Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud řešíte nějaký problém na počítači, tak je pravděpodobné, že budete potřebovat vědět, jakou verzi Windows máte. Díky tomu budete schopni přesněji určit, o jaký problém se jedná. Zjištění verze Windows a toho, jaký operační systém máte, však trvá pouze několik minut.

Část 1
Část 1 ze 2:
Jak zjistit verzi Windows

 1. 1
  Otevřete „Run box“. Můžete jej otevřít přes nabídku Start nebo stisknutím kombinace Win+R.
 2. 2
  Otevřete „O vašem počítači“. Do pole napište příkaz winver a stiskněte Enter.
 3. 3
  Zjistěte svoji verzi Windows. Verze Windows se zobrazí v horní části okna („Windows 7“, „Windows 8“, atd.). V textu pod logem se vám zobrazí jméno vaší verze a konkrétní build dané verze (např. „Version 6.3 (Build 9600)“).[1]
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Jak zjistit, jestli je Windows 32- nebo 64-bitový

 1. 1
  Otevřete „Nastavení systému“. Nastavení systému můžete otevřít stisknutím kombinace Win+Pause nebo pravým kliknutím na Počítač/Můj počítač a zvolením „Vlastnosti“.
 2. 2
  Zjistěte informace o svém Windows. V horní části okna uvidíte, o jakou edici Windows se jedná. V oddílu „Systém“ uvidíte, jestli se jedná o 32-bitovou nebo 64-bitovou verzi v „Typ systému:“.
  Reklama

O tomto wikiHow

Travis Boylls
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Travis Boylls. Travis Boylls je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Travis má zkušenosti s tvorbou článků souvisejících s technologiemi, poskytováním zákaznického softwaru a grafickým designem. Specializuje se na platformy Windows, MacOS, Android, iOS a Linux. Vystudoval grafický design na Pikes Peak Community College. Tento článek byl zobrazen 10 600 krát
Stránka byla zobrazena 10 600 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama