Stáhnout PDF Stáhnout PDF

E-mail je jedna z nejdůležitějších forem komunikace v dnešní digitální době. Je to způsob, díky kterému zůstávají miliony (ne-li miliardy) lidí v kontaktu spolu navzájem. Naštěstí tato forma okamžité komunikace je zcela zdarma. Vytvořte si bezplatný e-mailový účet ještě dnes a začněte tak číst i odesílat e-maily ihned. Čtěte dál a dozvíte se podrobnosti ohledně registrace nového účtu u několika nejoblíbenějších internetových poskytovatelů e-mailu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Vytvoření účtu Gmail

 1. 1
  Přejděte na Gmail.com. Prvním krokem k vytvoření e-mailové adresy u Gmailu, bezplatné služby Googlu, je navštívit hlavní stránku Gmailu. Do adresního řádku zadejte "gmail.com", nebo alternativně do vyhledávače vložte "Gmail" a klikněte na příslušný výsledek hledání.
 2. 2
  Klikněte na "Vytvořit účet". V přihlašovacím okně Gmailu najdete odkaz k vytvoření účtu. Kliknutím na tento odkaz, který se nachází pod políčky e-mail a heslo, přejdete na stránku pro vytvoření účtu.
  • Poznámka – pokud již máte Gmail účet registrován v počítači (například pokud nějaký člen rodiny již má svůj vlastní účet), budete muset kliknout na "Správa účtů v tomto zařízení", poté na "Přidat účet", a pak konečně na "Vytvořit účet".
 3. 3
  Zadejte své osobní údaje. Další stránka po vás bude vyžadovat vyplnění vašeho jména, telefonního čísla, data narození a alternativní e-mailovou adresu. Některé z těchto informací, jako například alternativní e-mailová adresa, jsou volitelné.
 4. 4
  Vyberte e-mailovou adresu a heslo. Na též stránce pro vytvoření účtu, budete také požádáni, abyste se rozhodli, jakou e-mailovou adresu a heslo budete chtít. Heslo, které si zvolíte, musí být alespoň 8 znaků dlouhé, zatímco vaše e-mailová adresa nesmí být již používána někým jiným. Zadejte tyto údaje do příslušných polí.
  • Heslo budete muset vložit dvakrát, pro potvrzení jeho přesnosti.
 5. 5
  Ověření. Sjeďte dolů, kde uvidíte obrázek obsahující několik zkreslených čísel a fotografii s číslem budovy. Opište tyto čísla do určeného políčka. Tím stvrdíte, že jste člověk a ne automatizovaný program, pokoušející se registrovat e-mailovou adresu pro obchodní, nebo snad zločinné účely.
  • Pokud z nějakého důvodu nechcete ověřit účet tímto způsobem, může se stát, že váš účet bude muset být později ověřen telefonicky.
 6. 6
  Odsouhlaste podmínky služby a odešlete. Zaškrtněte políčko, které říká: "Souhlasím se smluvními podmínkami společnosti Google a ochranou osobních údajů". Tímto berete na vědomí a souhlasíte s těmito dokumenty, které si můžete přečíst po kliknutí na jejich odkaz. Jakmile jste hotovi, klikněte na tlačítko "Další krok".
 7. 7
  Užijte si svůj nový Gmail účet. Váš účet je dokončen. Kliknutím na "Pokračovat k Gmailu" získáte přístup k vaší poště a nyní již můžete číst i psát nové zprávy.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Vytvoření účtu Outlook

 1. 1
  Jděte na Outlook.com. Outlook je v současné době bezplatný e-mailový klient Microsoftu, který v roce 2013 nahradil Hotmail, starší e-mailovou službu Microsoftu.[1] Na této stránce máte možnost přihlásit se do již existujícího účtu, nebo vytvořit účet nový. Jak na to, vám ukážeme v následujících krocích.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Zaregistrovat se teď". Pod přihlašovacím polem, by měla být věta, která říká: "Nemáte účet Microsoft? Zaregistrujte se teď". Kliknutím na toto tlačítko přejdete na stránku pro vytvoření účtu.
 3. 3
  Zadejte své osobní údaje a vyberte si uživatelské jméno a heslo. Na další stránce budete vyzváni k zadání jména, adresy, data narození a pohlaví. Dále si budete muset vymyslet uživatelské jméno, které bude sloužit jako vaše e-mailová adresa, za tímto jménem pak bude následovat "@outlook.com". Zároveň si zvolíte heslo, které musí být minimálně 8 znaků dlouhé a musí obsahovat malá i velká písmena.
  • Dále budete muset zadat své telefonní číslo nebo alternativní e-mailovou adresu, pro případné obnovení uživatelského jména či hesla v případě, že některé z nich zapomenete.
 4. 4
  Ověření. Pokud jste vyplnili všechny informace, budete potřebovat ověřit, že jste člověk a ne počítačový program. Sjeďte dolů, kde uvidíte řetězec zkreslených písmen a čísel. Opište tento kód níže do textového pole. Vzhledem k tomu, že pro počítačové programy je velmi složité přejít přes tento úkol, stvrzujete, že jste člověk.
 5. 5
  Klikněte na "Vytvořit účet". Tímto je váš účet hotový. Budete převedeni do svého nového účtu aplikace Outlook, kde nyní již můžete číst a psát nové zprávy.
  • Pokud nemáte zájem o zasílání reklam, nezapomeňte odškrtnout políčko "Zasílat mi propagační nabídky od Microsoftu" před tím, než kliknete na "Vytvořit účet".
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Vytvoření účtu Yahoo

 1. 1
  Jděte na login.yahoo.com. Na této stránce začnete s vytvořením vašeho Yahoo ID, pomocí kterého se budete moct přihlásit ke svému e-mailovému účtu. Na tuto stránku se dostanete také z hlavní stránky yahoo.com, kliknutím na ikonu fialové "pošty" v pravém horním rohu.
 2. 2
  Klikněte na "Vytvořit nový účet". Kliknutím na modré tlačítko pod fialovým "Přihlásit se" se dostanete na stránku pro vytvoření účtu.
 3. 3
  Vyplňte své osobní informace a vyberte si uživatelské jméno a heslo. Na této stránce budete vyzváni k zadání jména, telefonního čísla, data narození a pohlaví. Dále si budete muset vymyslet uživatelské jméno, které bude sloužit jako vaše e-mailová adresa, za tímto jménem pak bude následovat "@yahoo.com". Zároveň si zvolíte heslo, a jakmile budete hotoví, klikněte na "Vytvořit účet".
  • Vaše heslo musí být 8-32 znaků dlouhé. Pro vyšší bezpečnost musí heslo obsahovat čísla a velká i malá písmena.
  • Volitelně můžete také nastavit telefonní číslo pro obnovení – číslo, které lze použít k získání vašeho uživatelského jména či hesla, v případě jejich zapomenutí.
 4. 4
  Obdržíte ověřovací kód. Na zadané telefonní číslo obdržíte SMS (textovou zprávu), která bude obsahovat ověřovací kód pro váš účet. Opište tento kód do textového pole "Kód" a klikněte na "Odeslat kód" pro pokračování.
  • V případě, že vámi zadané číslo nemůže přijímat SMS zprávy, máte možnost z Yahoo obdržet svůj kód prostřednictvím audio hovoru. Klikněte na odkaz "Zavolat mi" pod tlačítkem "Zaslat SMS", poté zadejte telefonní číslo, které může přijímat hovory a klikněte na "Zavolat mi". Do určeného políčka zadejte kód, který jste obdrželi.
 5. 5
  Užijte si svůj nový účet Yahoo. Váš účet je dokončen. Nyní budete automaticky přesměrováni do svého nového e-mailového účtu, kde si nyní můžete procházet a psát e-maily.
  Reklama

Tipy

 • U většiny e-mailů si můžete nastavit vzhled stránky. Můžete si vybrat z řady motivů či barev. V nastavení rovněž naleznete například podpisy nebo barevné rozlišení slov.
 • Zapište si někam své heslo k e-mailu. V případě, že heslo zapomenete, stačí se podívat tam, kam jste si ho zapsali.
 • Získejte e-mailové adresy svých přátel pro komunikaci mezi sebou.
Reklama

Varování

 • Pokud neznáte odesílatele, odstraňte e-mail bez otevření. Je možné, že taková zpráva obsahuje virus.
 • Pokud někdo změní způsob odesílání e-mailů (e-mail vypadá podezřele), odstraňte jej. Opět je zde riziko infikace virem.
 • MAŽTE VŠECHEN SPAM (nežádanou poštu)!
 • Pokud vám stránka pro vytvoření účtu nabízí cokoliv volitelného, NEODPOVÍDEJTE na tyto otázky. Zabere vám to zbytečně moc času.
 • Pokud nebudete mazat spam, váš počítač se může zpomalit, případně i selhat.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 396 krát
Stránka byla zobrazena 7 396 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama