Jak zjistit, zda máte na počítači Bluetooth

V tomto článku:WindowsMac OS XReference

Bluetooth je bezdrátová technologie, která vám umožňuje propojit okolní zařízení, i když jsou třeba v jiné místnosti. Nejnovější notebooky už mají technologii Bluetooth nainstalovanou. Pokud však máte počítač trochu staršího data, může se stát, že na něm Bluetooth nenajdete. Přečtěte si náš článek a dozvíte se, jak se dá zjistit, zda má váš počítač Bluetooth, a pokud ho nemá, co se s tím dá dělat.

1
Windows

 1. 1
  Otevřete Správce zařízení. Aby začal Bluetooth na nějakém počítači fungovat, je k tomu potřeba určitý hardware. Většina notebooků, narozdíl od stolních počítačů, již Bluetooth má. Ve Správci zařízení najdete seznam veškerého hardwaru, který váš počítač obsahuje, a právě zde se dá zjistit, zda je na něm Bluetooth nainstalován. Přístup do Správce zařízení je trochu odlišný v závislosti na tom, jakou verzi Windows používáte:
  • Windows 8 - Zmáčkněte Win+X a vyberte Správce zařízení
  • Windows 7/Vista - Klikněte na nabídku Start a do vyhledávacího políčka napište Správce zařízení. Poté klikněte na nalezenou položku.
  • Windows XP - Klikněte na nabídku Start a poté pravým tlačítkem myši na Tento počítač. Zvolte Vlastnosti a poté klikněte na kartu Hardware. Klikněte na tlačítko Správce zařízení.
  • Pozor: Pokud v oznamovací oblasti vpravo dole vidíte symbol Bluetooth, pak je jasné, že máte Bluetooth nainstalován a že je aktivní.
 2. 2
  Vyhledejte kategorii Bluetooth. Ve výchozím nastavení jsou všechny kategorie ve Správci zařízení rozbalené, takže veškerá zařízení (např. diskové jednotky, adaptéry displeje, procesory apod.) vidíte. Zkuste najít kategorii Bluetooth. Kategorie jsou seřazeny abecedně, takže by to mělo být někde nahoře. Pokud kategroii Bluetooth vidíte, znamená to, že máte Bluetooth nainstalován.
  • Rozbalte kategorii Bluetooth, abyste zjistili, že hardware pracuje správně. Pokud zde u ikonky nějakého Bluetooth hardwaru uvidíte žlutý vykřičník, budete muset nainstalovat aktuální ovladače, jinak by Bluetooth nemusel pracovat korektně.
 3. 3
  Podívejte se na kategorii Síťové adaptéry. Pokud kategorii Bluetooth nevidíte, zkuste nahlédnout do kategorie Síťové adaptéry. Zde obvykle najdete síťovou kartu, kterou používáte při použití bezdrátové sítě nebo připojení pomocí kabelu. Hledejte jakoukoliv položku, která obsahuje slovo "Bluetooth".
  • Pokud Bluetooth nemáte nainstalovaný, můžete si velice levně koupit Bluetooth USB hardwarový klíč, například na Amazonu nebo i v jiných e-shopech. Instalace tohoto zařízení je snadná, stačí ho jen zasunout do USB portu.
 4. 4
  Používejte Bluetooth zařízení. Jakmile si ověříte, že Bluetooth máte, můžete ho ihned začít používat. Na internetu najdete spoustu návodů, jak se s Bluetooth pracuje, která zařízení ho podporují a jak je můžete díky této technologii propojit.

2
Mac OS X

 1. 1
  Klikněte na možnost "About this Mac". Většina Mac počítačů má Bluetooth nainstalovaný. Pokud Bluetooth je nainstalovaný a aktivní, uvidíte logo Bluetooth v pravém horním rohu obrazovky. Pokud logo nevidíte, můžete zkontrolovat, zda máte nainstalovaný správný hardware.
  • Klikněte na Apple menu a zde vyberte "About this Mac (O Macu)".
 2. 2
  Klikněte na "More Info (Další informace)". Otevře se nové okno, ve kterém bude zobrazen veškerý hardware, software i síťové protokoly, které máte na Mac nainstalované. Rozbalte kategorii Hardware a hledejte položku Bluetooth.
  • Pokud možnost Bluetooth nevidíte a ani se nezobrazí nic, na co by se dalo kliknout, pak žádný Bluetooth pravděpodobně nemáte nainstalovaný. Budete si muset koupit USB Bluetooth hardwarový klíč na Amazonu nebo v nějakém jiném e-shopu.
 3. 3
  Vyzkoušejte okno System Preferences (Možnosti systému). Přítomnost technologie Bluetooth zjistíte také v okně System Preferences. Klikněte na Apple menu a zde vyberte "System Preferences". Bluetooth hledejte v sekci "Hardware" nebo "Internet & Wireless".
 4. 4
  Používejte Bluetooth zařízení. Jakmile si ověříte, že Bluetooth máte, můžete ho ihned začít používat. Na internetu najdete spoustu návodů, jak se s Bluetooth pracuje, která zařízení ho podporují a jak je můžete díky této technologii propojit.[1]

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Základní počítačové dovednosti

V jiných jazycích:

English: Check if Your Computer Has Bluetooth, Español: saber si tu computadora tiene Bluetooth, Italiano: Controllare Se il Tuo Computer Ha il Bluetooth, Português: Verificar Se Seu Computador Tem Bluetooth, Русский: проверить наличие Bluetooth на компьютере, Deutsch: Überprüfen ob dein Computer Bluetooth hat, Français: vérifier si votre ordinateur a le Bluetooth, Bahasa Indonesia: Mencari Tahu Ketersediaan Fitur Bluetooth pada Komputer, Nederlands: Controleren of je computer Bluetooth heeft, 中文: 检查你的电脑是否有蓝牙, العربية: التحقق مما إذا كان الكمبيوتر الخاص بك به تقنية البلوتوث, हिन्दी: जाँच करें, आपके कंप्यूटर में ब्लूटूथ है या नहीं, Tiếng Việt: Kiểm tra Máy tính có Bluetooth hay không, ไทย: ตรวจสอบว่าคอมพิวเตอร์ของคุณมีบลูทูธหรือไม่, 한국어: 컴퓨터에서 블루투스가 사용 가능한지 확인하는 법, 日本語: パソコンにBluetoothが搭載されているかを確認する, Türkçe: Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır

Stránka byla zobrazena 3 867 krát.
Byl tento článek přesný?