Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je snadné si myslet, že je váš partner ten pravý, ale jistá si být nemůžete. Pokud chcete vědět, zda to s ním myslíte vážně a zda vám za to opravdu stojí, přečtěte si tipy a strategie v tomto článku.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Jak se s ním cítíte

 1. 1
  Všímejte si, zda se s ním cítíte jako bohyně. Váš partner by měl být schopen zajistit, abyste se cítila naprosto skvěle. Měla byste mít pocit, že můžete být kýmkoli a dokázat cokoli. Neměla byste se s ním bát vůbec ničeho, protože spolu jste dost silní, abyste vše zvládli. Když jste se svým partnerem, měla byste mít pocit, že svět patří vám.
 2. 2
  Nemělo by vám vadit být před ním sama sebou. To neznamená, že byste se měla chovat hloupě – znamená to ukázat mu svoji zranitelnou stránku, ukázat se mu bez make-upu, zpocená po těžkém cvičení, když máte strach, nebo když pláčete.
 3. 3
  Se svým partnerem byste se neměla nikdy stydět. Máte pocit, že před ním musíte některé věci skrývat? Pokud cítíte, že před ním musíte zatajovat některé věci ze svého života, pravděpodobně to pro vás není ten pravý partner. Měl by vás milovat bezpodmínečně a pokud máte strach, že by vás mohl odsuzovat kvůli tomu, že jste si týden neoholila nohy, měla byste se poohlédnout po někom lepším.
  • Samozřejmě to neznamená, že mezi vámi dvěma nebude žádný konflikt! Rozdíly v názorech a nápadech se vždy objeví, bez ohledu na to, jak moc se milujete. Klíčem není bezpodmínečná dohoda, nýbrž závazek orientovat se v konfliktu zdravými a uctivými způsoby.
 4. 4
  Všímejte si toho, jak často myslíte na společnou budoucnost. Představujete si, co spolu budete dělat o prázdninách za několik let? Fantazírujete o svém budoucím bytě, domě, zvířatech nebo dokonce o dětech?
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Jak se k vám chová

 1. 1
  Všímejte si, kdy vám partner říká, že vás miluje. Je skvělé, když vám to řekne, kdykoli mu to řeknete vy, ale důležité je také to, abyste to neříkala vždy první vy. Když vám to bude říkat sám od sebe, dá vám tím najevo, jak moc mu na vás záleží a ukáže, že nedodržuje pouze jakýsi standardní plán, který se od něho očekává.
  • Když vám ovšem neříká sám od sebe, že vás miluje, nemusíte si s tím dělat hlavu. Někteří muži jsou velmi stydliví a neradi mluví o svých pocitech. Zeptejte se ho, proč to nikdy neříká a řekněte mu, že byste to chtěla slyšet. Díky tomu se možná bude cítit uvolněněji a bude vám to říkat.
 2. 2
  Partner by na vás neměl tlačit ohledně sexu, dokud nebudete připravená. Někdo, kdo si chce užívat vaše tělo dříve, než vaše srdce, rozhodně nemyslí na vaše potřeby. (A pokud není schopen odložit své vlastní touhy, jistě nebude v budoucnosti schopen ani závazků.)
  • Mějte na paměti myšlenku rovnováhy. Ani jeden z vás by neměl zanedbávat potřeby toho druhého, což znamená, že spolu s péčí o jeho potřeby se musíte také ujistit, že se stará o vaše potřeby!
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se vás partner snaží ovládat. Pokud vám partner neustále říká, co máte dělat, snaží se vám řídit život, nebo manipuluje s vašimi city, buďte na pozoru. Tento muž je pravděpodobně velmi nejistý a má pocit, že musí mít ve vztahu navrch. „Ten pravý“ se s vámi bude cítit dobře a nechá vás být tím, kým jste.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se stýkáte s jeho kamarády. Pokud vás odmítne zahrnout do svého kruhu přátel a nechce vám říkat, co s kamarády dělají, znamená to, že není připraven vás pustit do svého života a dost možná vám také lže.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda s vámi partner vidí společnou budoucnost. Pokud nejste ve fázi vztahu, kdy spolu otevřeně diskutujete o budoucích možnostech, všímejte si alespoň náznaků. Například rozhovory o tom, co budete dělat třeba za měsíc nebo za několik měsíců, jsou dobrým znamením.
  • Pokud vás partner požádá o ruku brzy (dříve než po roce vztahu), popřemýšlejte o tom, proč tak spěchá. Pokud chcete říct ano, dohodněte se na dlouhých zásnubách, abyste měli jistotu, že k sobě patříte.
  • Pokud se vyhýbá rozhovorům o společné budoucnosti, pravděpodobně si nemyslí, že nějakou společnou budoucnost máte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Jak se chováte vy k němu

 1. 1
  Všímejte si, zda si pamatujete jeho narozeniny, vaše výročí a jiná důležitá data. Díky tomu zjistíte, zda na něho myslíte i když nejste společně a zda má ve vašem životě své místo.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda mu lichotíte i když zrovna nevypadá nejlépe. Přitahuje vás, i když má kousek jídla v zubech? Nebo se jeho přitažlivost vytrácí, když není zrovna v nejlepší formě?
 3. 3
  Zjistěte, zda ho chcete mít ve svém životě. Je důležité, zda partnera chcete představit přátelům a rodině. Když si vaším vztahem nebudete jistá, budete si pravděpodobně hledat výmluvy, abyste ho nemusela nikomu představovat.
  • Zahrnujete svého partnera i do rodinných plánů, například na dovolenou, nebo automaticky předpokládáte, že s vámi pojede?
  • Chcete dobře vycházet s jeho rodinou, protože je pro vás důležité, aby vás měli rádi?
  • Nevadí vám, když například zavolá vaší matce, když potřebuje poradit s vařením, praním atd.?
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Jak vám to spolu funguje

 1. 1
  Všímejte si toho, zda jeden druhého měníte. Lidé se často mění, zejména když tráví hodně času s jinými lidmi (hlavně s těmi, na kterých jim záleží). Někdy se měníme k lepšímu a někdy k horšímu. Budete muset zjistit, zda se s partnerem navzájem pozitivně ovlivňujete.
  • Máte pocit, že je jeden z vás majetnický, žárlivý, nedůvěřivý, lenivý, nebo neustále vystresovaný. Pokud ano, není pravděpodobné, že se k sobě hodíte. Tento partner pro vás rozhodně není ten pravý a vy byste s ním neměla zůstávat.
  • Máte pocit, že se navzájem inspirujete k tomu, abyste byli lepšími lidmi? Toužíte v životě něco dokázat také díky svému partnerovi? Má on stejné pocity? Děláte se navzájem šťastnějšími? Pokud ano, máte zdravý vztah, který byste si měli opečovávat.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, jak váš partner žije svůj život. Jsou jeho hodnoty v souladu s těmi vašimi? Pokud například vy recyklujete odpad a on hází své odpadky z okna v autě, je více než pravděpodobné, že vám to spolu nebude klapat.
 3. 3
  Všímejte si toho, jak si oba navzájem projevujete to, že vám na sobě záleží. Dává vám partner najevo i svoji citlivější stránku? Říkáte mu otevřeně, že ho milujete a říká to i on vám?
  • Hledejte rozdíly v tom, co partner říká a co dává najevo. Často jsme ohromení někým, do koho se zamilujeme, takže si nevšímáme toho, zda je tento člověk schopen naše představy podpořit. Zároveň jsme někdy frustrovaní z toho, že se partner nechová dostatečně romanticky a přehlížíme jeho promyšlená milující gesta. Zkuste zjistit, zda mezi sebou nemáte tento problém.
 4. 4
  Zjistěte, jak dobře se cítíte v partnerově bytě a naopak. Často se říká, že skutečnou zkouškou kompatibility je společné bydlení. Vztah, který se odehrává pouze v restauracích a parcích může působit navenek dokonale, ale jakmile partneři sdílejí špinavé nádobí, sledují jeden druhého, jak se holí a zakopávají o špinavé prádlo, tato iluze se vytratí. Pokud spolu žijete, umíte kompromisovat a dělit si povinnosti? Pokud spolu nežijete, máte alespoň klíče od bytu toho druhého? Pokud ano, jak se v partnerově bytě cítíte?
 5. 5
  Zjistěte, zda máte rozumnou rovnováhu co se týče trávení času společně a zvlášť. Když budete oba mít své vlastní zájmy, bude váš vztah zajímavější a zdravější, protože si oba udržíte svoji identitu. Když vám vztah bude dobře klapat, nebude vám vadit trávit nějaký čas od sebe.
  Reklama

Tipy

 • Pokud svým kamarádům o vás vypráví, je to dobré znamení. Znamená to, že se za vás nestydí a je na vás pyšný. Pokud vás drží v tajnosti, rozhodně to není ten pravý.
 • Důvěřujte svým instinktům. Všímejte si toho, co cítíte a proč to cítíte. Ujistěte se, že se do ničeho nehrnete, nebo že vás naopak nic nedrží zpátky.
 • Mějte trpělivost. Pokud nejste připravená, nespěte s ním. Když to nebude respektovat, rozhodně to není ten pravý.
 • Sledujte, jak se chová v přítomnosti svých rodičů, sourozenců a starších lidí. Respektuje je a váží si jich? Všímejte si toho, jak se chová ke svému otci a zda ho respektuje. Chová se takto i k ženám?
 • Snažte se ho poznat. Ptejte se ho na jednoduché otázky a zjistěte, zda máte něco společného.
 • Nevěnujte mu veškerou svoji pozornost. Pokud vyžaduje vaši pozornost a chová se majetnicky a žárlivě, berte to jako varovné znamení.
 • Když budete nejlepšími přáteli, budete mít kvalitní a šťastný vztah. Je důležité si naslouchat a umět kompromisovat.
 • Poznejte svého partnera, zjistěte co má rád a co nemá rád. Měl by pro vás být velmi důležitý.
 • Snažte se partnera poznat i v těžkých chvílích. Pokud spolu dokážete vyjít i v těch nejhorších chvílích, je možné, že je to pro vás skutečně ten pravý. Neměla byste ale pokračovat ve vztahu se slepou nadějí, že se partner změní. Tím byste vytvořila jen zbytečný stres a sama byste později byla zklamaná.
 • Říkejte mu, že ho milujete a buďte mu vždy věrná.
Reklama

Varování

 • Pokud váš partner udržuje vztahy se svojí bývalou přítelkyní a odmítá respektovat vaše hranice a pocity, pravděpodobně pro něho nejste důležitější, než jeho ex-přítelkyně. (Musíte si ale uvědomit, že ultimátum není řešení. Pokud má se svojí bývalou přítelkyní dobré vztahy a vy máte nesmyslné požadavky a bráníte mu komunikovat s ní, nakonec přesvědčíte vy jeho, že pro něho nejste ta pravá.)
 • Když partner udělá něco, co byste neřekla ani své nejlepší kamarádce, měla byste se zamyslet nad tím, zda si něco nenalháváte. Kdyby vám kamarádka řekla to samé o svém příteli, jak byste zareagovala? Měla by se s ním rozejít? Promluvit si s ním? Uklidnit se? Buďte sama k sobě upřímná a snažte se radit si tak, jak byste radila kamarádce.
 • Pokud partner učiní nějaké důležité rozhodnutí (například změnu povolání nebo stěhování) a nezahrne vás do něho, nebere vás jako permanentní součást svého života.
 • Pokud vám partner neříká sám od sebe, že vás miluje a odpovídá vám na to odměřeně, pravděpodobně k vám necítí to, co vy k němu.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 51 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 005 krát
Kategorie: Vztahy

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 12 005 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama