Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je velmi bolestné vůbec uvažovat nad tím, že by vás váš manžel mohl podvádět. Pokud ale máte dobrý důvod ho podezřívat, nebo si to alespoň myslíte, začněte hledat známky toho, že je vám nevěrný. Čím déle to budete odkládat, tím horší to nakonec bude. Pokud chcete vědět, jestli vás manžel podvádí, všímejte si toho, co říká a jak se chová a dávejte si pozor na všechny změny, kterými prochází. Pokud chcete skutečně zjistit, jestli je vám nevěrný, řiďte se naším návodem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všímejte si toho, co dělá

 1. 1
  Všímejte si toho, zda se mu změnilo libido. Mohou se objevit dvě různé změny. Jednou z nich je to, že pokud si našel někoho jiného, pravděpodobně nebude mít o sex s vámi zájem. Pokud jste spolu v poslední době nespali moc často, jeho nezájem nemusí znamenat, že má někoho jiného, ale pokud jste měli vždy vášnivý milostný život a manžel v poslední době nemá na sex vůbec náladu, může to znamenat, že vás s někým podvádí.
  • Další změnou, kterou můžete zaznamenat je to, že vašemu muži nezvykle vzroste chuť na sex. Může to znamenat, že za tím stojí jiná žena.
  • Všímejte si toho, jak se v posteli chová. Pokud najednou zkouší nové věci a zdá se, že se přiučil něco nového, může to znamenat, že se to naučil od nějaké nové ženy.
  • Měla byste si všímat i toho, zda se před vámi najednou nezačal stydět a například nechce, abyste ho viděla nahého. Pokud se chce milovat pouze po tmě, možná mu nedělá dobře sdílet své tělo se dvěma ženami.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda vás muž najednou zahrnuje lichotkami a laskavostí. Možná se k vám chová hezky, protože cítí pocity viny kvůli své nevěře. Pokud byl delší dobu odtažitý a nekomunikativní, nebo pokud většinou své city moc neprojevuje a najednou se k vám chová extrémně mile a říká vám samé hezké věci, možná to dělá proto, že chce vykompenzovat svoji nevěru.
  • Může to ale být i proto, že si uvědomuje, že to máte těžké a snaží se vám to vynahradit.
  • Pokud vám najednou nosí květiny nebo bonboniéry, možná se jen snaží vzbudit ve vás opět vášeň a vzkřísit váš vztah. Může to ale znamenat i to, že se snaží odčinit svoji nevěru.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda vám najednou se vším pomáhá. Pokud vám manžel většinou doma moc nepomáhá, ale nyní rád myje nádobí, nakupuje, nebo dokonce vaří, může to představovat problém. Rozhodně se snaží odčinit něco, co udělal špatně. Může jít i o nevěru.
  • I to ale může znamenat, že se vám jen snaží pomoci. Přesto byste se měla mít na pozoru, pokud zničehonic změní své chování.
 4. 4
  Všímejte si změn jeho nálady. Pokud je váš muž většinou náladový a najednou má stále skvělou náladu, nebo býval vždy stabilní a nyní neustále vybuchuje, může to znamenat, že se něco děje. Pokud se stále usmívá a zasněně se dívá do dálky, je možné, že myslí na někoho jiného a pravděpodobně s jeho dobrou náladou nemáte nic společného.
  • Také si dávejte pozor na to, když se muž zničehonic naštve a začne křičet a snaží se to svést na práci, nebo na něco, co ho nikdy dříve neštvalo.
  • Pokud uvidíte, že se mu změní nálada po nějakém telefonátu nebo SMS zprávě, je možné, že za to může jiná žena.
 5. 5
  Všímejte si, zda se změnily jeho zvyky ohledně telefonu. Pokud si dříve nechával telefon celé hodiny na stole, nebo ho dokonce zapomínal doma a nyní se od něho ani na chvíli neodtrhne, může to znamenat, že vás podvádí. Pokud telefon nedává z ruky, panikaří, když ho nemůže najít a nikdy si ve vaší přítomnosti nečte zprávy a chová se podezřele, pravděpodobně máte důvod mít obavy.
  • Pokud si zničehonic zabezpečí telefon heslem, což nikdy dříve nedělal, může to znamenat, že se snaží něco skrýt.
  • Pokud chodí telefonovat ven a vrací se naštvaný nebo smutný, mělo by vás zajímat, s kým chodí mluvit.
  • Když přijdete do místnosti a on okamžitě ukončí hovor, nebo rychle vypne telefon, může to znamenat, že komunikuje s jinou ženou.
  • Pokud dříve vždy zvedal telefony a nyní se mu nemůžete vůbec dovolat, může to znamenat, že tráví čas s jinou ženou.
  • Pokud si najednou na dlouhé hodiny telefon vypíná a nikdy dříve to nedělal, také to může znamenat, že se něco děje.
 6. 6
  Všímejte si toho, jak se chová u počítače. Pokud ho počítač nikdy dříve nezajímal a nyní tráví celé hodiny na internetu, možná to dělá kvůli jiné ženě. Pokud zůstává dlouho vzhůru a sedí u počítače, nebo si počítač rychle zavírá, kdykoli vejdete do místnosti, je to rozhodně špatné znamení.
  • Když uvidíte, že se jeho obličej rozzáří, kdykoli s někým komunikuje na internetu, může to znamenat, že vás podvádí.
  • Pokud nikdy nesedí u počítače, když jste s ním v jedné místnosti, možná nechce, abyste viděla, s kým komunikuje.
 7. 7
  Všímejte si jeho výmluv. Pokud jste vždy trávili veškerý volný čas spolu a nyní si vymýšlí stále zvláštnější výmluvy, proč s vámi nemůže být, může to znamenat, že věnuje svůj čas jiné ženě. Pokud najednou chodí často s kamarády na pivo, pracuje dlouho do noci, nebo si našel nový koníček a tráví veškerý svůj volný čas v posilovně, možná se jen vymlouvá, aby mohl chodit za jinou ženou.
  • Samozřejmě je možné, že se mu skutečně zalíbil nový sport, nebo že musí dlouho pracovat, ale pokud nic z toho nedělal dříve a kromě toho se objevují i jiná varovná znamení, může to znamenat, že vás podvádí.
 8. 8
  Všímejte si toho, co říká. Všímejte si několika věcí, které vám mohou prozradit, zda vás váš muž podvádí:
  • Pokud vám dříve stále lichotil, ale najednou to přestal dělat, může to znamenat, že myslí na někoho jiného.
  • Pokud vám dříve vůbec nelichotil, ale nyní to dělá neustále, možná to dělá proto, aby odčinil svoji nevěru.
  • Pokud zní jednoduše úplně jinak, používá slova, která jste od něho nikdy neslyšela, směje se jinak, nebo mluví jiným způsobem, může to znamenat, že tyto věci přejímá od jiné ženy.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Všímejte si jeho vzhledu

 1. 1
  Dávejte si pozor na změny v tom, jak o sebe váš muž pečuje. Pokud se nikdy dříve moc neholil a nestříhal si vlasy a nyní se holí každý den, pečuje o sebe a kontroluje se v zrcadle, možná to dělá kvůli jiné ženě.
  • Měla byste si dávat pozor i na to, zda se najednou častěji sprchuje, zejména hned po tom, co přijde domů. Může to znamenat, že se snaží ze sebe smýt vůni jiné ženy, abyste neodhalila jeho nevěru.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda věnuje více pozornosti svému tělu. Pokud mu nikdy dříve nezáleželo na tom, jak vypadá, ale v poslední době chodí do posilovny každý den, začal běhat, nebo posilovat, může to znamenat, že se snaží zlepšit si kondici kvůli jiné ženě.
  • Samozřejmě se musíte zamyslet i nad jinými faktory: může mít pouze krizi středního věku a chce opět vypadat dobře, nebo získal novou motivaci o sebe pečovat.
  • Měla byste si dávat pozor i na to, zda je najednou posedlý zdravou stravou. Mohlo by to znamenat, že se snaží své tělo vylepšit kvůli jiné ženě.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda voní jinak. Toto je opravdu důležité. Pokud váš muž začne najednou jinak vonět, může to být proto, že se jeho tělesná chemie změnila vlivem jiné ženy. Pokud cítíte dámský parfém, rozhodně to znamená, že tráví čas s jinou ženou.
 4. 4
  Všímejte si jeho řeči těla. Řeč těla vašeho muže vám může také napovědět, zda vás podvádí. I když bude říkat všechno správně, jeho tělo ho může zradit. Všímejte si následujících signálů:
  • Všímejte si toho, jak moc se vám dívá do očí. Pokud mu dříve nikdy oční kontakt nevadil a nyní se vám nemůže podívat do očí, možná je to proto, že se cítí provinile.
  • Všímejte si toho, zda vám přestal projevovat lásku. Pokud vás dříve stále líbal, objímal a dotýkal se vás a nyní se vás ani nedotkne, může to znamenat, že se něco děje.
  • Všímejte si toho, zda se od vás odvrací, když spolu mluvíte. Pokud překřižuje ruce, otáčí se od vás pryč a nechce se vám dívat do očí, může to znamenat, že se s vámi necítí dobře.
  • Všímejte si toho, zda vám projevuje lásku, když jste o samotě, ale ne když jste na veřejnosti. Pokud z vás doma nesundá ruce, ale jakmile vyjdete z domu, začne se chovat chladně, možná to dělá proto, aby vás spolu neviděla jeho milenka.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zjistěte, jestli vás podvádí

 1. 1
  Podívejte se mu do věcí. Když to uděláte, zničíte vaši důvěru, ale pokud jste si téměř jistá, že vás podvádí a chcete získat důkazy, udělejte to. Pokud chcete zjistit, zda vás skutečně podvádí, zkuste toto:
  • Podívejte se mu do telefonu. Pokud je opatrný, nenajdete v telefonu nic. Pokud ale opatrný není, můžete najít telefonáty a zprávy od ženy, o které jste nikdy neslyšela. Možná si číslo své milenky ani neuložil – hledejte zprávy od cizích čísel.
  • Prohledejte mu počítač. Pokud chcete opravdu vědět, zda vás podvádí, projděte si jeho zprávy na Facebooku. Můžete počkat, až se na chvíli vzdálí od počítače a podívat se na sociální sítě, nebo do emailu. Pokud zjistíte, že si všechny emaily okamžitě maže, může to také znamenat, že vás podvádí.
  • Prohledejte mu věci. Podívejte se mu do kufru, do věcí na stole, do peněženky, nebo do kapes.
  • Projděte si jeho bankovní výpisy. Podívejte se, zda náhodou neutrácel hodně peněz za dámské oblečení, šperky, nebo za drahé večeře v restauracích, o kterých jste nikdy neslyšela. Pokud vám tvrdil, že pracoval dlouho do noci, ale vy zjistíte, že byl tou dobou na drahé večeři, máte důvod se obávat.
 2. 2
  Sledujte ho. Pokud se bojíte se ho zeptat, jestli vás podvádí, nebo nemáte dostatek důkazů, můžete ho sledovat, abyste měla jistotu. I tím ale naprosto zničíte důvěru ve vašem vztahu. Zde jsou tipy, jak to udělat nenápadně:
  • Nesledujte ho ve vašem autě. Půjčte si auto od kamarádky, aby neviděl, že jedete za ním.
  • Udržujte si bezpečný odstup. Ať už jdete pěšky nebo jedete autem, udržujte si odstup, jinak si vás všimne.
  • Zajděte ho neočekávaně navštívit. Pokud tvrdí, že pracuje dlouho do noci, nebo jde sledovat fotbal ke kamarádovi, nečekaně se tam objevte a kontrolujte si ho. Jen si připravte vhodnou výmluvu pro případ, že by opravdu nelhal.
 3. 3
  Zeptejte se ho. Až budete mít dost důkazů a budete mít téměř jistotu, že vás podvádí, promluvte si s ním o tom. Nebude to lehké, ale pokud chcete znát pravdu, musíte se s tím vypořádat. Zde je návod, jak se ho na to zeptat:
  • Zeptejte se ho ve chvíli, kdy to nebude čekat. Můžete si o tom promluvit kdekoli, kde budete mít soukromí. Neříkejte mu ale dopředu, že se ho chcete zeptat na něco důležitého, jinak bude mít dost času na to, aby si připravil výmluvy.
  • Řekněte mu, že chcete znát pravdu. Připomeňte mu, že lhaním vám ani jemu vůbec nepomáhá.
  • Dejte mu najevo, že vám ubližuje. Ukažte mu, že jste opravdu nešťastná z toho, že vás podvádí.
  Reklama

O tomto wikiHow

Tara Vossenkemper, PhD, LPC
Spoluautorem článku je :
Licencovaná profesionální poradkyně
Tento článek spoluautorem článku je Tara Vossenkemper, PhD, LPC. Dr. Tara Vossenkemper je licencovaná profesionální poradkyně a zakladatelka a výkonná ředitelka The Counseling Hub, LLC, skupinové poradenské praxe se sídlem v Columbii, Missouri. Je také zakladatelkou a obchodní konzultantkou Tara Vossenkemper Consulting, LLC, poradenské služby pro majitele terapeutických praxí. S více než devítiletou praxí se specializuje na používání Gottmanovy metody vztahové terapie s páry na pokraji rozvodu, které mají konflikty nebo se cítí jeden od druhého odpojeny. Dr. Vossenkemper má titul BA v oboru psychologie na University of Missouri, Saint Louis, magisterský titul v oboru poradenství na Baptistické univerzitě Missouri a doktorát v oboru vzdělávání a supervize poradců na University of Missouri, Saint Louis. Absolvovala také školení úrovně 3 v přístupu párové terapie Gottmanovou metodou a byla formálně vyškolena jak v předmanželském poradenství pro páry (Preparital-Enrich), tak v poradenství pro páry PREP. Tento článek byl zobrazen 6 687 krát
Kategorie: Rodinné soužití
Stránka byla zobrazena 6 687 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama