Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud řešíte nějaký problém na počítači, tak je pravděpodobné, že budete potřebovat vědět, jakou verzi Windows máte. Díky tomu budete schopni přesněji určit, o jaký problém se jedná. Zjištění verze Windows a toho, jaký operační systém máte, však trvá pouze několik minut.

Část 1
Část 1 ze 2:

Jak zjistit verzi Windows

 1. 1
  Otevřete „Run box“. Můžete jej otevřít přes nabídku Start nebo stisknutím kombinace Win+R.
 2. 2
  Otevřete „O vašem počítači“. Do pole napište příkaz winver a stiskněte Enter.
 3. 3
  Zjistěte svoji verzi Windows. Verze Windows se zobrazí v horní části okna („Windows 7“, „Windows 8“, atd.). V textu pod logem se vám zobrazí jméno vaší verze a konkrétní build dané verze (např. „Version 6.3 (Build 9600)“).[1]
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Jak zjistit, jestli je Windows 32- nebo 64-bitový

 1. 1
  Otevřete „Nastavení systému“. Nastavení systému můžete otevřít stisknutím kombinace Win+Pause nebo pravým kliknutím na Počítač/Můj počítač a zvolením „Vlastnosti“.
 2. 2
  Zjistěte informace o svém Windows. V horní části okna uvidíte, o jakou edici Windows se jedná. V oddílu „Systém“ uvidíte, jestli se jedná o 32-bitovou nebo 64-bitovou verzi v „Typ systému:“.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 13 310 krát
Stránka byla zobrazena 13 310 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama