Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé ženy mají nohy jako modelky, ale všichni můžeme získat štíhlejší a delší nohy pomocí kombinace správné stravy a cvičení. Přečtěte si tento článek a zjistíte, jak mít nohy, které vám budou všichni závidět.

Část 1 ze 3:
Cvičení na nohy

 1. 1
  Posilujte nohy. Pilates a jóga jsou skvělá cvičení pro ženy, které chtějí vypracovat tělo a dosáhnout dlouhých a úzkých svalů bez zbytečného nabírání hmoty. Pokud chodíte do posilovny, zapište se na skupinové lekce kardiovaskulárního cvičení, jako je například step, spinning, Zumba atd. Můžete také vyzkoušet následující cvičení zaměřená přímo na nohy:[1]
 2. 2
  Baletní plié. Stoupněte si s nohama v šířce ramen a vytočte špičky směrem ven jako balerína. Pokrčte se v kolenou a snižujte se tak dlouho, abyste měli kolena těsně nad kotníky. Potom se zase zvedněte. Zopakujte 10-15x v celkem třech sériích.
 3. 3
  Zdvihy lýtek. Stoupněte si s nohama v šířce ramen a do každé ruky si vezměte 3kg činku. Pomalu zvedejte paty ze země tak, abyste drželi rovnováhu na špičkách nohou a potom je zase vracejte na podlahu. Zopakujte cvik 10-12x a udělejte celkem tři série.
 4. 4
  Výpady. Stoupněte si s nohama od sebe a ruce si položte na boky. Pravou nohou vykročte dopředu a levé koleno snižujte tak, aby se téměř dotklo země. Potom se vraťte zase do původní pozice a zopakujte celý cvik s levou nohou. Dojděte takto na konec místnosti a potom se zase vraťte zpět. [2]
 5. 5
  Nezapomeňte, že posilování je pouze jednou ze součástí hubnutí nohou. Posilování vám pomůže vytvarovat nohy a nabrat svalovou hmotu. Když budete mít více svalů, budete spalovat více kalorií i v klidu, [3] takže je důležité nevyhýbat se při hubnutí rezistenčnímu tréninku a nespoléhat se pouze na zvedání činek. Nohy zhubnete pouze když zhubnete tuk na celém těle. V Části 2 se dozvíte jak na to.
  Reklama

Část 2 ze 3:
Udržujte si fyzické zdraví

 1. 1
  Buďte aktivní. Aerobní cvičení jako je chůze, běh, plavání, jízda na kole, kickbox nebo tanec vám pomohou spálit kalorie a nastartují váš metabolismus. Snažte se cvičit aerobní cvičení alespoň 30 minut v kuse, 4-5x týdně. [4]
  • Vyberte si cvičení, které vás baví. Když si to budete užívat, nebudete mít problém se tomu věnovat pravidelně.
  • Nemusíte celé cvičení zvládnout najednou. Když si ho rozdělíte na kousky po 10 minutách, bude stejně účinné. [5]
 2. 2
  Změňte životní styl a zahrňte do svého každodenního života více pohybu. Jednoduché věci, jako je chůze místo jízdy autem nebo schody místo výtahu mohou zrychlit váš tep. Nejlepší je najít si partnera, abyste měli stále motivaci.
 3. 3
  Hrajte nějaký sport. Když se zapíšete do nějakého sportovního týmu, nejen že zhubnete, ale také budete mít motivaci. Spoluhráči vám dodají pocit, že musíte běžet rychle a hrát co nejlépe. Soutěživá podstata takových her lidi často donutí cvičit déle a tvrději, než jak by cvičili o samotě. Skvělé je i to, že cvičíte s lidmi, se kterými můžete klidně i chodit do posilovny.
  • Pokud nechcete hrát žádný sport, nezoufejte – existují jiné způsoby, jak si udržet motivaci. Dejte dohromady skupinu lidí, která se bude třikrát týdně setkávat (později můžete klidně nějaké cvičení ještě přidat). Vymyslete si rozvrh cvičení do posilovny, nebo si společně pouštějte nějaké cvičební DVD.
 4. 4
  Dostatečně spěte. Když zvyšujete intenzitu cvičení, měli byste tělu také dopřát dostatek času k odpočinku. Spánek potřebujete i z jiných důvodů – když spíte málo, máte větší chuť k jídlu, protože tělo produkuje hormon, který způsobuje pocity hladu. Jinými slovy, dostatek spánku je nezbytný pro to, abyste jedli méně kalorií.
  • Každý den byste měli naspat asi 6 až 8 hodin. Studie tvrdí, že lidé, kteří spí méně než 6 hodin denně mají o 30% vyšší šanci, že budou trpět obezitou než lidé, kteří spí 7-8 hodin denně.. [6]
  Reklama

Část 3 ze 3:
Jezte zdravě

 1. 1
  Omezte svůj příjem kalorií. Bohužel nemůžete zhubnout jen na určité části těla. Pokud chcete zhubnout na nohou, budete muset zhubnout na celém těle tím, že budete jíst méně a hlavně budete jíst zdravé věci.
 2. 2
  Jezte vyvážená jídla. Vaše strava by se měla skládat hlavně z ovoce, zeleniny, bílkovin a cukrů. Snažte se ke každému jídlu sníst něco s bílkovinami, budete se potom déle cítit plní. Zkuste vejce, ryby, krůtí a kuřecí maso, nebo vegetariánské alternativy – tofu nebo tempeh. [7]
  • Pokud jde o cukry, jezte jen celozrnné produkty, oves a nezpracované potraviny jako je hnědá rýže. Komplexní cukry tělo zpracovává pomaleji a nezahlcují tedy váš systém.
 3. 3
  Omezte svůj příjem cukru a prázdných sacharidů. Tato jídla obsahují mnoho kalorií a téměř žádné živiny a často způsobují ukládání tuků, které nejsou okamžitě spáleny. Měli byste se těmto jídlům vyhýbat hlavně večer, protože tělo nemá přes noc čas spálit všechny kalorie navíc. Mezi tato jídla patří třeba koláče, sladkosti a některé zpracované potraviny. [8]
  • Čtěte si obaly potravin. Budete překvapeni až zjistíte, kolik cukru do sebe dostáváte v chlebu, salátových dresincích a omáčkách z obchodu.
 4. 4
  Kupujte zdravé jídlo a budete jíst zdravé jídlo. Zbavte se pokušení tím, že se zbavíte všeho nezdravého jídla, které doma máte a necháte si ho pouze na speciální příležitosti. Pokud máte chuť například na čokoládu, kupte si jen malý kousek, abyste se nepřejedli.
 5. 5
  Veďte si deník jídla. Studie prokázaly, že když si budete zapisovat vše, co jíte, budete mít lepší přehled o svém hubnutí. [9] Je to částečně proto, že když si něco zapíšete, cítíte se zodpovědnější a bude pro vás snadnější se vyhýbat jídlům, která byste si později museli vyčítat.
  • Zkuste nějakou online kalkulačku kalorií, například My Fitness Pal nebo Calorie King. Některé z těchto služeb si můžete stáhnout i do telefonu.
 6. 6
  Pijte hodně vody. Když budete dostatečně pít, budete se cítit plní, dodáte tělu vodu, kterou ztratilo cvičením, budete mít více energie a vaše zažívání se upraví. [10] Měli byste pít asi 7-8 sklenic čisté vody denně.
  • Pokud máte problémy s přejídáním, před každým jídlem vypijte sklenici vody. Zaplníte tím žaludek a zabráníte zbytečnému přejedení.
  • Nezapomeňte, že sůl, kofein a alkohol vás dehydrují. Každý šálek kávy, čaje nebo alkoholu doplňte sklenicí vody.
 7. 7
  Vyhýbejte se stresu. Někdy se stresu sice nevyhnete, ale chronický stres může způsobovat přibírání, protože zvyšuje chuť k jídlu a zpomaluje spalování kalorií.[11] Zbavte se všech lidí, činností a situací, které vás stresují.
  • Pokud trpíte chronickým stresem, najděte si činnosti, u kterých se uvolníte a pročistíte si hlavu. Snažte se trávit více času oblíbenými činnostmi a zkuste také například jógu nebo meditaci.
  • Když budete pravidelně cvičit, zbavíte se stresu. Až se příště budete cítit úzkostlivě a vystresovaně, zajděte si na procházku nebo jděte do posilovny.
  Reklama

Tipy

 • Buďte pozitivní. Když začnete cvičit, možná to pro vás bude vyčerpávající. Buďte ale silní a vydržte. Brzy uvidíte výsledky.
 • Při používání cvičebního vybavení buďte opatrní.
Reklama

Varování

 • Pokud nejste fyzicky aktivní nebo trpíte nějakou nemocí, promluvte si s lékařem ještě předtím, než začnete s dietou a cvičením.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 791 krát
Stránka byla zobrazena 3 791 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama