Jak zjistit verzi Windows na PC

V tomto článku:Jak zjistit verzi WindowsJak zjistit, jestli je Windows 32- nebo 64-bitovýReference

Pokud řešíte nějaký problém na počítači, tak je pravděpodobné, že budete potřebovat vědět, jakou verzi Windows máte. Díky tomu budete schopni přesněji určit, o jaký problém se jedná. Zjištění verze Windows a toho, jaký operační systém máte, však trvá pouze několik minut.

Část 1
Jak zjistit verzi Windows

 1. 1
  Otevřete „Run box“. Můžete jej otevřít přes nabídku Start nebo stisknutím kombinace Win+R.
 2. 2
  Otevřete „O vašem počítači“. Do pole napište příkaz winver a stiskněte Enter.
 3. 3
  Zjistěte svoji verzi Windows. Verze Windows se zobrazí v horní části okna („Windows 7“, „Windows 8“, atd.). V textu pod logem se vám zobrazí jméno vaší verze a konkrétní build dané verze (např. „Version 6.3 (Build 9600)“).[1]

Část 2
Jak zjistit, jestli je Windows 32- nebo 64-bitový

 1. 1
  Otevřete „Nastavení systému“. Nastavení systému můžete otevřít stisknutím kombinace Win+Pause nebo pravým kliknutím na Počítač/Můj počítač a zvolením „Vlastnosti“.
 2. 2
  Zjistěte informace o svém Windows. V horní části okna uvidíte, o jakou edici Windows se jedná. V oddílu „Systém“ uvidíte, jestli se jedná o 32-bitovou nebo 64-bitovou verzi v „Typ systému:“.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Systém PC / Windows

V jiných jazycích:

English: Check Your Windows Version, Português: Descobrir a Sua Versão do Windows, Español: comprobar qué versión de Windows tienes, Deutsch: Windows Version feststellen, Italiano: Individuare la Versione di Windows Installata, Русский: узнать версию Windows, 中文: 查看Windows系统的版本信息, Bahasa Indonesia: Memeriksa Versi Windows, Nederlands: Controleren welke versie van Windows je hebt, العربية: معرفة إصدار الويندوز الخاص بحاسوبك, ไทย: เช็คเวอร์ชั่นของ Windows, Tiếng Việt: Kiểm tra phiên bản Windows, 日本語: Windowsのバージョンを確認する

Stránka byla zobrazena 3 951 krát.
Byl tento článek přesný?