Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Připadá vám váš obličej příliš kulatý nebo oteklý? Tady je několik tipů, jak rychle zhubnout tuk v obličeji. S naší pomocí budete mít štíhlejší obličej a konečně se zbavíte dvojité brady.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Upravte svůj jídelníček

 1. 1
  Pijte hodně vody. Kromě toho, že udrží tělo hydratované, také pomůže vyplavit toxiny, a vy budete zdravější a spokojenější. Dehydratace způsobuje otékání obličeje, takže hodně vody je základem štíhlé tváře.
  • Snažte se pít alespoň 2,5 litru vody denně.
  • Pití vody se podepíše i na vašem apetitu, a vás nebude honit mlsná.
 2. 2
  Snižte příjem tuků. Jezte zdravě a snažte se snížit příjem tuků na minimum. Vařte si pro sebe, jen tak máte přehled o tom, co přesně sníte..
  • I malé změny, jako omezení sladkých nápojů a zákusků může mít zásadní vliv na celkový příjem kalorií.
  • Nejezte těsně před spaním.
  • Snižte spotřebu soli. Sůl zadržuje v těle vodu, a váš obličej tak bude nafouklý. Příliš mnoho soli celkově není pro tělo zdravé.
 3. 3
  Snídejte. Začněte den zdravou snídaní a nastartujte tak činnost metabolismu. Díky tomu budete během dne spalovat víc kalorií. Sáhnete po celozrnném pečivu, ovoci a mléčných výrobcích se sníženým obsahem tuku.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Pravidelně cvičte

 1. 1
  Zvykněte si na pravidelný pohyb. Při snižování hmotnosti nejde, vybrat si, kterou část těla chcete zhubnout. Soustřeďte se na celkovou změnu váhy, a vaše tvář přirozeně zeštíhlí.
  • Lékaři doporčují denně alespoň 30 minut kardio cvičení. To zahrnuje běh, jízdu na kole, plavání, aerobik, atd.
  • Začněte zvolna, a postupně zátěž zvyšujte, jak si tělo bude na aktivitu zvykat.
  • Jak budete hubnout, vaše tvář a brada budou viditelně štíhlejší pravděpodobně ještě dřív, než změny zaznamenáte na jiných částech těla.
 2. 2
  Dělejte obličejové cviky. Nepomohou vám sice ve tváři zhubnout, ale zpěvní obličejové svaly a pomohou jej spolu se zdravou stravou a cvičením vytvarovat.
  • Cvičení úsměvu posiluje svaly tváří. Usmějte se a zatněte zuby. Pár vteřin vydržte. Snažte se nepohybovat očima. Pak našpulte pusu, a cvičení několikrát zopakujte.
  • Nafukujte tváře. Zhluboka se nadechněte, a do tváří vtlačte vzduch. 5 sekund vydržte. Přefoukněte jej do pravé tváře a opět 5 minut držte, následně zopakujte s levou. Povolte a opakujte.
 3. 3
  Dopřejte si dostatek spánku, minimálně 7 - 8 hodin denně. Pokud to neuděláte, tvář bude únavou opuchlá. Povolené svaly také zbytečně přidávají na objemu.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Změňte vizáž

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 18 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 169 krát
Stránka byla zobrazena 12 169 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama