Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud máte hodně práce a jste od přírody nesmělí, pravděpodobně máte problém seznamovat se s novými lidmi. Zkuste to změnit, převezměte iniciativu a najděte si nové přátele!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jak najít lidi na místech, kam již chodíte

 1. 1
  Oslovujte lidi při běžných pochůzkách. Pravděpodobně chodíte do obchodů, jezdíte tankovat benzín, nebo si vyzvedáváte v lékárně léky. Tyto činnosti jsou sice nudné, ale můžete se při nich dát do řeči se spoustou lidí. Až budete příště stát ve frontě v obchodě, začněte se s někým bavit.
  • Snažte se každý týden oslovit určitý počet lidí. Zkuste každý den alespoň pozdravit tři nové lidi.
  • Nemusíte mít pocit, že se s lidmi musíte bavit o důležitých věcech. Zkuste lidi pozdravit a ptejte se jich na základní věci. Když se budete o ostatní lidi zajímat, rozhovor bude plynout přirozeně.
 2. 2
  Jezděte veřejnou dopravou. Cesta do práce nebo do školy je nevyhnutelná, takže využívejte veřejnou dopravu a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Oslovujte lidi, kteří s vámi budou cestovat. Když potkáte někoho, s kým si padnete do oka, pravděpodobně ho budete potkávat častěji, takže budete moci rozvíjet váš vztah.
 3. 3
  Pracujte mimo domov. Pokud musíte pracovat, nebo se učit, nebo si jen chcete číst knihu, dělejte to na veřejnosti. Zajděte si do parku nebo do knihovny a buďte mezi lidmi. Když najdete někoho, kdo bude mít podobné zájmy jako vy, dejte se s ním do řeči. [1]
 4. 4
  Seznamte se s lidmi, které potkáváte častěji. Pokud každý den po cestě do práce potkáváte stejné lidi, dejte se s nimi do řeči. Jde o skvělý způsob, jak si najít nové přátele. Oslovujte tyto lidi a zkuste se s nimi s přátelit.
 5. 5
  Mluvte s novými lidmi na různých společenských událostech. Pokud jste pozvaní na večírek, který pořádá kamarád nebo příbuzný, připravte se dopředu, abyste nebyli sami jako kůl v plotě. I když třeba pár lidí na oslavě znáte, vylezte z ulity a dejte se do hovoru s těmi, které neznáte.
 6. 6
  Najděte si nová místa. Pokud chodíte na procházky, běháte, jezdíte na kole atd., najděte si nová místa. Když půjdete svého psa vyvenčit do jiného parku, než obvykle, potkáte spoustu nových lidí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Aktivně vyhledávejte nové lidi

 1. 1
  Zajděte si do knihovny nebo do knihkupectví. Když budete v knihkupectví, snadno se dáte do řeči s někým, koho zajímají stejné věci, jako vás. Pokud rádi čtete, choďte si hledat přátele do knihoven a knihkupectví. [2]
 2. 2
  Jděte na nějaký koncert. V každém větším městě najdete kulturní akce, na které můžete zdarma zajít. Pokud máte rádi hudbu, najděte si koncerty, které vás zajímají a zkuste si na nich najít nové přátele. Dejte se do řeči s ostatními fanoušky.
 3. 3
  Dělejte dobrovolnickou práci. Pokud vás baví nějaká činnost, nebo chcete pomoci nějaké organizaci, věnujte ostatním lidem svůj čas. Poznáte spoustu nových přátel.
 4. 4
  Přidejte se do nějakého klubu. I v případě, že jste se na střední škole nikdy neúčastnili skupinových akcí, byste si to měli zkusit. Staňte se členem klubu, který vás zajímá – běžci, čtenáři, sportovci atd. Potkáte spoustu zajímavých lidí, se kterými budete mít něco společného, takže byste neměli mít problém najít téma k hovoru.
 5. 5
  Jděte na nějakou sportovní akci. Můžete si zajít na fotbalový zápas, nebo nějaké taneční vystoupení a poznáte spoustu lidí, kteří mají stejné zájmy. Menší utkání jsou většinou zdarma. Povídejte si o hře s člověkem, který bude vedle vás.
 6. 6
  Přidejte se k nějakému místnímu týmu. Pokud vás nebaví pouze sledovat sport, přihlaste se k nějakému týmu. Zacvičíte si, dobře se pobavíte a potkáte nové lidi obou pohlaví, se kterými budete muset spolupracovat. Najděte si sport, který vás zajímá a pusťte se do toho.
 7. 7
  Navštivte nějaký seminář. Semináře jsou skvělé z několika důvodů – přiučíte se na nich spoustu nových věcí, jsou zdarma a dají vám příležitost potkat lidi, kteří mají stejné zájmy jako vy. Najděte si na internetu semináře univerzit a organizací a některé z nich navštivte. Po skončení se chvíli zdržte a zkuste najít někoho, s kým se budete moci dát do řeči.
 8. 8
  Jděte na církevní akci. Pokud jste věřící, využijte toho. Zajděte si do kostela nebo do chrámu na nějaké shromáždění. Když budete mezi lidmi, kteří vyznávají stejnou víru, budete se cítit lépe. Kromě toho budete mít jistotu, že si s těmito lidmi máte co říct.
 9. 9
  Jděte tančit. Lekce tance zdarma jsou v poslední době velmi oblíbené a spousta lidí se na tyto akce chodí seznamovat. Zkuste si například lekce swingu, nebo jděte do klubu, ve kterém se tančí. Pokud máte odvahu tančit před cizími lidmi, rozhodně se s někým seznámíte.
 10. 10
  Jděte na večírek. Zjistěte si, zda některý z vašich přátel nepořádá večírek. Jděte na každou akci, na kterou vás někdo pozve. Večírky jsou skvělým způsobem, jak strávit čas s přáteli a poznat nové lidi. Kromě toho jsou domácí večírky většinou zdarma.
 11. 11
  Povídejte si s přáteli. Pokud se chcete seznámit s novými lidmi, požádejte své přátele, aby vás seznámili s jejich přáteli. Naplánujte například večírek, na který bude moci každý přivést někoho známého. [3]
  Reklama

Tipy

 • Pokud vám docházejí nápady, zapracujte na svém vzhledu. Vezměte si hezké oblečení, dodržujte zásady hygieny a mějte chuť poznávat nové lidi.
 • Ptejte se lidí na různé otázky. Pokud se chcete dát do řeči s někým novým, nespoléhejte se na to, že celý rozhovor povede ten druhý. Předpokládejme, že má zájem se s vámi bavit, ale i přesto byste se ho měli ptát více vy.
 • Neomezujte se na určitá místa. Seznamovat se můžete kdekoli, využívejte svých příležitostí.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 477 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 4 477 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama