Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Blokovaný nebo soukromý volající skrývá jméno a číslo ze služeb ID volajícího. Získat ID blokovaného volajícího je obtížné bez služeb navíc, jakými jsou speciální služby nebo zkoumání možnosti jít legální cestou. Ve většině případů nebudete moci číslo zavolat zpět, pokud je blokované. Namísto toho vaše telefonní společnost nebo místní právní agentura budou jediné strany, které mohou získat informace o příchozích volajícím. Pokud dostáváte takových hovorů hodně, můžete provést investigaci čísla tak, že zavoláte do služeb poskytující možnosti sledování nebo použijete speciální aplikace smartphone. Nebo zjistěte, jak zablokovat specifické číslo nebo všechna soukromá čísla.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Sledování blokovaných čísel z pevných linek

 1. 1
  Sledujte hovor tak, že zavoláte *57 ihned potom, co ukončíte hovor se zablokovaným nebo soukromým číslem. Toto byste měli provést pouze v případě, že vám zablokované nebo soukromé hovory vyhrožují nebo vás obtěžují. Vaše telefonní společnost bude upozorněna na hovor a nahraje si jejich číslo a datum hovoru. Předpokládá se, že půjdete legální cestou tak, že zkontaktujete policii nebo místní právní agenturu ohledně tohoto hovoru, který jste vysledovali. Nicméně vaše telefonní společnost pouze sdělí toto zablokované nebo soukromé číslo právní agentuře. Bude přehráno nahrávání hovoru, abyste byli informováni, že byl hovor nalezen a je v úschovně telefonní společnosti, stejně jako další instrukce jak jít legální cestou proti tomuto volajícímu.
  • Hovor musíte přijat, aby fungovala služba pro sledování hovorů. I když například volající telefon položí ve chvíli, kdy hovor přijmete, pořád je ještě možné hovor vysledovat, pokud bylo spojení uskutečněno.
  • Některé telefonní společnosti a právní agentury budou vyžadovat sledování hovoru alespoň třikrát, než provedou další kroky. [1]
  • Většina telefonních společností si bude účtovat malý poplatek, ať již se rozhodnete zavolat právní agentuře nebo ne. Tento poplatek může být až $10 za hovor.
  • Sledování hovoru by mělo být použito pro hovory, které jsou škodné, obtěžující nebo jinak urážející ve své podstatě.
 2. 2
  Přihlaste se pro přidání zakázání anonymních hovorů do vašeho seznamu telefonních služeb a to tak, že vyberete přijímajícího a vytočíte *77. Protože je těžké najít ID blokovaného volajícího, může se hodit, pokud zakážete všechny blokované hovory do budoucna. Funkce bude aktivní a všechny anonymní, soukromá a blokovaná čísla budou zakázána. Pro deaktivaci této funkce, stačí vytočit *87 a položit telefon. [2]
  • Blokovaní volající dostanou zprávu o tom, že mají položit telefon a odblokovat si jejich číslo před tím, než se vám budou moci úspěšně dovolat.
 3. 3
  Zkuste se dovolat zpátky vytočením *69. Tímto aktivujete Zavolání nazpět a nahrání hovoru vám umožní získat číslo, datum a čas posledního volajícího a možnost zavolat zpátky. Zavolání nazpět umí pouze získat informaci od posledního volajícího, který vám zavolal.[3]
  • Bohužel toto nefunguje u zablokovaných a soukromých hovorů. Pokud je číslo blokované nebo soukromé, zpráva o chybě vás bude informovat, že váš poskytovatel nemohl získat informace od volajícího.
  • Pokud je aktivní Anonymní zakázání hovoru a přesto dostáváte škodlivé a urážlivé hovory, můžete nyní použít Zavolání nazpět pro získání jejich čísla.
  • Tato služba může být pouze aktivovaná přes vaší telefonní společnost, takže zavolejte poskytovateli a podívejte se, zda nabízejí služby Zavolání nazpět.
  • Nemusíte hovor přijat pro použití Zavolání nazpět. Někteří škodliví volající nebo telemarketing volají víckrát denně okolo stejné hodiny každý den, takže můžete vždycky počkat až telefon dozvoní a potom použít Zavolání nazpět pro získání informací.
 4. 4
  Pokud všechno ostatní nepomohlo, zeptejte se té osoby jaké má telefonní číslo nebo jiné informace. Požádejte telemarketing, aby vás zařadil na seznam čísel, kterým nemají volat. Jinak vám dále volat, dokud si buď nekoupíte jejich služby nebo jim neřeknete ne.
  • Může být těžké mluvit nebo se dohodnout s některými volajícími. Nedávejte jim vaše osobní údaje a nenechte hovor dojít do nepříjemného stupně. Pamatujte si, že vždycky můžete zavěsit, abyste se z této situace mohli dostat.
 5. 5
  Nahrajte si všechny interakce s blokovaným volajícím a dejte je místní právní agentuře. Pokud vidíte jasný systém mezi telefonními hovory, které dostáváte, je pravděpodobnější, že se toho právní služby zhostí. Zaznamenejte si datum, čas a způsob všech telefonních hovorů ze zablokovaného čísla.
  • Pokud se rozhodnete jít právní cestou, může to být drahé a trvat to dlouhou dobu.
  • Buďte připraveni na to, že budete muset provést nelehké kroky, jako například změnit vaše telefonní číslo, abyste se ochránili před takovými hovory nebo následovat instrukce od právní agentury, aby mohli hovory sledovat. Což může znamenat interakce se zablokovaným volajícím nebo je nechat na lince delší dobu, aby je šlo najít.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Odkrytí čísel na vašem smartphonu

 1. 1
  Zjistěte, jak fungují služby pro odblokování a rozhodněte se, zda jsou dobré, podle recenzí na jejich webových stránkách. Existuje několik služeb pro odblokování, které si můžete stáhnout na váš telefon, jako například Trapcall a Caller Identification Aplikace (CIA). Aktivace většiny služeb je zpoplatněna a bude fungovat na většině zařízení smartphone. Odkryjí zablokované nebo soukromé hovory, nahrají je a pomohou je dát na černou listinu nechtěných volajících.
  • Trapcall: Trapcall je služba ve formě předplatného s mnoha plány, které nabízejí různé funkce. Základní plán vám pomůže zjistit telefonní číslo blokovaného volajícího, stejně jako další informace spojené s číslem.[4]
  • Caller Identification App: Přestože tato služba neodkryje zablokované telefonní hovory, pomůže vám zablokovat nechtěné čísla, stejně jako zjistit informace o volajícím z veřejných databází.[5]
 2. 2
  Nastavte váš smartphone tak, aby mohl využívat Trapcall nebo jakoukoliv aplikaci se službou pro odkrytí čísel. Což znamená, že budete muset stáhnout jejich aplikaci na vaše zařízení smartphone hledáním a nainstalováním aplikace z vašeho úložiště aplikací smartphonu. Možná, že si budete muset koupit aplikaci nebo se přihlásit k předplatnému, abyste se mohli dostat do odkrytých čísel.
  • Služba by vás měla provést skrz kroky pro nastavení vašeho telefonu. Například, nastavení Trapcall většinou spočívá z volání několika čísel a klikání na poslat. Každý telefon má vlastní set čísel, které jsou specifické pro ten telefon, poskytovatele a lokalitu a dostanete jej na webové stránce Trapcall. Potom po vás budou požadovat, abyste provedli test vašeho telefonu a zavolají vám s automatickým čísel pro dokončení testu.
 3. 3
  Odkryjte zablokované číslo. Každá služba má jiný set instrukcí pro odkrytí zablokovaného hovoru. Většina služeb po vás bude chtít, abyste počkali až vám blokovaný nebo soukromý volající zavolá a potom klikněte na "Zamítnout" nebo "Zakázat" na vašem smarphonu. Za chvíli přijde další hovor nebo zpráva se zobrazeným ID blokovaného čísla.
  • Můžete buď zavolat zablokované číslo hned, podívat se na informace nebo je dát na černou listinu, aby vám nemohli volat.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Blokování čísel na vašem smartphonu

 1. 1
  Zablokujte čísla s vaším iPhonem.[6] Bohužel toto bude fungovat pouze, pokud víte číslo volajícího. Pokud váš iPhone má iOS vyšší než 8, můžete zablokovat jakékoliv číslo nebo kontakt. Otevřete aplikaci "Telefon" a klikněte na kruhový symbol s malým "i" a otevřou se informace s vašími kontakty. Posuňte se níže, kde byste měli najít možnost "Blokovat tohoto volajícího". Klikněte a zablokujte kontakt.
  • Organizujte vaše blokované kontakty tak, že půjdete do "Nastavení" > "Telefon" > "Blokované". Zde můžete přidat více lidí pro blokování nebo klikněte na "Upravit" pro odstranění ze seznamu zablokovaných volajících.
 2. 2
  Zablokujte čísla na vašem telefonu Android.[7] Bohužel toto bude fungovat pouze pokud máte nebo znáte číslo vašeho volajícího. Existuje několik způsobů, jak zablokovat hovory na zařízení Android, které jsou volně dostupné na internetu. Nejjednodušší způsob je otevřít aplikaci "Telefon" a běžte do klávesnice na obrazovce. Klikněte na ikonu se třemi tečkami, vyberte "Nastavení" a klikněte na "Hovor". Na další obrazovce, klikněte na "Zakázání hovoru".
  • Klikněte na "Automatické zakázání nabídka" pro aktivaci blokování všech vašich hovorů na vašem seznamu zakázání.
  • Pokud nemáte seznam blokovaných hovorů, klikněte na "Automatické zakázání seznam" a vložte sem tato telefonní čísla.
 3. 3
  Zablokujte čísla ve vašem telefonu Windows 8.[8] Bohužel toto bude fungovat pouze, pokud máte nebo znáte číslo volajícího. Aktivujte blokování hovoru tak, že půjdete na "Obrazovka Start" a vyberete "Nastavení". Klikněte na "hovor+SMS filtr" a povolte "Blokovat hovor+SMS", takže bude záložka zelená.
  • Zablokujte specifické kontakty tak, že půjdete do seznamu hovorů a najdete číslo, které chcete zablokovat. Stiskněte a podržte číslo na několik sekund dokud se nezobrazí malá nabídka. Vyberte možnost "Blokovat kontakt".
  • Organizujte vaše blokovaná čísla tak, že půjdete do "Nastavení" > "hovor+SMS filtr" > "blokované kontakty".
  Reklama

Tipy

 • Každý smartphone má několik způsobů a instrukcí jak blokovat kontakty. Podívejte se do uživatelského manuálu nebo do centra nápovědy vaše zařízení pro konkrétní informace.
 • Ne všechny smarpthony budou mít možnost blokovat číslo, především starší verze zařízení.
 • Najděte způsob, jak zaznamenat škodlivé hovory nebo si napište detaily hovoru pro vaši referenci. Bude to užitečné v případě, že se budete chtít rozhodnout jít legální cestou.
 • Změňte si vaše telefonní číslo a ujistěte se, že je na telemarketingovém seznamu “Čísel, kterým se nemá volat”.
Reklama

Varování

 • Konkrétní služby nemusí fungovat ve všech zemích.
 • Používejte Sledování hovoru pouze tehdy, pokud plánujete podniknout právní kroky. Tato služba je vážný krok a provádí se většinou až jako poslední možnost jak identifikovat blokovaného volajícího.


Reklama

Související články

Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 083 krát
Stránka byla zobrazena 8 083 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama