Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je trapné zapomenout na datum narození někoho blízkého. Pokud se stydíte zeptat, ale potřebujete zjistit, kdy má někdo narozeniny, zkuste tipy z tohoto článku. Možná se vám podaří tuto informaci nenápadně zjistit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Zeptejte se nepřímo

Stáhnout PDF
 1. 1
  Zeptejte se dané osoby, kdy má poloviční narozeniny. Začněte se s danou osobou bavit o tom, kdy má poloviční narozeniny. Můžete například říct, že se blíží vaše poloviční narozeniny a zeptat se, kdy je má ona. Tento trik je jednoduchý – nemusíte se ptát přímo.
 2. 2
  Zeptejte se dané osoby, jaké byly její nejlepší narozeniny. Dejte se do řeči o oslavách narozenin a zeptejte se dané osoby, jaká oslava jejích narozenin se jí nejvíce líbila. Z kontextu se potom snažte zjistit, kdy přesně má narozeniny.
 3. 3
  Začněte se bavit o narozeninách obecně. Zkuste zmínit něco o svých narozeninách a počkejte si, zda daná osoba začne mluvit o jejích narozeninách. Můžete říct například: „Nejsem rád, že jsem se narodil v létě, když chci pořádat oslavu, všichni jsou pryč,“ nebo „Jsem rád, že mám narozeniny v březnu, mám se v tom špatném počasí alespoň na co těšit.“
  • Můžete také říct například: „Za měsíc mám narozeniny,“ nebo „Za pár týdnů mám poloviční narozeniny.“ Počkejte, zda se ten druhý do rozhovoru zapojí a začne také mluvit o svých narozeninách.
  • Zeptejte se dané osoby, v jakém znamení se narodila. Řekněte například: „Jsem ve znamená ryby, takže jsem celkem náladový. V jakém znamení ses narodil ty?“
 4. 4
  Podívejte se, zda daná osoba nenosí svůj rodný kámen. Některé dívky nosí šperky se svými rodnými kameny – například opál je rodný kamen měsíce října. Pokud má dívka šperk s nějakým kamenem, můžete se jí zeptat, zda jde o kámen měsíce, ve kterém se narodila. Pokud to nebude její rodný kámen, pravděpodobně vám řekne, kdy se narodila.
 5. 5
  Zeptejte se nějakého společného kamaráda, nebo příbuzného. Pokud máte s danou osobou společné kamarády, můžete se zeptat jich. Když nebudou vědět, požádejte je, aby vám to zjistili. Nemusíte z toho dělat žádnou vědu, prostě řekněte, že chcete vědět, kdy se daná osoba narodila a nechcete se jí ptát přímo.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Podívejte se na internet

Stáhnout PDF
 1. 1
  Podívejte se na facebookový profil dané osoby. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, kdy se někdo narodil, je podívat se na Facebook. Pokud máte vlastní profil, přihlaste se a zadejte do vyhledávání jméno této osoby. Až se dostanete na její profil, otevřete si osobní informace pod profilovým obrázkem.
  • Pokud má daná osoba své datum narození uvedeno, najdete ho v záložce „základní informace.“ Je ovšem možné, že tyto údaje uvidíte pouze v případě, že tuto osobu máte v přátelích.
  • Mnoho lidí uvádí pouze den a měsíc narození, ale ne rok. Pokud chcete zjistit i přesný rok narození, pravděpodobně vám to nepomůže.
 2. 2
  Zkuste chvíli hledat na Facebooku. Podívejte se na fotky a příspěvky dané osoby a snažte se najít nějakou zmínku o narozeninách. Pokud například najdete vzkazy s přáním k narozeninám, budete mít vyhráno.
  • Podívejte se na fotky dané osoby na Facebooku a zkuste najít fotky z oslavy jejích narozenin. Pravděpodobně díky tomu nezjistíte přesný den, protože lidé nesdílí fotky vždy v den, kdy je vyfotí, ale budete mít alespoň hrubý odhad.
 3. 3
  Zkuste jiné sociální sítě. Pokud jste neuspěli na Facebooku, zkuste prohledat i jiné sociální sítě. Na některých sítích je datum narození vždy uvedeno, jindy je možné ho zjistit podle ostatních příspěvků. Podívejte se na následující sociální sítě:
  • Twitter
  • Instagram
  • Webová stránka nebo blog
  • Tumblr
 4. 4
  Použijte nějakou online databázi. Existuje několik databází, které můžete zdarma nebo za poplatek využít. Budete muset znát celé jméno a odhadovaný věk dané osoby. Možná najdete více osob stejného jména, takže je dobré znát i adresu bydliště.
  • Pro začátek zkuste Birth Database[1] nebo jinou databázi, která je zdarma, například Anybirthday[2] nebo Zabasearch. [3] . Pokud znáte celé jméno a máte představu o věku dané osoby, pravděpodobně se vám podaří zjistit její datum narození. Ne všechny tyto stránky jsou ovšem spolehlivé.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Zahrajte si na detektiva

Stáhnout PDF
 1. 1
  Podívejte se kamarádovi do kalendáře. Většina lidí si nepíše své narozeniny do kalendáře, ale je možné, že některý z vašich společných kamarádů bude mít datum narození dané osoby zaznačeno.
 2. 2
  Podívejte se do svého telefonu a zkuste najít staré zprávy s přáním k narozeninám. Pokud jste někdy v minulosti dané osobě přáli k narozeninám, pravděpodobně se vám podaří najít staré zprávy z té doby. Projděte si zprávy a podívejte se, co jste si s danou osobou kdy psali. S trochou štěstí zjistíte, kdy jste jí přáli k narozeninám.
  • Podívejte se také do telefonu dané osoby. Nemusíte to dělat tajně, řekněte například, že se chcete na něco podívat do kalendáře.
 3. 3
  Podívejte se na výpisy z účtu. Pokud jste někdy dané osobě dávali dárek k narozeninám, nebo jste ji zvali na večeři a platili jste kreditní kartou, projděte si staré výpisy z účtu a zjistěte, kdy to bylo. Budete si sice muset vzpomenout, jaký dárek jste dané osobě dali, nebo kam jste se šli najíst, ale možná vám to pomůže zjistit přesné datum.
  • Uvědomte si, že jste pravděpodobně nekoupili dárek v den narozenin dané osoby, takže nesmíte spoléhat na to, že jde o stejný den.
  Reklama

Tipy

 • Nestyďte se za to, že jste si spletli něčí datum narození. Daná osoba jistě ví, že vám na ní záleží a nebude se na vás zlobit, když jí popřejete ve špatný den.
 • Veďte si online diář a zapisujte si data narození všech lidí, na kterých vám záleží.
 • Pokud máte tablet, iPhone nebo iPod, používejte kalendář, který v něm najdete. Pokud takové zařízení nemáte, používejte Google kalendář.
Reklama

Varování

 • Když někomu nepopřejete k narozeninám, protože se vám nepodaří včas zjistit datum, omluvte se a dejte mu nějaký dárek. Potom si nezapomeňte toto datum zapsat, abyste příště nezapomněli.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kalendář/diář
 • Online kalendář

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 28 753 krát
Kategorie: Dovolená a Tradice
Stránka byla zobrazena 28 753 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama