Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Líbí se vám nějaký muž, ale nevíte, zda jsou tyto pocity vzájemné? Možná jste jen zvědavá, jestli si vás ten muž prohlíží ze zvědavosti, nebo jestli prostě jen zírá na něco za vámi. Nezáleží na tom, jaký máte důvod, vždy existuje několik způsobů, jak zjistit, zda o vás má daný muž skutečně zájem, nebo ne.

 1. 1
  Sledujte jeho řeč těla. Řeč těla vám toho může říct mnoho o tom, zda se nějakému muži líbíte dostatečně na to, aby vás pozval na schůzku. Je zajímavé, že vědci tvrdí, že zatímco ženy mají asi 52 způsobů, jak sdělit muži pomocí řeči těla, že se jim líbí, muži mají pouze asi 10.[1] Pokud budete věřit této teorii, mělo by to pro vás být snadnější. Stejně ale musíte vědět, co hledáte a musíte si být jistí, že si nepletete nevinná gesta s vyznáním lásky – mohlo by to dopadnout velmi trapně. Zde je několik věcí, kterých byste si měli všímat na řeči těla:
  • Hodně se na vás dívá. Když vás sleduje, jeho obočí se trochu zvedne (trvá to asi pětinu vteřiny). Možná si ani neuvědomuje, že se na vás dívá tak často.
  • Naklání se k vám. Narušení osobního prostoru je znakem velkého zájmu.
  • Sledujte, kam míří jeho ruce, nohy, chodidla, prsty atd. Pokud jsou namířeny na vás, jde o podvědomý signál toho, že o vás má zájem.
  • Upravuje se. Tahá si za kravatu, nebo si upravuje třeba svetr. Možná si prohrabuje rukama vlasy, nebo si zavazuje tkaničky. Pokud to dělá opakovaně, poukazuje to na to, že o vás má zájem.
  • Sledujte, jak sedí. Pokud vidíte hlavně mužská gesta, jako je sezení s rozkročenýma no.Pokud se mu líbíte, zjistíte, že se k vám téměř nikdy neotáčí zády, spíše se na vás často dívá. Pokud krčí ramena ve vaší přítomnosti, je romantický a záleží mu na tom, co říkáte. Pokud na vás vsedě namíří ramena a pánev, je téměř jisté, že k vám něco cítí.
 2. 2
  Jak již bylo zmíněno, muž, který o vás má zájem, se na vás bude často dívat. Možná se setkáte pohledem a pokud je nesmělý, rychle uhne. Můžete otestovat jeho zájem tak, že se budete několik vteřin upřeně dívat na jeho obličej a potom se podíváte pryč (ne ale déle než 4-5 vteřin). Potom se podívejte zpět na něho – pokud stále udržuje oční kontakt, má o vás zájem. Pokud se vám dívá například na ústa, je jasné, že má zájem. Pokud máte pocit, že jste se pohledem setkali na delší dobu, než je s lidmi běžné, nebo pokud odvrátí zrak příliš rychle, něco mezi vámi určitě je. Na druhou stranu pokud okamžitě přeruší oční kontakt a dívá se po místnosti, pravděpodobně zájem nemá.
  • Pokud se dívá doleva, potom na vás a potom zase doprava, znamená to, že ho velmi přitahujete. [2]
  • Nesmělý muž, který o vás má zájem, se na vás za chvíli začne zase dívat, mějte trpělivost!
  • Pokud se vám tento muž nelíbí, může být nepříjemné se mu dívat do očí – rychle odvraťte zrak a dívejte se po místnosti, jako kdybyste hledala někoho jiného.
  • Pokud stojíte blízko a on udělá nebo řekne něco vtipného, jeho oči se na vás chvíli zaměří, aby zjistil, zda je smějete jako ostatní – znamená to, že na vás chce udělat dojem.
  • Pokud se mu líbíte, jeho zorničky se mohou rozšířit, ale je těžké to zachytit, pokud se mu nedíváte zblízka přímo do očí. Pokud se kolem něho ale pohybujete delší dobu, může být jednodušší zjistit to postupně.
 3. 3
  Poslouchejte vše, co říká. Pokud se mu líbíte a je nervózní vás oslovit, pravděpodobně začne mluvit o sobě. Muži mají často pocit, že musí dokázat svoji nadřazenost, obzvláště pokud v jejich přítomnosti mluvíte o jiných mužích.
  • Zjistěte, zda se mu líbíte tak, že budete mluvit vy. Nezáleží přímo na tom, co říkáte, ale už jen to, jak to říkáte, v něm může probudit zájem. Zkuste například toto: Nahněte se a zašeptejte mu něco jemně do ucha a téměř se ho dotkněte rameny. Můžete se klidně i otřít paží o jeho záda. Pokud se nakloní také a nebude mu vadit dotek ani oční kontakt, má o vás zájem. Pokud nemá zájem, pravděpodobně odstoupí, nebo nebude reagovat. Pokud opravdu vůbec nemá zájem, možná se bude dokonce snažit vás dostat pryč ze svého osobního prostoru.
 4. 4
  Všímejte si, jestli má zájem se vás dotýkat a také jestli má zájem o vaše doteky. Doteky jsou důležitou známkou zájmu ve vyvíjejícím se vztahu a jeho zájem můžete zjistit jak pozorováním toho, jak se vás dotýká, tak pozorováním jeho reakcí, když se ho dotknete vy. Pokud o vás má zájem, může se třeba dotknout vaší ruky, když se směje, nebo vás může objímat například při pozdravu nebo prostě když „vypadáte, že potřebujete obejmout“. Také se ho zkuste dotýkat sama, abyste viděla, jak bude reagovat. Jemně se otřete o jeho krk, chytněte ho za ruku, nebo mu prohrábněte vlasy, když se spolu něčemu smějete. Pokud zareaguje a neodtáhne se, pravděpodobně má zájem. V opačném případě se ovšem stáhne a přeruší veškerý kontakt.
  • Pokud je nesmělý, možná ho trochu zaskočíte, protože na vaše doteky není připraven. Nemusí to znamenat, že se mu nelíbíte, jen ho sledujte pozorněji.
  • Je jasné, že playboyové rádi gestikulují a dotýkají se žen, ujistěte se tedy, že je rozdíl mezi tím, jak jedná s vámi a jak jedná s ostatními ženami.
  • Sledujte, zda se dotýká více vás nebo někoho jiného.
 5. 5
  Sledujte, jak se chová a všímejte si, jestli se k vám chová jinak, než k ostatním lidem ve skupině. Pokud o vás má zájem, je možné, že se vás bude snažit ochránit, nebo se bude chovat jako „gentleman“ (alespoň si to bude sám myslet). Hledejte tyto znaky a všimněte si, pokud si například přisune židli blíže k vám, dává si ruku za vaši židli, nebo pokud vám nabídne svůj kabát, aby vám nebyla zima.
  • Nezapomeňte, že někteří muži flirtují s ostatními ženami, aby si získali vaši pozornost. Dává mu to šanci sledovat vaše reakce a pomůže mu to zjistit, zda se vám líbí, nebo ne. (Je to velmi zvláštní logika, protože vás tím může opravdu naštvat a je možné, že se na něho ještě vykašlete!) Takové účelné flirtování ale můžete snadno poznat – pokud se uprostřed flirtování s jinou ženou podívá na vás a zajímá ho, jak reagujete, pravděpodobně se mu líbíte. Můžete také zkusit najít místo, ze kterého můžete jeho flirtování pozorovat utajeně. Pokud s tím přestane jakmile odejdete, má zájem o vás, ne o tuto ženu. Také můžete požádat nějakou kamarádku, ať ho sleduje, když u toho nebudete.
 6. 6
  Všímejte si, jestli prokáže zájem o váš život, který jste dříve nezaznamenala. Pokud se vám například líbí nějaká hudba, kterou moc nezná, může po vás chtít nějaký seznam kapel nebo umělců, které by si měl poslechnout. Možná si dokonce zjistil, že nějaká vaše oblíbená kapela bude mít příští týden poblíž vystoupení a zmíní se, ať už s pozváním, nebo bez něj. Pokud mu například ukážete nějaký seriál, který předtím neznal a najednou je to jeho nejoblíbenější zábava, může to také znamenat, že se mu líbíte, obzvláště pokud se s vámi vždycky chce bavit o nových dílech tohoto seriálu.
 7. 7
  Sledujte, zda je nervózní. Může to být smích, zpocené ruce, hluboký dech nebo třeba vrtění se na židli. Pokud se na vás dívá a potom uhne pohledem, když si všimne, že ho vidíte, i to může být znakem toho, že ho přitahujete. Pokud je nervózní a bojí se, že na vás neudělá dojem, znamená to, že se opravdu snaží a pravděpodobně se spolu brzy můžete dát do řeči.
 8. 8
  Všímejte si jeho přátel. Pokud vědí, že o vás má zájem, možná ho budou ve vaší přítomnosti jemně škádlit, budou se vám snažit naznačit, že se mu líbíte a dokonce se možná pokusí zjistit, jestli se i on líbí vám. Studujte jejich reakce na svoji přítomnost – usmívají se? Otáčí se k němu? Dívají se tak, jako by chtěli dát najevo, že vědí něco, co vy nevíte?
 9. 9
  Sledujte, jestli vás imituje. Zrcadlení cizích pohybů je znakem oboustranné náklonnosti a ve své podstatě to děláme podvědomě. Pokud si všimnete, že často opakuje vaše gesta, pravděpodobně se mu líbíte. Můžete si to otestovat tak, že také budete opakovat jeho pohyby, například si sáhněte do vlasů, když si tam sahá on, nebo si sedněte stejně, jak si sedne on. Tyto podvědomé signály vysílají jasnou zprávu: „Taky se mi líbíš!“
  • Například pokud si v kantýně berete oběd a sednete si ke stolu a on si sedne k vedlejšímu stolu nebo dokonce k tomu stejnému, pravděpodobně se k vám snaží dostat blíže. Buďte si ale jistá, že si to nepletete s pouhým nedostatkem volných míst k sezení!
 10. 10
  Všímejte si jemného přátelského škádlení. Pokud vás nějaký muž přátelsky nebo zábavně škádlí, mohlo by to znamenat, že o vás má zájem, obzvláště pokud jde o mladého muže. Pokud takto nejedná se všemi ženami, znamená to, že zaměřil svoji pozornost na vás a snaží se vás okouzlit, zatímco humorem skrývá své skutečné záměry. Pokud ale řekne něco nehezkého nebo nepříjemného, nemusíte mít pocit, že se musíte omluvit – poukažte na to, že vás urazil, nejlepší je, když bude vědět, že takové věci nepřijmete.
 11. 11
  Pokud vás jemně uhodí nebo vás hravě štípne, znamená to, že se mu líbíte. Někdy vás také může muž škádlivě pevně chytnout za ruku, aby nemusel odhalit, že má zájem se vás dotýkat. Pokud zjistí, že se při tomhle doteku neodtáhnete, dodá mu to odvahu pokračovat s jemnějšími doteky. Neznamená to ale, že byste měla vydržet skutečnou bolest – buďte asertivní a řekněte mu, že vás to bolí! Můžete mu třeba říct, že vám nevadí, když se vás dotýká, ale že musí dávat pozor na citlivé partie. Pokud jste hravá žena a máte ráda zábavu, můžete mu to i vrátit!
  • Když se budete hravě prát, může to znamenat různé věci. Může to znamenat: „Chovám se k tobě jako ke kamarádovi“, což je jasným signálem, že jste upadla do zóny přátelství. Zjistěte si, jestli se stejně chová také k ostatním dívkám ve vaší skupině. Pokud si navíc myslí, že tento způsob interakce je ten správný, možná jste narazila na někoho, kdo nikdy nedokáže dospět, nedovolte tedy, aby to pokračovalo donekonečna.
  • Pokud se vám něco nelíbí, ihned to řekněte. Máte právo někomu říct, aby vás nezraňoval, i když je jeho gesto myšlené pozitivně.
 12. 12
  Poděkujte za každý kompliment, který vám složí. Pokud si některý den uděláte třeba nový účes nebo se jinak nalíčíte a tento muž si toho všimne, je to vcelku dobré znamení, že se mu líbíte. Většina mužů si takových věcí nevšimne, rozhodně nic neřeknou, pokud se jim skutečně nelíbíte. „Dneska vypadáš dobře,“ „Líbí se mi tvoje košile,“ nebo dokonce i „Máš dneska jiné vlasy? Je to hezké!“ jsou fráze, které vám prozradí, že o vás má tento muž zájem.
  • Poznámka: Pokud je tento muž vaším dobrým přítelem, komplimenty nemusejí nutně znamenat, že o vás má zájem. Může se prostě jen projevovat jako skutečný kamarád.
  • Ne všichni muži dokážou ženám skládat komplimenty, nedělejte si z toho tedy nic, pokud se nevyjádří.
 13. 13
  Sledujte, jestli si na vás všímá „mužských“ věcí. Například pokud z vás třeba cítí trochu pánské vody po holení, když ho obejmete. Možná se zeptá: „To z tebe cítím vodu po holení?“ Bude si myslet, že tato vůně pochází od jiného muže (ne vašeho otce) a bude se bát, že by vás mohl ztratit. Také to platí, když u sebe máte věci, které by mohly patřit jinému muži.
 14. 14
  Pokud si s vámi často píše na sociálních sítích, může to znamenat, že se mu líbíte. Když je online, o jeho čas bojuje spousta věcí, her, kamarádů a zajímavých stránek, nemusel by se tedy bavit pouze s vámi... Je možné, že je prostě jen upovídaná, přátelský nebo se třeba nudí, nepředpokládejte tedy, že si s vámi prostě rád povídá – můžete to ale brát jako jeden z náznaků, pokud dělá i jiné věci popsané v tomto článku.
  • Pokud řekne, že ví něco, co vy nevíte, mohlo by to znamenat, že se mu líbíte a chce hrát hru na hádání. Nebo chce prostě využít sociálních sítí k tomu, aby rozšířil nějakou zprávu, například objevení nové planety, nebo léku na rakovinu. Díky kontextu zjistíte, zda s vámi hraje nějaké osobní hry.
 15. 15
  Sledujte, jestli se najednou začíná objevovat všude tam, kde vy. Pokud najednou začne chodit na místa, kde se vyskytujete vy, kam běžně nechodí, může se schválně snažit „najít příležitosti“ se s vámi setkat. Pokud se to stává často během krátké doby, pravděpodobně již nejde o náhodu, ale o snahu vás vidět tak často, jak je to možné.
 16. 16
  Reagujte na jeho signály. Pokud prokáže upřímný zájem (například se usmívá kdykoli se vidíte, nebo se za vámi často zastavuje), buďte přátelská a slušná. Pokud jste se již rozhodla, že byste s ním chtěla chodit, nečekejte příliš dlouho na příležitost promluvit si v klidu o samotě. Na druhou stranu pokud ale není váš typ, nebo jste si to rozmyslela, buďte upřímná a dejte mu najevo, že vám jeho zájem lichotí, ale nejste momentálně dostupná.
  Reklama

Tipy

 • Všímejte si, jestli se chová jinak mezi svými přáteli a jinak k vám. Pokud ano, může to znamenat, že o vás má zájem.
Reklama

Varování

 • Dávejte pozor, abyste si jeho signály nevyložila špatně jen proto, že se vám moc líbí. Například láskyplné škádlení může znamenat pouze to, že jedná se ženou a ne s mužem. Možná si ani neuvědomuje, že kdykoli se vás dotkne, podlomí se vám kolena!
 • Dávejte pozor na jemné muže. Pokud vás někam pozve a vy nevíte, zda jde o rande, ujistěte se ještě dříve, než budete souhlasit. Může být nepříjemné, když si pouze jeden z vás myslí, že jste na rande.
Reklama

Související články

Jak hledat na wikiHowJak hledat na wikiHow
Jak citovat zdroje na wikiHowJak citovat zdroje na wikiHow
Reklama

Reference

 1. Lisa Helmanis, Master Dating, p. 43, (2008), ISBN 978-1-905940-35-6
 2. Lisa Helmanis, How to be absolutely irresistible, p. 73, (2007), ISBN 978-1-56975-591-4
 3. Lisa Helmanis, Master Dating, (2008), pp. 43-45, ISBN 978-1-905940-35-6 – research source

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 282 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 54 038 krát
Stránka byla zobrazena 54 038 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama