Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Abyste si mohli vytvořit perfektní manikúru, budete chtít, aby vaše nehty byly dlouhé a hladké. Zatlačení nehtové kůžičky odhalí pěkný záhyb nehtového lůžka a napomůže laku, aby na nehtu déle vydržel, bez toho, aby se začal olupovat. Pokud se chcete naučit, jak zatlačit nehtovou kůžičku jako profesionál, přejděte ke kroku 1.

Postup

 1. 1
  Připravte si misku s teplou vodou. Voda by neměla být příliš horká, ani příliš studená. Díky namočení nehtů v teplé vodě bude kůžička měkká a tvárná. Až na ni zatlačíte, snadno se od nehtu zvedne, místo aby se k němu přilepila. Kůžičku můžete také zatlačit poté, co se osprchujete v teplé vodě a vaše ruce budou ještě teplé a vlhké.
 2. 2
  Namočte prsty na 5-10 minut do vody. Užijte si dobu, kdy máte prsty namočené, jako součást manikúry. Přidejte do vody pár kapek esenciálního oleje a dopřejte si chvilku aromaterapie při namáčení nehtů. Nespěchejte, chcete přece aby kůžička řádně změkla.[1]
 3. 3
  Osušte prsty. Použijte čistý, suchý ručník a osušte si prsty, aby vám po nehtech neklouzalo pomerančové dřívko, až se pustíte do práce.
 4. 4
  Na kůžičku aplikujte malé množství tělového mléka. Vazelína také dobře funguje. Malé množství do kůžičky částečně vetřete. Pokud chcete proces dotáhnout k dokonalosti, použijte nástroj na odstranění kůžičky, který seženete v drogerii.
 5. 5
  Použijte pomerančové dřívko a jemně jím kůžičku zatlačte. Dřívko uchopte tak, abyste jemně zatlačili kůžičku k bázi nehtu, vždy kousek po kousku. Netlačte příliš, abyste si nepoškrábali nehty. Pokud se vám kůžičku nedaří zatlačit, nehty znovu na chvíli namočte, abyste kůžičku více změkčili.[2]
  • Nikdy se nesnažte kůžičku ostříhávat nebo odtrhávat. Máte ji proto, aby chránila nehty před infekcí. Trhlinou by se mohly do nehtového lůžka dostat bakterie.
  • Pokud si necháváte dělat manikúru v nehtovém studiu a manikérka by vám chtěla kůžičku ostříhat, řekněte jí, aby okamžitě přestala. Mnoho žen musí po nesprávně provedené manikúře vyhledat lékařské ošetření.
 6. 6
  Opláchněte si ruce vodou, abyste odstranili zbytky tělového mléka. Prohlédněte si kůžičku: měla by být zcela zatlačená a odhalovat bázi vašeho nehtu. Proveďte malé úpravy, pokud potřebujete kůžičku zatlačit více.
 7. 7
  Postup opakujte jednou týdně. Kůžičku byste měli také často zvlhčovat, aby byla měkká a udržovaná.
 8. 8
  Kůžičku mezi jednotlivými manikúrami udržujte zdravou. Nekousejte si nehty, ani na ně nepoužívejte drastické chemikálie, jako je například odlakovač na nehty s obsahem acetonu. Tyto návyky vám kůžičku vysuší, bude popraskaná a může se objevit infekce.
  Reklama

Tipy

 • Pomerančovým dřívkem příliš netlačte. Mohli byste si způsobit krvácení nebo si poranit kůžičku.
 • Kůžičku neostříhávejte. Chrání část vašeho nehtu.
 • Kůžičku vždy udržujte hydratovanou použitím olivového oleje, kokosového oleje nebo mandlového oleje.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pomerančové dřívko
 • Miska teplé mýdlové vody
 • Čistý, suchý ručník
 • Tělové mléko nebo vazelína
 • Vaše nehty

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 17 336 krát
Stránka byla zobrazena 17 336 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama