Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jak zjistíte, kdy je ananas zralý a chutný? Jakmile se ananas utrhne, už nedozraje. Pokud chcete ten správný, tady je několik malých triků, které vám zaručeně pomohou vybrat si pokaždé ten pravý ananas.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Očichání zralé vůně

 1. 1
  Přivoňte si k ananasu. Za nejdůležitější aspekt při výběru zralého ananasu se obecně považuje sladká vůně. Pokud nevoní, není zralý.
 2. 2
  Vyhýbejte se ananasům, které voní zkvašeně. Přestože chcete, aby ananas voněl sladce, nechcete, aby byl tak zralý, že sladká vůně má v sobě alkoholovou nebo octovou příměs.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Hledání vizuálních indikátorů

 1. 1
  Dbejte na klíčové prvky zralého ananasu: čerstvost a kažení.' Hledáte čerstvý ananas, ne ten hnijící. Stopka je místo na ananasu, které plodu dodává ovoce. Odtud ananas mění barvu.
 2. 2
  Podívejte se na barvu ananasu. Často bude mít zlatavě žlutou barvu, ale zelený ananas není nutně nezralý.
  • Uvědomte si, že některé ananasy se považují za zralé, když jsou zelené. Klaďte větší důraz na zdravý vzhled ananasu.
  • Vyhýbejte se ananasům s vrásčitou slupkou, červeno hnědou slupkou, prasklinami nebo otvory, plísní, nebo hnědými vadnoucími listy.
 3. 3
  Zaměřte se na barvu listů. Protože barva ovoce samotného může být buď zlatavě žlutá, nebo zelená, zvolte ananasy se zdravými, zelenými listy.
 4. 4
  Zkontrolujte tvar ovoce. Ananasy by měly být dobře vyvinuté se zakulacenými hranami a vyvinutými oky. Oka jsou ty špičaté středy hrubých kruhů, vytvořená geometrickým vzorem na ananasu. Ujistěte se, že oka jsou vyplněná a relativně plochá. [1]
 5. 5
  Vyberte si ananasy z lokality nejblíže k vám. Například pokud byste žili v Kalifornii, havajské nebo mexické ananasy budou pravděpodobně nejčerstvější, protože cestovaly z plantáže do supermarketu nejkratší cestou. [2]
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Dojem čerstvosti

 1. 1
  Zmáčkněte ananas. Chcete, aby byl ananas celkem pevný, ale tak měkký, aby se velmi mírně poddal, když na něj zatlačíte.
 2. 2
  Určete, jestli je ananas těžký, nebo ne. Těžší ananas znamená šťavnatější ananas. Uvědomte si, že těžší neznamená to samé jako větší.
 3. 3
  Utrhněte list ze špičky ananasu. Zatímco názory veřejnosti se v otázce účinnosti této metody střetávají, někteří lidé věří, že ananas je zralý, když je možné utrhnout list ze špičky ananasu bez velkého odporu. Nicméně pokud list odpadne příliš snadno, může být ananas nahnilý.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Skladování a krájení ananasu

 1. 1
  Snězte celý ananas skladovaný v pokojové teplotě během pár dní. Nenechávejte v pokojové teplotě nakrájený ananas.
 2. 2
  Dejte ananas do lednice, abyste ho udrželi déle čerstvý. Celý ananas může v lednici vydržet zhruba dva týdny.
 3. 3
  Nakrájejte ananas a uchovávejte ho v lednici až jeden týden. Abyste ananas správně nakrájeli, odkrojte korunku a spodek plodu. Dejte ananas svisle na prkénko a opatrně krájejte pod slupkou odshora dolů. Ujistěte se, že krájíte dost hluboko, abyste odstranili všechnu pichlavou slupku.
 4. 4
  Zmrazte čerstvě nakrájený ananas až na šest měsíců. Nakrájejte ananasy na velké kusy, abyste uchovali co nejvíce chuti bude možný, protože mražení může způsobit, že ananasy ztrácí chuť. [3]
  Reklama

Tipy

 • Oloupaný ananas skladovaný v lednici vždy zabalte, abyste zabránili absorpci pachů z lednice.
 • Kupte si zralý ananas ve stejný den, kdy ho zamýšlíte použít; tímto způsobem bude čerstvý a nezkazí se.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 32 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 18 240 krát
Kategorie: Ovoce a zelenina
Stránka byla zobrazena 18 240 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama