Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zamilovali jste se do někoho, kdo je možná ženatý? Nebo máte pochybnosti o svém novém partnerovi a myslíte si, že vám o svém manželství lže? Je na čase se pustit do vyšetřování. Nejjednodušší pochopitelně je se zeptat, ale existuje i několik dalších věcí, které vám pomohou zjistit pravdu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všímejte si signálů

 1. 1
  Podívejte se, zda daná osoba nemá na ruce proužek neopálené kůže od snubního prstenu, nebo otisk. Pokud něco takového uvidíte, je možné, že si tento člověk nedávno snubní prsten sundal. Někteří ženatí muži tento trik využívají k tomu, aby mohli v nepřítomnosti své ženy balit ostatní ženy. Může to ale znamenat i to, že jde o rozvedeného člověka.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda daná osoba platí za všechny vaše společné útraty hotovostí. Je samozřejmě možné, že chodíte s někým, kdo má u sebe stále spoustu peněz, ale pokud váš nový partner trvá na tom, že bude vše platit hotově, možná má manželku a nechce, aby podle výpisů z účtu zjistila, že s vámi byl na romantické večeři, když jí tvrdil, že do noci pracoval.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda chodí vždy domů před 22.00. Váš nový partner vás jistě chce poznat, ale pokud na to má čas pouze mezi 18.00 a 21.45, může to znamenat, že se snaží chodit domů k rodině v rozumnou dobu. Je v pořádku, když se to stane jednou nebo dvakrát, ale pokud se vám to děje neustále, pravděpodobně je to výmluva pro to, aby se mohl vracet k rodině.
 4. 4
  Mějte se na pozoru, pokud vás partner nikdy nepozve k sobě domů. Pokud spolu chodíte už několik měsíců a stále jste ještě nebyli u partnera doma, dejte si pozor. Pokud si partner neustále vymýšlí různé výmluvy, abyste trávili veškerý čas venku, nebo u vás a k sobě domů vás nikdy nepozve, mějte se na pozoru.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda partner ve vaší přítomnosti zvedá telefony. Pokud partnerovi někdo volá a on telefon nezvedne, nebo dokonce předstírá, že se vůbec nic neděje, měli byste si dát pozor. Pokud řekne „o je jen někdo z práce,“ nebo telefon čas od času zvedne a mluví s kolegy, není to takový problém.
  • Je možné, že se partner chce chovat slušně a nechce ve vaší přítomnosti zvedat telefony, ale pokud se chová vyděšeně pokaždé, když telefon zazvoní a nikdy ho nezvedne, pravděpodobně máte problém.
 6. 6
  Dejte si pozor, pokud vás partner nikdy neseznámil s žádnými jeho přáteli nebo kolegy. Pokud spolu chodíte už několik měsíců a stále jste nepoznali jeho rodinu, přátele, nebo dokonce jeho děti (pokud je má), může to znamenat, že vás nechce nikomu představit, protože je ženatý.
  • Může to ovšem také znamenat, že partner nebere váš vztah příliš vážně, ale pokud máte pocit, že už je čas seznámit se s jeho rodinou a přáteli a on se k tomu vůbec nemá, pravděpodobně je něco špatně.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vyšetřete to

 1. 1
  Zajděte si na matriku v místě, kde se váš partner mohl oženit. Díky veřejným záznamům snadno zjistíte, zda je váš partner ženatý, nebo zda byl ženatý někdy v minulosti. Záznamy o manželství jsou veřejné, takže za malý poplatek můžete nahlédnout do všech záznamů daného roku.
  • Budete potřebovat skutečné jméno dané osoby. Pokud má osoba nějaké velmi běžné jméno, budete potřebovat i datum narození.
  • Většinou budete muset zajít přímo na matriční úřad, který oddací list vydal.
  • Ne všechny záznamy jsou ovšem veřejné. Je možné, že daná osoba zažádala o neveřejný záznam. Neznamená to, že se o ní nic nedozvíte, ale budete muset zapátrat trochu hlouběji.
  • Zkontrolujte si rovnou i záznamy o rozvodech. Pokud zjistíte, že byla daná osoba v manželství, nemusí to znamenat, že manželství stále platí.
 2. 2
  Zkontrolujte si sociální sítě. Pokud se daná osoba snaží zatajit své manželství, pravděpodobně o něm nenajdete žádnou zmínku na Facebooku, Twitteru, ani na Instagramu. Přesto ale můžete hledat jiné věci: má tento člověk všechny profily téměř nevyplněné? Najdete na jeho profilech fotky s někým, kdo by mohl být jeho manželkou/manželem? Pokud se vám jeho profil zdá trochu podezřelý, je možné, že něco tají.
 3. 3
  Projděte mu osobní věci. Pokud chcete partnerovi lézt do osobních věcí, riskujete tím celý váš vztah. Pokud si ale myslíte, že jedině tak zjistíte pravdu, udělejte to. Zde je návod, jak získat odpovědi, které hledáte:
  • Projděte partnerovi peněženku. Má v ní kreditní kartu ke společnému účtu? Nebo má například rodinnou kartu do nějakého obchodu? Pokud najdete takové karty, je možné, že je partner ženatý.
  • Podívejte se na jména na dopisech adresovaných partnerovi. Bydlí s ním v domě ještě někdo jiný? Má tento člověk stejné příjmení? Může to sice znamenat, že partner bydlí s rodiči, nebo se sourozencem, ale většinou jde právě o manželku, nebo manžela.
  • Podívejte se, zda má partner na příjezdové cestě dvě auta. Je možné, že má dvě auta proto, že má velkou rodinu.
 4. 4
  Podívejte se do Zlatých stránek. Podívejte se do Zlatých stránek, nebo do online telefonního seznamu. Pokud zjistíte, že partner bydlí ve stejném domě, jako jiná osoba opačného pohlaví se stejným příjmením a nejde o rodiče, měli byste se mít na pozoru. Je ovšem možné, že jsou tyto záznamy zastaralé a partner se od jejich zveřejnění rozvedl.
 5. 5
  Dejte si pozor na podvodné stránky, které slibují, že vám zjistí, zda je váš partner ženatý. Existuje spousta stránek, které tvrdí, že vám zkontrolují rodinný stav kohokoli, když zadáte jeho jméno, město a číslo vaší kreditní karty. Tyto stránky vás pouze oberou o peníze a nedodají vám žádné přesné informace.
 6. 6
  Najměte si soukromého detektiva. Pokud jste opravdu zoufalí, můžete si najmou detektiva, který za vás tuto špinavou práci udělá. Uvědomte si, že vás to pravděpodobně bude stát spoustu peněz, takže pokud chcete pouze vědět, zda je partner ženatý, není to ta nejlepší možnost, jak to zjistit. Na druhou stranu pokud máte o partnerovi vážné pochybnosti, možná se vám práce detektiva bude hodit. Nejprve požádejte soukromého detektiva o radu.
  • Detektiv se vám možná bude hodit v případě, že máte podezření na bigamii, nebo jde o rozvod, který ještě nenabyl účinnosti. Je bohužel faktem, že většina lidí, kteří jsou oběťmi bigamie, často nic nezjistí, dokud není pozdě.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zeptejte se přímo

 1. 1
  Zeptejte se partnera. Pokud si nejste jistí, na nic nečekejte a zeptejte se partnera, zda je ženatý (vdaná). Je to to nejjednodušší, co můžete udělat a můžete to udělat několika způsoby:
  • Přistupte k partnerovi a jednoduše se ho zeptejte: „Jsi ženatý/vdaná?“ Usmějte se a chovejte se uvolněně. Většinou to funguje nejlépe, protože spousta lidí ráda přizná, že jsou v manželství, nebo se cítí polichoceni, když mohou říct, že nejsou.
  • Řekněte: „Je něco, co bych o tobě měl/a vědět?“ a uvidíte, jak na to partner zareaguje.
 2. 2
  Zareagujte vhodně. Pokud partner trvá na tom, že není ženatý, musíte se zeptat sami sebe, proč mu nevěříte. Máte problémy s důvěrou, nebo se partner skutečně chová podezřele? Pokud máte pocit, že něco není v pořádku, měli byste vztah co nejdříve ukončit. Pokud vám partner potvrdí, že je v manželství, nemarněte s ním čas. Můžete se naštvat a zeptat se ho na několik otázek, ale potom odejděte – nestojí vám za to.
  Reklama

Tipy

 • Co si myslí vaši přátelé? Zeptejte se svých přátel, jaký na ně partner dělá dojem a zda si myslí, že by mohl být ženatý. Nezískáte sice žádné jisté informace, ale vždy je dobré znát názory ostatních.
 • Možná ve Zlatých stránkách najdete u jedné adresy dvě jména. Uvědomte si ovšem, že to nemusí nutně znamenat, že je partner ženatý.
 • Existují webové stránky, na kterých najdete veřejné matriční záznamy o manželství. Informace ovšem poskytují za vysoké poplatky, takže si rozmyslete, zda vám to stojí za to.
 • V některých zemích je legální manželství s osobou stejného pohlaví. Neměli byste trpět žádnými předsudky ohledně pohlaví. Kromě toho i civilní svazky jsou brány jako manželství. Je tedy možné, že vám partner bude tvrdit, že ženatý není, ale přesto bude mít s někým pevný svazek.
 • Pokud jste spolu na večírku, zahrajte si nějakou hru, například „Pravda, nebo fant“ a snažte se získat odpovědi tímto způsobem.


Reklama

Varování

 • Dávejte si pozor. Pokud je někdo ženatý a lže vám, je jasné, že se bude snažit to dotáhnout do konce. Pokud se na dotaz, zda je ženatý, chová defenzivně a obviňuje vás z nedostatku důvěry, může to znamenat, že skutečně něco skrývá. * Nevinní lidé většinou takto neprotestují.
 • Pokud se daná osoba oženila/vdala v jiné zemi, budete muset zjistit, kde to bylo a získat si veřejné matriční záznamy z této země. Možná budete potřebovat i služby překladatele.
 • Když se lidí na něco zeptáte, nikdy nemáte jistotu, že vám říkají pravdu. Je dobré si všímat všech možných známek lží a snažit se zjistit pravdu.
 • Nikdy si tyto informace nezjišťujte proto, abyste mohli někoho pronásledovat.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovatJak zajistit, aby vás někdo přestal ignorovat
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama