Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud se snažíte získat kontakt na dlouho ztraceného přítele, či potenciálního klienta, proces získání e-mailové adresy může být složitější, protože budete začínat od nuly. Naštěstí existuje několik způsobů, jak takovou adresu získat. Pokud o dané osobě máte alespoň nějaké informace, možná se vám podaří najít její e-mailovou adresu na některé ze sociálních sítí. Můžete se také pokusit adresu odhadnout, pokud se podíváte na adresy dané společnosti a použijete stejný vzorec.

Část 1
Část 1 ze 4:
Použití nástrojů

 1. 1
  Find That Email. [Find That Email] je nástroj pro vyhledávání e-mailů s velkou přesností. Algoritmy prohledávají 20 různých datových sad, aby přesně zjistily e-mailovou adresu osoby. Má také funkci nazvanou „Vyhledávání domén“, která uvádí seznam všech lidi, pracovních pozic a e-mailových adres kohokoli z této domény.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 4:
Prohledávání webových stránek a sociálních sítí

 1. 1
  Navštivte webovou stránku dané osoby, či společnosti. Možná se vám poštěstí a najdete adresu přímo na webu společnosti. To je zejména účinné, pokud má daná osoba vlastní podnik. Podívejte se na sekce „O nás“, „Kontakty“ nebo „Zaměstnanci“ a třeba právě tam hledanou e-mailovou adresu najdete.[1]
  • Pokud je stránka spravovaná právě osobou, kterou hledáte, navštivte whois.net a zadejte tam webovou adresu. Je možné, že daná osoba bude mít svůj kontakt uvedený v kontaktních informacích.
 2. 2
  Zadejte jméno, bydliště a zaměstnání dané osoby do vyhledávače na Googlu. Díky vyhledávači Google budete moci najít celou řadu informací. Pokud má osoba, jíž hledáte, poměrně ojedinělé jméno, možná se vám ji povede vyhledat pouhým zadáním jména do vyhledavače.
  • Zadejte další klíčová slova jako je "e-mail," "e-mailová adresa," "kontakt," "kontaktní informace," nebo "kontaktujte mě."
 3. 3
  Zkuste osobu vyhledat na Twitteru. Pokud danou osobu na Twitteru najdete, je možné, že na svém profilu bude mít uvedenou e-mailovou adresu. Alespoň díky této síti budete mít šanci daného člověka kontaktovat.
  • Do vyhledavače Google můžete také zadat "'jméno osoby + twitter" , abyste jejich profil na Twitteru vyhledali snadněji.
 4. 4
  Podívejte se, zda dotyčná osoba nemá účet na LinkedIn. LinkedIn je dalším dobrým zdrojem, pokud chcete najít něčí e-mailovou adresu, v závislosti na jejich nastavení soukromí.
  • Hledejte "jméno osoby + linkedin", abyste se rychle dostali k jejich profilu na LinkedIn, pokud nějaký mají. Pokud je jméno osoby běžné, zkuste vepsat i název společnosti.
 5. 5
  Podívejte se i na Facebook a Google+. Je sice méně pravděpodobné, že danou osobu budete přes tyto stránky moci kontaktovat přímo, protože většinou musíte být přátelé, abyste se dostali k jejich kontaktním informacím. Můžete to však i přesto zkusit, třeba se vám podaří dostat se ke kontaktním informacím a spojit se s osobou, kterou hledáte.
  • Podívejte se i na tipy, jak najít lidi na Facebooku, díky kterým budete moci najít určitého člověka na Facebooku, pokud nemáte mnoho informací, se kterými by se dalo pracovat.
  Reklama

Část 3
Část 3 ze 4:
Zkuste adresu odvodit

 1. 1
  Najděte e-mailové adresy jiných lidí ze společnosti osoby, kterou hledáte. Pokud se vám podaří najít adresy několika osob ze stejné společnosti, kde pracuje osoba, jejíž adresu se snažíte najít, možná se vám podaří odvodit hledanou adresu.
  • Hledejte e-mailové adresy obchodních zástupců, adresy technické podpory, nebo další e-mailové adresy dané společnosti, které by mohly být veřejné.
  • Podívejte se na stránku společnosti na LinkedIn a hledejte, zda někteří zaměstnanci dané společnosti mají veřejně přístupnou e-mailovou adresu.
  • Pokud je to možné, hledejte tisková prohlášení. Ta většinou obsahují e-mailové adresy PR manažerů.
 2. 2
  Prozkoumejte e-mailové adresy, které najdete a zjistěte, zda najdete nějaký vzor. Pokud hledáte nějaký druh “oficiální” adresy, jako je školní, nebo pracovní e-mail, je velmi pravděpodobné, že se e-mailová adresa dané osoby bude skládat z jejich křestního jména, příjmení a případně i prostředního jména. Mnoho společností nařizuje svým zaměstnancům, aby sledovali určitý vzor e-mailových adres. Podívejte se na adresy, které jste našli a zjistěte, zda by se dala vymyslet adresa, na základě toho, co jste již našli.[2]
  • Například, pokud je e-mailová adresa, kterou jste našli, ve formátu JmenoPrijmeni@company.com, zkuste na tentýž formát aplikovat i jméno dané osoby.
 3. 3
  Zkuste své štěstí na vyhledavači a použijte adresu, kterou jste vymysleli. To vám pomůže ověřit, zda je adresa, kterou se chystáte použít, platná a funkční. Možná najdete i odkazy na jiné sociální sítě, díky čemuž poznáte, že máte správnou adresu.
 4. 4
  Zkuste jinou strukturu. Můžete vyzkoušet ještě další vzory e-mailových adres, které společnosti běžně používají. Adresa může například obsahovat křestní jméno a příjmení, jejich různé kombinace nebo i vlastní uživatelská jména:
  • krestni_prijmeni@company.com
  • prvnipismenokrestnihoPrijmeni@company.com (např. jnovak@company.com pro Jan Novák)
  • prijmeni@company.com
  • PrijmeniKrestnijmeno@company.com
  Reklama

Část 4
Část 4 ze 4:
Určení dalších možností

 1. 1
  Otevřete odhadovač e-mailových adres. Na síti je k dispozici několik webů, které umí odhadnout e-mailovou adresu. Jednou z nejjednodušších je například http://www.guesser.email/.
 2. 2
  Zadejte křestní jméno osoby, její příjmení a možnou doménu. Web vám vyhodnotí adresy založené na poskytnutých informacích. Pokud neznáte doménu, začněte s doménou dané společnosti, kde osoba pracuje (@společnost.com), poté vyzkoušejte další populární domény jako @gmail.com nebo @icloud.com.
  • Můžete zadat i více názvů domén a oddělit je čárkami.
 3. 3
  Klikněte na tlačítko "Vytvořit E-mail". To vám otevře vašeho e-mailového klienta se všemi vyhledanými e-mailovými adresami, vloženými do BCC řádku. Díky tomu budete moci e-mail odeslat všem osobám, aniž byste věděli, která mutace bude fungovat.
 4. 4
  Vytvořte osobní e-mail. Ujistěte se, že váš e-mail je přátelský a jasný, aby si vás lidé nepletli se spamerem. Tuto adresu ve skutečnosti nemáte mít, proto se snažte být zdvořilí, aby vaše zpráva nezůstala ignorována.
 5. 5
  Odešlete zprávu a čekejte. Zpráva, kterou jste odeslali, bude odeslána na všechny vygenerované adresy. Počkejte, zda na svou zprávu obdržíte nějakou odpověď. Většina z nich se vám vrátí jako "nedoručitelná" zpráva, ale u jedné by se vám to mohlo podařit.
  Reklama

Varování

 • Můžete mít sice pádné důvody, proč hledáte něčí e-mailovou adresu, ale měli byste také vědět, kdy toho nechat. Pokud se například snažíte najít adresu atraktivního známého, spolužáka, nebo někoho, koho jste potkali v baru, neměli byste tomuto snažení přikládat velký význam. Pokud adresa není veřejná, ani se vám ji nepodaří získat od společného známého, můžete vypadat jako stalker a zadělat si na pořádné problémy.
 • Neměli bychom vám to připomínat, ale stalking je trestný. Pokud informace, uvedené v tomto článku použijete k cyber stalkingu, můžete být i trestně stíháni, pokud vás u toho někdo chytí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 23 865 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 23 865 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama