Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte pocit, že byste mohla být lesbička, ale nejste si jistá? Chcete vědět, jestli je to jen období, nebo jestli jste skutečně homosexuální? V tomto článku najdete tipy na to, jak to zjistit.

Postup

 1. 1
  Představte si, že chodíte s atraktivním klukem, držíte se za ruce a líbáte se. Jaké máte pocity? Pokud vám to připadá vzrušující, zábavné, romantické atd., nejste lesbička, ale pravděpodobně jste bisexuálka. Pokud se vám ale představa tělesných doteků s opačným pohlavím příčí a je vám nepříjemná, může to znamenat, že jste lesba.
 2. 2
  Představte si, že chodíte s jinou dívkou, líbáte se, držíte se za ruce atd. Jaké z toho máte pocity? Pokud se vám to líbí, připadá vám to přitažlivé a vzrušující nebo romantické, je možné, že jste lesba. Pokud se vám to ale vůbec nelíbí nebo dokonce hnusí a máte podobnou reakci také na představu doteků s chlapci, možná trpíte předsudky vůči homosexuálům, nejste na takové věci ještě připravena, nebo jste asexuální.
 3. 3
  Zamilovala jste se někdy do jiné ženy? Cítila jste někdy něco k jiné ženě a chtěla jste s ní mít vztah? Představovala jste si někdy, že chodíte s ženou?
 4. 4
  Připadá vám zajímavé a vzrušující, když někde slyšíte o lesbickém páru? Obdivujete tyto ženy a chcete se o nich dozvědět více? Pokud ano, mohlo by to znamenat, že se chcete stát součástí komunity lesbiček.
 5. 5
  Podívejte se na to, jakou posloucháte hudbu a porovnejte svůj hudební vkus se vkusem heterosexuálních kamarádek.
  • Pokud jste dříve chodila s chlapci nebo s nimi stále chodíte, hledáte výmluvy a snažíte se jim vyhnout? Jste vybíravá, nebo se stydíte, když vás nějaký kluk osloví? Cítíte se nepříjemně, když vás nějaký kluk někam pozve? Pokud ano, mohlo by to znamenat, že o kluky jednoduše nemáte zájem.
 6. 6
  Pusťte si nějaký film o lesbičkách nebo si přečtěte knihu na podobné téma a uvidíte, jestli se vám to líbí. Pokud vás vztahy hlavních postav budou zajímat a vzrušovat, je možné, že jste také lesbička.
  • Sledujete ostatní dívky? Pokud ano, pravděpodobně se vám líbí. Nemusí to ale nutně znamenat, že jste lesbička. Ženy se líbí i některým heterosexuálním ženám.
 7. 7
  Líbání: Už jste se někdy líbala s jinou ženou? Bylo to příjemné? Chtěla byste to dělat znovu, nebo šlo jen o vtip? Pokud se vám to líbilo a chtěla byste si to zopakovat, může to znamenat, že jste lesbička.
 8. 8
  Fantazie: Zahrnují vaše erotické fantazie muže? Když si na tuto otázku odpovíte, měla byste mít jasno.
 9. 9
  Jděte na rande: Skvělým způsobem jak zjistit, zda jste lesbička, je jít na rande s lesbickou dívkou, nebo se s nějakou například zkusit líbat (musí se vám ale líbit, nestačí že jde o lesbu). Brzy zjistíte, jak jste na tom a zda je mezi vámi i něco více, než jen přátelství. Pamatujte si ale, že pokud vás rodiče vychovali v nenávisti k homosexuálům, nebude to pro vás ze začátku jednoduché. Nakonec se ale budete muset se svými pocity rodině svěřit. (Také si pamatujte, že pokud se vám nebude líbit líbání s jednou dívkou, nemusí to znamenat, že nejste lesba – může jít o tu dívku).

Tipy

 • Pokud jste mladá a nebylo vám ještě 18 let, nepanikařte. Zatím nemusíte nutně vědět, jakou máte sexuální orientaci. Zjistíte to tak, že budete experimentovat.
 • Zjistěte si něco o lesbičkách. Čím více toho budete vědět, tím snáze zjistíte, zda je to skutečně něco pro vás.
 • Čtěte si příběhy žen, které jsou lesbičky. Některým ženám trvá dlouhá léta vztahů s muži, než zjistí, že jsou vlastně lesbičky. Existuje mnoho profesionálních magazínů pro lesbičky, které vám pomohou najít cestu k objevení vaší sexuality.
 • Pokud jste starší a máte zkušenosti s lesbickým sexem, zeptejte se sama sebe, zda jde o osobnost partnerky, nebo o sex s ní. Pokud jde o samotnou partnerku, je možné, že jste lesba. Stejně tak je ale možné, že vás tato žena pouze silně přitahuje. Platí to hlavně pro případy, kdy vás dříve ještě nikdy nenapadlo, že byste mohla být lesba.
 • Zajděte si do klubu pro lesbičky a zkuste si tam najít nějaké kamarádky.
 • Pokud jste lesbička, musíte to říct svým milovaným a hlavně ženě, kterou milujete. Nebojte se projevit své pocity.

Varování

 • Nikdy se nesnažte sami sebe přinutit někoho milovat. Vždy to skončí špatně a ublížíte buď sobě, nebo tomu druhému.
 • Nemusíte sama sebe nenávidět za svou sexualitu. Pokud si myslíte, že jste skutečně lesbička, přijměte se takovou, jaká jste a obklopte se lidmi, kteří vás mají rádi.
 • Pro mladé dívky, které mají pocit, že jsou lesbičky, ale bojí se dát své pocity najevo, je velmi snadné začít chodit s chlapci. Stalo se to již mnohokrát v historii lesbiček a stává se to i dnes. Je to proto, že mnoho lidí stále neví, co to znamená být lesbička a mnoho lidí homosexualitu odsuzuje. Automaticky myslí jen na sex a neuvědomují si, že vztah dvou lidí je mnohem hlubší.
 • Pokud jste teprve v pubertě, nedělejte si s tím starosti. Když si nejste jistá, znamená to pouze to, že nemáte dostatek zkušeností s oběma pohlavími.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 43 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 28 892 krát
Stránka byla zobrazena 28 892 krát.

Pomohl vám tento článek?