Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Bluetooth je bezdrátová technologie, která vám umožňuje propojit okolní zařízení, i když jsou třeba v jiné místnosti. Nejnovější notebooky už mají technologii Bluetooth nainstalovanou. Pokud však máte počítač trochu staršího data, může se stát, že na něm Bluetooth nenajdete. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jak se dá zjistit, zda má váš počítač Bluetooth, a pokud ho nemá, co se s tím dá dělat.

Metoda 1 ze 2:
Windows

 1. 1
  Otevřete Správce zařízení. Aby začal Bluetooth na nějakém počítači fungovat, je k tomu potřeba určitý hardware. Většina notebooků, narozdíl od stolních počítačů, již Bluetooth má. Ve Správci zařízení najdete seznam veškerého hardwaru, který váš počítač obsahuje, a právě zde se dá zjistit, zda je na něm Bluetooth nainstalován. Přístup do Správce zařízení je trochu odlišný v závislosti na tom, jakou verzi Windows používáte:
  • Windows 8 - Zmáčkněte Win+X a vyberte Správce zařízení
  • Windows 7/Vista - Klikněte na nabídku Start a do vyhledávacího políčka napište Správce zařízení. Poté klikněte na nalezenou položku.
  • Windows XP - Klikněte na nabídku Start a poté pravým tlačítkem myši na Tento počítač. Zvolte Vlastnosti a poté klikněte na kartu Hardware. Klikněte na tlačítko Správce zařízení.
  • Pozor: Pokud v oznamovací oblasti vpravo dole vidíte symbol Bluetooth, pak je jasné, že máte Bluetooth nainstalován a že je aktivní.
 2. 2
  Vyhledejte kategorii Bluetooth. Ve výchozím nastavení jsou všechny kategorie ve Správci zařízení rozbalené, takže veškerá zařízení (např. diskové jednotky, adaptéry displeje, procesory apod.) vidíte. Zkuste najít kategorii Bluetooth. Kategorie jsou seřazeny abecedně, takže by to mělo být někde nahoře. Pokud kategroii Bluetooth vidíte, znamená to, že máte Bluetooth nainstalován.
  • Rozbalte kategorii Bluetooth, abyste zjistili, že hardware pracuje správně. Pokud zde u ikonky nějakého Bluetooth hardwaru uvidíte žlutý vykřičník, budete muset nainstalovat aktuální ovladače, jinak by Bluetooth nemusel pracovat korektně.
 3. 3
  Podívejte se na kategorii Síťové adaptéry. Pokud kategorii Bluetooth nevidíte, zkuste nahlédnout do kategorie Síťové adaptéry. Zde obvykle najdete síťovou kartu, kterou používáte při použití bezdrátové sítě nebo připojení pomocí kabelu. Hledejte jakoukoliv položku, která obsahuje slovo "Bluetooth".
  • Pokud Bluetooth nemáte nainstalovaný, můžete si velice levně koupit Bluetooth USB hardwarový klíč, například na Amazonu nebo i v jiných e-shopech. Instalace tohoto zařízení je snadná, stačí ho jen zasunout do USB portu.
 4. 4
  Používejte Bluetooth zařízení. Jakmile si ověříte, že Bluetooth máte, můžete ho ihned začít používat. Na internetu najdete spoustu návodů, jak se s Bluetooth pracuje, která zařízení ho podporují a jak je můžete díky této technologii propojit.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Mac OS X

 1. 1
  Klikněte na možnost "About this Mac". Většina Mac počítačů má Bluetooth nainstalovaný. Pokud Bluetooth je nainstalovaný a aktivní, uvidíte logo Bluetooth v pravém horním rohu obrazovky. Pokud logo nevidíte, můžete zkontrolovat, zda máte nainstalovaný správný hardware.
  • Klikněte na Apple menu a zde vyberte "About this Mac (O Macu)".
 2. 2
  Klikněte na "More Info (Další informace)". Otevře se nové okno, ve kterém bude zobrazen veškerý hardware, software i síťové protokoly, které máte na Mac nainstalované. Rozbalte kategorii Hardware a hledejte položku Bluetooth.
  • Pokud možnost Bluetooth nevidíte a ani se nezobrazí nic, na co by se dalo kliknout, pak žádný Bluetooth pravděpodobně nemáte nainstalovaný. Budete si muset koupit USB Bluetooth hardwarový klíč na Amazonu nebo v nějakém jiném e-shopu.
 3. 3
  Vyzkoušejte okno System Preferences (Možnosti systému). Přítomnost technologie Bluetooth zjistíte také v okně System Preferences. Klikněte na Apple menu a zde vyberte "System Preferences". Bluetooth hledejte v sekci "Hardware" nebo "Internet & Wireless".
 4. 4
  Používejte Bluetooth zařízení. Jakmile si ověříte, že Bluetooth máte, můžete ho ihned začít používat. Na internetu najdete spoustu návodů, jak se s Bluetooth pracuje, která zařízení ho podporují a jak je můžete díky této technologii propojit.[1]
  Reklama

Související články

Jak smazat prázdnou stránku ve Wordu
Jak přehrávat soubory MKVJak přehrávat soubory MKV
Jak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisuJak na SD kartě odstranit ochranu proti zápisu
Jak zjistit hesloJak zjistit heslo
Jak si změnit IP adresu (Windows)Jak si změnit IP adresu (Windows)
Jak kopírovat soubory v příkazovém řádkuJak kopírovat soubory v příkazovém řádku
Jak vložit video do PowerPointuJak vložit video do PowerPointu
Jak převést obrázek do formátu JPEGJak převést obrázek do formátu JPEG
Jak změnit adresář v Příkazovém řádkuJak změnit adresář v Příkazovém řádku
Jak ve Wordu otočit textJak ve Wordu otočit text
Jak kopírovat a vkládatJak kopírovat a vkládat
Jak používat slepou kopii v emailuJak používat slepou kopii v emailu
Jak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížečiJak vynuceně aktualizovat webovou stránku v prohlížeči
Jak extrakcí jednotlivých stránek z PDF dokumentu vytvoříme nový PDF dokument
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 042 krát
Stránka byla zobrazena 8 042 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama