Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Rádi byste ukládali oblíbená videa z YouTube nebo Hulu, abyste je mohli sledovat v době, kdy nemáte přístup na internet? Existuje celá řada způsobů, jak stahovat streamovaná videa z internetu, ale metody, které je třeba použít, závisí na tom, odkud je video streamováno. Weby jako YouTube či Vimeo jsou poměrně jednoduché a vyžadují pouze rozšíření příslušného prohlížeče. Stránky jako například Hulu vyžadují mnohem techničtější řešení, která navíc nemusí fungovat vždy. Z webových stránek jako například Netflix je prakticky nemožné streamované video stáhnout. V takových případech je třeba mnohem kreativnější řešení. V tomto návodu najdete odpověď jak stáhnout jakékoliv video z jakékoliv webové stránky.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Doplňky pro stahování

 1. 1
  Nainstalujte si prohlížeč Mozilla Firefox. Doplňky pro stahování videí můžete použít v různých prohlížečích, ale v případě Firefoxu jde o naprosto snadnou instalaci. Firefox si můžete stáhnout zdarma z webové stránky Mozilla. Na internetu najdete spoustu návodů, jak Firefox nainstalovat.
 2. 2
  Stáhněte si doplněk DownloadHelper. Spusťte Firefox a klikněte na tlačítko Menu (☰) v pravém horním rohu. Klikněte na možnost "Doplňky", která má ikonu dílku puzzle. Otevře se karta "Správce doplňků". Nalevo klikněte na "Získání doplňků" a do vyhledávacího pole vpravo nahoře napište downloadhelper. Klikněte na tlačítko Instalovat u položky "Video DownloadHelper". Měl by to být první nalezený výsledek.
  • Po instalaci bude třeba Firefox restartovat.
 3. 3
  Navštivte nějaký web se streamovaným videem. Díky DownloadHelperu budete schopni stahovat videa z různých stránek, například YouTube, Vimeo a další. Nefunguje například u Netflixu, Hulu či Justin.tv. Jak stahovat videa z těchto a jim podobných stránek se dočtete dále v článku.
 4. 4
  Najděte video, které chcete stáhnout. Vyhledejte video, které chcete stáhnout a spusťte ho, jako kdybyste se na něj chtěli dívat. Dívat se na něj ale nemusíte.
 5. 5
  Klikněte na šipku vedle ikonky DownloadHelperu. V horní části okna Firefoxu, vpravo od řádku Adresa uvidíte rotující ikonu DownloadHelperu. Klikněte na šipku dolů vedle této točící se ikonky, čímž otevřete možnosti stahování.
 6. 6
  Vyberte formát a kvalitu videa. Zobrazí se nabídka několika formátů a kvality videa. Kvalita je zobrazena pod názvem videa, např. [Medium], [Mobile], nebo [720p]. Formát najdete na konci názvu souboru. Bude to například ".mp4", ".flv", nebo ".3gp". Zvolte kvalitu a formát, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
  • MP4 je nejuniverzálnější formát, který byste měli zvolit, pokud chcete video přehrávat i na mobilních zařízeních. Pokud nevíte jaký formát zvolit, zvolte MP4.
  • Pro spuštění souborů ve formátu FLV nebo 3GP budete potřebovat speciální video přehrávač.
 7. 7
  Stáhněte soubor a překonvertujte ho. Pokud najedete myší na vybranou možnost, objeví se další nabídka. Zvolíte-li "Stáhnout" nebo "Rychlé stáhnutí", soubor se stáhne ve zvoleném formátu do vašeho adresáře Stažené soubory. Pokud chcete nejprve překonvertovat soubor do jiného formátu, vyberte možnost "Stáhnout & Konvertovat".
  • Pokud vyberete možnost "Stáhnout & Konvertovat", z rozbalovací nabídky můžete zvolit formát, do kterého chcete soubor převést. Vyberte si přehrávač nebo zařízení, na kterém budete chtít video přehrávat.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
RTMPDump

 1. 1
  Stáhněte si RTMPDumpHelper a sadu nástrojů RTMPDump. Tyto programy jsou na internetu k dispozici zdarma. RTMPDumpHelper můžete stáhnout z NirSoftu a sada nástrojů RTMPDump je dostupná na mplayerhq.hu. Sada nástrojů RTMPDump je open-source program.
 2. 2
  Extrahujte RTMPDumpHelper soubory. Vytvořte si na počítači novou složku a extrahujte do ní ZIP soubor, který obsahuje RTMPDumpHelper soubory. Do této složky se budou streamovaná videa ukládat.
 3. 3
  Extrahujte soubory sady nástrojů RTMPDump. Extrahujte tyto soubory do stejné složky, která obsahuje soubory RTMPDumpHelper.
 4. 4
  Spusťte RTMPDumpHelper. Spusťte soubor RTMPDumpHelper.exe. Otevře se RTMPDumpHelper a zároveň s ním se v Příkazovém řádku spustí program "rtmpsuck".
 5. 5
  Spusťte webový prohlížeč. Pokud jste ještě neotevřeli webový prohlížeč, učiňte tak nyní. RTMPDump si rozumí s většinou prohlížečů. Nejlepší je ale Firefox, protože například v Chrome se můžete občas setkat s chybami.
  • Když otevřete prohlížeč, v okně RTMPDumpHelper se objeví zpráva "Attached To Web Browser". Pokud se objeví chybová zpráva "Failed to attach to Web browser", zmáčkněte F8 a prohlížeč vyberte ze seznamu ručně.
 6. 6
  Spusťte video. Jakmile se rozjede RTMPDumpHelper, můžete spustit streamované video, které chcete stáhnout. V okně Příkazového řádku uvidíte, že se navázalo spojení. Jakmile je spojení navázáno, video se začne stahovat. Průběh stahování můžete sledovat v okně RTMPDumpHelperu.[1]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Zachycování obrazovky

 1. 1
  Stáhněte si program na zachycování obrazovky a nainstalujte ho. Některé streamy (například z Netflixu) se vám kvůli důmyslným kódovacím metodám stáhnout nepodaří. Aby bylo možno streamované video stáhnout, budete muset nahrávat dění na celé obrazovce. K tomu ale bude potřeba program na zachycování obrazovky.
  • Dva z oblíbených programů jsou Camtasia a CamStudio. Nezapomeňte na to, že program, kterým chcete zachycovat video, musí umět nahrávat i audio.
  • Detailní instrukce k používání programu Camtasia najdete na internetu.
 2. 2
  Začněte nahrávat dění na obrazovce. Spusťte program na zachycování obrazovky. Uvědomte si, že zachycování obrazovky je velmi náročný proces a ne všechny počítače ho zvládnou. Zachycováním obrazovky vznikají soubory s velkou kapacitou, zejména pokud je nahrávané video dlouhé. Aby vám vyhovovala velikost souboru i kvalita videa, můžete v nastavení nahrávání každého zachytávacího programu kvalitu videa snížit.
 3. 3
  Přehrajte video. V zachytávacím programu zmáčkněte Record (Nahrávat) a spusťte video. Nezapomeňte přepnout video přehrávač na režim celé obrazovky. Díky tomu nahrajete pouze video a obraz později nebudete muset ořezávat. Pamatujte také na nastavení potřebné úrovně hlasitosti, protože později už ji budete měnit těžko.
 4. 4
  Po nahrávání video dekódujte. Po nahrávání můžete snížit velikost výsledného souboru pomocí dekódování. Můžete také změnit formát videa, abyste ho mohli přehrávat na svém mobilním zařízení.
  • Na internetu najdete například návod na používání bezplatného programu Avidemux, ve kterém můžete video editovat i dekódovat.
  • Pro dekódování videí můžete zkusit také bezplatný program Handbrake.[2]
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Alternativy

 1. 1
  V prohlížeči CHROME načtěte stránku s videem.
 2. 2
  Zmáčkněte Ctrl+Shift+i (klávesová zkratka pro Nástroje pro vývojáře)
 3. 3
  Oblast pro vývojáře se zobrazí v dolní části.
 4. 4
  Klikněte na kartu Network.
 5. 5
  Vyhledejte nejdelší (a neustále se zvětšující) proužek ve sloupci Timeline. To je odkaz video streamu. Pokud žádný takový proužek nevidíte, spusťte video na příslušné stránce a zvětšující se proužek se objeví.
 6. 6
  Ověřte typ obsahu (ve sloupci Type). Mělo by tam být video/mp4 nebo něco podobného.
 7. 7
  Nyní na příslušný odkaz ve sloupci Name klikněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost "Copy link address".
 8. 8
  Otevřete novou kartu prohlížeče, do řádku Adresa vložte zkopírovaný odkaz a zmáčkněte Enter. Zobrazí se vestavěný video přehrávač prohlížeče.
 9. 9
  Z nabídky po kliknutí pravým tlačítkem na přehrávač vyberte možnost "Save Video As (Uložit video jako)". Video si uložte, kam je libo, a přehrajte si ho, až se vám to bude hodit. Příjemnou zábavu!!!
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 41 864 krát
Kategorie: Stahování
Stránka byla zobrazena 41 864 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama