Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Čísla IMEI nebo MEID představují u mobilního telefonu unikátní identifikátor každého zařízení. Žádné dva telefony nemají stejné IMEI nebo MEID, což z těchto čísel dělá velmi užitečný údaj při hledání ztraceného či ukradeného mobilu. Čísla IMEI nebo MEID svého mobilního telefonu můžete rychle získat a zaznamenat si hned několika způsoby, které se liší podle zařízení.

Metoda 1
Metoda 1 ze 7:

Vytočením kódu

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vytočte IMEI kód. Číslo IMEI/MEID můžete získat na takřka jakémkoliv telefonu tak, že vytočíte univerzální kód. Vytočte *#06#. Obvykle nemusíte ani stisknout tlačítko Volat či Poslat, jelikož se číslo IMEI/MEID objeví hned po zadání tohoto kódu. [1]
 2. 2
  Opište si číslo. Vaše číslo IMEI/MEID se na telefonu objeví v novém okně. Zapište si ho, protože jej není možné z displeje nijak zkopírovat.
  • Většina telefonů vám při zobrazení čísla sdělí, zda jde o IMEI, nebo o MEID. Pokud ne, můžete to zjistit pomocí toho, jakého operátora používáte. GSM sítě typu AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI, zatímco CDMA sítě jako Sprint, Verizon a US Cellular používají MEID čísla.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 7:

Na iPhone

Stáhnout PDF
 1. 1
  Podívejte se na zadní stranu svého iPhone 5 nebo originálního iPhone. iPhone 5, 5c, 5s a původní iPhone mají číslo IMEI vyryté na zadní straně vespod. Pokud potřebujete zjistit číslo MEID, vezměte také toto číslo, pouze vynechejte poslední číslici (IMEI má 15 číslic, MEID pak 14 číslic).
  • GSM sítě operátoři AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI, CDMA operátoři jako Sprint, Verizon a US Cellular používají čísla MEID.
  • Používáte-li starší iPhone, postupujte dle následujících kroků.
 2. 2
  U iPhone 3G, 3GS, 4 nebo 4s se podívejte na zásuvku pro SIM kartu. Podívejte se na návod, jak vytáhnout SIM kartu z různých modelů iPhone. Číslo IMEI/MEID telefonu je vytištěno v zásuvce pro SIM kartu. Pokud používáte síť CDMA (Verizon, Sprint, US Cellular), oba kódy budou vytištěny v jednom. Pro zjištění čísla MEID stačí ignorovat poslední číslici.
 3. 3
  Otevřete aplikaci Nastavení. Najdete ji na domovské obrazovce iPhone. Tento krok funguje pro jakýkoliv iPhone a iPad s GSM modulem.
 4. 4
  Klepněte na Obecné. Klepněte na "O zařízení" v nabídce Obecné.
 5. 5
  Klepněte na IMEI/MEID. Zobrazí se vám číslo IMEI/MEID. Pokud jej chcete zkopírovat do schránky iPhone, v menu „O zařízení“ stiskněte a na pár sekund podržte tlačítko IMEI/MEID. Zobrazí se zpráva oznamující, že bylo číslo zkopírováno.
 6. 6
  Zjistěte IMEI/MEID pomocí iTunes. Pokud vám nejde iPhone zapnout, můžete jej připojit k počítači a použít pro získání čísla IMEI/MEID iTunes. [2]
  • Připojte iPhone k počítači a spusťte iTunes.
  • Vyberte z nabídky Zařízení v horním pravém rohu iTunes svůj iPhone, a pak klikněte na záložku Shrnutí.
  • Klikněte na záznam "Číslo telefonu " vedle obrázku iPhone, abyste mohli procházet ID čísly vačeho zařízení.
  • Zkopírujte si číslo IMEI/MEID. Pokud jsou zobrazena obě čísla, zaškrtněte operátora, kterého používáte, abyste zjistili, které z čísel potřebujete. GSM sítě jako AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI. CDMA sítě jako Sprint, Verizon a US Cellular používají MEID.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 7:

Na telefonu Android

Stáhnout PDF
 1. 1
  Otevřete nabídku Nastavení Android. Dostanete se do ní klepnutím na aplikaci Nastavení v Šuplíku aplikací, nebo pomocí tlačítka Menu na telefonu.
 2. 2
  Klepněte na "Informace o zařízení". Možná se budete muset v nabídce Nastavení přesunout až dolů, abyste tuto položku našli.
 3. 3
  Klepněte na "Stav". Posuňte se dolů, dokud nenajdete položku MEID nebo IMEI. Je možné, že zde budou uvedena obě čísla, takže zjistěte, které z nich potřebujete s ohledem na to, jakého využíváte operátora. GSM sítě jako AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI. CDMA sítě jako Sprint, Verizon a US Cellular používají MEID.
 4. 4
  Číslo si zapište. Neexistuje způsob, jak si číslo zkopírovat do schránky v telefonu, takže si jej budete muset přepsat na papír či do počítače.
  • GSM sítě jako AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI. CDMA sítě jako Sprint, Verizon a US Cellular používají čísla MEID.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 7:

Nakouknutím pod baterii

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vypněte telefon. Než vytáhnete baterii, vypněte telefon pomocí tlačítka Vypnout. Zabráníte tak ztrátě dat a chybám aplikací vinou výpadku napájení.
 2. 2
  Sundejte zadní kryt telefonu. Tato metoda funguje jen u telefonů s vyjímatelnými bateriemi. Nelze ji tedy provést s telefony iPhone a jinými mobily s fixní baterií.
 3. 3
  Vytáhněte baterii. Opatrně vytáhněte z telefonu baterii. Obvykle ji je třeba mírně přitlačit ke spodní straně telefonu, a pak teprve vytáhnout.
 4. 4
  Najděte číslo IMEI/MEID. Konkrétní umístění čísla se liší telefon od telefonu, obvykle je však číslo IMEI/MEID vytištěno na samolepce, která je nalepena na telefonu pod baterií. [3]
  • Pokud má telefon vytištěno číslo IMEI a vy jste v síti, která používá MEID, ignorujte poslední číslici (IMEI má 15 číslic, MEID má 14 číslic).
  • GSM sítě jako AT&T a T-Mobile používají čísla IMEI. CDMA sítě jako Sprint, Verizon a US Cellular používají MEID.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 7:

Zjištění čísla IMEI u zařízení Motorola iDen

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zapněte telefon. Otevřete obrazovku vytáčení a stiskněte #, *, Menu, pravé tlačítko. Mezi jednotlivými stisky nedělejte pauzy, jinak budete muset začít znovu.
 2. 2
  Najděte své IMEI. Na zařízeních se SIM kartou se přesunujte dolů, dokud neuvidíte "IMEI/SIM ID", a pak stiskněte Enter. Zde vidíte své IMEI, SIM, a na některých zařízeních i MSN. Prvních 14 číslic se zobrazuje, patnáctá je vždy 0.
  • Na starších zařízeních bez SIM karty pokračujte v mačkání pravého tlačítka, dokud neuvidíte na displeji IMEI [0]. Zobrazí se prvních sedm číslic. Zapište si je, protože se zaráz zobrazí jen právě 7 číslic.
  • Stiskněte klávesu Menu, a následně tlačítko Další, aby se zobrazilo dalších 7 číslic. Poslední, patnáctá číslice je nejčastěji 0. [4]
  Reklama
Metoda 6
Metoda 6 ze 7:

Zjištění čísla z krabičky

Stáhnout PDF
 1. 1
  Najděte originální krabičku od mobilního telefonu. Nehledejte návod, ale přímo krabici.
 2. 2
  Najděte čárový kód přilepený na krabici. Může být umístěn přes otvírací hranu krabice, kde sloužil jako pečeť.
 3. 3
  Hledejte číslo IMEI/MEID. Mělo by být zřetelně označeno, přičemž obvykle bývá vypsáno společně se sériovým číslem a čárovým kódem.
  Reklama
Metoda 7
Metoda 7 ze 7:

Z účtu u AT&T

Stáhnout PDF
 1. 1
  Přihlaste se ke svému účtu na webu AT&T.
 2. 2
  Přejeďte myší nad odkazem Profil a klikněte na 'Update My Profile'.
 3. 3
  Vyberte záložku s označením 'User Information'. Máte-li se svým účtem spárováno více zařízení, dostanete po kliknutí na ni možnost přepínat mezi jejich telefonními čísly.
 4. 4
  Posuňte se mírně dolů a klikněte na odkaz označený 'Customer Service Summary & Contract'.
 5. 5
  Když vyskočí okno, klikněte na 'Wireless Customer Agreement'. Začne se stahovat soubor PDF.
 6. 6
  Otevřete PDF. Tyto dokumenty byste měli poznávat, viděli jste je při nákupu telefonu. Posuňte se na úplný konec PDF, kde najdete své IMEI.
  Reklama


Tipy

 • Zapište si IMEI dříve, než telefon ztratíte, nebo vám jej někdo ukradne.
 • Pokud vám byl telefon ukraden, můžete zajít na nejbližší servisní pobočku svého operátora a sdělit tam své IMEI. Personál s pomocí něj dokáže telefon zablokovat.
 • Většina předplacených telefonů bez smlouvy v Americe IMEI nemá. To samé platí pro jednorázové telefony v Evropě, Asii a Africe.
 • Pokud jste Jihoafričan, jste dle zákona povinní nahlásit krádež telefonu poskytovateli služeb a na policii (buďto SAPS, nebo místní městské policii). Telefon pak bude zaveden na „blacklist“ ve VŠECH sítích, takže jej nebude možné využívat pro kriminální aktivity. Když se vám telefon vrátí, je možné jej z „blacklistu“ odstranit, pokud prokážete jeho vlastnictví.
Reklama

Varování

 • Blokace kradeného či ztraceného telefonu přes IMEI odřízne veškeré komunikační cesty mezi telefonem a operátorem, díky čemuž nebude možné telefon vystopovat. Používejte ji tedy jako poslední záchranu jen v případě, že váš telefon obsahuje citlivé informace.
 • Někteří zloději nahrazují čísla IMEI kradených telefonů čísly IMEI z jiných zařízení. Pokud jste si pořídili telefon od někoho, komu zcela nevěříte, zkuste si vyhledat, zda údajné IMEI telefonu souhlasí s modelem telefonu.

Existují ilegální podvodné společnosti, které nahrazují IMEI kód tak, aby jej operátor (třeba AT&T) nemohl vysledovat. V AT&T vám řeknou, že to není možné, mě se to však stalo. Společnosti manipulují kód tak, aby se u AT&T hlásil na „blacklistu“, kód se však pak změní a nelze jej vystopovat (IMEI). Takže i pokud jej na „blacklist“ umístíte, bude telefon stále fungovat. Právě teď se mi to děje. Stále platím $700 za telefon Galaxy S4, který nemám.

Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 14 782 krát
Kategorie: Mobilní telefony
Stránka byla zobrazena 14 782 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama