Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete-li jemnou zářivou pleť, nemusíte hledat ingredience do peelingu, který funguje stejně dobře jako ty, které koupíte v obchodě dál než ve vaší spižírně. Můžete si vyrobit přírodní exfoliační peeling levně pomocí přísad, které máte běžně doma jako je cukr, kokosový olej, ovesné vločky nebo dokonce borůvky. Dopřejte si domácí, lázeňskou proceduru a získejte jemnou, hladkou a zdravě vypadající pokožku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Peeling ze třtinového cukru

 1. 1
  Smíchejte čajovou lžičku třtinového cukru a pár kapek vody. Potřebujete jen trochu vody, abyste cukr lehce zvlhčili; nepřidávejte tolik, aby se rozpustil. Tmavá melasa ve třtinovém cukru pomáhá očistit tvář a zanechat jí zářivou a zdravou.[1]
  • Pro nejlepší výsledek použijte namísto bílého nebo moučkového cukru tmavý.
  • Pokud trpíte akné, přidejte do peelingu pár kapek tea tree oleje nebo levandulového oleje. Mají totiž antiseptický účinek, což je při zbavování se akné žádoucí.
 2. 2
  Umyjte si obličej. Ujistěte se, že jste odstranili make up a umyjte obličej vodou, poté ho usušte víceméně do sucha. Nechte ho trošku vlhký, aby šel peeling lépe nanést.
 3. 3
  Naneste na tvář peeling. Jemně širokými krouživými pohyby tvář mněte odspoda nahoru, abyste odstranili odumřelou pokožku. Pokračujte v mnutí, dokud se cukr nerozpustí. Pokud budete chtít, můžete peeling na tváři nechat pár minut působit, abyste jej použili i jako masku.
 4. 4
  Smyjte cukr. Použijte teplou vodu a ujistěte se, že jste vše smyli z koutků očí a dalších hůře dostupných míst, tak aby vaše pokožka nelepila. Utřete si obličej ručníkem.
 5. 5
  Hydratujte. Naneste zvlhčující krém na celý obličej, abyste pokožku hydratovali, protože užití peelingu ji může vysušit.
 6. 6
  Dokončete
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Peeling z kokosového a mandlového oleje

 1. 1
  Smíchejte polévkovou lžíci kokosového oleje a čajovou lžičku drcených mandlí. Tato kombinace má dokonalou texturu pro peeling, kterým odstraníte odumřelou kůži, zatímco je pokožka hydratovaná a tím i jemná a hladká. Kokosový olej je při pokojové teplotě tuhý, tudíž jej můžete trochu zahřát, aby se s drcenými mandlemi lépe spojil.
  • Ujistěte se, že jsou mandle dobře nadrcené. Dejte plnou hrst mandlí do mixéru nebo kuchyňského robota a melte, dokud nebudou mít strukturu hrubozrnné soli.
  • Přidejte pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, aby peeling voněl božsky.
 2. 2
  Umyjte si obličej. Odstraňte make up a umyjte obličej, aby se vám peeling lépe nanášel.
 3. 3
  Naneste peeling. Nanášejte krouživými pohyby na celý obličej a soustřeďte se na místa, která mají tendenci se vysušovat nebo praskat. Není potřeba příliš tlačit; mleté mandle za vás práci odstranění odumřelé pokožky udělají.
 4. 4
  Odstraňte peeling žínkou. Navlhčete jí teplou vodou a jemně s ní peeling stírejte a ze žínky vymývejte dle potřeby, dokud není zcela odstraněn. Opláchněte si obličej a osušte.
 5. 5
  Hydratujte, pokud je třeba. Krása peelingu z kokosového oleje tkví v tom, že většinou není potřeba další hydratace. Nicméně máte-li na tváři místa, která jsou opravdu vysušená, naneste trochu dalšího kokosového oleje a nechte vsáknout do pokožky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Peeling s medem a ovesnými vločkami

