Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Štěnice už nejsou jen „výsadou“ špinavých motelových pokojů v pochybných čtvrtích. Najdete je všude, i v domech bohatých lidí a v pokojích nejlepších hotelů. Štěnice si domů přitáhnete v zavazadlech, suvenýrech nebo i v dětských hračkách. Pokud se chcete naučit kontrolovat postele v hotelích i u sebe doma, v tomto článku najdete všechny potřebné informace.

Část 1 ze 4:
Než začnete kontrolovat

 1. 1
  Odstraňte si všechny látky a oblečení z dosahu. Pokud kontrolujete hotelový pokoj, dejte si zavazadla a další věci do čisté vany nebo na chodbu, kde není žádný nábytek.
 2. 2
  Vezměte si gumové rukavice. Štěnice sají lidskou krev a když je rozmáčknete, mohli byste od ní chytit nějakou nemoc. Kromě toho se připravte na to, že budete sahat na dost nevábná místa.
 3. 3
  Připravte si nástroje. Nachystejte si silně svítící baterku a nějakou starou kreditní kartu.
  Reklama

Část 2 ze 4:
Jak kontrolovat postel

 1. 1
  Začněte kontrolovat povlečení. Sundejte z postele všechny pokrývky a odhalte nejspodnější prostěradlo.
 2. 2
  Posviťte si. Posviťte si baterkou na prostěradlo a snažte se najít exkrementy nebo skvrny od krve. Pokud je povlečení čerstvě vyměněné, pravděpodobně ale nic nenajdete.
 3. 3
  Pokračujte s matrací. Sundejte prostěradlo a prohlédněte si také matraci. Pomocí baterky hledejte exkrementy a skvrny od krve na povrchu matrace. Možná najdete také vajíčka a svlečené kůže štěnic.
 4. 4
  Použijte kreditní kartu. Projeďte švy matrace s kreditní kartou a sviťte si na ni baterkou. Možná najdete živé štěnice, jejich kůže nebo výkaly.
 5. 5
  Prohlédněte všechny knoflíky, popruhy a značky. Projeďte kreditní kartou všechny knoflíky a záhyby, kde by se štěnice mohly schovávat. Také prohlédněte všechny popruhy a značky pod matrací.
 6. 6
  Pokud můžete, otočte matraci a zkontrolujte také druhou stranu. Dejte pozor na vylétající štěnice. Když bude matrace ve vzduchu, zkontrolujte také rám postele.
 7. 7
  Odsuňte postel od zdi. Rychle prosviťte baterkou zeď za postelí. Potom si prohlédněte zdi a podívejte se, zda nenajdete malé skvrnky od krve nebo výkalů.
 8. 8
  Opatrně si prohlédněte také spodní stranu rámu postele. Štěnice se mohou skrývat mezi kousky dřeva v rámu nebo v dírách po šroubech.
  Reklama

Část 3 ze 4:
Zkontrolujte ostatní nábytek

 1. 1
  Zkontrolujte nábytek. Všechen čalouněný nábytek zkontrolujte tak dobře, jako matraci pomocí baterky a kreditní karty. Potom ho otočte vzhůru nohama a zkontrolujte i spodní stranu.
 2. 2
  Zkontrolujte i další místa, kde lidé spí, například rozkládací gauč. Nezapomeňte ani na dětské kolébky a sedačky.
 3. 3
  Zkontrolujte polštáře. Prohlédněte si také jejich švy.
 4. 4
  Prohlédněte noční stolky a ložnicový nábytek. Vše obraťte vzhůru nohama, odsuňte od zdi, vytáhněte zásuvky a obraťte je. Kreditní kartou zkontrolujte všechna místa a rohy, nezapomeňte ani na duté nohy stolků.
 5. 5
  Zkontrolujte zásuvky v komodě. Vyndejte všechno oblečení a pořádně zásuvky vytřepejte na čisté bílé prostěradlo. Hledejte štěnice, nebo jejich výkaly a kůže.
 6. 6
  Na nic nezapomeňte. Zkontrolujte všechny záhyby a rohy zásuvek baterkou a kreditní kartou.
 7. 7
  Zkontrolujte i oblečení. Vyndejte oblečení ze skříní a vytřepejte ho nad bílým prostěradlem. Prohlédněte si všechny švy a límce. .
 8. 8
  Posviťte si baterkou na zdi šatníku. Všechny věci z šatníku odneste a prohlédněte si jeho zdi.
 9. 9
  Nezapomeňte ani na ostatní předměty v pokoji. Podívejte se pod lampy, rádia, budíky, televize, počítače atd.
 10. 10
  Prohlédněte si všechny hračky, hlavně ty vycpané, se kterými si děti hrají v posteli.
 11. 11
  Zkontrolujte zvířecí pelechy. V nich se štěnice také rády skrývají!
  Reklama

Část 4 ze 4:
Zkontrolujte zbytek domu

 1. 1
  Začněte v pokoji, ve kterém by podle vás štěnice mohly být. Začněte u postele a potom zkontrolujte zbytek pokoje (směrem od postele) a nakonec projděte i další místnosti v domě.
 2. 2
  Prohlédněte si volné tapety a prostory pod nimi. Zkontrolujte i obrazové rámy a zrcadla.
 3. 3
  Zkontrolujte závěsy a záclony a prostory za nimi. Pravděpodobně štěnice najdete blíže u země, ale to neznamená, že se nebudou vyskytovat výše.
 4. 4
  Zkontrolujte koberce a předložky. Důkladně prohlédněte koberce a jejich okraje. Nyní se vám bude opět hodit kreditní karta a baterka.
 5. 5
  Odsuňte všechen nábytek od zdi a zkontrolujte prostor za ním. Můžete nábytek také otočit vzhůru nohama a prohlédnout si jeho spodní stranu.
 6. 6
  Prohlédněte si vypínače a zásuvky. Budete potřebovat další nástroje – sejměte kryty zásuvek a posviťte si dovnitř baterkou.
 7. 7
  Zkontrolujte všechny lišty. Projeďte lišty kreditní kartou.
 8. 8
  Zkontrolujte spotřebiče. Odsuňte je od zdi a posviťte si baterkou na jejich spodní stranu a zeď za nimi.
 9. 9
  Nezapomínejte na prostory pod věcmi. Pod velkými spotřebiči pořádně zameťte a podívejte se pod ně s baterkou.
 10. 10
  Zkontrolujte prádelnu. Tuto místnost musíte zkontrolovat co nejlépe. Prohlédněte si špinavé oblečení, koše na prádlo a všechny hadry a mopy.
  Reklama

Tipy

 • Pokud vás v noci koušou štěnice, měli byste si zavolat na pomoc profesionální deratizátor.
 • Pokud cestujete, je dobré vědět, jak si zkontrolovat hotelový pokoj. Když se zapíšete do hotelu, měli byste ze všeho nejdříve zkontrolovat, zda v něm nemáte štěnice. Pokud štěnice najdete, vyberte si rovnou jiný hotel. Přesunout se do jiného pokoje není moudré, protože štěnice snadno cestují z jednoho pokoje do druhého.
 • Štěnice se nepřisávají k lidem. Pokud máte na těle něco přisátého, pravděpodobně jde o klíště.
 • Štěnice se krmí zvířecí krví, ale více jim chutnají lidé. Zvířata štěnice nepřenáší, najdete je pouze v jejich pelechu.
 • Nábytek ze secondhandu možná bude vyhovovat vašemu rozpočtu, ale když si s ním domů zavlečete štěnice, budete muset zaplatit hodně peněz za jejich vyhubení. *Než si nějaký nábytek zakoupíte, dobře si ho tedy prohlédněte.
Reklama

Varování

 • Nikdy neberte do domu nábytek, který jste našli někde venku, hlavně pokud vypadá nezvykle nově a hezky. Lidé se nábytku se štěnicemi často zbavují a zima ani horko tyto parazity nezabije.
Reklama

Things You’ll Need

 • Gumové rukavice
 • Baterka
 • Kreditní karta – nejlépe stará
 • Nářadí na sejmutí lišt a krytů zásuvek

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 473 krát
Kategorie: Úklid
Stránka byla zobrazena 3 473 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama