Rychlé hubnutí je pro spoustu lidí velmi náročné, protože se musí v krátkém čase přizpůsobit poměrně drastickým změnám svého životního stylu. S omezeným příjmem kalorií, výživným jídlem a hodinou nebo dvěma každodenního cvičení navíc ale můžete zhubnout 5 kilogramů za pouhých 10 dní.

Část 1 ze 3:
Příprava na hubnutí

 1. 1
  Na příštích 10-14 dní si naplánujte jednotlivé změny svého životního stylu.
  • Pokud je to možné, zasvěťte těmto změnám alespoň několik měsíců. Krátkodobé cíle mohou být pro shazování hmotnosti nebezpečné, protože bude velmi těžké udržet získané výsledky i v budoucnu. Není prostě možné jen tak změnit cvičební a stravovací návyky na deset dní a pak se vrátit ke svým starým způsobům.
 2. 2
  Pokud máte nějaké zdravotní potíže, navštivte lékaře. Rychlé hubnutí znamená významný závazek z hlediska vašeho zdraví, protože byste si mohli snadno přivodit nějaké onemocnění, podvýživu nebo únavu.
 3. 3
  Začněte brát vitaminové komplexy. Podpoříte tím svou výživu. Pokračujte v jejich polykání i po uplynutí desetidenního časového úseku.
 4. 4
  Najděte si na příštích deset dní nějakého parťáka. Zkuste ke stejným změnám přesvědčit kamaráda, kolegu, manžela/manželku nebo jiného člena rodiny.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Změny stravovacích návyků

 1. 1
  Všímejte si nutričního obsahu jednotlivých potravin. Spočítejte si kalorie vašeho běžného denního příjmu, včetně nápojů a svačin. Všechno dohromady sečtěte a zjistěte, co všechno vlastně jíte.
 2. 2
  Vaším cílem je omezit denní kalorický příjem o 500 kalorií nebo 25% na příštích deset dní.
 3. 3
  K snídani snězte alespoň 300 kalorií. Vaše jídla by měly být podobně velká. Předejdete tím návalům hladu a únavy. Během dne potom snězte několik svačin o hodnotě 100-200 kalorií.
 4. 4
  Úplně vynechte kalorické nápoje. Nepijte alkohol, džusy, mléko nebo limonády. Pijte vodu, čaj nebo menší množství kávy.
 5. 5
  Snažte se sníst méně kalorií než spálíte. Asi jste už někdy slyšeli různá hesla typu "vyrýsované břicho se dělá v kuchyni", která jsou založená na faktu, že největší část hubnutí je závislá na zdravém stravování.
  • Odborníci často tvrdí, že shazování hmotnosti je z 90% ve stravě a z 10% v cvičení, protože lidé mají tendenci jíst mnohem více, než cvičením potom spálí. Cvičením si udržíte svou váhu a obecné zdraví, ale hlavně strava by mělo být to, na co se zaměříte během následujících deseti dnů.
 6. 6
  Ke každému jídlu jezte zeleninu. Zaplňte s ní alespoň polovinu talíře. Ovoce a zelenina by měly tvořit hlavní část vaší stravy. Jezte, pokud možno, co nejvíce listové zeleniny, která je velmi bohatá na živiny.
 7. 7
  Zbytek stravy rozdělte na libové proteiny a celozrnné produkty. Celozrnné výrobky byste měli konzumovat jen omezeně, ale rozhodně je nevyřazujte úplně.
  • Trenéři zaznamenali, že po zhubnutí ketogenní a nízkosacharidovou dietou opět přiberete.
  Reklama

Část 3 ze 3:
Změna cvičebních návyků

 1. 1
  Naplánujte si cvičení na 9 z 10 dní. Vyhraďte si na něj asi 1 až 1.5 hodiny denně.
 2. 2
  Snažte se jedním cvičením spálit více než 500 kalorií. Použijte na to speciální počítadlo nebo se poraďte s trenérem. Je třeba poznamenat, že některé sport-testery a počítadla kalorií nebývají přesné.
 3. 3
  Kardiovaskulární trénink by měl trvat 30-45 minut. Věnujte se intervalovému cvičení se střední intenzitou a přidejte jeden až čtyři jednominutové úseky s vysokou intenzitou.
 4. 4
  Každý den byste také měli mezi svou rutinu zařadit 30 minut silového tréninku. Je to nejlepší způsob jak nastartovat metabolismus. Nabíráním svalů lépe spalujete tuk.
  • Pro silový trénink máte několik možností. Pokud máte problémy s klouby, naučte se cvičit s resistance gumami. Pokud vám žádné zdravotní problémy nebrání v cvičení, naučte se používat činky a posilovací stroje.
 5. 5
  Po cvičení si dejte nízkotučnou svačinu s vysokým obsahem bílkovin. Dobře poslouží například smoothie z nízkotučného jogurtu, malá miska cottage sýra, celer s arašídovým máslem, natvrdo uvařené vejce nebo půlka krůtího sendviče.
  • Nezapomeňte přidat tuto svačinu do svého jídelníčku každý den.
 6. 6
  Na počátku i konci desetidenního časového úseku se zvažte. Pokud chcete zhubnout více, pokračujte v nastoleném plánu po celý měsíc.
  • Nově nabytou hmotnost si udržíte lehkým navýšením denního příjmu kalorií a cvičením 5x týdně.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Návštěvu lékaře
 • Vitamíny
 • Parťáka na hubnutí
 • Počítadlo kalorií nebo sport tester
 • Čerstvé potraviny
 • Libové maso
 • Zdravé svačiny
 • Vodu/čaj
 • Celozrnné produkty
 • Intervalový trénink
 • Silový trénink (resistance gumy, stroje, činky)
 • Osobní váhu
 • Osobního trenéra/kurzy posilování

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 981 krát
Stránka byla zobrazena 2 981 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama