Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Stalo se vám někdy, že jste si kontrolovali svůj Facebookový profil a zjistili jste, že vám chybí nějaký kamarád? Možná jste měli nějaké nedorozumění a nyní se ptáte na to, zda si vás jen odstranil z přátel, nebo zda si vás dokonce zablokoval. Zde je několik tipů, jak to zjistit. Budete ale potřebovat trpělivost a pohroužit se do detektivní práce.

10 vteřinové shrnutí

1. Vzpomeňte si, kdy vám daná osoba naposledy poslala nějakou zprávu.
2. Vyhledejte ji, když jste přihlášeni.
3. Vyhledejte ji, když jste odhlášeni.
4. Zeptejte se ostatních, či společných přátel, ale nemusí se vám to vyplatit.
5. Vzpomeňte si na své chování v minulosti. Nezveřejnili nebo neřekli jste něco urážlivého?
6. Zvažte i možnost, že dané osobě mohl být účet zablokován, či jej sama zrušila.

 1. 1
  Zamyslete se nad alternativami. Následující kroky vám nabídnou několik scénářů, podle kterých je pravděpodobné, že si vás někdo zablokoval, ale nikdy to není jisté. Pokud někomu dočasně zablokovali Facebook profil proto, že porušoval jeho pravidla, také to může být důvod toho, proč tohoto člověka již nevidíte. Také se mohlo stát, že si dotyčná osoba deaktivovala nebo smazala svůj účet.
 2. 2
  Zamyslete se nad tím, zda jste od dané osoby někdy nedávno dostali zprávu. Pokud jste zablokovaní, nedostanou se k němu vaše zprávy vůbec. Pokud vám tedy někdo odpoví na zprávu, nemá vás zablokované. Buď vaše zprávy tedy lidé nedostávají proto, že si vás zablokovali, nebo je prostě jen ignorují. Pokračujte ve vyšetřování.
 3. 3
  Zkuste tohoto člověka vyhledat, když jste přihlášení na Facebook. Pokud ho najdete, můžete si být jistí, že nejste zablokovaní. (Když si vás někdo zablokuje, zabrání vám to ho na Facebooku najít.) Pokud toho člověka najít nemůžete, může to znamenat, že si vás zablokoval, nebo si nastavil své preference tak, aby ho nikdo nemohl vyhledat.
  • Nesnažte se najít tohoto člověka z jiných účtů. Pokud ho najdete přes cizí účet, ale ne přes ten svůj, existuje několik vysvětlení:
   • Pokud účet, který používáte, nemá tohoto člověka v přátelích a použijete běžné vyhledávání, je to stejné, jako kdybyste hledali odhlášení, což vysvětlíme v následujícím kroku. Poznámka: Pokud je účet, na kterém jste přihlášení v přátelství s dotyčnou osobou a vy ho stále nemůžete najít, můžete si ho najít v seznamu přítel. Pokud ho takto najdete pomocí jiného účtu, a nemůžete to takto najít pomocí svého vlastního účtu, je dost pravděpodobné, že si vás tento člověk zablokoval.
   • Pokud tohoto člověka máte v přátelích na druhém účtu, a najdete je přes tento účet, ale ne přes ten svůj, může to znamenat pouze to, že si nastavil preference tak, aby ho mohli vyhledat pouze někteří lidé (přátelé, přátelé přátel). Nemusí to tedy nutně znamenat, že si vás ten člověk zablokoval.
 4. 4
  Zkuste si tohoto člověka vyhledat, když se odhlásíte ze svého účtu. Pokud ho nemůžete najít při přihlášení, je možné, že má nastavený Facebook tak, aby ho mohl vyhledat kdokoli kromě vás. To znamená, že si vás tento člověk zablokoval.
 5. 5
  Zkuste si vygooglovat jeho jméno. Google je nejrozšířenějším vyhledávačem, zkuste to s ním tedy a zjistěte, zda je možné, že si vás tento člověk zablokoval.
  • Odhlaste se ze svého Facebookového účtu.
  • Zkuste si vyhledat Facebookové jméno tohoto člověka v uvozovkách. Například „Brad Pitt“ nebo „Daisy F Football“ atd.
  • Pokud vám vyhledávač najde odkaz, klikněte na něj.
  • V jiném okně se přihlaste na Facebook. Vraťte se zpět k vyhledávači a zkuste na tento odkaz kliknout znovu. Ukáže vám to něco jiného, než poprvé? Pokud se vám ukáže stránka o tom, že tento profil neexistuje, pravděpodobně jste zablokovaní.
  • Pokud vám tento kamarád nevyjede ve výsledcích, nedělejte hned unáhlené závěry. Může to znamenat pouze to, že si upravil profil tak, aby ho nebylo možné vyhledat, nebo si tento profil Google prostě ještě nezapsal.
 6. 6
  Zeptejte se ostatních. Sice můžete působit zoufale, naštvaně nebo všetečně, přesto se ale můžete zeptat ostatních lidí, zda se něco neděje. Tato metoda většinou závisí čistě na tom, zda vám nevadí ptát se cizích lidí na to, jestli si vás někdo zablokoval a jste ochotni nést následky toho, že tito lidé budou vědět, že si vás ten druhý zablokoval.
  • Zeptejte se svých společných přátel na Facebooku. Zeptejte se jich, zda se jim tento člověk stále zobrazuje na zdi Facebooku. Pokud řeknou, že ano, máte téměř jistotu, že jste byli zablokováni.
  • Zeptejte se přátel, kteří nejsou na síti. Pokud je tento člověk členem uzavřené party mimo Facebook, můžete se také zeptat ostatních členů party. I zde se ale připravte na odpovědi, které možná uslyšíte neradi. Mohlo by to pro vás být těžší, než si myslíte!
 7. 7
  Buďte pozorní. Nic z tohoto není důkazem samo o sobě, ale můžete si díky tomu udělat představu, zda je možnost, že jste byli zablokováni.
  • Na zdi se vám objevují příspěvky od jiných přátel, které nedávají smysl, nebo to vypadá, jako kdyby se lidé bavili sami se sebou.
  • Zkontrolujte si své vlastní příspěvky a zkuste najít něco, čím byste mohli naštvat nebo urazit dotyčného člověka. Často se stává, že instinktivně poznáte, co není v pořádku.
  • Zkontrolujte si Twitter dotyčného člověka. Pokud stále ukazuje na jeho Facebookovou adresu a sdílí příspěvky, je to známka toho, že aktivně používá Facebook a vy jste tak pravděpodobně byli zablokováni.
  • Zkontrolujte si ostatní sociální sítě, na kterých jste přátelé. Pokud máte Twitter, YouTube, Ping, LinkedIn atd., zjistěte, zda si vás tento člověk odstranil i z těchto sítí. Pokud ano, je možné, že se vám tím snaží sdělit něco velmi závažného...
 8. 8
  Odložte paranoiu, vztek i starosti. Pokud se vás někdo rozhodl zablokovat, dovolíte, aby vám to zasahovalo do vašeho osobního života? Facebook je pouze způsob, jak komunikovat s lidmi a v reálném světě se na vás lidé často mohou naštvat kvůli zbytečnostem, měli byste se tedy naučit se s tím vyrovnat. S Facebookem to není jiné! Zkuste na tom najít to dobré a neberte si takové věci osobně.
  • Někteří uživatelé sociálních médií trpí narcistními tendencemi, kvůli kterým se cítí nadřazenější. [1] Může to vést k tomu, že si spontánně „mažou“ přátele, kdykoli mají chuť. Pokud se s někým takovým znáte, možná je pro vás zablokování dokonce vysvobozením.
  • Někteří uživatelé také mají často potřebu si velmi rozsáhle „čistit“ svůj seznam přátel v naději, že přestanou trávit tolik času online, nebo prostě aby odfiltrovali množství příspěvků na své zdi. Pravděpodobně jim to nevymluvíte, buďte tedy klidní, že jste tomu dotyčnému nic neprovedli a že pravděpodobně nejste jediní, koho si zablokoval.
  • Dobře se zamyslete nad tím, co vám přinese vědomí o tom, že si vás někdo zablokoval. Není to přece o tom, abyste si ho mohli také zablokovat – bude mu to jedno! Vy budete jen rozčilenější a můžete klesnout tak hluboko, že budete dotyčného pomlouvat u společných přátel. Možná zjistíte, že měl tento člověk dobrý důvod si vás zablokovat. Koneckonců ale...koho to vlastně zajímá?
 9. 9
  Použijte druhý účet. Existuje i jiná jednoduchá cesta, jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval. Pokud máte druhý email (pokud ne, vytvořte si ho), vytvořte si nový Facebook profil a zkuste tohoto člověka najít přes tento účet.
 10. 10
  Použijte Graph API. Pokud znáte číselné ID osoby, můžete se zkusit dostat k jejich profilové fotce na http://graph.facebook.com/v2.3/(user ID)/picture (tato metoda nefunguje pro uživatelská jména od června 2015, ale můžete použít jejich číselné ID) zde pokud jejich profil nebyl deaktivován). Pokud se objeví nermální profilová fotka a adresa pro přesměrování vypadá takto https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xpa1, jejich profil je aktivní. Pokud se objeví jen obrys fotky, a adresa pro přesměrování je https://fbstatic-a.akamaihd.net/rsrc.php, jejich profil byl deaktivován.
 11. 11
  Pokud je osoba, která vás zablokovala členem nějaké skupiny, jíž jste adminem, uvidíte její příspěvky, ale nebudete moci rozkliknout její jméno. Je to z toho důvodu, aby se dala kontrolovat aktivita lidí, kteří by chtěli dělat problémy, poté co si zablokují admina dané skupiny..
  Reklama

Tipy

 • Pokud tohoto člověka dokážete stále najít pomocí jiných prostředků (např. email nebo Twitter), někdy se vyplatí chvíli tiše počkat, držet jazyk za zuby a po čase se zeptat tohoto kamaráda, zda s vámi měl nějaký problém nebo zda jste mu něco provedli. Pokud vám ale tento kamarád neodpoví, nebo odpoví podrážděně, je na čase se posunout dál.
 • Pokud stále máte zprávy s touto osobou a její jméno se v nich objevuje černé a nelze na něho kliknout, byli jste zablokováni. Pokud se zobrazuje jako „Uživatel“, pravděpodobně si smazal svůj profil.
 • Pokud máte ve zprávách místo jména člověka napsáno „Uživatel Facebooku“, neznamená to, že si smazal svůj účet, ale to, že si vás zablokoval!
 • Takto zní text zprávy na Facebooku, když se nedokážete k někomu dostat: „Stránka, kterou požadujete, není k nalezení. Možná jste zadali špatnou adresu. Některé webové adresy vyžadují správná velká a malá písmena. Vrátit se domů. Vrátit se na předchozí stránku.“
Reklama

Varování

 • Nepoužívejte stránky a aplikace, které tvrdí, že díky nim zjistíte, kdo si vás zablokoval, nebo stránky, které vyžadují vaše osobní údaje. To platí pro každou sociální síť, nejen pro Facebook.
 • Facebook může dočasně zablokovat něčí profil nebo jeho části kvůli porušení pravidel. Nepleťte si to s osobním zablokováním od někoho, komu jste něco provedli!

Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Přístup k Facebooku
 • Internetové připojení

Související články

Jak si změnit jméno na FacebookuJak si změnit jméno na Facebooku
Jak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na FacebookuJak zjistit, kdo si zobrazuje váš profil na Facebooku
Jak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojeníJak zjistit, s kým jste na Facebooku nejvíce propojení
Jak odhalit falešný facebookový účetJak odhalit falešný facebookový účet
Jak odstranit fotky z FacebookuJak odstranit fotky z Facebooku
Jak sdílet na FacebookuJak sdílet na Facebooku
Jak vytvořit nový účet na FacebookuJak vytvořit nový účet na Facebooku
Jak někoho odblokovat na FacebookuJak někoho odblokovat na Facebooku
si přidat přátele na Facebookusi přidat přátele na Facebooku
Jak najít přátele na FacebookuJak najít přátele na Facebooku
Jak deaktivovat účet na FacebookuJak deaktivovat účet na Facebooku
Jak si změnit heslo na FacebookuJak si změnit heslo na Facebooku
Jak trvale smazat účet na FacebookuJak trvale smazat účet na Facebooku
Jak vytvořit srdíčko na FacebookuJak vytvořit srdíčko na Facebooku
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 96 054 krát
Kategorie: Facebook
Stránka byla zobrazena 96 054 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama