Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Poznala jste skvělého muže, trochu jste spolu flirtovali, ale nepoznáte, zda o vás má skutečně zájem? Není to sice žádná věda, ale pravděpodobně vám to nějakým způsobem dal najevo. Snažte se všímat si těchto signálů a brzy zjistíte, zda k vám něco cítí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Všímejte si řeči těla

Stáhnout PDF
 1. 1
  Dívejte se mu do očí. Když se vám také zadívá do očí, pravděpodobně se mu líbíte. Jde o skvělou techniku flirtování. Když se mu budete dívat do očí (hlavně při rozhovoru), velmi rychle se mezi vámi vytvoří vztah. [1]
  • Pokud si často všímáte, že se na vás dívá, je to dobré znamená. Znamená to, že vás sleduje, ale možná se stydí vás oslovit a dát vám najevo své city.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda se k vám naklání. Lidé se podvědomě snaží přiblížit k těm, o které mají zájem. Pokud se k vám mu naklání, znamená to, že je mu vaše společnost příjemná a že se k vám chce dostat blíže. Většinou je to jasným signálem zájmu. [2]
  • Pokud se k vám muž přisunuje blíže, také to znamená, že o vás má zájem. Pokud spolu například někam jdete a on se o vás často otírá paží, znamená to, že se mu líbíte.
  • Může jít o velmi jemné a podvědomé pohyby, které téměř nezaznamenáte. Pokud chcete, můžete se k němu sama trochu přiblížit a flirtovat. Pokud například jdete někam spolu a na zemi je louže, obejděte ji jeho směrem, abyste se k němu dostala trochu blíž.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda napodobuje vaši řeč těla. Lidé podvědomě napodobují řeč těla těch, kteří se jim líbí. Pokud muž zrcadlí vaše pohyby a pozice, znamená to, že vám věnuje pozornost.
  • Pokud se například napijete svého drinku a on udělá po chvíli to samé, znamená to, že se mu líbíte. Pokud si položíte ruce na stůl a on udělá to samé, je to dobré znamení.
  • I tohoto můžete využít při flirtování. Zkuste napodobovat některé jeho pohyby. Když si dá například nohu přes nohu, udělejte to samé. Když se napije, chvíli počkejte a potom se také napijte.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se vás dotýká. Doteky jsou skvělou známkou toho, že o vás má muž zájem. Pokud nejste přátelé a necítíte se spolu velmi uvolněně, pravděpodobně se vás nebude moc dotýkat.
  • Mezi doteky, které není snadné rozluštit, patří: otírání rukou za chůze (může to být schválně, ale může to být i náhoda), poplácání po zádech (tento dotek je spíše přátelský), nebo jakýkoli jiný přátelský dotek (plácání dlaněmi atd.).
  • Doteky, které většinou znamenají zájem: dotýká se vás při chůzi na bedrech, dlouho vás objímá (může vás při tom i hladit po zádech), dává vám ruku kolem ramen.
  • Můžete s ním pomocí doteků flirtovat. Když s ním budete mluvit, dotkněte se ho na paži. Když řekne něco vtipného, usmějte se a jemně do něho šťouchněte.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Všímejte si jeho činů

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, zda je vám stále nablízku. Pokud o vás má zájem, bude vám chtít být nablízku, i když vás bude ignorovat. Všímejte si, zda je stále někde v dohlednu. I když vás ignoruje, jeho blízkost znamená, že o vás má pravděpodobně zájem.
  • Pokud si pamatuje vše, co jste mu kdy řekla, znamená to, že o vás má zájem. Je to známkou toho, že vás nejen poslouchá, ale také vnímá a zajímá ho to, co mu povídáte. Pokud mu jde jen o sex nebo o vlastní ego, pravděpodobně bude pouze předstírat, že vás poslouchá.
  • Měla byste mu také naslouchat. Bude se mu líbit, že o něho máte zájem a že si pamatujete vše, co vám říká. Dáte mu tím najevo, že je pro vás důležitý.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda je ve vaší přítomnosti nervózní. Muži jsou často v přítomnosti žen, které se jim líbí, velmi nervózní. Je to proto, že chtějí udělat dobrý dojem a snaží se chovat se se co nejlépe.
  • Snažte se všímat si toho, zda se křečovitě směje, potí se mu ruce, nebo se zbytečně vrtí. Může mít také problém dívat se vám do očí.
  • Snažte se zajistit, aby se s vámi cítil dobře. Vyprávějte mu nějakou trapnou historku ze své minulosti, aby viděl, že jste také jen člověk.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda pro vás dělá hezké věci. Když se nějakému muži líbíte, bude se snažit na vás udělat dojem. Pokud vám prokazuje laskavosti, většinou to znamená, že o vás má zájem. [3]
  • Může vám například půjčit bundu, když je venku zima, nebo vám koupí kávu, i když spolu nechodíte, nebo vám například nabídne, že vás odveze na letiště.
  • Měla byste dělat hezké věci i vy pro něho. Díky tomu uvidí, že jeho laskavosti neberete jako samozřejmost a že si vážíte toho, co pro vás dělá. Pokud o něho nemáte zájem, snažte se nevyužívat toho, že se mu líbíte.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda vám lichotí. Pokud se mu líbíte, bude vám to dávat najevo. Všímejte si toho, zda lichotí vašemu vzhledu. [4]
  • Může vám například pochválit účes (což znamená, že si všímá všeho, co je na vás nové), nebo vám může říct, že se vám podařil nějaký pracovní projekt.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak poznat, že muž nemá zájem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, zda vás poslouchá. Jak jsme již napsali výše, pokud se mu opravdu líbíte, bude se toho o vás chtít dozvědět co nejvíce, takže bude pozorně naslouchat všemu, co budete říkat. Pokud vás neposlouchá, můžete si být téměř jistá, že o vás nemá zájem. Zasloužíte si někoho lepšího!
  • Pravděpodobně se vás ani nebude ptát na žádné otázky. Takovému muži byste se měla vyhýbat. Buď o vás nemá zájem, nebo je to narcista, který vás nevidí jako plnohodnotného člověka.
 2. 2
  Všímejte si, zda se vám dívá do očí. Někteří muži jsou sice nervózní a mají problém dívat se do očí ženám, které se jim líbí, ale nakonec tento strach většinou překonají. Pokud se ale muž dívá všude jinde, jen ne na vás a vůbec vás neposlouchá, rozhodně o vás nemá zájem.
  • Důrazné varovné znamená je to, že si muž při rozhovoru s vámi hraje s telefonem, nebo vám vůbec nevěnuje pozornost. Znamená to, že ho ostatní lidé zajímají více, než vy.
 3. 3
  Všímejte si jeho řeči těla. Řeč těla vám může prozradit, jak se cítí a zda o vás má zájem. Pokud vás nechce, bude to svým tělem dávat jasně najevo.
  • Pokud se k vám nikdy nepřibližuje, nedotýká se vás ani jemně, neprokazuje vám laskavosti a v podstatě vám vůbec nevěnuje pozornost, znamená to, že o vás nemá zájem.
  • I když se stydí a snaží se svůj zájem skrýt tím, že vás ignoruje, pokud o vás má zájem, bude vám nablízku. Pokud je stále daleko, znamená to, že o vás nemá zájem.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda vám odpovídá na zprávy a telefonáty. S několika výjimkami se vám muž pokaždé ozve zpět, pokud o vás má zájem. Napsat SMS zprávu trvá jen několik vteřin. Pokud o vás má skutečně zájem, bude vám odpovídat velmi brzy (hlavně pokud se mu opravdu moc líbíte). [5]
 5. 5
  Všímejte si toho, zda se vyhýbá vašim přátelům. Pokud se vždy vykroutí ze setkání s vašimi kamarády, pravděpodobně o vás nemá moc zájem. Nemusíte ho představovat svým přátelům hned po první schůzce, ale pokud spolu trávíte hodně času a on přesto nemá zájem poznat vaše přátele, pravděpodobně o vás nemá moc velký zájem.
  • To samé platí i naopak – pokud vás nechce představit svým kamarádům, pravděpodobně to s vámi nemyslí moc vážně, jinak by s tím neotálel.
  Reklama

Tipy

 • Někdy je nejlepší se jednoduše zeptat. Je to stresující, ale zároveň je to nejlepší způsob, jak zjistit, jak na tom jste. Nikdy nevíte, co se mu honí hlavou – třeba díky své nebojácnosti budete mít brzy partnera!
 • Všímejte si jeho řeči těla – úsměv, postoj, mrkání atd. Tyto věci znamenají, že se mu líbíte.
Reklama

Varování

 • Uvědomte si, že nejde o exaktní vědu. Každý muž je jiný a žádné znaky neplatí u všech.
 • Pokud máte pocit, že vás jen využívá k tomu, aby byl u ostatních oblíbenější, neměla byste s ním ztrácet čas. Když si nedáte pozor, mohl by vám i zlomit srdce.
 • Pokud se k vám chová jako k jednomu ze svých kamarádů, pravděpodobně o vás nemá zájem.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Joshua Pompey
Spoluautorem článku je :
Odborník na vztahy
Tento článek spoluautorem článku je Joshua Pompey. Joshua Pompey je odborníkem na vztahy a již více než 10 let pomáhá lidem orientovat se v online seznamovacím světě. Joshua provozuje od roku 2009 své podnikání v oblasti poradenských vztahů s úspěšností více než 99%. Jeho práce byla uvedena v CNBC, Good Morning America, Wired a Refinery29 a on sám je označován jako nejlepší online seznamovatel na světě. Tento článek byl zobrazen 46 730 krát
Stránka byla zobrazena 46 730 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama