Stáhnout PDF Stáhnout PDF

E-mail je jedna z nejdůležitějších forem komunikace v dnešní digitální době. Je to způsob, díky kterému zůstávají miliony (ne-li miliardy) lidí v kontaktu spolu navzájem. Naštěstí tato forma okamžité komunikace je zcela zdarma. Vytvořte si bezplatný e-mailový účet ještě dnes a začněte tak číst i odesílat e-maily ihned. Čtěte dál a dozvíte se podrobnosti ohledně registrace nového účtu u několika nejoblíbenějších internetových poskytovatelů e-mailu.

Metoda 1 ze 4:
Vytvoření účtu Gmail

 1. 1
  Přejděte na Gmail.com. Prvním krokem k vytvoření e-mailové adresy u Gmailu, bezplatné služby Googlu, je navštívit hlavní stránku Gmailu. Do adresního řádku zadejte "gmail.com", nebo alternativně do vyhledávače vložte "Gmail" a klikněte na příslušný výsledek hledání.
 2. 2
  Klikněte na "Vytvořit účet". V přihlašovacím okně Gmailu najdete odkaz k vytvoření účtu. Kliknutím na tento odkaz, který se nachází pod políčky e-mail a heslo, přejdete na stránku pro vytvoření účtu.
  • Poznámka – pokud již máte Gmail účet registrován v počítači (například pokud nějaký člen rodiny již má svůj vlastní účet), budete muset kliknout na "Správa účtů v tomto zařízení", poté na "Přidat účet", a pak konečně na "Vytvořit účet".
 3. 3
  Zadejte své osobní údaje. Další stránka po vás bude vyžadovat vyplnění vašeho jména, telefonního čísla, data narození a alternativní e-mailovou adresu. Některé z těchto informací, jako například alternativní e-mailová adresa, jsou volitelné.
 4. 4
  Vyberte e-mailovou adresu a heslo. Na též stránce pro vytvoření účtu, budete také požádáni, abyste se rozhodli, jakou e-mailovou adresu a heslo budete chtít. Heslo, které si zvolíte, musí být alespoň 8 znaků dlouhé, zatímco vaše e-mailová adresa nesmí být již používána někým jiným. Zadejte tyto údaje do příslušných polí.
  • Heslo budete muset vložit dvakrát, pro potvrzení jeho přesnosti.
 5. 5
  Ověření. Sjeďte dolů, kde uvidíte obrázek obsahující několik zkreslených čísel a fotografii s číslem budovy. Opište tyto čísla do určeného políčka. Tím stvrdíte, že jste člověk a ne automatizovaný program, pokoušející se registrovat e-mailovou adresu pro obchodní, nebo snad zločinné účely.
  • Pokud z nějakého důvodu nechcete ověřit účet tímto způsobem, může se stát, že váš účet bude muset být později ověřen telefonicky.
 6. 6
  Odsouhlaste podmínky služby a odešlete. Zaškrtněte políčko, které říká: "Souhlasím se smluvními podmínkami společnosti Google a ochranou osobních údajů". Tímto berete na vědomí a souhlasíte s těmito dokumenty, které si můžete přečíst po kliknutí na jejich odkaz. Jakmile jste hotovi, klikněte na tlačítko "Další krok".
 7. 7
  Užijte si svůj nový Gmail účet. Váš účet je dokončen. Kliknutím na "Pokračovat k Gmailu" získáte přístup k vaší poště a nyní již můžete číst i psát nové zprávy.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Vytvoření účtu Outlook

 1. 1
  Jděte na Outlook.com. Outlook je v současné době bezplatný e-mailový klient Microsoftu, který v roce 2013 nahradil Hotmail, starší e-mailovou službu Microsoftu.[1] Na této stránce máte možnost přihlásit se do již existujícího účtu, nebo vytvořit účet nový. Jak na to, vám ukážeme v následujících krocích.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko "Zaregistrovat se teď". Pod přihlašovacím polem, by měla být věta, která říká: "Nemáte účet Microsoft? Zaregistrujte se teď". Kliknutím na toto tlačítko přejdete na stránku pro vytvoření účtu.
 3. 3
  Zadejte své osobní údaje a vyberte si uživatelské jméno a heslo. Na další stránce budete vyzváni k zadání jména, adresy, data narození a pohlaví. Dále si budete muset vymyslet uživatelské jméno, které bude sloužit jako vaše e-mailová adresa, za tímto jménem pak bude následovat "@outlook.com". Zároveň si zvolíte heslo, které musí být minimálně 8 znaků dlouhé a musí obsahovat malá i velká písmena.
  • Dále budete muset zadat své telefonní číslo nebo alternativní e-mailovou adresu, pro případné obnovení uživatelského jména či hesla v případě, že některé z nich zapomenete.
 4. 4
  Ověření. Pokud jste vyplnili všechny informace, budete potřebovat ověřit, že jste člověk a ne počítačový program. Sjeďte dolů, kde uvidíte řetězec zkreslených písmen a čísel. Opište tento kód níže do textového pole. Vzhledem k tomu, že pro počítačové programy je velmi složité přejít přes tento úkol, stvrzujete, že jste člověk.
 5. 5
  Klikněte na "Vytvořit účet". Tímto je váš účet hotový. Budete převedeni do svého nového účtu aplikace Outlook, kde nyní již můžete číst a psát nové zprávy.
  • Pokud nemáte zájem o zasílání reklam, nezapomeňte odškrtnout políčko "Zasílat mi propagační nabídky od Microsoftu" před tím, než kliknete na "Vytvořit účet".
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Vytvoření účtu Yahoo

 1. 1
  Jděte na login.yahoo.com. Na této stránce začnete s vytvořením vašeho Yahoo ID, pomocí kterého se budete moct přihlásit ke svému e-mailovému účtu. Na tuto stránku se dostanete také z hlavní stránky yahoo.com, kliknutím na ikonu fialové "pošty" v pravém horním rohu.
 2. 2
  Klikněte na "Vytvořit nový účet". Kliknutím na modré tlačítko pod fialovým "Přihlásit se" se dostanete na stránku pro vytvoření účtu.
 3. 3
  Vyplňte své osobní informace a vyberte si uživatelské jméno a heslo. Na této stránce budete vyzváni k zadání jména, telefonního čísla, data narození a pohlaví. Dále si budete muset vymyslet uživatelské jméno, které bude sloužit jako vaše e-mailová adresa, za tímto jménem pak bude následovat "@yahoo.com". Zároveň si zvolíte heslo, a jakmile budete hotoví, klikněte na "Vytvořit účet".
  • Vaše heslo musí být 8-32 znaků dlouhé. Pro vyšší bezpečnost musí heslo obsahovat čísla a velká i malá písmena.
  • Volitelně můžete také nastavit telefonní číslo pro obnovení – číslo, které lze použít k získání vašeho uživatelského jména či hesla, v případě jejich zapomenutí.
 4. 4
  Obdržíte ověřovací kód. Na zadané telefonní číslo obdržíte SMS (textovou zprávu), která bude obsahovat ověřovací kód pro váš účet. Opište tento kód do textového pole "Kód" a klikněte na "Odeslat kód" pro pokračování.
  • V případě, že vámi zadané číslo nemůže přijímat SMS zprávy, máte možnost z Yahoo obdržet svůj kód prostřednictvím audio hovoru. Klikněte na odkaz "Zavolat mi" pod tlačítkem "Zaslat SMS", poté zadejte telefonní číslo, které může přijímat hovory a klikněte na "Zavolat mi". Do určeného políčka zadejte kód, který jste obdrželi.
 5. 5
  Užijte si svůj nový účet Yahoo. Váš účet je dokončen. Nyní budete automaticky přesměrováni do svého nového e-mailového účtu, kde si nyní můžete procházet a psát e-maily.
  Reklama

Tipy

 • U většiny e-mailů si můžete nastavit vzhled stránky. Můžete si vybrat z řady motivů či barev. V nastavení rovněž naleznete například podpisy nebo barevné rozlišení slov.
 • Zapište si někam své heslo k e-mailu. V případě, že heslo zapomenete, stačí se podívat tam, kam jste si ho zapsali.
 • Získejte e-mailové adresy svých přátel pro komunikaci mezi sebou.
Reklama

Varování

 • Pokud neznáte odesílatele, odstraňte e-mail bez otevření. Je možné, že taková zpráva obsahuje virus.
 • Pokud někdo změní způsob odesílání e-mailů (e-mail vypadá podezřele), odstraňte jej. Opět je zde riziko infikace virem.
 • MAŽTE VŠECHEN SPAM (nežádanou poštu)!
 • Pokud vám stránka pro vytvoření účtu nabízí cokoliv volitelného, NEODPOVÍDEJTE na tyto otázky. Zabere vám to zbytečně moc času.
 • Pokud nebudete mazat spam, váš počítač se může zpomalit, případně i selhat.
Reklama

Související články

Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak nastavit dva monitoryJak nastavit dva monitory
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsAppJak přijít na to, zda vás někdo bloknul na WhatsApp
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 236 krát
Stránka byla zobrazena 5 236 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama