Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte expartnera nebo expartnerku, o které stále stojíte, ale nevíte, jestli to cítí také tak? Přečtěte si tento článek a zjistěte, jestli můžete starou jiskru znovu rozdmýchat – pokud tedy chcete.

Část 1
Část 1 ze 4:

Naučte se číst náznaky

 1. 1
  Podívejte se na bývalou lásku a zmyslete se nad tím, jestli se snaží být ve vaší blízkosti. Samozřejmě, že se občas může náhodně objevit na stejném místě jako vy, ale pokud máte pocit, že do sebe neustále narážíte, je možné, že na vás on či ona pořád myslí. Pokud se s vámi snaží navázat rozhovor, pak byste opravdu měli zbystřit.
 2. 2
  Všimněte si, jestli se expartner/ka snaží zůstat v kontaktu. Pokud vám neustále posílá emaily, zprávy na telefonu a facebooku, pokud vám telefonuje, pak se o vás pořád velmi zajímá. Častá setkání ve škole, v domě nebo v práci znamenají, že láska je stále živá – alespoň z jeho/její strany.
 3. 3
  Prohlédněte si reakci expartnera/ky ve chvíli, kdy vás uvidí. Pokud se rozzáří kdykoli projdete kolem, pak k vám stále ještě něco cítí. Všímejte si také toho, zda se na vác snaží potají dívat když jste spolu v jedné místnosti. Pokud z vás nedokáže odtrhnout oči, je pravděpodobné, že na vás stále myslí.
 4. 4
  Všimněte si, jestli se vás bývalý/á snaží často dotýkat. Když s expartnerem/kou mluvíte, může se vám během hovoru často pokoušet sáhnout na rameno nebo na koleno. Touha udržet si fyzický kontakt určitě znamená zájem. Můžete tomu jít naproti nebo naopak dát najevo nevoli, záleží na tom, jestli vy sami máte nebo nemáte zájem.
 5. 5
  Zjistěte si, zda se expartner/ka stále stýká s vaší rodinou. Bývalý nebo bývalá, co stále udržuje vztahy s vašimi rodiči, bratrem nebo sestrou možná nechce úplně ztratit spojení s vámi. Pochopitelně že manipulativní osoba to může dělat jen proto, aby vás naštvala! Pokuste se od svých příbuzných zjistit, co přesně o vás váš/vaše ex říká.
 6. 6
  Poslouchejte své přátele. Kamarádi vám mohou prozradit, zda se expartner/ka stále ptá na vás a na to, jak se máte. Jestliže se o vás stále zajímá, pak na vás také stále myslí. To může být dobré nebo špatné, záleží na tom, jak se na věc díváte vy sami.
 7. 7
  Všimněte si, jestli vám ex nápadně často nevrací věci. Má doma pořád něco, co patří vám? Pokud jste všechno nedostali zpátky, je možné, že má expartner/ka pravděpodobně dobrý důvod, proč se věci nechce vzdát. Můžete zkusit o své věci požádat, nebo se k němu/ní naopak pokusit nastěhovat ještě víc.
 8. 8
  Vzpomeňte si, jestli jste se po rozchodu někdy s expartnerem/kou pohádali. Možná jste udělali něco, s čím by bývalá láska nesouhlasila a dá vám to patřičně najevo, i když už byste měli každý žít svůj vlastní život a nezajímat se jeden o druhého. Pokud vás expartner/ka stále hlídá, pak to o pocitech, které stále prožívá, vypovídá mnoho.[1]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 4:

Rozhodněte se, co s tím uděláte

 1. 1
  Promyslete si, co se pokazilo. Možná, že odpovědí vám byla nějaká klasická výmluva typu "tenhle vztah nefunguje." Pokud chcete, aby vám to fungovalo příště, musíte zjistit, kde se vlastně stala chyba. Teprve až si rozmyslíte, jestli na problému dokážete zapracovat, můžete vážně uvažovat nad tím, zda má cenu se k sobě vrátit.
 2. 2
  Nepanikařte. Počkejte alespoň měsíc, než budete vůbec uvažovat o tom, že se k sobě vrátíte. Jestliže máte pocit, že bez něj/ni nemůžete žít, pak na sobě musíte ještě hodně pracovat. Kromě toho v panice budete vypadat zoufale a zoufalost není vůbec přitažlivá.
  • Spojte se znovu s tím, kým jste byli, aby se z vás znovu stal ten člověk, do kterého se váš protějšek zamiloval – pokud tedy tou osobou stále chcete být. Jak jste se změnili v někoho, s kým už ten druhý nemohl zůstat? Pokud jste k rozchodu přispěli velkou měrou vy sami, pak se zamyslete nad tím, zda se můžete změnit a jestli vůbec chcete.
  • Uvědomte si, jak jste se posunuli. Jste dost silní na to, abyste se postarali sami o sebe. Dokážete to emocionálně zvládnout. Možná, že berličku bývalého vztahu vůbec nepotřebujete. Možná, že už nechcete být tím, kým jste byli předtím.
 3. 3
  Než se k sobě vrátíte, zamyslete se nad svým starým životem.
  • Začněte cvičit (jednak kvůli postavě a jednak pro uvolnění stresu), scházejte se s přáteli a vraťte se k zálibám, kterým jste se kdysi věnovali. Užijete si svůj život a své jedinečné koníčky mnohem více. Pokud se pak vrátíte k expartnerovi/ce, budete mít mnohem více sebevědomí.
  • Snažte se vypadat co nejlépe. To dělejte spíš pro sebe, než pro bývalého partnera či partnerku. Zajděte si do kadeřnictví. Kupte si nějaké nové oblečení barvy a střihu, co vám sluší. Nezapomeňte, že vám jde hlavně o to, získat zpátky sebedůvěru. Chcete se cítit dobře ve své kůži.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 4:

Co dělat, pokud se chcete vrátit k sobě

 1. 1
  Napište své bývalé lásce ručně psaný dopis. Ve věku elektronické komunikace není email nebo esmeska nic zvláštního, ale ručně psaný dopis ano. Řekněte expartnerovi/ce že byste to chtěli zkusit ještě jednou znova.
  • Pokud jste udělali nejakou chybu, kvůli které vztah skončil, omluvte se a nastiňte, jak se chcete do budoucna změnit.
  • Řekněte na rovinu, že jestli už není možné "se k sobě vrátit", nic se neděje a je to v pořádku. Napište, že v žádném případě nechcete, aby si ten druhý připadal trapně nebo divně.
 2. 2
  Počkejte si na odpověď. Pokud dostanete hezkou odpověď, pak udělejte další krok (nebo odpovězte, pokud další krok udělá on/a). Na druhou stranu, pokud se žádné odpovědi nedočkáte, pak se budete muset smířit s tím, že tenhle vztah je pasé, a jít v životě dál.
 3. 3
  Pozvěte expartnera/ku na kávu nebo na drink, pokud první kontakt proběhl zdárně. Netlačte na pilu. Vyptejte se na to, co je v jeho životě nového, ale nezačněte hned rozebírat svůj vztah. Jde hlavně o to zjistit, zda mezi vámi stále funguje emocionální spojení a chemie, ne o řešení komplikovaných vztahových problémů.[2]
 4. 4
  Sejděte se znovu a začněte se bavit o tom, co se pokazilo. Nelžete, řekněte expartnerovi/ce pravdu. Pokud je vám to líto, přiznejte se. Jestliže máte pocit, že po vás chce nereálnou změnu, řekněte to. Musíte spolu komunikovat narovinu a oba se naučit dělat kompromisy, jestliže má váš obnovený vztah fungovat.
 5. 5
  Nesnažte se oživit bývalý vztah. Ten už je pryč, protože nefungoval. Můžete se ovšem z toho vztahu poučit a dobré věci z něj přenést do nového, o který máte zájem. Místo abyste sklouzli do starých zvyků se snažte vybudovat něco nového a krásného.
  Reklama
Část 4
Část 4 ze 4:

Co dělat, když ex chce vztah obnovit a vy ne

 1. 1
  Dejte jasně najevo, co chcete. Plete se vám expartner/ka do života a vám je to nepříjemné? Řekněte, že chcete, aby přestal/a obtěžovat vaše kamarády, rodinu i vás. Řekněte upřímně, že neexistuje žádná šance na to, abyste se dali znovu dohromady. Nevzbuzujte falešné naděje, to je kruté.
 2. 2
  Naplánujte nějakou jemnou pomstu. Nebuďte manipulativní a nepleťte se bývalé lásce do života. Místo toho se pokuste žít svůj život tak, aby bývalý partner/ka zezelenali závistí. Pečujte o sebe, abyste se cítili a vypadali skvěle. Pokud jste na to připraveni, nebojte se začít randit. Užívejte si svůj nový život. Budete se cítit báječně a expartner/ka může jen litovat, že už netvoříte pár.[3]
 3. 3
  Svého rozhodnutí se držte. Jistě, že pocítíte žárlivost, až si exparter/ka najde konečně někoho nového, i když vy jste se v životě také posunuli dál. Nad jeho/jejím životem nemáte žádnou moc. Můžete se soustředit jen a pouze na to, aby váš osobní život byl skvělý.
  Reklama

Tipy

 • Pokud se k vám neustále snaží přiblížit a mluvit s vámi, a okolo nejsou žádní jiní muži nebo ženy, je pravděpodobné, že na vás stále myslí.
 • Buďte velmi obezřetní, jestliže spolu máte děti. Děti občas doufají, že se jejich rodiče vrátí k sobě a to poslední, co chcete, je vzbudit v nich falešné naděje a pak je znovu zklamat. Pokud koketujete s možností návratu, buďte velmi diskrétní, dokud nebudete mít jasno, zda to bude fungovat či nikoliv. Pokud svého expartnera/ku nenávidíte, snažte se to nedávat najevo před dětmi.
 • Snažte se spolu vycházet jako přátelé.
Reklama

Varování

 • Nespěchejte se začátkem nového vztahu. Občas máme tendenci si idealizovat věci, které už pominuly. Nezapomeňte na to, proč jste se rozešli. Pokud se chcete jen vrátit do starých kolejí a problémů, pak se raději expartnerovi/ce vyhýbejte.
 • Vyhněte se porozchodovým sexuálním dobrodružstvím s ex, pokud si oba nejste jistí, že se k sobě chcete vrátit. Nedovolte expartnerovi/ce zneužívat vašeho zlomeného srdce k ukojení fyzických potřeb.
Reklama

Související články

Jak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamilovalJak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamiloval
Jak získat muže ve znamení býkaJak získat muže ve znamení býka
Jak se mazlit v poloze lžičekJak se mazlit v poloze lžiček
Jak přestat myslet na svou bývalou láskuJak přestat myslet na svou bývalou lásku
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak dávat najevo láskuJak dávat najevo lásku
Jak někoho romanticky obejmoutJak někoho romanticky obejmout
Jak zajistit, aby vás partner miloval víceJak zajistit, aby vás partner miloval více
Jak se s partnerem mazlitJak se s partnerem mazlit
Jak udělat dojem na dívkuJak udělat dojem na dívku
Jak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerkuJak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerku
Jak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovalaJak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovala
Jak respektovat svého partneraJak respektovat svého partnera
Jak mít trvalý a šťastný vztahJak mít trvalý a šťastný vztah
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 53 381 krát
Stránka byla zobrazena 53 381 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama