Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Dnes má již každá stránka nebo internetová služba zabezpečení na heslo – vše od internetového bankovnictví až po obchody s potravinami. Ta nejlepší hesla v podstatě není možné uhodnout, ale díky tomu, že lidé každý den používají spoustu hesel, si často vymýšlejí zkratky, aby si je nemuseli všechna pamatovat. Pokud chcete zjistit něčí heslo, vybavit si své vlastní zapomenuté, nebo zjistit, jakým heslům se raději vyhnout, tento článek je přesně pro vás.

 1. 1
  Využijte toho, co víte. Někdy znáte heslo nějakého člověka určené pro jednu stránku. Zkuste použít toto heslo i na ostatních stránkách. Velká spousta lidí používá pro všechny stránky jedno jediné heslo.
  • Tato metoda je velmi riskantní. I když si vymyslíte dlouhé heslo sestavené z malých a velkých písmen, čísel a symbolů, pokud ho budete používat na všech stránkách, stačí aby ho někdo zjistil a vás čeká obří invaze.
 2. 2
  Prohledejte počítač. V rychlosti si prohledejte počítač a hledejte složky s názvy „účty“ nebo „info“. Někteří lidé si svá hesla píšou do jednoho souboru v počítači, aby je nezapomněli.
  • Podívejte se do všech složek, které by mohly obsahovat hesla k účtům. Pokud jsou hesla označená konkrétními stránkami a účty, budete vědět naprosto přesně, které heslo patří ke kterému účtu.
  • Pokud jsou všechna hesla stejná, pravděpodobně má tento člověk pro všechny účty jedno heslo.
  • Pokud jsou všechna hesla podobná, ale jen trochu rozdílná, například „účet jedna: heSlo1“, „účet 2: heSLo2“, můžete podle tohoto vzorce zkoušet hesla u všech účtů.
 3. 3
  Klikněte na odkaz zapomenutého hesla. Většina stránek tento odkaz má hned pod polem pro heslo a většinou stačí chvíli počkat a přijde vám email obsahující vaše heslo.
  • Pokud jste u počítače někoho, jehož heslo se snažíte zjistit, můžete si otevřít email a buď vám heslo přijde ve zprávě, nebo si ho budete moci změnit.
  • Až budete hotovi, nezapomeňte email smazat.
  • Pokud vám hacknutý účet umožní si heslo uložit, udělejte to: sledovaný si možná ještě dlouho nevšimne, že mu sledujete účet.
  • Pokud si člověk chrání svůj email, nebo používá například ymail nebo gmail, budete muset trochu zapátrat.
 4. 4
  Zkuste heslo uhodnout na základě běžně používaných hesel. Lidé si potrpí na zvyky a nebaví je dlouho a namáhavě přemýšlet u zadávání hesel. Díky tomu většina z nás používá hesla, která si snadno zapamatují. Bohužel je ale snadné taková hesla uhodnout.
  • Zkuste vymyslet možná nejjednodušší hesla a zkoušejte je do účtů jedno po druhém zadávat.
 5. 5
  Zkuste heslo odhadnout na základně osobních údajů. Zkuste narozeniny, poštovní směrovací číslo, číslo skříňky v práci, jména rodinných příslušníků a mazlíčků, oblíbené autory a vše ostatní, co by pro daného člověka mohlo být důležité.
 6. 6
  Zeptejte se. Není nic lepšího než upřímný přístup! Vymyslete si nějakou výmluvu, proč potřebujete přihlašovací údaje k účtu daného člověka. Pokud jde o někoho blízkého, možná vám heslo dá i bez vyptávání.
  • Pokud je to tak, měli byste mít opravdu dobrý důvod ke zrazování jeho důvěry. V některých situacích je ale nutné se takto zachovat.
 7. 7
  Zeptejte se někoho jiného. Když selže vše ostatní, zeptejte se blízkých lidí vašeho cíle. Můžete je požádat přímo, ale pokud k tomu nemáte opravdu dobrý důvod, raději se tomu vyhněte.
 8. 8
  Buďte detektivem. Sledujte danou osobu při zadávání hesel, nastavte si skrytou kameru, nebo mu do počítače vložte program pro zjišťování hesel.
  • Existují aplikace pro chytré telefony, které dokážou poznat sílu a frekvenci vibrací a určit přesná místa doteku na displeji. [1] Teoreticky byste mohli danému člověku půjčit svůj telefon a nechat si do něho jeho hesla uložit.
  Reklama

Tipy

 • Stáhněte si program pro ukládání hesel, nebo si nějaký vymyslete. Potom ho nainstalujte do počítače svého cíle, nebo do svého vlastního. Když přesvědčíte cíl, aby využil váš počítač pro soukromé účely, budete mít jeho hesla uložená.
 • U hesel jde i o velká a malá písmena. Pokud víte, že heslo zní „heslo“, ale z nějakého důvodu nefunguje, zkuste použít nějaké kombinace velkých a malých písmen.
Reklama

Varování

 • Dávejte si pozor při slídění na cizích profilech a účtech – v podstatě tím porušujete zákon a tresty by mohly být vážné! To samé platí pro zneužívání osobních údajů, což by vám mohlo také způsobit velké problémy. Vždy si zjistěte, jaké zákony o soukromí ve vaší zemi platí. [2]


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 16 772 krát
Stránka byla zobrazena 16 772 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama