Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Instagram je velmi zábavný, ale také velmi návykový způsob jak pronikat do uměleckých vizí přátel, rodiny, celebrit i úplně cizích lidí. Pro někoho jiného to může být také soutěž jak získat co nejvíce followerů, tzn. těch, kteří vás sledují. Pokud zjistíte, že se počet vašich followerů najednou snížil, může to být po vás frustrující zážitek, a to zejména tehdy, pokud nevíte, kdo přesně vás přestal sledovat! Instagram vám totiž neřekne, kdo vás přestal sledovat, ani to, že vás vůbec někdo sledovat přestal, takže pokud si někde nezapisujete seznam svých followerů na Instagramu, máte docela smůlu. Naštěstí ale existují metody, díky kterým můžete zjistit, když vás někdo přestane sledovat. Sami uvidíte, že vám bude stačit jen pár kliknutí myší!

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Pomocí online služby

 1. 1
  Zvolte si monitorovací web pro Instagram. Věřte nebo ne, na internetu existuje spousta webových stránek, které umožňují lehce zjistit, jakmile vás někdo přestane sledovat. Všechny fungují na stejném principu: web si do své databáze ukládá seznam followerů, a poté, pokud si vyžádáte aktualizaci seznamu, pak dojde k porovnání aktuálního seznamu s tím starým. Pokud nějaké jméno zmizí, web automaticky určí, že jde o uživatele, který vás přestal sledovat. Níže uvádíme jen pár takových lepších webů pro tyto účely— existuje jich totiž mnohem víc:
  • Unfollowers.com: Tato webová stránka má velmi přívětivé uživatelské rozhraní (a můžete pomocí ní sledovat i svůj účet na Twitteru.)[1]
  • Justunfollow.com: Tento web nabízí spoustu dalších doplňkových nástrojů, které využijete při správě velkých skupin followerů, včetně možnosti vkládat některé followery na "whitelist (seznam povolených)" nebo "blacklist (seznam blokovaných)."[2]
  • Insta.friendorfollow.com: Tato webová stránka, vhodná pro začátečníky umožňuje zjistit i uživatele, které vy sledujete, přičemž oni už vás sledovat přestali.[3]
  • Výše uvedené příklady jsou skvělými volbami. Nicméně pro naše účely v tomto článku použijeme Unfollowgram, což je úžasná služba pro všechny, kteří rádi sledují své followery na Instagramu (stačí navštívit unfollowgram.com.)[4] Všimněte si, že všechny tyto stránky fungují na stejném principu, takže zde popisovaný postup pro Unfollowgram bude v podstatě podobný či shodný i s ostatními webovými službami.
 2. 2
  Vytvořte si účet. Na stránce unfollowgram.com klikněte na "Sign in with Instagram." Budete vyzváni k zadání svých přístupových údajů do Instagramu (uživatelské jméno a heslo). Při prvním přihlášení se objeví dialogové okénko, které vás požádá o schválení přístupu k vašemu Instagram účtu. Klikněte na zelené tlačítko, že schvalujete, a pokračujte dál.
  • Pokud již máte Instagram účet propojený s účtem na Facebooku, přičemž jste k Facebooku aktuálně přihlášeni, budou vaše přihlašovací údaje automaticky předvyplněny.
  • Na konci celé registrace budete ještě vyzváni k zadání své emailové adresy.
 3. 3
  Klikněte na "Who Unfollowed Me." Po vytvoření účtu je už úplně jednoduché zjistit, kdo vás přestal sledovat. Klikněte na tlačítko "Who Unfollowed Me", což znamená "Kdo mě přestal sledovat". Dostanete se na obrazovku, na které uvidíte seznam všech uživatelů, kteří vás od začátku používání vašeho Instagram účtu přestali sledovat. Nicméně, pokud jste si vytvořili účet na Unfollowgram teprve před chvilkou, seznam bude zpočátku pravděpodobně prázdný.
  • Jen pro vysvětlení, neexistuje žádný způsob jak zjistit, kdo vás přestal sledovat předtím, než jste se zaregistrovali do Unfollowgram. Unfollowgram nemá k dispozici přístup k seznamu vašich followerů na Instagramu, dokud mu nesdělíte své přihlašovací údaje a neschválíte přístup ke svému účtu. Nemůže tedy zpětně zjistit, kdo vás v minulosti přestal sledovat. Totéž platí i u ostatních monitorovacích služeb, které jsme zmínili výše.
 4. 4
  Můžete se také podívat i na ostatní funkce, které máte k dispozici. Unfollowgram nevyužijete jen pro zjištění, kdo přestal sledovat vás — nabízí také spoustu dalších užitečných statistik. Níže uvádíme různé možnosti, které máte v navigační liště Unfollowgramu k dispozici:
  • Who Doesn't Follow Me Back: Seznam uživatelů Instagramu, které vy sledujete, ale oni vás ne. Kliknutím na tlačítko "Unfollow" můžete kohokoliv z tohoto seznamu také přestat sledovat.
  • Who I Don't Follow Back: Toto je naopak seznam uživatelů, kteří sledují vás, ale které vy aktuálně nesledujete. Pokud někdy změníte názor a budete chtít některé z uživatelů na tomto seznamu začít sledovat, stačí kliknout na tlačítko "Follow" vedle profilové fotky konkrétního uživatele.
  • Followers: Toto je úplný seznam uživatelů, kteří vás sledují, a je totožný se seznamem uživatelů na vašem Instagramu. Pokud zde kliknete na profilovou fotku konkrétního uživatele, dostanete se na jeho domovskou stránku na Instagramu.
  • Following: Úplný seznam těch, které sledujete vy. Kliknutím na jejich profilovou fotku máte možnost je kdykoliv přestat sledovat (když budete chtít), nebo navštívit jejich Instagramovou domovskou stránku.
 5. 5
  Nezapomeňte statistiku aktualizovat. Kdykoliv znovu načtete webovou stránku Unfollowgramu, automaticky se načtou aktuální statistiky. Pokud se nějaké údaje od poslední aktualizace změnily — pokud vás například někdo začal nebo přestal sledovat — zjistíte to ihned po znovunačtení stránky. K tomuto kroku však není třeba klikat na tlačítko "Aktualizovat" ve vašem prohlížeči. Místo toho vám stačí v pravém horním rohu stránky kliknout na tlačítko "Check". Během několika sekund zjistíte, zda vás někdo přestal sledovat!
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Na mobilu

 1. 1
  Vyhledejte si příslušnou aplikaci na AppStore nebo na Google Play. Vzhledem k tomu, že Instagram sledujete především na mobilu, bude ke zjištění těch, kteří vás na Instagramu přestali sledovat, asi nejvhodnější používat nějakou appku na stejném zařízení. Narozdíl od výše zmíněných webů bude v tomto případě potřeba příslušnou aplikaci stáhnout a nainstalovat, ale jakmile tak učiníte, budete ji mít po ruce, kdykoliv bude třeba. Níže uvádíme pár aplikací, které můžete na svých mobilech použít:
  • Pro Apple iOS zařízení je velmi dobře hodnocena aplikace "Followers on Instagram Free" od vývojářů ze Sepia Software LLC, a jak název napovídá, je úplně zdarma.
  • Pro Android zařízení patří mezi ty nejlepší aplikace "Follower Tracker for Instagram" od 2 Creative Monsters LLC.
  • Na zařízeních s Windows Phone je výbornou volbou prográmek "UnfollowSpy" od Elliott Forde. Nabízí různé možnosti jak pro Instagram, tak i pro Twitter.
 2. 2
  Stáhněte si aplikaci a nainstalujte ji. Když najdete vhodnou aplikaci, stáhněte si ji (všimněte si, že výše doporučené aplikace jsou zdarma). Počkejte, až se nainstaluje a pak ji spusťte.
  • Pro naše účely použijeme aplikaci Follower Tracker for Instagram určenou pro Android zařízení. Většina aplikací, které umožňují sledovat váš Instagram, jsou si velmi podobné, takže tento postup se vám může hodit i v případě, že používáte jinou.
 3. 3
  Zadejte své přihlašovací údaje ke svému Instagram účtu. Stejně jako u výše zmíněných online služeb v předchozí části potřebují i mobilní aplikace přístup k vašemu Instagram účtu, aby mohly sledovat ty uživatele, kteří vás sledují, nebo sledovat přestanou. Proto je nutné po spuštění aplikace své přihlašovací údaje zadat.
  • Na další stránce (pokud k tomu budete vyzváni) poskytněte souhlas s přístupem k vašemu Instagram účtu. Aplikace nebude mít bez vašeho schválení přístup k seznamu těch, kteří vás sledují. Proto je souhlas k použití této metody nutný.
 4. 4
  Klepnutím na "Followers Lost" zobrazíte uživatele, kteří vás přestali sledovat. Používání aplikace je skutečně jednoduché. Stačí kliknout na tlačítko "Followers Lost" a hned uvidíte uživatele, kteří vás od té chvíle, co jste aplikaci poprvé spustili, přestali sledovat. Stejně jako u online služeb zmíněných výše, i zde platí, že aplikace nemůže sledovat váš Instagram zpětně, to znamená, že seznam těch, kteří vás přestali sledovat, zaznamenává až od okamžiku, kdy jste aplikaci nainstalovali.
  • Klepnutím na tlačítko "Clear" v pravém horním rohu displeje zaktualizujete seznam těch, kteří vás přestali sledovat.
  Reklama

Tipy

 • Vědět, kdo vás začal či přestal sledovat, je vždy zábavné, ale nedělejte si z toho moc velkou hlavu. Více zábavy si užijete, když budete hledat nové followery, než abyste se trápili tím, že vás někdo přestal sledovat.
 • Nezapomeňte, že pokud některé aplikace určené ke sledování Instagramu propojíte s účtem na Twitteru, mohou tyto aplikace začít automaticky tweetovat statistiky vašeho profilu.[5] Tato funkce je většinou primárně zapnuta. Můžete ji ale kdykoliv vypnout v "Nastavení" nebo ve volbě "Možnosti" (podle toho jakou aplikaci používáte).
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 20 714 krát
Kategorie: Instagram
Stránka byla zobrazena 20 714 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama