Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nesmělí muži jsou velmi tajemní a je těžké se v nich vyznat. Obecně hrají podle jiných pravidel, hlavně proto, že pravidla neznají, nebo že mají nízké sebevědomí.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Začínáme

Stáhnout PDF
 1. 1
  Neptejte se ho rovnou, jestli se mu líbíte. Konfrontace je Achillovou patou každého nesmělého muže. Rozhodně popře, že se mu líbíte a začne se vám vyhýbat, protože se bude stydět. U těchto mužů vždy zapojte raději jemnější techniky.
 2. 2
  Neptejte se jeho přátel, jestli se mu líbíte. Tito muži mají rádi své soukromí. Pokud se mu líbíte, pravděpodobně to nikomu neřekl a ani to nikomu říct nechce.
  • Ptát se přátel může být velká nevýhoda – můžete od nich získat nepravdivé informace. To, že se muž stydí a nevyjadřuje své pocity nemusí znamenat, že o vás nemá vůbec zájem.
  • Když se zeptáte jeho přátel, také už si můžete být jistá, že se o tom dozví a bude muset něco udělat. Když to bude vědět, jistě si bude myslet, že chcete, aby vás pozval na rande. Bude se cítit pod tlakem a nic neudělá. Je to sice frustrující, ale budete muset udělat všechnu práci a ještě se snažit, aby se váš muž cítil uvolněně.
 3. 3
  Srovnejte jak se chová k vám a jak se chová k ostatním. Nesmělí muži se často chovají tak zvláštně, že to ani nedává smysl. Místo abyste neustále analyzovala jeho chování, srovnávejte, jak se chová k vám a jak k ostatním. Snažte se najít něco, v čem se jeho chování liší. Je k vám milý? Je více nervózní? Je podrážděný? Pokud se k vám chová jinak než k ostatním, rozhodně k vám něco cítí.
  • Je okolo vás velmi tichý? Jeho neschopnost mluvit může být způsobena nervozitou – líbíte se mu a on se bojí udělat něco hloupého, takže se ve vaší přítomnosti raději chová tiše a nenápadně.
 4. 4
  Všímejte si jeho řeči těla. Kromě klasických filtrovacích znaků (např. doteky, pohledy atd.) hledejte známky toho, že se s vámi necítí dobře. Pokud se dívá na zem, překřižuje paže, vyhýbá se očnímu kontaktu nebo nervózně gestikuluje, je možné, že se snaží na vás udělat dobrý dojem.
  • Hraje si s rukama, s oblečením nebo s vlasy? Tyto věci jsou rozhodně známky nervozity – když s ním mluvíte, je tak vzrušený, že nedokáže sedět klidně.
  • Potí se, když jste někde spolu? Pocení je dalším znakem nervozity. Jde o reakci těla, kterou nemůžeme ovládat (kdybychom mohli, udělali bychom to). Sledujte tedy jeho čelo a podpaží a všímejte si, jak moc se potí.
  • Často ve vaší přítomnosti polyká a červená se? Někdy není snadné to zpozorovat, ale u některých mužů je to dobře vidět – celý obličej se jim rozzáří a vypadají, jako kdyby právě uběhli maraton. Polykání znamená, že neví, co přesně říct.
  • Jste často na stejném místě, ale nikdy ne blízko u sebe? Může to znamenat, že je mu s vámi dobře, ale nechce u vás být příliš blízko. Pokud je stále v dohlednu, ale nikdy ne dost blízko, možná se mu líbíte.
 5. 5
  Snažte se přichytit ho, jak se na vás dívá. Protože nesmělí muži potlačují své pocity více, než jiní, nechávají si své dívky pro sebe a často se jim dokonce i vyhýbají, snaží se na své vyvolené dívky alespoň tajně dívat. Sledujte ho periferním viděním a všímejte si, zda se na vás dívá. Pokud to udělá více než jednou, je více než jasné, že se mu líbíte. Buďte ale opatrná – pokud se na něho podíváte a on hned uhne pohledem, bude se cítit trapně. Usmějte se a dodejte mu trochu odvahy.
  • Nebo se vašemu pohledu úplně vyhýbá? I nesmělí muži se někdy na dívky dívají. Pokud se vašemu pohledu neustále vyhýbá, může to znamenat, že nechce, abyste si všimla jeho pocitů. Dívejte se, jestli se dívá také na ostatní dívky, nebo jestli se takto chová jen k vám.
 6. 6
  Sledujte, jak s vámi mluví. Každý je nervózní, když má mluvit s někým, kdo se mu líbí. Pro nesmělé muže je to ale ještě horší. Většinou budou odpovídat krátce a tiše, nebo budou naopak panikařit. I zde si všímejte, jak mluví s vámi v porovnání s ostatními lidmi.
  • Odpovídá jedním slovem a nechce se rozpovídat? Nemusí to znamenat, že nemá zájem si povídat – naopak to může znamenat, že má o rozhovor s vámi velký zájem a nechce říct něco, co by ho ztrapnilo.
  • Cítí se se svými kamarády sebevědoměji? Jeho přátelé mu totiž dodávají psychologickou podporu. Nechce si před vámi udělat ostudu, ale když jste někde s jeho přáteli, nevadí mu si povídat.
 7. 7
  Všímejte si, jestli se kamarádí s vašimi kamarády. Není nutné, aby měl rád vaše kamarádky, ale pokud se k vám chce dostat blíže, bude o vás chtít slyšet od lidí, kteří vás znají nejlépe. Hlavně pokud se spřátelí se všemi, jen ne s vámi, většinou to znamená, že se mu líbíte.
  • Dávejte ale pozor, aby s ním vaše kamarádky neflirtovaly. Pokud ano, může to znamenat, že se mu líbí jedna z nich a ne vy. Na druhou stranu je také možné, že flirtuje proto, aby vám ukázal, že umí okouzlit i jiné dívky.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak to zjistit

Stáhnout PDF
 1. 1
  Požádejte ho o laskavost. Nesmělí muži se sice budou vyhýbat aktivnímu jednání. ale často dělají věci pasivně, aby dali najevo svůj zájem. Pokud se mu líbíte, jistě bude ochotný udělat si na vás čas a pomoci vám – a možná i opakovaně. Nezneužívejte ale moc, kterou nad nám máte. Je to velmi kruté a nesmělého muže tím můžete zničit. Možná je nesmělý právě proto, že se k němu někdo choval zle.
  • Klidně ho požádejte, jestli by vám pomohl například s knihami, nebo něco podobného. Pokud potřebujete výmluvu (i když ji nepotřebujete), řekněte mu, že vás bolí záda a nechcete si to zhoršit.
  • Můžete ho požádat o pomoc s prací do školy nebo do práce. Pokud mu nejde matematika, nežádejte ho, aby vám pomohl s geometrií – bude tak ještě více nervózní. Raději si zjistěte, v čem vyniká a nechejte si to od něho vysvětlit.
  • Vyměňte si s ním oběd. Když si všimnete, že si k obědu přinesl něco moc dobrého, zeptejte se ho, jestli by to s vámi vyměnil za jinou sladkost. Pokud to udělá bez váhání, je to dobré znamení.
 2. 2
  Složte mu kompliment a sledujte, jak bude reagovat. Nemusíte to nijak přehánět – „dobrá práce s tou seminárkou“ nebo „díky, že jsi mi pomohl s úkoly!“ bude bohatě stačit. Možná je pro vás těžké lichotit mu, ale když se to naučíte, pomůžete mu vybudovat si lepší sebevědomí a bude vědět, že ho máte ráda. To nejdůležitější je pozorně sledovat, jak zareaguje:
  • Pokud se mu líbíte:
   • Zakoktá se, začervená se a je vidět, že se cítí trapně.
   • Lichotku vám oplatí, i když možná trochu neohrabaně.
  • Pokud se mu nelíbíte:
   • Zdá se, že se ho vaše lichotka vůbec nedotkla a je mu jedno.
   • Zdá se, že se ho vaše lichotka vůbec nedotkla a je mu jedno.
 3. 3
  Pište si online. Mnoho nesmělých mužů se cítí lépe z monitorem, než při skutečném rozhovoru. Zkuste si s ním chvíli psát na Facebooku, Twiteru nebo na Skypu. Sledujte, jestli s vámi flirtuje po síti.
  • Pokud si vás chce přidat do přátel na Facebooku, je to dobré znamená. Pokud jste ho právě potkala, zatím mu požadavek sama neposílejte. Počkejte a uvidíte, jestli to udělá on. Muži jsou většinou přes internet sebevědomější, než ve skutečnosti. Pokud se s vámi bude chtít spřátelit, jistě ho zajímáte.
  • Pokud si s vámi na internetu rád píše a sdílí s vámi různé věci, rád si s vámi povídá, ale chce mít kontrolu nad situací. Když se nemusí strachovat o to, jak zapůsobí v reálu, cítí se pohodlněji.
  • Ptejte se ho na otázky, na které může odpovědět také otázkami. Nesmělí muži většinou rádi kladou otázky (nechtějí neustále jen mluvit). Pokud se vás často ptá na vaši minulost, vaše cíle nebo jen na to, jak se máte, berte to jako dobré znamení.
  • Neměli byste spolu ale mluvit jen přes internet. Je dobré začít i psát, ale nakonec byste se měli také setkat a mluvit spolu normálně. Jinak se bude cítit dobře na internetu a nebude mít odvahu s vámi mluvit osobně.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Udělejte první krok

Stáhnout PDF
 1. 1
  Bavte se s ním jeho stylem. Nesmělí muži se často cítí nepříjemně – mají pocit, že život plyne opačným směrem, než jakým jdou oni. Proto je pro ně problém mluvit s cizími lidmi. Je ale šance, že když si promluvíte na nějakém klidném místě, otevře se vám. Pokud takové místo dokážete najít, uděláte tím první krok k tomu, abyste se stali něčím víc, než jen přáteli.
  • Jak takové místo najít? To záleží na tom muži. Pro některé muže je to fotbalové hřiště, pro jiné zase knihovna. Zjistěte, co ho nejvíce baví a snažte se vybrat místo, kde se bude cítit dobře.
 2. 2
  Nejprve byste měli být jen přáteli. Nesmělí muži s vámi budou dlouho chtít být jen přátelé a budou se snažit zjistit, zda má smysl snažit se o něco více. Pro tyto muže je přátelství se ženou vítaným pohodlím – jsou s vámi , mohou s vámi mluvit, ale nemusejí riskovat, zvát vás na rande. Líbí se jim, že nemusejí podstupovat taková rizika.
  • Nenechejte se odradit a nevěřte nikomu, kdo říká, že nemůžete chodit s někým, s kým jste jen přátelé. Není to pravda, jen vy sami si musíte rozhodnout, jakým směrem se váš vztah bude ubírat.
 3. 3
  Všímejte si vlastní řeči těla. Když sledujete jeho řeč těla, abyste zjistila, zda se mu líbíte, měla byste také dávat pozor na to, jaké signály vysíláte vy. Měla byste se chovat otevřeně a komunikativně a nebýt uzavřená.
  • Usmívejte se, sundejte si sluchátka, mluvte s lidmi okolo a usmívejte se i na cizí lidi. Tím mu ukážete, že se vás nemusí bát a že nekoušete. [1]
  • Pokud sedíte v rohu u počítače se sluchátky na uších a na nikoho se nedíváte, bude si myslet, že jste uzavřená a nebude mít odvahu s vámi promluvit. Vyhněte se uzavřené řeči těla!
 4. 4
  Mějte trpělivost. Nejlepší by bylo, kdybyste dala najevo takový zájem, že by vás nakonec pozval na rande. Alespoň byste tak věděla, že o vás má zájem a nemusela byste být na pochybách. Pokud se s ním budete bavit jeho stylem, stanete se přáteli a budete si dávat pozor na řeč těla, nakonec vás na to rande jistě pozve. Je to jen otázka času.
 5. 5
  Když to nevyjde, pozvěte ho na rande sama. Můžete mu poslat například vzkaz, nebo si olizovat rty pořád dokola, ale někdy je jednoduše nutné popadnout situaci za pačesy a pozvat muže na rande. Nebojte se – nejde o konec světa a už to udělalo mnoho úspěšných a chytrých žen. Pokud se mu líbíte, nezáleží na tom, kdo koho pozve ven. Důležité je, že si spolu nakonec vyjdete.
  Reklama

Varování

 • Rozdíl mezi nesmělým mužem, který se stydí a mužem, kterému se nelíbíte, je velmi malý. Pokud si všímáte spíše negativních znaků (znuděnost, vyhýbání atd.), je možné, že se mu jednoduše nelíbíte.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 38 859 krát
Stránka byla zobrazena 38 859 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama