Abyste si mohli vytvořit perfektní manikúru, budete chtít, aby vaše nehty byly dlouhé a hladké. Zatlačení nehtové kůžičky odhalí pěkný záhyb nehtového lůžka a napomůže laku, aby na nehtu déle vydržel, bez toho, aby se začal olupovat. Pokud se chcete naučit, jak zatlačit nehtovou kůžičku jako profesionál, přejděte ke kroku 1.

Postup

 1. 1
  Připravte si misku s teplou vodou. Voda by neměla být příliš horká, ani příliš studená. Díky namočení nehtů v teplé vodě bude kůžička měkká a tvárná. Až na ni zatlačíte, snadno se od nehtu zvedne, místo aby se k němu přilepila. Kůžičku můžete také zatlačit poté, co se osprchujete v teplé vodě a vaše ruce budou ještě teplé a vlhké.
 2. 2
  Namočte prsty na 5-10 minut do vody. Užijte si dobu, kdy máte prsty namočené, jako součást manikúry. Přidejte do vody pár kapek esenciálního oleje a dopřejte si chvilku aromaterapie při namáčení nehtů. Nespěchejte, chcete přece aby kůžička řádně změkla.[1]
 3. 3
  Osušte prsty. Použijte čistý, suchý ručník a osušte si prsty, aby vám po nehtech neklouzalo pomerančové dřívko, až se pustíte do práce.
 4. 4
  Na kůžičku aplikujte malé množství tělového mléka. Vazelína také dobře funguje. Malé množství do kůžičky částečně vetřete. Pokud chcete proces dotáhnout k dokonalosti, použijte nástroj na odstranění kůžičky, který seženete v drogerii.
 5. 5
  Použijte pomerančové dřívko a jemně jím kůžičku zatlačte. Dřívko uchopte tak, abyste jemně zatlačili kůžičku k bázi nehtu, vždy kousek po kousku. Netlačte příliš, abyste si nepoškrábali nehty. Pokud se vám kůžičku nedaří zatlačit, nehty znovu na chvíli namočte, abyste kůžičku více změkčili.[2]
  • Nikdy se nesnažte kůžičku ostříhávat nebo odtrhávat. Máte ji proto, aby chránila nehty před infekcí. Trhlinou by se mohly do nehtového lůžka dostat bakterie.
  • Pokud si necháváte dělat manikúru v nehtovém studiu a manikérka by vám chtěla kůžičku ostříhat, řekněte jí, aby okamžitě přestala. Mnoho žen musí po nesprávně provedené manikúře vyhledat lékařské ošetření.
 6. 6
  Opláchněte si ruce vodou, abyste odstranili zbytky tělového mléka. Prohlédněte si kůžičku: měla by být zcela zatlačená a odhalovat bázi vašeho nehtu. Proveďte malé úpravy, pokud potřebujete kůžičku zatlačit více.
 7. 7
  Postup opakujte jednou týdně. Kůžičku byste měli také často zvlhčovat, aby byla měkká a udržovaná.
 8. 8
  Kůžičku mezi jednotlivými manikúrami udržujte zdravou. Nekousejte si nehty, ani na ně nepoužívejte drastické chemikálie, jako je například odlakovač na nehty s obsahem acetonu. Tyto návyky vám kůžičku vysuší, bude popraskaná a může se objevit infekce.
  Reklama

Tipy

 • Pomerančovým dřívkem příliš netlačte. Mohli byste si způsobit krvácení nebo si poranit kůžičku.
 • Kůžičku neostříhávejte. Chrání část vašeho nehtu.
 • Kůžičku vždy udržujte hydratovanou použitím olivového oleje, kokosového oleje nebo mandlového oleje.

Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pomerančové dřívko
 • Miska teplé mýdlové vody
 • Čistý, suchý ručník
 • Tělové mléko nebo vazelína
 • Vaše nehty

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od
wikiHow redaktor
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 672 krát
Stránka byla zobrazena 8 672 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama