Jak zhubnout v obličeji

V tomto článku:Upravte svůj jídelníčekPravidelně cvičteZměňte vizáž

Připadá vám váš obličej příliš kulatý nebo oteklý? Tady je několik tipů, jak rychle zhubnout tuk v obličeji. S naší pomocí budete mít štíhlejší obličej a konečně se zbavíte dvojité brady.

1
Upravte svůj jídelníček

 1. 1
  Pijte hodně vody. Kromě toho, že udrží tělo hydratované, také pomůže vyplavit toxiny, a vy budete zdravější a spokojenější. Dehydratace způsobuje otékání obličeje, takže hodně vody je základem štíhlé tváře.
  • Snažte se pít alespoň 2,5 litru vody denně.
  • Pití vody se podepíše i na vašem apetitu, a vás nebude honit mlsná.
 2. 2
  Snižte příjem tuků. Jezte zdravě a snažte se snížit příjem tuků na minimum. Vařte si pro sebe, jen tak máte přehled o tom, co přesně sníte..
  • I malé změny, jako omezení sladkých nápojů a zákusků může mít zásadní vliv na celkový příjem kalorií.
  • Nejezte těsně před spaním.
  • Snižte spotřebu soli. Sůl zadržuje v těle vodu, a váš obličej tak bude nafouklý. Příliš mnoho soli celkově není pro tělo zdravé.
 3. 3
  Snídejte. Začněte den zdravou snídaní a nastartujte tak činnost metabolismu. Díky tomu budete během dne spalovat víc kalorií. Sáhnete po celozrnném pečivu, ovoci a mléčných výrobcích se sníženým obsahem tuku.

2
Pravidelně cvičte

 1. 1
  Zvykněte si na pravidelný pohyb. Při snižování hmotnosti nejde, vybrat si, kterou část těla chcete zhubnout. Soustřeďte se na celkovou změnu váhy, a vaše tvář přirozeně zeštíhlí.
  • Lékaři doporčují denně alespoň 30 minut kardio cvičení. To zahrnuje běh, jízdu na kole, plavání, aerobik, atd.
  • Začněte zvolna, a postupně zátěž zvyšujte, jak si tělo bude na aktivitu zvykat.
  • Jak budete hubnout, vaše tvář a brada budou viditelně štíhlejší pravděpodobně ještě dřív, než změny zaznamenáte na jiných částech těla.
 2. 2
  Dělejte obličejové cviky. Nepomohou vám sice ve tváři zhubnout, ale zpěvní obličejové svaly a pomohou jej spolu se zdravou stravou a cvičením vytvarovat.
  • Cvičení úsměvu posiluje svaly tváří. Usmějte se a zatněte zuby. Pár vteřin vydržte. Snažte se nepohybovat očima. Pak našpulte pusu, a cvičení několikrát zopakujte.
  • Nafukujte tváře. Zhluboka se nadechněte, a do tváří vtlačte vzduch. 5 sekund vydržte. Přefoukněte jej do pravé tváře a opět 5 minut držte, následně zopakujte s levou. Povolte a opakujte.
 3. 3
  Dopřejte si dostatek spánku, minimálně 7 - 8 hodin denně. Pokud to neuděláte, tvář bude únavou opuchlá. Povolené svaly také zbytečně přidávají na objemu.

3
Změňte vizáž

 1. 1
  Noste make-up. Pod bradu a na spodní partie tváří aplikujte o něco tmavší, než na zbytek tváře. Tento optický trik ji zeštíhlí.
  • Nepřežeňte to, příliš silný make-up působí uměle.
 2. 2
  Změňte účes. Nevhodný účes dělá obličej kulatějším. Poraďte se s kadeřnicí nebo stylistkou o tom, jak obličej opticky zeštíhlit, a odpoutat pozornost od tváří a brady.
  • Dobře provedený melír odvede pozornost, a opticky obličej zúží.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Osobní péče a Styl

V jiných jazycích:

English: Reduce Face Fat, Español: reducir la grasa de la cara, Nederlands: Gezichtsvet verminderen, Italiano: Snellire il Viso, Português: Reduzir a Gordura Facial, Русский: убрать жир с лица, Français: réduire la graisse du visage, Deutsch: Das Gesicht schlanker aussehen lassen, 中文: 减掉脸部脂肪, Bahasa Indonesia: Mengurangi Lemak Wajah, العربية: تقليل دهون الوجه, ไทย: ทำให้ใบหน้าเล็กลง, हिन्दी: चेहरे की चर्बी को कम करें (Face ke Charbi Kam Kaise Kare, Facial Exercise), Tiếng Việt: Giảm mỡ mặt, 한국어: 얼굴살을 빼는 방법, 日本語: 顔痩せ, Türkçe: Yüzden Nasıl Kilo Verilir

Stránka byla zobrazena 5 220 krát.
Byl tento článek přesný?