 1. 1
  Smíchejte polévkovou lžíci medu a čajovou lžičku rozemletých ovesných vloček. Med má přírodní antibakteriální účinky, což dělá z tohoto peelingu správnou volbu pro aknózní pleť. Vločky můžete nahrubo namlít tak, že je na chvilku vložíte do mixéru. Tento peeling voní tak dobře, že byste ho skoro snědli.
  • Pokud chcete, můžete peeling vylepšit přidáním pár kapek esenciálního oleje.
  • Pokud je peeling příliš lepkavý, přidejte kapku nebo dvě mléka, které má zvláčňující účinky.
 2. 2
  Umyjte si obličej. Ujistěte se, že je make up odstraněný, a potom tvář opláchněte, abyste jí trochu zvlhčili jako přípravu na peeling.
 3. 3
  Naneste peeling. Třete jím obličej pomocí jemných krouživých pohybů. Pokračujte, dokud nebude celý obličej ošetřen peelingem. Nechte působit dalších 10 minut navíc, aby mohl med vykonat svou práci hydratace a rozjasnění vaší pleti.[2]
 4. 4
  Smyjte peeling. Na opláchnutí pokožky použijte teplou vodu, a ujistěte se, že jste smyli i poslední stopy medu. Osušte tvář ručníkem.[3]
 5. 5
  Hydratujte pleť. Naneste oblíbený hydratační krém, abyste posílili účinky peelingu a zanechali tak pokožku hedvábně jemnou.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Peeling z olivového oleje a kávy

 1. 1
  Smíchejte polévkovou lžíci olivového oleje a čajovou lžičku namleté kávy. Tento omlazující peeling obsahuje kofein, který zanechá pokožku vypnutou, zářivou a hladkou. Je vhodná pro ošetření stárnoucí pleti, nebo jen pokud se chcete cítit nabitá energií a zářit.
  • Pokud nemáte olivový olej, můžete použít kokosový olej nebo bambucké máslo.
  • Pokud chcete peeling proměnit v masku, přidejte trochu medu.
 2. 2
  Opláchněte si tvář. Ujistěte se, že je make up odstraněný, a potom tvář opláchněte, abyste jí trochu zvlhčili jako přípravu na peeling.
 3. 3
  Naneste peeling. Tvář mněte ouživými pohyby se směsí, a zaměřte se na místa, která mají tendenci se vysušovat a vypadat fádně.
 4. 4
  Opláchněte peeling. Na smývání použijte teplou vodu a potom tvář osušte ručníkem.
 5. 5
  Naneste hydratační krém. Káva může pokožku trochu vysušit, takže se ujistěte, že jste nanesli oblíbený hydratační krém. Nakonec budete mít jemnou, hebkou pokožku.
  Reklama

Tipy

 • Další trik, kterým zesvětlíte a vyčistíte pleť, je limetka nebo citron smíchaný s jednou sodou. Naneste na pleť po smíchání v pastu.
 • Pro suchou citlivou pokožku vyzkoušejte ovesné vločky nebo kukuřičné lupínky.
 • Vyzkoušejte peeling St.Ives Apricot. Zjemňuje tvář a zanechává vynikající vůni. Ale zároveň pokožku čistí.
 • Použijte peeling, který se rozpustí (jako cukr) namísto těch s mikro částečky, pokud je to pro vaši pokožku lepší. Mikro částečky mohou zanést póry.
 • Pro mastnou pleť zkuste použít hrubozrnnou sůl, drcený aspirin (jako bonus se zbavíte akné) nebo jedlou sodu.
 • Prodává se spousta obličejových peelingů, které mohou fungovat stejně nebo lépe. Vyzkoušejte je, pokud tyto návody nefungují.
 • Jako peeling použijte lógr, který zbyl po vaší ranní kávě.
Reklama

Varování

 • Pokud máte citlivou pokožku, nebo alergii na melasu, nezkoušejte to, mohlo by vám to způsobit vyrážku atd.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 33 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 677 krát
Kategorie: Osobní hygiena
Stránka byla zobrazena 2 677 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama