Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud máte pocit, že máte v obličeji více tuku, než byste chtěli, je možné to změnit. V některých případech je tuk v obličeji otázkou genetiky, což znamená, že se budete muset naučit mít svůj obličej rádi. Pokud ovšem trpíte nadváhou, projeví se to i na vaše obličeji a v takovém případě bude nejlepší začít jíst zdravě. Bohužel není možné zaměřit se na jediné místo na těle a zhubnout tuk pouze na něm, ale naštěstí existuje spousta věcí, které vám pomohou omezit množství tuku v obličeji.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Zjistěte, zda potřebujete zhubnout v obličeji

Stáhnout PDF
 1. 1
  Podívejte se do zrcadla. Pokud máte běžně velké tělo, ale máte pocit, že máte silný obličej, zamyslete se nad tím, zda nemáte své vnímání svého těla pokřivené.
  • Podívejte se na členy své rodiny. Mají všichni stejné obličejové proporce jako vy? Možná máte genetické předpoklady k tomu, abyste měli o něco silnější obličej, než ostatní lidé. V některých případech jde také o „dětský“ tuk, který postupem času zmizí.
  • Zeptejte se lidí, kterým skutečně důvěřujete – zjistěte, zda si tito lidé myslí, že máte příliš baculatý nebo tučný obličej.
  • Máte obličej oteklý, ale ne tlustý? Otoky způsobuje nevhodné stravování, slaná jídla, nedostatek spánku, alkohol a drogy, nedostatek cvičení atd.
  • Promluvte si s lékařem a zjistěte, zda máte vhodný poměr tuku v obličeji. Lékař může také vyloučit možné zdravotní příčiny, jako je edém (otok).
 2. 2
  Dávejte si pozor na držení těla. Když se budete hrbit, bude to vypadat, že máte dvojitou bradu. Jakýkoli tuk na obličej se přesune na bradu a když budete svým držením těla tlačit krk a bradu směrem dolů, budete mít opticky tlustší obličej.
  • Stůjte a seďte rovně a mějte stále narovnanou páteř. Pokud nevíte, jaké držení těla byste měli mít, nechejte si poradit od lékaře nebo fyzioterapeuta.
  • Dýchejte zhluboka. Když budete dýchat zhluboka a správně, nebudete se moci hrbit, protože abyste zaplnili plíce, budete muset mít rovná záda.
  • Připomínejte si, že byste měli zatahovat ramena dozadu, mírně zaklánět hlavu a vytahovat bradu nahoru. Také byste se lidem měli dívat do očí.
  • Existují cviky na zlepšení držení těla – požádejte o radu svého fyzioterapeuta, nebo si tyto cviky najděte na internetu. Pilates, jóga a podobné druhy cvičení vám také pomohou.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Obecné zásady stravování

Stáhnout PDF

Když budete jíst zdravě a vyváženě, projeví se to i na vašem obličeji.

 1. 1
  Jezte zdravě. Omezte množství kalorií, které každý den sníte, abyste nejedli více, než kolik potřebujete na svůj věk, výšku a pohlaví. Kalorické tabulky vytvořené vládními organizacemi spolu s nutričními informacemi najdete na internetu. Můžete také požádat svého lékaře o konkrétní rady.
 2. 2
  Pokud máte nadváhu, zhubněte. Když zhubnete tuk z těla, zhubnete také tuk z obličeje. Musíte si ovšem uvědomit, že není možné se zaměřit pouze na jednu část těla a zhubnout pouze z ní – když budete hubnout, projeví se to na celém vašem těle, včetně obličeje. Když budete jíst zdravě a vyváženě a budete pravidelně cvičit, zbavíte se tuku nejen z celého těla, ale i z obličeje.
  • Je důležité probrat hubnutí se svým lékařem, abyste měli jistotu, že budete jíst zdravě. Musíte se vyhnout nezdravým rychlým dietám, které vám mohou poškodit tělo.
  • Kardiovaskulární cvičení a posilování jsou nejlepšími způsoby, jak se zbavit přebytečného tuku.
  • Jezte hodně vlákniny a zeleniny. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem tuku a cukru.
  • Snažte se vyhýbat se alkoholu, nebo jeho konzumaci alespoň drasticky omezte. Alkohol obsahuje zbytečné kalorie a dehydruje tělo. Dehydratace může způsobit otok v obličeji.
 3. 3
  Dodržujte pitný režim. Když budete pít dostatek vody, vyplavíte z těla přebytečnou sůl, která způsobuje otoky v obličeji. [1] Dostatek vody také vyplaví z těla přebytečné toxiny, které mohou přispívat k tloustnutí a otékání.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Obličejové cviky

Stáhnout PDF

V obličeji se nachází téměř 50 různých svalů[1] a někteří experti věří, že tyto svaly lze posilovat pomocí cvičení.[2]

 1. 1
  Nemyslete si, že vám cviky na obličej pomohou váš problém vyřešit. Cviky na obličej sice mají své příznivce, ale není možné se na ně spoléhat a myslet si, že díky nim z hubnete tuk v obličeji. Zbavit se tuku v obličeji znamená zhubnout na celém těle a posilovat celé tělo. Přesto je ale dobré s dietou a cvičením zkombinovat také tyto cviky na obličej, protože vám mohou pomoci vyhnout se povolené kůži a vráskám, které se někdy po výrazném zhubnutí objeví. [3]
 2. 2
  Zkuste obličejovou jógu. Jogínské pózy, při kterých se hlava otáčí směrem dolů posilují obličejové svaly, stejně jako dechová cvičení. Kromě toho díky józe budete vypadat mladší. [2]
 3. 3
  Říkejte stále dokola X a O. Tato dvě písmena vás přinutí stáhnout tváře a svaly okolo úst, takže si je dobře procvičíte. Opakujte toto cvičení tak často, jak budete chtít.
 4. 4
  Žvýkejte žvýkačku. Neustálým žvýkáním zapojíte spoustu obličejových svalů. Pokud rádi žvýkáte žvýkačku, nebudete s tím mít žádný problém.
  • Vybírejte si pouze žvýkačky bez cukru – není nutné přijímat zbytečné kalorie.
 5. 5
  Otevřete ústa co nejvíce do široka a několik vteřin v této poloze vydržte. Potom se uvolněte.
  • Toto cvičení opakujte asi 30 vteřin, třikrát denně (vždy ráno, v poledne a večer).
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jak zmenšit větší části obličeje pomocí líčení

Stáhnout PDF

Make-upem snadno skryjete různé nedostatky v obličeji a můžete ho použít i k optickému zúžení obličeje.

 1. 1
  Použijte tvářenku v tmavším odstínu, než je barva vaší pleti. Naneste ji na lícní kosti směrem od uší ke středu obličeje. Dosáhnete díky tomu výraznějších lícních kostí.
 2. 2
  Vykonturujte si obličej. Konturování obličeje vám umožní dosáhnout štíhlejšího obličeje, protože budete moci zvýraznit lícní kosti a pomocí stínů opticky zeštíhlit nebo zvýraznit určité části obličeje.
  • Pokud máte štíhlý obličej, konturováním můžete způsobit, že budete vypadat příliš vyhuble. Postupujte vždy opatrně.
  • Najděte si profesionální vizážistku a požádejte ji o lekce konturování. Profesionálka vám pomůže a poradí a naučí vás konturovat váš vlastní obličej. Nějakou dobu vám potrvá, než se to naučíte, takže to nevzdávejte a trénujte.
 3. 3
  Vytvarujte si obočí. Správně vytvarované, mírně husté obočí, vám může opticky zeštíhlit obličej.[4] Obočí si můžete upravovat například o něco tmavším stínem, než je vaše přirozená barva obočí.
 4. 4
  Použijte korektor a zbavte se kruhů pod očima. Kruhy pod očima mohou opticky přidávat kilogramy v obličeji.
 5. 5
  Používejte světlejší rtěnku. Tmavé rtěnky mohou vytvořit těžký dojem. Když budete nosit světlejší rtěnky, budete mít opticky štíhlejší obličej.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy nesmíte hladovět, abyste zhubli.
 • Pokud chcete mít lepší pocit z toho, jak vypadá váš obličej, musíte dokonale pečovat o svoji pleť. Váš obličej je okno do okolního světa, takže se snažte ho udržet v perfektním stavu. Každý den si myjte pleť, používejte produkty určené pro typ vaší pleti a dodržujte zdravý životní styl. Nemusíte o svoji pleť pečovat pomocí nejdražších krémů a přípravků – najděte si to, co vám bude vyhovovat a držte se toho.
 • Vyhýbejte se sladkostem a dejte si místo nich raději zeleninu nebo ovoce.
 • V obličeji se často ukládá tuk – podle obličeje tedy snadno poznáte, zda byste měli zhubnout z celého těla.
 • Váš přirozený tvar těla bude mít velký vliv na to, jak bude vypadat váš obličej.
 • Existují krémy, které slibují zeštíhlení obličeje, ale než začnete utrácet spoustu peněz za tyto přípravky, zjistěte si toho o nich co nejvíce.
 • Když budete vyslovovat písmena M a N stále dokola, pomůže vám to posílit obličejové svaly.
 • Plnější obličej u většiny lidí způsobuje mladší vzhled. Pro mnoho lidí je tuk v obličeji možností, jak vypadat déle mladší. Po čtyřicítce se tuk z obličeje začne přirozeně přesouvat na jiná místa na těle a lidem se začne tvořit více vrásek.[2]
 • Tuk v obličeji ovlivňuje zejména tuk v celém těle, takže byste se měli snažit zhubnout z celého těla.
 • Dávejte si pozor na pitný režim. Když budete málo pít, budete mít v krvi příliš mnoho soli, takže budete zadržovat vodu a budete mít oteklý obličej.
Reklama

Varování

 • Když budete dlouho v kuse žvýkat, bude vás bolet čelist.
 • Když příliš zhubnete z obličeje, budete vypadat mnohem starší a budete mít propadlé tváře.
 • Pokud chcete mít mladě vypadající a hezký obličej, měli byste mít minimálně 15-25% tělesného tuku.
 • Není možné zhubnout pouze z jednoho místa na těle – nemůžete si vybrat jedno místo a rozhodnout se, že zhubnete pouze na něm. Musíte se připravit na to, že budete hubnout z celého těla.
 • Chirurgické zákroky v obličeji jsou extrémní formou plastické chirurgie a neměli byste je brát na lehnou váhu. V obličeji je spousta cév, které způsobují, že jsou tyto zákroky velmi nebezpečné. I když jsou provedeny správně, zanechají za sebou trvalé jizvy.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 21 241 krát
Stránka byla zobrazena 21 241 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama