Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ztratili jste licenční klíč (Product key) pro Windows? Tento 25i-místný klíč je zapotřebí k přeinstalaci sytému Windows, nebo pro instalaci staré kopie Windows na novém počítači. Budete ho potřebovat, pokud budete provádět nějaké zásadní změny hardwaru. O svou nálepku, která obsahuje licenční klíč, můžete snadno přijít. Jedná se o původ volného softwaru. Přejděte na Krok 1 a dozvíte se, jak získat svůj licenční klíč pro Windows, a to i v případě, že váš počítač momentálně nefunguje.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Na fungujícím počítači

 1. 1
  Stáhněte si program pro naleznutí klíče. Existuje celá řada freewarových programů, které dokážou najít váš licenční klíč pro Windows velmi snadno, či za pomocí návodu. Mezi nejoblíbenější programy patří: ProduKey a KeyFinder.
  • Oba tyto programy jsou k dispozici zdarma. Pokud máte v úmyslu stáhnout KeyFinder, vězte, že bezplatná verze funguje naprosto spolehlivě.
  • Ujistěte se, že stahujete programy přímo od vývojářů. Zabráníte tak stáhnutí nežádoucího malwaru či virů. ProduceKey vyvinula společnost NirSoft, KeyFinder spadá pod Magical Jelly Bean.
  • Pokud váš antivirový program hlásí, že KeyFinder je škodlivý, ověřte, zda je opravdu stažen z oficiálních stránek, a poté pokračujte v instalaci.
 2. 2
  Spusťte program. Při prvním spuštění uvidíte seznam podporovaných programů, na které dokáže váš program najít klíč. Najděte si z tohoto seznamu svou kopii systému Windows.
  • Tyto programy můžete využít i pro hledání klíče Microsoft Office.
 3. 3
  Poznamenejte si klíč. Jakmile si vyberete program, uvidíte klíč pod názvem "Licenční klíč" (Product key) nebo "CD klíč" (CD key). Licenční klíč pro Windows tvoří 25 znaků, které jsou rozděleny do pěti skupin po pěti znacích.[1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Získání klíče na nefunkčním počítači

 1. 1
  Vytvořte disk obnovy Linux. Je-li váš počítač poškozen a není spuštěn, můžete použít disk obnovy Linux, který se pokusí vytáhnout soubory, které potřebujete z vašeho nefunkčního pevného disku. Budete potřebovat flash disk s alespoň 1 GB volného místa a nějaký druhý počítač, na kterým vytvoříte náhradní disk. Vytvořením disku obnovy Linux smažete veškerá data na vašem flash disku.
  • Stáhněte UNetbootin. Tento nástroj vám umožní rychle vytvořit spouštěcí disk obsahující Ubuntu live. UNetbootin je k dispozici zdarma ze Sourceforge.
  • Spusťte UNetbootin. Ve výběru distribuce vyberte "Ubuntu" a v sekci "Vyberte verzi" zvolte poslední funkční verzi. Pokud máte 64bitový počítač, vyberte verzi x64.
  • V nabídce "Typ" vyberte "USB disk", poté v nabídce "Disk" zvolte písmeno USB flash disku. Kliknutím na tlačítko OK spustíte proces.
  • Počkejte, dokud se disk nevytvoří. UNetbootin stáhne soubory z Ubuntu a vše překopíruje na disk. Tento proces může trvat delší dobu, zejména pokud máte pomalé připojení k internetu.
 2. 2
  Spusťte nefunkční počítač. Vložte nově vytvořený spouštěcí USB disk do nefunkčního počítače a nastavte ho na spuštění pomocí USB disku. Pořadí spouštění můžete změnit v BIOSu, takže se váš počítač nespustí klasickým způsobem, ale přes USB disk.
 3. 3
  Načtěte plochu. Jakmile se počítač spustí z flash disku, uvidíte UNetbootin menu. Vyberte "Výchozí" a počkejte, dokud se Ubuntu nenačte.
 4. 4
  Najděte a překopírujte klíčové informace. Jakmile budete mít spuštěný Ubuntu, otevřete prohlížeč souborů a přejděte do složky C:\Windows\System32\. Vyhledejte složku config a zkopírujte ji na jednotku USB. Tato složka bývá obvykle větší než 300 MB.
  • Při kopírování položky config na jednotku USB zanechte strukturu složek tak jak je. Například pokud váš USB disk je E:, vytvořte složku E:\Windows\System32\ a zkopírujte složku config sem.
 5. 5
  Vložte USB disk zpět do funkčního počítače. Vypněte pokažený počítač a vraťte zpět flash disk do funkčního počítače. Stáhněte licenční klíč. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu ProduKey a vyberte "Spustit jako správce" (viz předchozí sekce).
 6. 6
  Najděte klíč. Na hlavní obrazovce Produkey klikněte na Soubor → Vybrat zdroj. Vyberte "Načíst licenční klíče z externího adresáře Windows" a vyberte složku se systémem Windows, kterou jste vytvořili na USB disku. Váš Windows klíč pak bude uveden na hlavní obrazovce ProduKey.
  • Licenční klíč systému Windows obsahuje 25 znaků, které jsou rozděleny do pěti skupin po pěti znacích.[2]
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 619 krát
Stránka byla zobrazena 5 619 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama