Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vypadá to, že zbohatnout chce každý. Na toto téma již bylo napsáno mnoho knih, zpracováno mnoho přednášek a poskytnuto mnoho rad lidmi, kterým se to podařilo. Bohužel, praxe ukázala, že jejich rady tak úplně nefungují. Nabízíme vám pár vyzkoušených rad, jak zbohatnout. K tomu, abyste se stali nechutně bohatými, musíte v životě začít vydělávat brzy.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Jak zbohatnout úsporami

 1. 1
  Nejprve zaplaťte sobě. Než svoji právě vydělanou výplatu utratíte za nové boty nebo golfové hole, které vlastně ani nepotřebujete, uložte si část výdělku na účet, ze kterého neutrácíte. Udělejte to tak po každé výplatě a sledujte, jak zůstatek na vašem účtu roste.
 2. 2
  Utrácejte podle rozpočtu. Vytvořte si měsíční rozpočet, jež pokrývá vaše základní výdaje a „něco navíc“ na zábavu. Rozpočet nepřekračujte.
 3. 3
  Utrácejte méně za dům a auto. Můžete dům nahradit bytem? Pořídit si spolubydlícího? Koupit ojeté auto namísto nového a používat ho úsporněji? Všemi těmito způsoby můžete každý měsíc ušetřit spoustu peněz.
 4. 4
  Šetřete. Sledujte, kudy vám utíkají peníze a zamezte tomu. Například si kupujete každé ráno kávu ve Starbucks? Řekněme stokoruna, kterou po ránu utratíte za luxusní kávu, se vyšplhá na téměř 500 Kč za týden a neuvěřitelných 26 000 Kč za rok!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak zbohatnout prací

 1. 1
  Mějte vynikající prospěch ve škole. Ať už je to vysoká nebo vyšší odborná, nejúspěšnější lidé pokračují ve vzdělávání po střední škole. V rané fázi vaší kariéry je vzdělání rozhodující faktor. Usilujte o nejvyšší možné vzdělání v daném oboru.
 2. 2
  Zvolte si správnou profesi. Podívejte se na statistiku mezd v různých oborech. Máte větší šanci zbohatnout jako ekonom než jako učitel.
 3. 3
  Vyberte si správnou oblast působnosti. Jděte pracovat tam, kde je poptávka. Chcete-li například budovat kariéru v oboru financí, uplatníte se spíše ve velkoměstech. Na venkově nebo v řídce osídlených oblastech po vás poptávka pravděpodobně nebude.
 4. 4
  Začněte od píky a vypracujte se. Je to hra. Přihlaste se na více pozic a absolvujte pohovory. Až dostanete práci, snažte se udržet si ji a nabrat zkušenosti.
 5. 5
  Měňte práci a zaměstnavatele. Změnou prostředí si můžete přijít na lepší peníze, zažít různé korporátní kultury a rozložit risk. Nebojte se vícekrát měnit práci. Váží-li si vás, mohou vám vaši zaměstnavatelé nabídnout kariérní postup nebo zvýšení mzdy, aby si vás udrželi.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak zbohatnout investicemi

 1. 1
  Investujte do vzdělání. Jděte na vysokou a získejte titul, jenž je uznáván ve vašem oboru. Někdy musíte peníze utratit, abyste je opět vydělali. Zajímá-li vás například obchod a absolvujete MBA, pravděpodobně se vám vložené peníze za pár let vrátí.
 2. 2
  Investujte na burze. Investujte do těch akcií, dluhopisů nebo jiných investičních nástrojů s roční návratností investice (ROI). To vám postačí k přilepšení v důchodu. Například, máte-li milión Kč a za něj získáte investici se spolehlivou 7% návratností (ROI), to znamená 70 000 Kč za rok, zkráceno o inflaci.
 3. 3
  Investujte do nemovitostí. Dobrým příkladem jsou nemovitosti k pronájmu nebo pozemky k výstavbě ve stabilně rostoucích oblastech. Hodnota těchto investic pravděpodobně časem stoupne. V některých oblastech je pravděpodobnost větší než v jiných. Někteří lidé například tvrdí, že hodnota bytu na Manhattanu po pětiletém období vždy zaručeně stoupne.
 4. 4
  Investujte do vašeho času. Máte-li rádi volno, dopřejte si několik hodin nebo den nicnedělání. Jestli však investujete těchto pár hodin do práce s cílem zbohatnout, můžete si napracovat předčasný dvacetiletý důchod a pak odpočívat 24 hodin denně! Čeho všeho se můžete vzdát s vidinou bohatství?
 5. 5
  Vyhýbejte se koupi věcí, jejichž hodnota zaručeně klesne. Útrata miliónu korun za auto je obyčejně považována za ztrátovou, neboť je téměř jisté, že za 5 let cena auta klesne, bez ohledu na vaše další investice do auta.
 6. 6
  Zůstaňte bohatí. Je těžké zbohatnout, ale zůstat bohatým je ještě těžší. Hodnota vašeho majetku bude vždy záviset na situaci na daném trhu. A trh má vždy své vzestupy a propady. Buďte tedy ostražití. Neusněte na vavřínech. Nezareagujete-li rychle, hodnota vašeho majetku by se mohla rapidně propadnout. Jste-li v práci povýšeni, dostanete-li přidáno, nebo vzroste o jedno procento návratnost vaší investice, tento „bonus“ neutrácejte. Nechte si ho na horší časy, až to budete potřebovat, až vám nepůjdou obchody nebo až se návratnost vaší investice propadne o dvě procenta.
  Reklama

Tipy

 • Vždy získejte z dané příležitosti co nejvíc. Prodejte věci, které nepotřebujete, i ty nejdrobnější.
 • Zacházejte rozumně s vašimi penězi. Jestli něco nepotřebujete, nekupujte to. Vybírejte si. Naše volby určují naši budoucnost.
 • Kupujte jen to, co potřebujete a ne to, co chcete.
 • Napište vše, co v práci děláte & dělejte v práci vše, co napíšete.
 • Jste-li -náctiletí nebo prostě mladí, bydlete u rodičů a šetřete!!!
 • Z každého výdělku dejte čtvrtinu na stranu. Nastavte si účet v bance tak, že z něj nelze čerpat, dokud nenashromáždíte danou částku.
 • Jestliže vás peníze pálí v kapse z nějakého zvláštního důvodu (např. chcete koupit nové auto, i když vaše staré ještě funguje dobře), donuťte se měsíc s koupí počkat. Jestli je to pro vás takové pokušení, poproste příbuzného nebo blízkého kamaráda o dočasnou úschovu peněz. Zvažte výhody a nevýhody koupě, to, zda nové auto potřebujete nebo ne a zda nové auto za těchto okolností skutečně chcete a neexistuje lepší investice.
 • Udržujte svou úvěrovou historii čistou. Většina společností vyžaduje k růstu kapitál. Pokud je vaše úvěrová historie špatná, nepodaří se vám získat úvěr.
 • Získejte dobrou práci a snažte se v ní maximálně uspět. I když dostáváte minimální mzdu, nikdy nevíte, koho váš nadřízený hledá. Může vás čekat povýšení!
 • Vždy před spaním vysypte drobné z peněženky do sklenice. Za rok peníze spočítejte. Obsahem sklenice budete příjemně překvapeni!
 • Osobní výdaje udržujte na minimu a reinvestujte do vaší společnosti do doby, kdy se stanete finančně nezávislými. To znamená do doby, kdy máte dost peněz na udržení chodu podniku a domácnosti po dobu 6 měsíců bez jakéhokoli výdělku a půjčky.
 • Obklopte se úspěšnými lidmi, kteří zbohatli vlastním úsilím. Učte se od nich. Úspěch je nakažlivý. Získejte co nejvíce informací o tom, jak bohatí podnikatelé začali podnikat a co dělají nyní.
 • Investujte pouze do akcií, jejichž cena poroste, nikdy naopak. Když jejich cena stoupla desetkrát, prodejte je a kupte více levnějších. Podaří-li se vám to, brzy budete ležet na pláži, odpočívat, usrkávat koktejl a počítat penízky.
 • Potřebujete-li se okamžitě odměnit, rozptylte se namísto toho menší pozorností. Nekupujte si drahý oblek nebo kabelku, ale zmrzlinu. Nebo jděte za odměnu do kina. Lístek do kina za 150 Kč je mnohem levnější než kabelka za 15 tisíc, pro vás však může být rovnocennou odměnou.
 • Objevte svoji vášeň. Co vás baví? Vydělávejte si svým koníčkem. Fotografování, malování, psaní, poradenská činnost, to vše může být uměleckým dílem. Vydělat si můžete jen tím, co je ve vás.
 • Nakupujte oblečení na podzim nebo na jaře. Máte tak lepší kontrolu útraty. Výjimečně si i během ostatních ročních období můžete koupit tričko, boty nebo jinou věc, která vám padne do oka.
 • Definujte, co pro vás znamená být bohatý. Jinými slovy, co si představujete, když přemýšlíte o sobě jako o boháči? To je velmi individuální. Mnoho lidí si s bohatstvím představuje prestiž, respekt a udržení přepychového stylu života. Pro jiné je to pro změnu příprava na důchod. Jiní zase chtějí zbohatnout, aby už nemuseli nikdy pracovat. V jejich případě záleží potřebný obnos na tom, na jak vysoké noze si představují svůj život v důchodu.
 • Nezaměřujte se na jednu jedinou výplatu, ze které se z vás stanou boháči. Svoji finanční pozici zajišťujete lépe, pokud vaše příjmy pocházejí z více zdrojů.
 • Rychlým způsobem, jak zbohatnout, je dobře se vdát či oženit. Nejsnáze se stanete boháčem, když si boháče vezmete.
 • Splaťte nejdříve vaši nejvyšší splátku dluhu a tak postupujte, dokud dluh úplně nesplatíte. Berete-li si další půjčku, ujistěte se, že jde na věc, na které vyděláte.
 • Vyměňte váš byt a auto za levnější. Úspory investujte a za zisk kupte váš bývalý (lepší) byt.
 • Jste-li starší 18 let, pokuste se čas od času vypustit návštěvu baru. Jděte do baru jeden týden, další dva vynechte. Za rok tak můžete ušetřit třeba 20 000 Kč nebo i více.
Reklama

Varování

 • Návody "jak rychle zbohatnout" jsou vždy podvody. Vyhněte se jim. Nic takového jako peníze zdarma neexistuje, ledaže je zdědíte (a i tak musíte vědět, jak s nimi zacházet, aby se vám nerozkutálely). Nejlepším způsobem, jak rychle zbohatnout, je implementace pečlivě připraveného plánu. Máte-li kolem sebe zkušený tým lidí, kteří vám chtějí pomoci, tím lépe.
 • Chcete-li se stát milionářem, nejlepší je tvrdě pracovat, abyste měli pocit, že si bohatství zasloužíte.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 251 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 8 333 krát
Kategorie: Správa peněz
Stránka byla zobrazena 8 333 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama