Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zasáhl vás Amorův šíp, ale tentokrát máte pocit, že je to jiné? Tyto pocity mohou být zároveň vzrušující a děsivé a většinou vás přimějí k tomu, abyste se začali sami sebe ptát, zda jste tentokrát skutečně našli toho pravého. Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, musíte se dobře zamyslet nad sebou a nad vaším vztahem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Zamyslete se nad sebou

 1. 1
  Přestaňte se honit za ideálem. Zeptejte se sami sebe, zda jste ve vztahu spokojení, nebo zda byste si přáli, aby bylo něco jinak. Pokud máte pocit, že je nutné váš vztah nějak změnit, pravděpodobně jste zatím nenašli toho pravého partnera.[1]
  • Všechny vztahy musí čelit různým problémům – i když jeden problém vyřešíte, dříve nebo později se objeví nějaký další.
  • Najít toho pravého neznamená mít vztah bez problémů. Znamená to mít vztah, ve kterém se cítíte naprosto šťastní i přesto, že někdy máte problémy.
 2. 2
  Najděte si partnera, který vás bude milovat takového, jaký jste. Umožněte partnerovi, aby zjistil, kdo jste – neskrývejte se za falešnou fasádu. Budete muset důvěřovat tomu, že vás partner bude akceptovat, jinak váš vztah nevydrží.
  • Část tohoto požadavku ovšem závisí i na vašem partnerovi. Měli byste být s někým, kdo vás miluje takové, jací jste a nepožaduje, abyste se kvůli němu změnili.
  • Také platí, že svého partnera musíte milovat takového, jaký je.
 3. 3
  Snažte se zajistit, aby byl váš partner šťastný. Dobrým znamením je to, když stavíte štěstí svého partnera na první místo. Nic byste sice neměli přehánět, ale obecně byste se měli snažit vynakládat čas a energii na to, abyste zajistili partnerovo štěstí.
  • Kromě toho, že byste si měli přát, aby byl váš partner šťastný, byste mu v tom také měli pomáhat. Myslete na maličkosti, kterými byste ho mohli každý den potěšit a nezapomínejte ani na důležité věci, jako je například schopnost naslouchat a svěřovat se partnerovi.
  • Také partner by měl být schopen vás podporovat a měl by se snažit zajistit, abyste byli šťastní.
 4. 4
  Přehodnoťte své hodnoty. Zamyslete se nad tím, zda se vaše hodnoty od začátku vztahu nezměnily. Sobecké touhy by pro vás neměly být tak důležité, jako záležitosti, které ovlivňují váš vztah. [2]
  • Zamyslete se například zamyslet nad svým pohledem na monogamii. Pokud jste dříve neměli chuť se vdát/oženit a mít děti, ale nyní doufáte, že se vám to s partnerem podaří, pravděpodobně pro vás partner znamená mnoho, protože jste díky němu přirozeně změnili své přesvědčení.
 5. 5
  Zamyslete se nad svým vzhledem. Je dobré, když vám na vašem partnerovi záleží natolik, že se snažíte dát si záležet na svém vzhledu, ale zároveň vám nevadí, když vás někdy uvidí v teplácích a s nemytými vlasy.
  • Vzhled je spíše o přitažlivosti než o lásce, ale pokud svého partnera skutečně milujete, měli byste se snažit být pro něho přitažliví.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Zamyslete se nad vaším vztahem

 1. 1
  Naučte se zvládat konflikty bez zbytečných scén. Všechny páry se hádají. I lidé, kteří mají skutečně silné vztahy, se někdy hádají, ale dělají to s rozmyslem. Pokud se vůbec nehádáte, je to špatné znamení. Stejně tak pokud se i malé hádky rozrostou do několikadenní tiché domácnosti, není to v pořádku.
  • Když se spolu páry nehádají, většinou to znamená, že jeden z partnerů nebo oba k sobě nejsou upřímní. Když nejsou splněny něčí potřeby a touhy a partneři o tom spolu nediskutují, vztah zůstane navždy oslaben.
  • Zdravé hádky nejsou násilné ani verbálně, ani fyzicky. Partneři, kteří se milují, se v hádce umějí chovat férově a nesnaží se s tím druhým manipulovat.
 2. 2
  Smějte se. Měli byste být schopni se spolu smát. Vztah by měl být vážný, ale zároveň byste s partnerem měli mít podobný smysl pro humor.
  • Měli byste se navzájem umět hravě škádlit. Nemělo by to být tak, že jeden z partnerů toho druhého pravidelně dohání k slzám.
 3. 3
  Užívejte si spolu nudné a běžné záležitosti. Pokud potřebujete neustálé vzrušení a dobrodružství, aby váš vztah fungoval, může to znamenat, že vztah není v pořádku, nebo že je zatím tak nový, že ještě není možné předpovídat budoucnost.
  • Měli byste se snažit dozvědět se toho o svém partnerovi co nejvíce.
  • Měli byste být také schopni spolu strávit klidný tichý večer. Je přirozené chtít se bavit a zažívat vzrušení, ale musíte být schopni si užívat partnerovu přítomnost i v těch nudnějších chvílích.
 4. 4
  Měli byste být propojení. S partnerem byste toho měli mít spoustu společného. Měli byste mít společné zájmy a výstřelky a také společné cíle a priority.
  • Pokud máte každý jiné cíle, vaše životy se přirozeně rozdělí a vy budete muset jít každý jiný směrem. Pokud se například vy chcete usadit a mít děti, ale váš partner chce objevovat svět a děti nechce, znamená to, že od života chcete každý něco jiného a váš vztah nebude fungovat.
  • Koníčky a každodenní zájmy nejsou tak důležité jako dlouhodobé cíle, ale přesto se vyplatí jim věnovat pozornost. Když budete mít společné koníčky, nebudete mít problém spolu trávit čas. Čím neobvyklejší a zajímavější koníčky to budou, tím lépe.
 5. 5
  Respektujte partnera a získejte si jeho úctu. Silný vztah stojí na oddanosti a respektu. Musíte být schopni partnera respektovat a zároveň musíte mít partnera, který respektuje vás.
  • Respekt je to, co každý úspěšný vztah potřebuje: oddanost, důvěra, komunikace a obecná spokojenost. Bez úcty nic z toho nemůže fungovat.
 6. 6
  Mluvte spolu o budoucnosti. Zamyslete se nad tím, kolikrát jste s partnerem mluvili o vaší společné budoucnosti. Nemělo by vám dělat problém spolu plánovat do budoucna a představovat si váš společný život.
  • Nemusíte spolu mluvit vždy vážně. Pokud jste spolu teprve krátce, můžete mluvit například jen o tom, co budete dělat příští měsíc, nebo příští rok. Postupem času byste ale měli být schopni plánovat i delší budoucnost.
 7. 7
  Sdílejte spolu všechno. Váš partner by měl být člověkem, kterému můžete říct naprosto cokoli – vzrušující novinky, ale i maličkosti, jako je například nová kavárna, na kterou jste náhodou narazili.
  • Zamyslete se nad tím, jak často partnerovi chcete sdělovat zajímavosti, které se vám přihodily. Čím častěji se vám to stává, tím hlouběji je partner zakořeněn ve vaší mysli. Hluboké spojení značí hlubší oddanost.
  • Je důležité, aby pro vás oba bylo naprosto přirozené být k sobě upřímní. Pokud partnerovi něco tajíte, nebo partner něco tají vám, jde o velké varovné znamení. [3]
 8. 8
  Najděte si partnera, který vás bude silně přitahovat. Dlouhodobý vztah sice nestojí pouze na fyzické přitažlivosti, ale přesto je důležité, abyste se navzájem přitahovali. Nemusíte mít chuť na partnera skočit pokaždé, když ho uvidíte, ale měla by mezi vámi fungovat určitá přitažlivost.
  • Fyzická přitažlivost a emocionální spojení jsou pro vztah velmi důležité. Jedno bez druhého nemůže fungovat.
 9. 9
  Váš vztah by pro vás měl být důležitější, než to, co chcete vy sami. Oba byste měli chtít pracovat na vašem vztahu a překonávat všechny problémy. Oba byste měli dobro vztahu stavět na první kolej a čas od času ustoupit ve svých vlastních touhách.
  • První myšlenky na „my“ by měly být pozitivní. Vaše mysl by měla automaticky přejít od „co budu dělat o víkendu“ k „co budeme dělat o víkendu.“
  • Nakonec by se myšlenky na „my“ měly přesunout i k důležitějším věcem. Pokud vám například někdo nabídne novou práci v jiném městě, měli byste myslet hlavně na to, jak to ovlivní váš vztah a ne pouze na to, jak to ovlivní vás. [4]
 10. 10
  Měli byste váš vztah prožívat, ne o něm pouze mluvit. Zamyslete se nad tím, kolik času spolu trávíte a kolik času mluvíte o vašem vztahu a o tom, co byste spolu chtěli podnikat. Je důležité být schopný žít přítomným okamžikem.
  • Musíte být schopni spolu mluvit a řešit problémy, které se vyskytnou. Pokud ale řešíte problémy příliš často, znamená to, že
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Otestujte si váš vztah

 1. 1
  Zeptejte se ostatních lidí. Zeptejte se svých přátel a rodiny, co si o vašem vztahu myslí. Uvědomte si, že ne všichni váš vztah vidí takový, jaký skutečně je. Měli byste se ptát hlavně lidí, kteří jsou vám nejblíže. Tito lidé budou mít objektivnější názor, než vy nebo váš partner.
  • Pokud vám někdo z vašich blízkých řekne, že byste měli vztah ukončit, měli byste se nad tím vážně zamyslet.
  • Na druhou stranu se musíte zamyslet také nad zdrojem těchto stížností. Dejte si pozor, abyste se nenechali ovlivnit žárlivostí někoho jiného. Důvěřujte těm, kteří si přejí, abyste byli šťastní a nikdy vám nezpůsobili žádné problémy.
 2. 2
  Měli byste mít rádi partnerovy kamarády a rodinu. Nemusíte je brát jako své nejbližší přátele, ale měli byste s nimi dobře vycházet, abyste mohli společně trávit čas. Lidé, se kterými se váš partner stýká, jsou odrazem toho, jaký je. Pokud nejste schopni tolerovat většinu jeho přátel nebo jeho rodinu, měli byste se nad vaším vztahem zamyslet a ujasnit si, zda jde skutečně o toho pravého.
  • Pokud máte například pocit, že jsou všichni přátelé vašeho partnera problémoví lidé, měli byste se zamyslet nad tím, zda je váš partner skutečně takový andílek, za jakého se před vámi vydává.
 3. 3
  Travte čas společně, ale i každý zvlášť. Měli byste spolu trávit tolik času, kolik jen bude možné, ale zároveň byste neměli příliš truchlit, když nebudete spolu.
  • Zkuste strávit několik dní každý jinde a zamyslete se nad tím, jaký z toho máte pocit. Pokud nejste schopni fungovat, je to špatné znamení. Pokud nemáte velké problémy, ale těšíte se na to, až zase budete spolu, je to dobré znamení.
  • Měli byste mít každý své přátele a své zájmy, ale pokud máte pocit, že se s jinými lidmi a při jiných činnostech cítíte lépe, než když jste s partnerem, váš vztah na tom není moc dobře.
  Reklama

Související články

Jak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamilovalJak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamiloval
Jak získat muže ve znamení býkaJak získat muže ve znamení býka
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak dávat najevo láskuJak dávat najevo lásku
Jak někoho romanticky obejmoutJak někoho romanticky obejmout
Jak se mazlit v poloze lžičekJak se mazlit v poloze lžiček
Jak přestat myslet na svou bývalou láskuJak přestat myslet na svou bývalou lásku
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak udělat dojem na dívkuJak udělat dojem na dívku
Jak se chovat k dívceJak se chovat k dívce
Jak poznat, kdy je správná doba na sexJak poznat, kdy je správná doba na sex
Jak se s partnerem mazlitJak se s partnerem mazlit
Jak poznat, zda se vaší dívce líbí někdo jinýJak poznat, zda se vaší dívce líbí někdo jiný
Jak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerkuJak přistihnout nevěrného partnera nebo partnerku
Reklama

O tomto wikiHow

John Keegan
Spoluautor od:
Seznamovací kouč
Tento článek spoluautor od John Keegan. John Keegan je seznamovací kouč a motivační řečník žijící v New Yorku. Provozuje The Awakened Lifestyle, kde využívá své zkušenosti se seznamováním, přitažlivostí a sociální dynamikou, aby pomohl lidem najít lásku. Vyučuje a pořádá seznamovací semináře v mezinárodním měřítku, od Los Angeles po Londýn a od Rio de Janeira po Prahu. Jeho práce byla uvedena v New York Times, Humans of New York a Men's Health. Tento článek byl zobrazen 2 244 krát
Kategorie: Láska
Stránka byla zobrazena 2 244 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama