Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Neexistuje žádný zaručený způsob, jak zjistit, jestli vás někdo skutečně miluje, ale najdete více než několik způsobů, jak hledat znaky skutečné lásky a sledovat, na co váš partner myslí. Pokud chcete vědět, jestli vás partner skutečně miluje, budete muset dávat pozor na to, jak se chová, co říká a co dělá, když jste spolu. Přestože láska může pro každého člověka znamenat něco jiného, existuje spousta způsobů, jak zjistit, jestli se někomu líbíte, jestli vás miluje nebo jestli jste ho jen pobláznili. Pokud chcete vědět jak to je, čtěte dál.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všímejte si, jak se partner chová.

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si, jestli je s vámi partner sám sebou. Součástí lásky je schopnost se tomu druhému naprosto otevřít. Pokud máte pocit, že se s vámi partner chová jinak, než na veřejnosti, je možné že je to láska. Pokud se například partner chová na veřejnosti seriózně a odměřeně a v soukromí je veselý a poťouchlý, znamená to, že se vám umí skutečně otevřít.
  • Pokud s vámi partner sdílí své nejhlubší emoce a nevadí mu to, skutečně vás miluje.
  • Pokud partnerovi nevadí, že před vámi nevypadá vždy dokonale, nevadí mu ušpinit se nebo ztrapnit, znamená to, že chce, abyste poznali jeho skutečnou tvář.
 2. 2
  Sledujte, jestli je s vámi partner šťastný i když nemáte dobrý den. Pokud má partner velmi špatný den, ale rozzáří se, když vás uvidí, znamená to, že vás miluje. Pokud vás miluje, bude mu stačit ke zlepšení nálady i zvuk vašeho hlasu.
  • Příště až bude mít partner špatný den a nebude mít dobrou náladu, sledujte jak se chová ve vaší přítomnosti.
 3. 3
  Sledujte, jestli se na vás partner dívá. Může to sice znít hloupě, ale až budete příště s partnerem, sledujte, kam se dívá. Dívá se na vás hezky, s úsměvem a se zanícením? Jistě to poznáte. Ne vždy se na vás tak bude dívat, většinou tento pohled můžete zachytit ráno po probuzení nebo při jídle.
  • Možná si všimnete, že na vás partner upřeně zamilovaně zírá.
 4. 4
  Všímejte si, jestli se s vámi partner cítí bezstarostně. Láska lidem způsobuje radost a lehkost bytí bez zjevného důvodu. Pokud si všimnete, že se takto partner s vámi chová, je pravděpodobné, že vás skutečně miluje. Pokud se zdá, že je partner na vrcholu extáze kdykoli vás jen vidí, může to znamenat skutečnou lásku.
  • Pokud jste řekli něco, co ani nebylo vtipné a partner se směje, pravděpodobně vás miluje.
  • Pokud se partner ve vaší přítomnosti chová nervózně a vrtí se, může to znamenat, že chce udělat dobrý dojem.
 5. 5
  Všímejte si, jestli je partner nešťastný, když jste nešťastní vy. Pokud trpíte nějakou emocionální bolestí, nebo je vám prostě špatně protože máte chřipku, na partnerovi by se to mělo trochu projevit. Pokud vás skutečně miluje, absorbuje vaše negativní emoce a bude také nešťastný, protože si bude přát, aby se vám udělalo lépe.
  • Partner nemusí být tak zničený jako vy, ale vaše neštěstí by se mělo projevit na jeho náladě, protože jediné co si přeje je, abyste byli šťastní.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Všímejte si toho, co partner říká

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si, jestli s vámi partner mluví o společné budoucnosti. Pokud vás partner skutečně miluje, je pro něho přirozené myslet na to, že spolu budete i v budoucnosti a nemá z toho špatný pocit. Pokud váš partner pravidelně mluví o tom, co spolu budete dělat v budoucnosti, jak budete žít nebo kam spolu budete chtít jet, pravděpodobně vás skutečně miluje.
  • Skutečná láska znamená chtít s partnerem strávit zbytek života. Pokud se s vámi partner baví o budoucnosti a zahrnuje vás do ní, je více než pravděpodobné, že vás skutečně miluje.
  • Pokud s vámi partner mluví o tom, jaké budete mít děti, kde spolu zestárnete nebo kam byste chtěli jet na líbánky, je téměř jisté, že vás skutečně miluje.
 2. 2
  Všímejte si, jestli vám partner lichotí. Existuje rozdíl mezi „máš hezké vlasy“ a „děláš ze mě lepšího člověka“. Pokud vám partner lichotí a dokáže ocenit vaši osobnost a charakter, máte velkou šanci, že vás skutečně miluje.
  • Partner vás nemusí zaplavovat komplimenty – jde o kvalitu a ne o kvantitu.
 3. 3
  Všímejte si, jestli partner říká „miluji tě“ a myslí to vážně. Nezapomeňte, že je velký rozdíl mezi „miluju tě“ a „z celého srdce tě miluji“. Pokud vám partner často říká tato slova a dívá se vám do očí, je velmi pravděpodobné, že to myslí opravdu vážně.
  • Pokud vás partner miluje, bude to říkat i bezdůvodně, nejen ve chvíli, kdy od vás něco chce, nebo protože si myslí, že se to od něho očekává.
 4. 4
  Všímejte si, jestli se vám partner dokáže otevřít. Pokud vás partner miluje, bude schopný se vám otevřít a říct vám vše, co se mu honí hlavou, čeho se bojí a po čem touží. Pokud s vámi mluví o svém dětství, o svých chybách a nepříjemných vzpomínkách nebo pokud s vámi sdílí romantické fantazie, je pravděpodobné, že to dělá proto, že vás miluje a nemá problém vám říct cokoli.
  • Pokud vám partner říká: „Ještě nikdy jsem to nikomu neřekl..“, máte velkou šanci, že vás skutečně miluje a důvěřuje vám.
 5. 5
  Všímejte si, jak moc partnerovi chybíte, když nejste spolu. Když jste každý někde jinde, sledujte, jak často si píšete, voláte nebo posíláte emaily. Pokud partnerovi opravdu hodně chybíte, znamená to, že si neumí představit život bez vás. Když ale jedete na tři týdny pryč a ani si nezavoláte, pravděpodobně nejde o skutečnou lásku.
  • Nemusíte si ale volat neustále jen abyste si řekli, že si chybíte.
 6. 6
  Všímejte si, jestli partnerovi nevadí poukazovat na vaše chyby. Pokud vás partner skutečně miluje, bere vás takové, jací jste. Pokud jde o skutečnou lásku, nebude partnerovi vadit dát vám najevo, že jste udělali chybu, nebo se chováte nelogicky. Neměli byste se sice stále kritizovat, ale když uvidíte, že se partner nebojí vám někdy něco vytknout, budete vědět, že vás má rád i s vašimi chybami.
  • Pokud se s vámi partner nikdy nehádá ani vás nikdy nekritizujete, měli byste se mít na pozoru. Ujistěte se, že partner miluje vás a ne nějakou vysněnou ideální verzi vás.
 7. 7
  Všímejte si, jestli si partner váží vašeho názoru. Pokud vás partner skutečně miluje, bude se zajímat o to, co si myslíte – ať už jde o nové boty nebo politickou situaci ve vaší zemi. Pokud vás skutečně miluje, bude chtít znát váš názor ať jde o cokoli. Možná se nebude cítit nejlépe, když vás o něho bude žádat, ale dělá to proto, že vás miluje.
  • Nemusíte se ale dělit o všechny své názory, sdílejte spolu jen ty, na kterých záleží.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Všímejte si toho, co partner dělá

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sledujte, jestli partner poslouchá vše, co mu říkáte. Pokud vás partner skutečně miluje, nejen že se vám otevře, ale také bude poslouchat vše, co mu chcete říct, i když už to někdy slyšel. Nemusíte si z partnera dělat vrbu, ale měl by být schopný vyslechnout vás a odpovědět vám na otázky, aniž by vás přerušoval a měnil téma.
  • Součástí lásky je také umění naslouchat. Není to jen o mluvení.
 2. 2
  Všímejte si, jestli je vám partner vždy k dispozici – i když se mu to nehodí. Pokud chcete zajít na skleničku nebo na večeři, partner je vždy po ruce. Když ale potřebujete odvézt z letiště nebo vyvenčit psa, nemůžete se ho dovolat? Pokud vás partner opravdu miluje, bude se vždy snažit vám pomoci i s těmi méně příjemnými věcmi.
  • Pokud je partner s vámi jen když jste šťastní, máte radost nebo máte dobrou náladu, ale zmizí jakmile se vám stane něco nepříjemného, nejde o lásku.
  • Láska znamená být tomu druhému k dispozici bez ohledu na okolnosti. Skutečně někoho milovat znamená akceptovat pozitivní i negativní vlastnosti tohoto člověka a být s ním v dobrém i ve zlém.
 3. 3
  Všímejte si, jestli pro vás partner dělá hezké věci. Pokud vás partner opravdu miluje, bude pro vás dělat hezké maličkosti, například vám doplní benzín do auta, nakoupí vám nebo vám přinese polévku, když jste nemocní. Tyto laskavosti se nemusí přehánět, ale pokud vás partner miluje, bude mu dělat radost, že pro vás může něco udělat.
  • Láska není jen o tom, co vám partner může dát, ale také o tom, co můžete dát vy svému partnerovi.
  • Pokud vás partner skutečně miluje, bude pro vás tyto věci dělat aniž byste se museli ptát. Mělo by být samozřejmostí, že čas od času potřebujete pomoci. Pokud musíte o laskavost vždy žádat, není to pravá láska.
 4. 4
  Všímejte si, jestli chce být partner stále s vámi. Součástí lásky je chtít trávit s partnerem co nejvíce času, i když to není zrovna praktické. Pokud vás partner skutečně miluje, bude s vámi chtít být co nejčastěji. Neznamená to ale, že byste k sobě měli být připoutaní a dělat úplně vše společně. Znamená to, že byste měli využívat příležitost a snažit se trávit co nejvíce času společně.
  • Partner by s vámi ale neměl chtít být 24 hodin denně. Pokud si na vás ovšem udělá čas jen jednou nebo dvakrát měsíčně, pravděpodobně nejde o skutečnou lásku.
 5. 5
  Všímejte si, jestli vám partner umí dopřát trochu prostoru. Pokud vás partner skutečně miluje, bude chtít být stále s vámi, ale také bude dobře vědět, kdy vám má dát prostor dělat si co chcete. Pokud s vámi partner chce být neustále, není to láska, ale pobláznění. Postupem času si dva lidé uvědomí, že si stále musejí udržovat vlastní identity.
  • Pokud s vámi partner chce trávit veškerý čas, může to znamenat, že je nejistý a nemá moc sebevědomí.
 6. 6
  Všímejte si, jestli vám partner skutečně rozumí. Pravá láska znamená porozumění. Zní to sice hloupě, ale partner by vás měl chápat, aby vás mohl milovat. Pokud rozumí vašim náladám, ví co chcete a co nechcete a ví, co vás udělá šťastnými, pravděpodobně jde o pravou lásku.
  • Je v pořádku zůstat částečně tajemní – partner vás nemusí chápat na 100%, ale měl by pochopit, jak se cítíte alespoň většinu času.
 7. 7
  Všímejte si, jestli pro vás partner chce jen to nejlepší, i když to není to nejlepší pro něho. Pokud vás partner skutečně miluje, pochopí, že některé věci, které jsou dobré pro vás nemusejí být dobré pro něho a například pochopí, když budete muset vydržet nějakou dobu jeden bez druhého. Pokud vás skutečně miluje, pochopí, že kvůli kariéře mořského biologa budete muset strávit léto na odlehlém ostrově, nebo že se před testem potřebujete učit a dobře vyspat a nemůžete strávit večer s ním.
  • Pokud partner chce pro oba z vás jen to nejlepší, pravděpodobně vás nevidí jako individualitu s vlastními potřebami a touhami.
 8. 8
  Všímejte si, jestli vás partner skutečně podporuje. Pokud vás opravdu miluje, bude s vámi nejen v dobrém, ale také ve zlém a bude vám pomáhat dosahovat svých cílů a posouvat se v životě dál. Pokud vás skutečně miluje, bude s vámi při veselých chvílích, bude s vámi při obhajování vaší diplomky a odveze vás i na pracovní pohovor. Bude vám k dispozici, kdykoli si budete chtít o něčem promluvit.
  • Pokud vás partner skutečně miluje, bude vás podporovat v tom, co máte rádi, bude vás povzbuzovat ve vašich zájmech i když s ním nemají nic společného.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy neberte ničí pocity jako samozřejmost.
 • Buďte ohleduplní. Když se někomu líbíte, vaše činy pro něho znamenají hodně. Chovejte se jemně.
 • Když vás někdo přitahuje, všimnete si, že se na vás dívá a usmívá trochu jinak.
 • Nepleťte si přátelskost s flirtováním, jinak byste si mohli ublížit.
 • Pokud máte pocit, že se tomu druhému líbíte, rozhodně se ho na to neptejte. Mohl by se začít stydět a nakonec by vás ani nikam nepozval.
 • Když s vámi někdo nemluví, neznamená to, že vás nemiluje. Možná je jen stydlivý.
Reklama

Varování

 • Je možné, že vás ten druhý prostě nemá rád. Nemuseli jste udělat nic špatně, ale partner se například nechce vázat.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 42 795 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 42 795 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama