Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zamilovala jste se do úžasného muže, ale nevíte, zda k vám cítí to samé? Nemějte strach – wikiHow vám pomůže. Pokud chcete zjistit, zda se mu také líbíte, musíte věnovat pozornost tomu, co dělá, co říká a jak se ve vaší přítomnosti chová. Když si dáte pozor, abyste nebyla příliš nápadná, brzy se vám podaří zjistit, co k vám cítí. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1
Část 1 ze 3:

Všímejte si toho, co dělá

Stáhnout PDF
 1. 1
  Sledujte jeho řeč těla. Řeč těla vám toho může o citech muže spoustu prozradit, bez ohledu na to, zda se je snaží skrývat. Přestože se nemusíte vždy dozvědět, co přesně k vám cítí, rozhodně se vám podaří zjistit, zda se mu líbíte. Zde je několik věcí, které vám mohou prozradit, zda vás má skutečně rád:
  • Natáčí se k vám boky, i když se ve skutečnosti dívá opačným směrem.
  • Podívá se na vás, usměje se a potom se podívá zase jinam.
  • Když si všimne, že se na něho díváte, usměje se.
  • Nikdy si nedává ruce do kapes, ani si je nepřekřižuje před tělem, když se na vás dívá.
  • Když s vámi mluví, naklání se k vám.
  • Natáčí se k vám chodidly. Pokud vytočí chodidla na opačnou stranu, když si vedle něj sednete, pravděpodobně nemá zájem.
  • Otírá se o vás, když spolu mluvíte, nebo se vás jemně dotýká rukama.
 2. 2
  Všímejte si toho, zda vám prokazuje laskavosti. Pokud chodí do práce nebo do školy delší cestou, jen aby mohl chodit s vámi, nebo vás doprovází i na místa, která nemá po cestě, pravděpodobně se mu líbíte. Je možné, že si bude také hledat důvody, aby s vámi mohl mluvit, například si od vás bude chtít vypůjčit nějakou vaši knihu. Tímto způsobem se vám snaží dát najevo, že chce, abyste se vídali častěji.
  • Všímejte si toho, zda vám například nabízí, že vás odveze domů, i když bydlí na opačné straně města.
  • Všímejte si toho, zda bez zjevného důvodu čeká na to, až se objevíte, abyste se mohli vidět.
 3. 3
  Všímejte si toho, zda se k vám chová jinak, než ke svým kamarádům. Čím větší rozdíly zaznamenáte, tím větší výhodu budete mít. Pokud například před svými přáteli mluví sprostě a krká, ale před vámi by to nikdy neudělal, znamená to, že vás má moc rád. Pokud se snaží chovat se vždy slušně, pravděpodobně se mu líbíte. Pokud vás ovšem bere jako jednoho z party, nebude se zabývat tím, aby se k vám choval extra slušně.
  • Pokud se k vám chová jako ke kamarádům, krká před vámi a vypráví vám o dívkách, které se mu líbí, bere vás jen jako kamarádku.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda se chová hezky k vašim kamarádkám. Pokud trávíte čas společně s vašimi kamarádkami, všímejte si toho, jak se k nim chová. Pokud se mu líbíte, bude na ně chtít udělat dobrý dojem, aby vám řekly, že si o něm myslí jen samé dobré věci. Muži vědí, že si dívky povídají o všem možném a pokud se mu líbíte, nebude se k vašim kamarádkám chovat chladně. Až příště budete někde s ním i se svými kamarádkami, sledujte, zda se k nim chová extrémně mile a snaží se jim se vším pomoct.
  • To samé platí také pro členy vaší rodiny. Pokud se daný muž potká s vaší matkou, nebo s vašimi sourozenci a chová se k nim velmi mile a slušně, dělá to proto, že se mu líbíte.
 5. 5
  Všímejte si toho, zda vás chce seznámit se svými kamarády. Pokud se mu líbíte, bude se s vámi chtít ukazovat. Pokud se chová trochu tajemně, když si má vyrazit se svými přáteli, pravděpodobně to dělá proto, že chce být chvíli jen s nimi, nebo proto, že když je s nimi, nemusí se starat o dívky. Pokud vás s nimi ovšem chce seznámit, je to skvělé znamení, protože to znamená, že se s vámi chce předvádět a že vás nebere jako hrozbu a nevadí mu, že když bude s vámi, nebude moci balit jiné ženy.
  • Existuje ovšem jedna výjimka – je možné, že vás nechce seznámit se svými přáteli, protože se za ně stydí.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda vám prokazuje laskavosti. Pokud se mu líbíte, bude se snažit pro vás dělat první poslední. Může vám například donést oběd, když budete mít spoustu práce, nebo vám bude pomáhat s domácími úkoly, když budete nemocná a nebudete chodit do školy, nebo vás bude vozit všude, kam budete potřebovat. Zamyslete se nad tím: chová se k vám jen přátelsky, nebo jeho chování naznačuje něco více? Pokud pro vás stále dělá hezké věci a nezdá se, že to samé dělá i pro ostatní lidi, pravděpodobně to znamená, že se mu opravdu líbíte.
  • Je možné, že vám bude dokonce psát, zda vám nemůže s něčím pomoci, nebo zda něco nepotřebujete. Pokud se snaží s vámi trávit co nejvíce času, i když jen díky tomu, že vám bude pomáhat, v každém případě vás má rád a líbíte se mu.
 7. 7
  Všímejte si toho, zda ve skupině vždy skončíte vedle sebe. Až budete příště někde s ním a skupinou přátel, všímejte si toho, zda je vám stále nablízku. Pokud máte pocit, že vždy sedí vedle vás, nebo že vždy skončíte u sebe, je to proto, že se mu líbíte. Proč by s vámi jinak mluvil, když je všude okolo spousta jeho kamarádů a jiných dívek?
  • Možná se to nestane hned, ale pokud zjistíte, že si s ním často dlouze povídáte, nebo že ke konci večera sedíte vedle sebe a něco si vyprávíte, zatímco všichni ostatní utekli k baru pít, pravděpodobně to znamená, že se mu opravdu líbíte.
 8. 8
  Všímejte si toho, jak se chová k jiným dívkám. Tento krok vám může prozradit, co k vám cítí. Pokud se všemi dívkami flirtuje, chová se ke všem stejně, jako k vám. Pokud je škádlí, lichotí ji, hraje si s nimi a věnuje jim spoustu pozornosti, pravděpodobně mu na vás příliš nezáleží. Pokud ovšem flirtuje pouze s vámi, nebo se k vám naopak chová nejrezervovaněji, může to znamenat, že se mu líbíte. Možná vás má skutečně rád a právě proto s vámi neflirtuje tak jako s ostatními dívkami, na kterých mu ve skutečnosti nezáleží.
  • Může to být matoucí, ale ve skutečnosti to dává smysl. Jde jen o to, abyste zjistila, zda se k vám chová jinak, než k ostatním dívkám.
 9. 9
  Všímejte si toho, co dělá, když spolu netrávíte čas. Myslí na vás, i když nejste jeden druhému nablízku? Pokud se nějakou dobu nevidíte a on se vám vůbec neozve, pravděpodobně na vás nemyslí. Pokud vám ale píše, volá, nebo se jen zastaví u vás v práci, aby vás pozdravil, pravděpodobně vás má skutečně rád. To samé platí i pro sociální sítě – pokud vám komentuje příspěvky na Facebooku, nebo sleduje vaše Tweety, pravděpodobně se vám snaží dát najevo, že mu na vás záleží.
  • Pokud jste online, všímejte si toho, zda si s vámi chce často psát. Pokud ano, také to může znamenat, že se mu líbíte a chtěl by váš vztah posunout na další úroveň.
 10. 10
  Všímejte si toho, co spolu děláte. Dalším způsobem, jak zjistit, zda se muži skutečně líbíte, je zamyslet se nad tím, zda spolu již chodíte na rande, aniž byste si to uvědomovala. Pokud spolu trávíte čas na klidných a romantických místech, může to znamenat, že se mu líbíte. Všímejte si následujících věcí:
  • Chodíte spolu na kávu a na obědy? Pokud se setkáváte během dne a nejen večer po tom, co s přáteli již vypil několik drinků, pravděpodobně vás vidí jako někoho, s kým by mohl chodit.
  • Trávíte spolu hodně času o samotě? Chodíte spolu do kina? Chodíte na procházky? Nebo se spolu jen tak díváte na televizi? Pokud ano, chodíte spolu na rande, aniž byste si to uvědomovali!
  • Plánuje si s vámi všechny schůzky několik dnů dopředu? Pokud ano, je jasné, že to s vámi myslí vážně a chce s vámi trávit čas.
 11. 11
  Všímejte si toho, zda se snaží na vás udělat dojem. Pokud se mu líbíte, bude se před vámi předvádět a bude vám chtít ukázat, že je úžasný, schopný a odvážný. Nemusí to platit pro všechny muže, ale pokud se vám stále snaží ukázat, jak skvělý je, jednoduše na vás chce udělat dojem. Když bude dělat tyto věci, všímejte si toho, zda sleduje, jestli se díváte. Zde je několik věcí, které před vámi může dělat:
  • Může se nenápadně snažit projevit nějaký svůj talent, například si začne driblovat s basketbalovým míčem.
  • Může si vzít do ruky kytaru a začít na ni hrát.
  • Může před vámi projevovat svoji odvahu například skoky do vody.
  • Může vyzývat své přátele na souboje a soutěže.
 12. 12
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti směje více, než obvykle. Pochopitelně není nutné, abyste byla přirozeně velmi vtipná – pokud se s vámi stále směje, může to znamenat, že se mu líbíte a cítí se s vámi trochu nervózně. Pokud se vašim vtipům směje více než obvykle, nebo se směje i poznámkám, které nejsou zrovna vtipné, máte téměř jistotu, že se mu líbíte.
  • Až budete příště spolu, všímejte si toho, jak často se směje. Také si všímejte toho, jak často se směje s ostatními lidmi – směje se stále stejně, nebo se ve vaší přítomnosti směje intenzivněji?
 13. 13
  Zjistěte, zda se ve vaší přítomnosti chová nervózně. V tomto případě je to nad slunce jasné – pokud se mu líbíte, bude se chovat nervózně, protože nebude chtít říct něco špatně. Může se více smát, ale bude se také zakoktávat, zapomínat, co chtěl říct, bude se vás ptát několikrát na to samé, bude se opakovat, zakopávat, nebo se jednoduše chovat nervózně a roztomile, protože mu záleží na tom, co si o něm myslíte.
  • Až spolu budete příště trávit čas, dobře ho pozorujte. Vrtí se? Zdá se, že mu dlouho trvá, než vám položí nějakou otázku? Snaží sám sebe shodit svými poznámkami? Pokud ano, pravděpodobně vás má moc rád a neví, jak se se před vámi má chovat.
 14. 14
  Dívejte se, zda se na vás dívá. I tento krok je velmi důležitý. Pokud spolu chodíte do školy, nebo se ocitnete oba na stejném místě, všímejte si toho, zda vás pozoruje. Poznáte podle toho, zda k vám něco cítí. Jediný problém je to, že když uvidí, že se na něho díváte, bude si také myslet, že se vám líbí... což je pravda! Pokud se ovšem budete chovat diskrétně, můžete podle toho zjistit, zda se mu skutečně líbíte.
  • Když uvidí, že vidíte, že se na vás dívá a začne se červenat, nebo se zadívá do země, znamená to, že vás má skutečně moc rád.
 15. 15
  Všímejte si toho, zda se ve vaší přítomnosti upravuje. Pokud se mu líbíte, přirozeně bude chtít vypadat co nejlépe. Možná ho přistihnete, jak dělá následující věci:
  • Prohrabuje si rukama vlasy
  • Narovnává si oblečení, nebo si z něj odstraňuje nečistoty
  • Diskrétně se kontroluje v zrcadlech
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Všímejte si toho, co říká

Stáhnout PDF
 1. 1
  Všímejte si toho, jak s vámi mluví. Pokud vás oslovuje přezdívkou, vymýšlí si pro vás nové přezdívky, nebo vám říká nějakým roztomilým slovem, rozhodně to znamená, že se mu líbíte. Pokud říká cokoli, díky čemu se cítíte jedinečně a projevuje o vás zájem, můžete si být jistá, že se mu líbíte.
  • Také si všímejte toho, zda vás oslovuje jménem častěji, než je nutné.
  • Všímejte si toho, zda s vámi mluví pomaleji a jemněji, než s ostatními lidmi. Znamená to, že se s vámi cítí dobře.
  • Všímejte si toho, zda se vám dívá do očí, když s vámi mluví. Může se čas od času podívat jinam, ale oční kontakt znamená, že vám věnuje veškerou svoji pozornost.
 2. 2
  Všímejte si toho, jak dlouho trvá, než se spolu dáte do řeči. Pokud jste oba v místnosti plné lidí, předstírejte, že ho nevidíte a zjistěte, jak dlouho potrvá, než si vás všimne a přijde za vámi. Pokud to bude méně než několik minut, rozhodně o vás má zájem. Pokud mu to ovšem trvá o něco déle, nemusí to znamenat, že se mu nelíbíte – možná se jen stydí.
  • Můžete si také všímat toho, jak reaguje, když vejdete do místnosti. Rozzáří se mu obličej, nebo téměř nezmění výraz?
 3. 3
  Všímejte si toho, zda ve vaší přítomnosti ponižuje ostatní muže. Kdykoli řekne něco negativního o nějakém muži, znamená to, že ho vnímá jako hrozbu – zejména pokud jde o někoho, koho dobře znáte. Jistě chce, abyste věnovala pozornost jen jemu a nikomu jinému. Když zmíníte nějakého kamaráda a on okamžitě zareaguje nepřátelsky, může to znamenat, že se bojí, že se vám líbí jiný muž.
  • Pokud ví, že randíte s jinými muži a říká věci jako „Tento kluk pro tebe není dost dobrý,“ pravděpodobně se snaží vám dát najevo, že on je pro vás dost dobrý.
  • Je možné, že vás bude také škádlit kvůli vašim kamarádům. Tímto způsobem se vám může snažit ukázat, že se mu líbíte a chtěl by s vámi chodit.
 4. 4
  Všímejte si toho, zda vás neustále škádlí. Pokud se mu líbíte, bude vás neustále škádlit. Možná máte pocit, že si z vás utahuje, nebo se dokonce chová zle, ale pokud se vám věnuje více, než ostatním lidem, pravděpodobně jste pro něj velmi důležitá. Pokud vás dloube do žeber, oslovuje vás přihlouplými přezdívkami, utahuje si z vašeho oblečení, nebo vás jiným způsobem škádlí, pravděpodobně se mu opravdu líbíte. Proč by se jinak tak snažil?
  • Škádlení je součástí flirtování. Možná si ani neuvědomujete, že s vámi flirtuje, když se chová takto hravě.
 5. 5
  Všímejte si toho, co říká o jiných dívkách. Podle toho poznáte, zda se mu skutečně líbíte. Může se vychloubat tím, kolika dívkám se líbí, aby na vás udělal dojem, i když ve skutečnosti chce jen vás. Je také možné, že vám bude tvrdit, ještě nenašel tu pravou, protože ve skutečnosti chce být s vámi. Pokud vám dokonce tvrdí, že nezná žádnou dívku, která by byla tak hezká/milá/příjemná jako vy, můžete si být jistá tím, že se mu líbíte.
  • Pokud stále říká například „Ještě jsem nenašel tu pravou...“ pravděpodobně se vám tím snaží sdělit, že ta pravá stojí právě před ním.
 6. 6
  Všímejte si toho, zda s vámi jedná otevřeně. Pokud se mu líbíte, bude vám brzy vyprávět věci, které by jen tak nějakému kamarádovi neříkal (jen si dejte pozor, aby ve vás neviděl spíše nejlepší kamarádku). Pokud s vámi chce chodit, pravděpodobně vám začne vyprávět osobní věci. Zde je několik témat, která s vámi bude chtít probírat, pokud se mu líbíte:
  • Dětství
  • Budoucnost a sny
  • Vztahy s rodinou a přáteli
  • Tajné koníčky
  • Cokoli, co přijde po „Ještě nikdy jsem tohle nikomu neřekl...“
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Zeptejte se ho, zda se mu líbíte

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zeptejte se ho sama. Nejlepším způsobem, jak zjistit, zda se nějakému muži líbíte, je zeptat se ho. Neptejte se jeho přátel, neposílejte ani své kamarádky, aby se ho ptaly, ale jděte a rovnou se ho zeptejte sama. Pokud se stydí, takže sám nic neudělá, vaše potenciální společná budoucnost je ve vašich rukou. Není to tak těžké, jak se zdá!
 2. 2
  Vyberte si vhodný čas a místo a zeptejte se ho. Nemusíte to dělat na tom nejromantičtějším místě ve městě, ale měli byste mít trochu soukromí a dostatek času, aby vás nikdo nerušil a abyste nemuseli nikam pospíchat. Pokud chcete, aby to bylo romantičtější, můžete se ho zeptat večer na nějakém místě, které máte oba rádi.
 3. 3
  Nebojte se a zeptejte se. Ze začátku si chvíli jen tak povídejte, ale potom už na nic nečekejte a zeptejte se ho, co k vám cítí. Můžete mu říct, že k němu chováte silné city a chcete vědět, na čem jste. Podívejte se mu do očí, ale netlačte na něj. Snažte se být uvolněná a zeptejte se ho, jak je na tom, aniž byste příliš tlačila na pilu.
 4. 4
  Zareagujte správně. Když se ukáže, že se mu líbíte, můžete si to v soukromí oslavit a společně se rozhodnout, jak budete postupovat dál. Pokud se ukáže, že se mu nelíbíte, uvědomte si, že to není konec světa a nyní alespoň víte, na čem jste a nemusíte se mučit. Buďte na sebe pyšná za to, že jste sebrala odvahu se ho zeptat a dál už se tím netrapte.
  Reklama

Tipy

 • Nepředstírejte, že se vám nelíbí, jinak si bude myslet, že to je pravda.
 • Nechovejte se k němu nikdy zle. Mohl by si myslet, že ho nemáte ráda.
 • Dejte si pozor, abyste nezkazila vaše přátelství.
 • Pokud se ho zeptáte, zda se mu líbíte a on řekne ne, neznamená to, že se mu nelíbíte. Může to znamenat jen to, že se stydí a chce si své city nechat pro sebe. *Někdy muži chtějí mít tajemné vztahy.
 • Pokud vás škádlí kvůli jiným mužům, snaží se zjistit, jak na ně reagujete a zhodnotit, kteří z nich by pro něj mohli představovat hrozbu.
 • Nesnažte se v něm probudit žárlivost.
 • Někdy je nejlepší se prostě zeptat a nechodit kolem horké kaše.
Reklama

Související články

Jak si vybrat mezi dvěma mužiJak si vybrat mezi dvěma muži
Jak získat svoji dívku zpětJak získat svoji dívku zpět
Jak simulovat zvraceníJak simulovat zvracení
Jak se obléct na první randeJak se obléct na první rande
Jak zajistit, aby se po vás dívce stýskaloJak zajistit, aby se po vás dívce stýskalo
Jak vypadat hezky (pro chlapce)Jak vypadat hezky (pro chlapce)
Jak mít skvělý první den na střední školeJak mít skvělý první den na střední škole
Jak si z někoho vystřelitJak si z někoho vystřelit
Jak zjistit, jestli vás váš partner podvádíJak zjistit, jestli vás váš partner podvádí
Jak zhubnout, když jste teenagerJak zhubnout, když jste teenager
Jak zapomenout na dívku, která se vám líbíJak zapomenout na dívku, která se vám líbí
Jak vystrašit sestruJak vystrašit sestru
Jak poznat, zda se líbíte dívceJak poznat, zda se líbíte dívce
Jak napsat svému idolu a zahájit rozhovorJak napsat svému idolu a zahájit rozhovor
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 35 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 29 127 krát
Stránka byla zobrazena 29 127 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama