je chovat se naprosto lhostejně, jako kdyby vám vůbec nezáleželo na tom, co dělá. Když se budete chovat lhostejně i když to nebude pravda, brzy se tak začněte doopravdy cítit.
 3. 3
  Soustřeďte se na nejhorší vlastnosti svého idola. Přestaňte myslet na to, jak dobře vypadá, jak vtipný je, nebo co jste spolu zažili, kdykoli si na něj vzpomenete. Soustřeďte se raději na jeho negativní vlastnosti, od jeho divného módního stylu až po jeho schopnost chovat se zle ke všem cizím lidem. Napište si seznam jeho špatných vlastností a když si na něj vzpomenete, všechny tyto vlastnosti si neustále připomínejte. Pomůže vám to uvědomit si, že váš idol není ve skutečnosti tak dokonalý, jak jste si dříve mysleli.
  • Pokud máte pocit, že je váš idol dokonalý a nemůžete vymyslet ani jednu jeho špatnou vlastnost, musíte si uvědomit, že tohoto člověka ve skutečnosti vůbec neznáte. Neexistuje nikdo, kdo by byl dokonalý – všichni mají své špatné vlastnosti.
  • Čím více budete myslet na negativní vlastnosti svého idola, tím dříve si uvědomíte, že jste se k sobě stejně vůbec nehodili.
 4. 4
  Uvědomte si, že si zasloužíte něco lepšího. Možná máte pocit, že byste se k sobě s vaším idolem hodili nejlépe na světě a byli byste dokonalý pár, ale ve skutečnosti je to jinak. Kdyby to byla pravda, byli byste přece spolu! Z nějakého důvodu to mezi vámi nevyšlo a je pravděpodobné, že si zasloužíte někoho mnohem lepšího. Váš idol není vaší spřízněnou duší a jakmile si to uvědomíte, budete si moci najít někoho, koho si skutečně zasloužíte.
  • Možná vám vaši přátelé celou dobu říkali, že si opravdu zasloužíte někoho jiného, ale dokud si to neuvědomíte sami, nebude vám to dávat žádný smysl.
 5. 5
  Uvědomte si, jak skvělí jste. Pokud se cítíte špatně, protože vám to s vaším idolem nevyšlo, pravděpodobně si potřebujete trochu zvýšit sebevědomí. Možná se cítíte špatně a nesebejistě, protože nechodíte s člověkem, který se vám líbil. Musíte si uvědomit, že tyto pocity v žádném případě nejsou správné. Uvědomujte si své dobré vlastnosti, soustřeďte se na své přátele a na nové příležitosti a nezapomínejte na to, co je na vás skutečně krásné. Stále si opakujte, že jste skvělý člověk, který si zaslouží jen to nejlepší – což rozhodně není váš idol.
  • Je důležité zachovat si pozitivní myšlení. Když se budete soustředit na to dobré, co v životě máte a na svůj charakter, místo na věci, které nemáte, budete schopni postupovat mnohem rychleji, než kdybyste na všem hledali jen to špatné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Dostaňte svého idola ze svého života

 1. 1
  Přestaňte se svým idolem mluvit. Každý sice ví, že pokud chcete na někoho zapomenout, měli byste s ním přestat mluvit, ale může se stát, že to budete chtít dělat i když budete vědět, že to pro vás není dobré. Nemusíte se k němu chovat zle a ignorovat ho, ale měli byste se mu co nejvíce vyhýbat a nemluvit s ním. Přestaňte mu volat, psát a přestaňte se ho ptát, jak se má. Čím dříve se přestanete vídat a přestanete spolu komunikovat, tím dříve budete schopni ho dostat pryč ze svého života.
  • Pokud musíte trávit čas na stejném místě jako váš idol, například pokud spolu chodíte do školy, měli byste se chovat mile a slušně, ale neměli byste vyvíjet žádnou snahu. Není nutné být zlý – stejně byste se potom necítili lépe.
 2. 2
  Přestaňte mluvit o svém idolu. Je sice dobré promluvit si s nějakým kamarádem, protože vám to může pomoci začít myslet na budoucnost, ale když o svém idolu budete mluvit s každým, koho potkáte, nebudete se cítit lépe. Nemusíte své pocity popírat, ale když budete o svém idolu neustále mluvit, budete si stále otvírat stará zranění a budete si připomínat to, co vás momentálně nejvíce bolí.
  • Pokud máte společné přátele, neptejte se jich, jak se váš idol má. Uvědomte si, že by vám to nijak nepomohlo.
 3. 3
  Vyhýbejte se svému idolu na sociálních sítích. Pokud chodíte na Facebook, Instagram a další sociální sítě jen proto, abyste mohli sledovat svého idola a zjišťovat, zda chodí s někým jiným, nebo zda se baví s nějakými hezkými dívkami, měli byste si dát od sociálních médií pauzu. Pokud Facebook milujete a nechcete se ho vzdát, musíte odolat touze dívat se na profil svého idola a udržovat kontakt pouze s těmi lidmi, se kterými se cítíte dobře. Když si budete prohlížet fotky svého idola, budete se zákonitě cítit mnohem hůře, takže se za každou cenu přestaňte mučit.
  • Dejte si časový limit – každý den například travte na Facebooku jen 15 minut. Když budete sledovat svého idola, nedozvíte se potom, co dělají lidé, kterým na vás skutečně záleží.
 4. 4
  Vyhýbejte se místům, na kterých se váš idol vyskytuje. Nemusíte sice naprosto měnit svůj režim, ale pokud chcete na svého idola zapomenout, měli byste se vyhýbat všem místům, na kterých byste na sebe mohli narazit. Nechoďte do jeho oblíbené restaurace nebo kavárny, ani do kina, kam často chodívá, pokud víte, že byste ho tam mohli potkat. Pokud víte, že se objeví na nějakém večírku a stále se necítíte dobře, najděte si na ten večer jinou zábavu.
  • Neznamená to, že tím necháte svého idola „vyhrát“ a že už se nikdy nebudete moci dobře pobavit. Jde jen o to, abyste se mu vyhýbali alespoň tak dlouho, dokud se nebudete cítit lépe.
 5. 5
  Změňte svůj režim. Pokud chcete na svého idola skutečně zapomenout, musíte trochu změnit svůj život. Dejte si k snídani něco jiného, nebo zajděte na oběd s někým, s kým se moc často nevídáte. Najděte si nového koníčka. Začněte chodit do školy nebo do práce jinou cestou. Tyto změny sice nejsou přímo spojené s vaším idolem, ale když vyvinete snahu změnit své myšlení a udělat něco, co vám umožní uvažovat trochu jinak, začnete se na svět dívat jinýma očima a přestanou se vám v hlavě objevovat stále stejné myšlenky.
  • Zamyslete se nad tím: máte během dne chvíle, kdy na svého idola myslíte nejvíce? Pokud ano, měli byste si na tyto chvíle najít nějakou činnost, abyste na něj snadno zapomněli. Pokud například po cestě v autobuse většinou koukáte z okna a napadají vás smutné myšlenky na vašeho idola, najděte si nějakou veselou hudbu, kterou budete moci v autobuse poslouchat, abyste si z cestování udělali příjemný zážitek a nemuseli se utápět v negativních myšlenkách.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jděte dál

 1. 1
  Spolehněte se na rodinu a přátele. Jednou z výhod zapomenutí na svého idola je to, že budete moci trávit spoustu času s lidmi, kteří pro vás znamenají nejvíce. Vaši přátelé a rodina vám budou nablízku za každých okolností a jistě vám pomohou cítit se lépe už jen díky tomu, že vám budou k dispozici. Nemusíte mít společenský život tak nabitý, že nebudete mít ani chvíli času sami pro sebe, ale měli byste se snažit trávit se svými milovanými lidmi dostatek času, abyste si mohli plně užívat všechny pozitivní vztahy ve svém životě – místo toho, abyste neustále přemýšleli jen o vztazích, které vám nevyšly.
  • Netravte páteční a sobotní večery o samotě s myšlenkami na vašeho idola. Zajděte si ven s přáteli, nebo jděte na nějakou akci a uvidíte, že se budete bavit tak dobře, že na svého idola velmi brzy zapomenete.
 2. 2
  Dělejte to, co máte rádi. Když budete trávit čas věcmi, které jsou pro vás důležité a baví vás, zaručeně tím svého idola dostanete z hlavy. Měli byste se věnovat svým koníčkům, ať už jde o běh, malování, četbu knih, nebo cvičení a dělat věci, které vám přinášejí radost. Možná máte pocit, že jste příliš zaneprázdnění na to, abyste se mohli věnovat věcem, které vás baví. Pokud je to váš případ, měli byste se zamyslet a vyřadit ze svého života činnosti, které nepotřebujete a nebaví vás. Když se zaměříte na nějakou novou vášeň, všechny myšlenky na vašeho idola vás postupně přejdou.
  • Možná se cítíte kvůli svému idolovi špatně také proto, že nemáte dostatek věcí, na kterých by vám skutečně záleželo. Pravděpodobně je na čase zjistit, co vás skutečně baví. Vystupte ze své zóny komfortu, přihlaste se na kurz fotografování, tance, herectví, nebo zpěvu, nebo si vyzkoušejte něco, co jste ještě nikdy nedělali. Když budete mít štěstí, bude vás to bavit a přinese vám to novou radost do života.
 3. 3
  Užívejte si svůj čas strávený o samotě. Čas strávený s rodinou a přáteli a věnování se vašim oblíbeným činnostem vám umožní zapomenout na vašeho idola, ale pokud chcete najít klid v duši i o samotě, musíte se naučit trávit čas s osobou, která vás má nejraději – sami se sebou. Pokud jste smutní a nešťastní, jakmile nemáte co na práci, ještě jste se ze své ztráty nezotavili. Choďte sami se sebou každý týden „na rande“ a travte čas tím, co vám dělá radost – nebo si jen tak pusťte televizi, nebo si napusťte horkou vanu a relaxujte. Nezáleží na tom, co budete dělat – jde o to, abyste si dokázali užívat i svoji samotu.
  • Nedovolte, aby vám plány s přáteli vymyšlené na poslední chvíli zkazily váš čas pro sebe. Měli byste si vážit času, který budete moci věnovat jen sami sobě.
 4. 4
  Jděte ven. Neschovávejte se stále ve své temné jeskyni a nemyslete na to, proč vám to s vaším idolem nevyšlo – jděte ven a nadechněte se čerstvého vzduchu. Když budete v přírodě a budete dýchat čerstvý vzduch, budete se cítit příjemněji, energičtěji a spokojeněji. Pokud musíte pracovat, neseďte doma ve svém pokoji, ale jděte třeba do parku, nebo do kavárny. Když budete v přítomnosti ostatních lidí, budete se cítit lépe a nebudete myslet na svého idola, i když s těmito lidmi nebudete vůbec mluvit.
  • Alespoň jednou denně byste měli jít ven, i kdyby to mělo být jen na krátkou procházku. Když budete celý den sedět doma, budete se cítit špatně, ať už vás trápí neopětovaná láska, nebo ne.
 5. 5
  Užívejte si svůj single život. Pokud chcete na svého idola skutečně zapomenout, nesmíte se cítit mizerně proto, že jste sami a čekat jen na to, kdy se objeví někdo další. Musíte být spokojení s tím, že jste sami, věnovat se svým vlastním věcem, trávit čas s přáteli a nezávazně flirtovat s lidmi, kteří se vám líbí. Měli byste si vážit své svobody a uvědomovat si, že randit s lidmi je sice zábava, ale nemělo by to mít vliv na to, zda jste šťastní, nebo smutní.
  • Dejte tomu čas. Může trvat týdny, nebo i měsíce, než si začnete vážit svého single života, ale jakmile se vám to podaří, nikdy už svého idola nebudete potřebovat – to, co jste potřebovali, byla jen představa o vašem idolu, o které jste si mysleli, že vám přinese štěstí. Ve skutečnosti to ale nebylo to, co jste hledali.
 6. 6
  Začněte se připravovat na nový objev. Až si projdete všemi výše uvedenými kroky – změníte své myšlení, přestanete myslet na svého idola a začněte se věnovat věcem, které vám dělají radost, budete to mít za sebou a úspěšně na svého idola zapomenete. Uvidíte, že máte skvělý život i bez něho, budete si vědomi toho, že jste úžasným člověkem a že máte velké štěstí. Pokud se vám podařilo se z nešťastné lásky dostat, můžete se pomalu začít otevírat a začít se dívat po někom novém.
  • Pokud se vám podařilo na svého idola zapomenout, měli byste to oslavit a začít se těšit na další lásku, kterou brzy potkáte.
  Reklama

Tipy

 • Pokud stále myslíte na svého idola, připomínejte si, že nemá smysl marnit čas myšlenkami na někoho, kdo si neuvědomuje, jak skvělí jste. Zasloužíte si někoho lepšího.
 • Na světě je mnoho lidí, se kterými byste byli šťastní. Možná byl tento člověk jedním z nich, ale možná také ne. V každém případě je ještě spousta lidí, které ani neznáte, kteří pro vás budou hodně znamenat. Je na čase začít se soustředit na tyto lidi.
 • Nedívejte se na profil svého idola na sociálních sítích. Nevyptávejte se společných přátel, jak se má. Nemusíte si udržovat přehled o tom, co váš idol dělá – zaměřte se na sebe.
 • Nesnažte se to uspěchat. Jste jen lidé a je naprosto normální, že se někdy cítíte ublíženě.

Za každou cenu věřte tomu, že se svých nepříjemných pocitů nakonec zbavíte.

 • Je důležité se stále rozptylovat. Mějte stále co dělat, ale nenuťte se myslet na určité věci. Když to budete dělat, nezbavíte se svých myšlenek. Zapomenout na někoho je složitý proces a je naprosto přirozené, že se vám to nepodaří napoprvé.
 • Pravděpodobně se vám to podaří ve chvíli, kdy to budete nejméně čekat.

Nezapomínejte na své limity – pokud chodíte do školy, soustřeďte se na své studium.

Reklama

Varování

 • Nedovolte si neustále přemýšlet a fantazírovat o svém idolu. Existují lepší věci, kterým můžete věnovat svůj čas.
 • Nepomlouvejte svého idola. Když o něm budete říkat zlé věci, obrátí se to proti vám.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 37 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 406 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 5 406 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama