Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přestože nejpřesněji vám velikost vhodného prstenu změří klenotník, můžete si prst snadno změřit sami doma. Ať už si potřebujete změřit prst pro koupi prstýnku na internetu, nebo chcete překvapit přítelkyni zásnubním prstýnkem, náš článek vám pomůže.

Metoda 1 ze 2:
Měření prstu proužkem papíru nebo provázkem

 1. 1
  Ustřihněte si proužek papíru nebo kousek provázku. Papír by měl být asi 1 cm široký a 12 cm dlouhý.
 2. 2
  Omotejte papír či provázek kolem prstu, který chcete změřit. Ujistěte se, že očkem protáhnete kloub, přes který se budete muset prstýnkem dostat.
 3. 3
  Perem označte papír či provázek v místě, kde delší konec překrývá ten kratší.
 4. 4
  Změřte pravítkem vzdálenost od kraje papíru či provázku ke značce.
 5. 5
  Najděte si na internetu tabulku velikostí prstenů a podle naměřené délky zjistěte svou velikost. Pokud se octnete mezi dvěma velikostmi, doporučuje se zvolit tu větší.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Měření prstu pomocí jiného prstenu

 1. 1
  Najděte si na internetu tabulku měřících kroužků. Některá klenotnictví na svých internetových stránkách nabízejí takové, které si můžete vytisknout. V tabulce uvidíte několik kruhů různých velikostí.
 2. 2
  Najděte prsten, jehož velikost chcete znát. Vyberte si takový, který není těsný a pohodlně vám padne. Jelikož každý prst je jinak velký, měli byste si zkoušet prstýnek na ten prst, kde ho chcete nosit.
 3. 3
  Položte prstýnek na kroužky v tabulce. Najděte takový, který bude co nejpřesněji lemovat vnitřní stranu prstenu. Pokud si nejste jistí, zvolte raději o něco větší velikost.
  Reklama

Tipy

 • Doporučuje se měřit si prsty navečer, kdy jsou největší.
 • Prstýnky z některých kovů se dají zmenšovat či zvětšovat, ovšem jen do určité míry. Poraďte se se zkušeným klenotníkem.
 • Během těhotenství a po některých lécích mohou prsty lehce otékat. Vezměte to při měření v úvahu.
 • Většina klenotnictví vám bude účtovat zvětšení či zmenšení prstýnku jen jednou, i když se to bude muset dělat vícekrát. Neměli byste platit za každý pokus.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Tabulku velikostí prstenů
 • Papír nebo provázek
 • Pero
 • Pravítko
 • Prsteny na měření
O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 687 krát
Stránka byla zobrazena 4 687 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama