Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Připadá vám váš obličej příliš kulatý nebo oteklý? Tady je několik tipů, jak rychle zhubnout tuk v obličeji. S naší pomocí budete mít štíhlejší obličej a konečně se zbavíte dvojité brady.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Upravte svůj jídelníček

 1. 1
  Pijte hodně vody. Kromě toho, že udrží tělo hydratované, také pomůže vyplavit toxiny, a vy budete zdravější a spokojenější. Dehydratace způsobuje otékání obličeje, takže hodně vody je základem štíhlé tváře.
  • Snažte se pít alespoň 2,5 litru vody denně.
  • Pití vody se podepíše i na vašem apetitu, a vás nebude honit mlsná.
 2. 2
  Snižte příjem tuků. Jezte zdravě a snažte se snížit příjem tuků na minimum. Vařte si pro sebe, jen tak máte přehled o tom, co přesně sníte..
  • I malé změny, jako omezení sladkých nápojů a zákusků může mít zásadní vliv na celkový příjem kalorií.
  • Nejezte těsně před spaním.
  • Snižte spotřebu soli. Sůl zadržuje v těle vodu, a váš obličej tak bude nafouklý. Příliš mnoho soli celkově není pro tělo zdravé.
 3. 3
  Snídejte. Začněte den zdravou snídaní a nastartujte tak činnost metabolismu. Díky tomu budete během dne spalovat víc kalorií. Sáhnete po celozrnném pečivu, ovoci a mléčných výrobcích se sníženým obsahem tuku.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Pravidelně cvičte

 1. 1
  Zvykněte si na pravidelný pohyb. Při snižování hmotnosti nejde, vybrat si, kterou část těla chcete zhubnout. Soustřeďte se na celkovou změnu váhy, a vaše tvář přirozeně zeštíhlí.
  • Lékaři doporčují denně alespoň 30 minut kardio cvičení. To zahrnuje běh, jízdu na kole, plavání, aerobik, atd.
  • Začněte zvolna, a postupně zátěž zvyšujte, jak si tělo bude na aktivitu zvykat.
  • Jak budete hubnout, vaše tvář a brada budou viditelně štíhlejší pravděpodobně ještě dřív, než změny zaznamenáte na jiných částech těla.
 2. 2
  Dělejte obličejové cviky. Nepomohou vám sice ve tváři zhubnout, ale zpěvní obličejové svaly a pomohou jej spolu se zdravou stravou a cvičením vytvarovat.
  • Cvičení úsměvu posiluje svaly tváří. Usmějte se a zatněte zuby. Pár vteřin vydržte. Snažte se nepohybovat očima. Pak našpulte pusu, a cvičení několikrát zopakujte.
  • Nafukujte tváře. Zhluboka se nadechněte, a do tváří vtlačte vzduch. 5 sekund vydržte. Přefoukněte jej do pravé tváře a opět 5 minut držte, následně zopakujte s levou. Povolte a opakujte.
 3. 3
  Dopřejte si dostatek spánku, minimálně 7 - 8 hodin denně. Pokud to neuděláte, tvář bude únavou opuchlá. Povolené svaly také zbytečně přidávají na objemu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Změňte vizáž

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 994 krát
Stránka byla zobrazena 12 994 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama