Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Konečně máte barvu vlasů, jakou jste si přáli, ale vlasy jsou na dotek jako sláma. Naštěstí to ale můžete změnit. Pokud budete používat kvalitní produkty, dodržovat správné návyky a párkrát navštívíte ledničku, budou vaše krásně nabarvené vlasy také hebké.

Část 1
Část 1 ze 3:
Jak vlasům dodat zpět vlhkost

 1. 1
  Po nabarvení vlasů naneste kondicionér. Většinou je v balení s barvou na vlasy obsažen také kondicionér, který je potřeba po nabarvení nanést na vlasy. Pokud v balení není, použijte běžný kondicionér a nechte jej působit alespoň tři minuty. Poté vlasy opláchněte studenou vodou.
  • Nekupujte produkty, které neobsahují kondicionér. Barvy na vlasy jsou k vašim kadeřím velmi nešetrné, a proto byste se po obarvení měli o vlasy dobře postarat.
 2. 2
  Dopřejte si vyživovací kondicionér. Kromě svého běžného kondicionéru použijte jednou za týden hloubkově vyživující kondicionér. Pokud se vám po kondicionéru vlasy mastí, použijte ho jen na konečky. Po několika minutách jej vymyjte.
  • Některé kondicionéry jsou bezoplachové. Takové přípravky pouze naneste nebo nastříkejte na vlhké vlasy a máte vystaráno.
 3. 3
  Když si myjete vlasy, začněte teplou vodou a skončete studenou. Teplá voda otevře vlasové folikuly a studené voda je zase uzavře. Jinými slovy teplá voda vlasy připraví na hydrataci a díky studené vodě zůstane vlhkost uvnitř. Pokuste se tedy nemýt vlasy příliš teplou vodou, vaše kadeře vám poděkují.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 3:
Udržení vlasů v dobré kondici

 1. 1
  Nemyjte si vlasy každý den. Mytím se vlasy vysušují, takže si vlasy pár dní nemyjte, pokud nemusíte (proto byl vynalezen culík). Když se sprchujete, sepněte si vlasy nahoru a schovejte je pod koupací čepici, aby vám nepřekážely. Když si nemyjete vlasy, neznamená to, že se nebudete sprchovat.
  • Každý člověk má jiné potřeby. Někdo si musí mít vlasy obden, někdo jednou za týden. Jednoduše se podívejte na kořínky. Pokud jsou mastné, umyjte je. Pokud ne, užijte si čas, který ráno ušetříte.
 2. 2
  Když si myjete vlasy, použijte kvalitní šampon a kondicionér. Vyberte si šampon, který nebude vlasy zbytečně zatěžovat a neobsahuje sulfáty. Pokud obsahuje nějaké vyživovací oleje, je to jen dobře. Šampon by také měl být určen pro barvené vlasy.
  • Šamponem vlasy myjte hlavně u kořínků a kondicionér používejte do délek a na konečky. Kondicionér bývá výživnější a nechcete mít kvůli němu mastné kořínky, ale hydratované konečky.
 3. 3
  Pokud se jim můžete vyhnout, nepoužívejte stylingové pomůcky na bázi horkého vzduchu. Takové pomůcky vlasy jen vysuší a poškodí. Bude to možná náročné, ale dá se bez nich obejít. Krepaté vlasy zakryje culík nebo čelenka. Berte to jako krátkodobé řešení dlouhodobého problému. Zkuste tedy na několik dní v týdnu odložit žehličku a nechat si vlasy přírodní. Za několik týdnů byste si měli všimnout zlepšení.
  • Pokud není zbytí, zkuste na kulmě nebo žehličce alespoň snížit teplotu. Není to tak dobré řešení jako tyto pomůcky nepoužívat, ale je to lepší než nic.
 4. 4
  Vlasy pravidelně zastřihávejte. Pokud máte poškozené vlasy, ve většině případů je ideální vlasy zastřihnout jednou za měsíc. Jelikož se barvou na vlasy nejvíce poškodí konečky, je to nejlepší způsob, jak problém vyřešit. Spoustě lidí navíc už vlasy od určitého okamžiku přestanou růst, a tak je zkrácení pěkně oživí.
 5. 5
  Chcete-li mít zdravé vlasy, jezte zdravě. Každý den jezte vyváženou stravu. Víte, proč lidé, kteří hladoví nebo drží nárazovou či zrovna teď populární dietu nemají pěkné vlasy? Protože opravdu jste to, co jíte. Pokud vaše tělo nemá dostatek živin, určitě žádné nedodá vlasům. Ujistěte se, že v potravě přijímáte dostatek bílkovin, zinku, železa a dalších vitamínů a minerálů. Vlasy, kůže a nehty budou vypadat lépe.
  • Pijte hodně vody. Stejně jako jablečný ocet umí vyčistit vlasy, voda čistí celé vaše tělo. Čím jste hydratovanější, tím jste celkově zdravější.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 3:
Domácí hydratační metody

 1. 1
  Použijte vajíčka. Bílkoviny a lecitin ve vejcích výborně hydratují od kořínků ke konečkům. Navíc vlasy posílí a omezí tak jejich lámavost. Domácí kondicionér si ze své snídaně vyrobíte následovně:
  • Smíchejte tři vejce s polévkovou lžící medu a dvěma polévkovými lžícemi kokosového nebo olivového oleje. Směs naneste na vlasy a nechte působit 30 minut. Důkladně vymyjte a vlasy nechte uschnout na vzduchu.
  • Polovina hrnku jogurtu a dvě polévkové lžíce mandlového oleje s dvěma rozšlehanými vajíčky vytvoří krémovou směs, kterou můžete nanést do délek vlasů. Nechte působit 30 minut a pak umyjte jako obvykle.
  • Skvěle funguje také majonéza, ale možná budete vonět jako lahůdkářství.
 2. 2
  Vlasy vyživte pomocí oleje. Olivový olej, kokosový olej, ricinový olej či mandlový olej jsou nejlepší pomocníci. Několik kapek voňavého esenciálního oleje také neuškodí. Můžete si buď několik kapek rozetřít v dlaních, nebo olej ohřejte v mikrovlnce.
  • Chcete-li se do hydratace pořádně opřít, zahřejte na plotýnce čtyři polévkové lžíce oleje. Když je olej dostatečně teplý, ale ne horký, sundejte jej z plotýnky a nalijte do vlasů. Vlasy pořádně promasírujte a zabalte do ručníku, aby vlasy z procedury získaly co nejvíce živin.
 3. 3
  Zkuste kokosový olej. V mikrovlnce rozpusťte kokosový olej a nechte ho trochu vychladnout. Vlažný olej naneste pečlivě do vlasů a nechte působit 4–5 hodin (nebo jak dlouho chcete). Poté důkladně vymyjte.
 4. 4
  Vlasy můžete také zjemnit medem. Větší množství této sladké pochoutky nechte působit půl hodiny a poté vymyjte, nebo smíchejte s avokádem a vajíčkem. Tuto hloubkově vyživující směs nanášejte jednou týdně.
  • Nebo také můžete trochu přidat do svého běžného šamponu!
 5. 5
  Rozmačkejte trochu avokáda a banánu. Banán vlasy posílí a ozdraví. Avokádo je poté vyživí, takže budou jemné a lesklé. Proceduru můžete také vylepšit přidáním jedné či dvou lžic oleje (můžete použít jakýkoliv z výše uvedených druhů). Přísady smíchejte, naneste na vlasy a ponechejte 30 až 60 minut.
 6. 6
  Vlasy namočte do jablečného octa. Jablečný ocet tolik nehydratuje, ale obnovuje vlasy do původní kondice a je domácím řešením mnoha problémů. Umí obnovit pH vašich vlasů a vyčistit je od všech syntetických látek, které jste na vlasy nanášeli. Jedná se víceméně o čisticí prostředek pro kadeře.
 7. 7
  Smíchejte vodu s jablečným octem jedna ku jedné. Roztok nalijte na vlasy, ponechejte 15 minut a poté opláchněte. Poté vlasy upravte jako obvykle.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Šampon
 • Kondicionér
 • Hloubkově vyživující kúru

Volitelné:

 • Vejce
 • Med
 • Avokádo
 • Banán
 • Oleje
 • Majonézu
 • Jogurt


Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 19 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 733 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 1 733 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama