Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud používáte Facebook, pravděpodobně máte v přátelích stovky lidí[1] a může vás zajímat, kdo sleduje váš profil, komentuje vaše příspěvky a „lajkuje“ vaše statusy nebo fotky ze všech nejvíce. Neexistuje sice žádný trik, jak tyto informace zjistit, ale když trochu zapátráte, na základě lajků, komentářů, šťouchnutí a zpráv můžete zjistit, kdo jsou vaši nejbližší přátelé. Obecně tito lidé uvidí vaše příspěvky mezi prvními a v některých případech to možná budou i jediní lidé, kteří je nakonec uvidí (pokud se vám u nich nenahromadí hodně komentářů). Pokud chcete zjistit, kdo tito lidé jsou, přečtěte si tento článek.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Jak určit své nejbližší přátele

 1. 1
  Otevřete si svůj profil. Není sice možné přesně učit, kdo přesně vám profil pravidelně prohlíží, ale můžete zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce v kontaktu. Podívejte se na návrhy Facebooku pro vaše nejbližší přátele. Pokud na tomto seznamu uvidíte někoho, s kým nejste často v kontaktu, je možné, že pravidelně sleduje váš profil.
  • Otevřete si Facebook a klikněte na své jméno v levém horním rohu.
 2. 2
  Otevřete si záložku s přáteli. Klikněte na Přátelé na levé straně profilu a otevřete si seznam všech svých přátel. Tento seznam se možná bude ze začátku zdát náhodný, ale bylo prokázáno, že se řídí algoritmy Facebooku a ukazuje vám nejprve lidi, se kterými jste nejvíce v kontaktu.
  • Tento seznam je ovlivněn mnoha faktory, včetně toho, kdo komentuje vaše příspěvky, kdo s vámi sdílí různé věci a kdo nejčastěji sleduje váš profil.
 3. 3
  Podívejte se, kdo je nahoře. Přátelé, kteří se vám zobrazí mezi prvními, jsou podle Facebooku vaši nejbližší přátelé. Lidé v tomto seznamu jsou s vámi úzce spojeni, buďto tím, že se zajímáte vy o jejich profily, nebo se zajímají oni o ten váš. [2]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Zkontrolujte si zdrojový kód

 1. 1
  Jak tento trik funguje. Tento trik vám umožní podívat se na to, kdo sleduje váš profil, přestože vám Facebook nedovolí si to ověřit. Tento seznam je ovlivněn také několika faktory – kdo sleduje vaše příspěvky, s kým si často píšete zprávy, kdo se na váš profil nejčastěji dívá atd.
  • Jednoduše neexistuje žádný způsob, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil. Každá aplikace, která tvrdí, že to jde, je jen podvod.
  • Budete se muset naučit číst ve zdrojovém kódu stránek. Například pokud se vám objeví v seznamu navržených přátel lidé, se kterými si nepíšete a nejste s nimi v kontaktu, budete mít důvod si myslet, že se tam objevili proto, že sledují váš profil.
 2. 2
  Otevřete si prohlížeč. Budete potřebovat prohlížeč, který vám umožní zobrazit si zdrojový kód stránky. Nejlepší je použít Google Chrome. Z mobilních aplikací tento trik nelze provést, budete potřebovat počítač.
 3. 3
  Najděte si svůj profil a zobrazte si jeho zdrojový kód. Přihlaste se na Facebook a klikněte na své jméno v levém horním rohu.
 4. 4
  Zobrazte si zdrojový kód. Pokud používáte Google Chrome, klikněte na pozadí pravým tlačítkem myši a vyberte „zobrazit zdrojový kód“. Můžete to udělat také pomocí zkratky: ^ Ctrl+U (⌘ Cmd+U na Macu). Jiné prohlížeče mají tuto možnost většinou v menu Zobrazit.
 5. 5
  Zapněte si funkci vyhledávání. Ve zdrojovém kódu můžete hledat pomocí zkratky ^ Ctrl+F (⌘ Cmd+F na Macu). Tento nástroj vám prohledá veškerý text na stránce. Napište do vyhledávače „InitialChatFriendsList“.
 6. 6
  Prohlédněte si seznam profilů. Čísla, která se vám zobrazí, jsou identifikační čísla profilů vašich přátel. Uvidíte dlouhé řady čísel v uvozovkách a čísla "-0", "-2", nebo "-3". Zkopírujte si řadu čísel bez pomlčky a posledního čísla, vložte ji do adresního řádku na hlavní stránce Facebooku za „.com/“ a vyjede vám profil člověka, který patří mezi vaše nejbližší přátele.
 7. 7
  Zjistěte si, komu tento profil patří. Zkopírujte si řadu čísel ze zdrojového kódu a vynechejte poslední pomlčku a číslo na konci. Pokud je například první profil v seznamu "1111111-2", zkopírujte si "1111111". Otevřete si novou stránku s Facebookem a vložte zkopírované číslo následovně: "www.facebook.com/1111111". Stiskněte Enter a uvidíte, komu tento profil patří.
 8. 8
  Vyhledávejte si konkrétní profily. Budete si muset najít ID číslo člověka, kterého chcete najít. Nejjednodušší je otevřít si nějakou fotku, kterou tento člověk nahrál, najít si pravým tlačítkem adresu tohoto obrázku a zkoušet čísla, která se vám v adrese tohoto obrázku za sebou zobrazují. Jedno z těchto čísel je ID profilu tohoto člověka.
  • Až budete znát ID číslo profilu, který hledáte, můžete ho pomocí funkce Find najít i ve zdrojovém kódu. Čím výš tento člověk bude, tím více spolu na Facebooku komunikujete, nebo sledujete navzájem své profily.
  Reklama

Varování

 • Nikdy si neinstalujte žádnou aplikaci, která tvrdí, že vám umožní sledovat, kdo si prohlíží váš profil. Žádné z těchto aplikací nefungují a většinou vám také ukradnou přihlašovací údaje. Facebook nikdy nezveřejnil žádný způsob, jak sledovat, kdo si prohlíží váš profil.
Reklama

Související články

Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na FacebookuJak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak si vytvořit účet na FacebookuJak si vytvořit účet na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Jak si změnit rodinný stav na FacebookuJak si změnit rodinný stav na Facebooku
Jak se odznačit na FacebookuJak se odznačit na Facebooku
Jak vytvořit srdíčko na FacebookuJak vytvořit srdíčko na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 36 517 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 36 517 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama