Jak zjistit velikost prstenu

V tomto článku:Měření prstu proužkem papíru nebo provázkemMěření prstu pomocí jiného prstenu

Přestože nejpřesněji vám velikost vhodného prstenu změří klenotník, můžete si prst snadno změřit sami doma. Ať už si potřebujete změřit prst pro koupi prstýnku na internetu, nebo chcete překvapit přítelkyni zásnubním prstýnkem, náš článek vám pomůže.

1
Měření prstu proužkem papíru nebo provázkem

 1. 1
  Ustřihněte si proužek papíru nebo kousek provázku. Papír by měl být asi 1 cm široký a 12 cm dlouhý.
 2. 2
  Omotejte papír či provázek kolem prstu, který chcete změřit. Ujistěte se, že očkem protáhnete kloub, přes který se budete muset prstýnkem dostat.
 3. 3
  Perem označte papír či provázek v místě, kde delší konec překrývá ten kratší.
 4. 4
  Změřte pravítkem vzdálenost od kraje papíru či provázku ke značce.
 5. 5
  Najděte si na internetu tabulku velikostí prstenů a podle naměřené délky zjistěte svou velikost. Pokud se octnete mezi dvěma velikostmi, doporučuje se zvolit tu větší.

2
Měření prstu pomocí jiného prstenu

 1. 1
  Najděte si na internetu tabulku měřících kroužků. Některá klenotnictví na svých internetových stránkách nabízejí takové, které si můžete vytisknout. V tabulce uvidíte několik kruhů různých velikostí.
 2. 2
  Najděte prsten, jehož velikost chcete znát. Vyberte si takový, který není těsný a pohodlně vám padne. Jelikož každý prst je jinak velký, měli byste si zkoušet prstýnek na ten prst, kde ho chcete nosit.
 3. 3
  Položte prstýnek na kroužky v tabulce. Najděte takový, který bude co nejpřesněji lemovat vnitřní stranu prstenu. Pokud si nejste jistí, zvolte raději o něco větší velikost.

Tipy

 • Doporučuje se měřit si prsty navečer, kdy jsou největší.
 • Prstýnky z některých kovů se dají zmenšovat či zvětšovat, ovšem jen do určité míry. Poraďte se se zkušeným klenotníkem.
 • Během těhotenství a po některých lécích mohou prsty lehce otékat. Vezměte to při měření v úvahu.
 • Většina klenotnictví vám bude účtovat zvětšení či zmenšení prstýnku jen jednou, i když se to bude muset dělat vícekrát. Neměli byste platit za každý pokus.

Věci, které budete potřebovat

 • Tabulku velikostí prstenů
 • Papír nebo provázek
 • Pero
 • Pravítko
 • Prsteny na měření


Reference

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Osobní péče a Styl

V jiných jazycích:

English: Find Your Ring Size, Français: mesurer la taille de votre bague, Italiano: Trovare la Misura del tuo Anello, Español: saber tu talla de anillo, Deutsch: Ringgrössen bestimmen, Nederlands: Je ringmaat bepalen, Русский: определить размер кольца, который вам подойдет, 中文: 测得你的戒指尺寸, Bahasa Indonesia: Menentukan Ukuran Cincin yang Pas dengan Jari Anda, 日本語: 指輪のサイズを測る, العربية: تحديد مقاس خاتمك, ไทย: วัดขนาดแหวนด้วยตัวเอง, हिन्दी: अपनी अँगूठी की नाप जानें, Tiếng Việt: Tìm ra cỡ nhẫn của bạn, 한국어: 반지 사이즈 알아보는 방법

Stránka byla zobrazena 3 285 krát.
Byl tento článek přesný?