Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Tento wikiHow návod vás naučí, jak najít zapomenuté heslo k Wi-Fi na vašem počítači Windows nebo Mac. Můžete jej najít buď pomocí nastavení počítače, nebo přes stránku nastavení routeru. Pokud všechno ostatní selže, můžete resetovat router, čímž se obnoví tovární nastavení hesla. Nemůžete určit heslo své sítě na mobilu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Ve Windows

 1. 1
  Klikněte na ikonu Wi-Fi. Naleznete ji na pravé vzdálenější straně úkolové lišty. Pokud tak učiníte, objeví se menu Wi-Fi .
  • Tato metoda funguje pouze tehdy, pokud jste v současnosti připojeni k síti Wi-Fi , ke které jste heslo zapomněli.
 2. 2
  Klikněte na Síť & Nastavení Internetu. Tento odkaz je na spodní straně menu Wi-Fi.
 3. 3
  Klikněte na kartu Wi-Fi. Je na levé straně okna Nastavení.
 4. 4
  Klikněte na Změnit možnosti adaptéru. Tento odkaz je v pravém horním rohu stránky Wi-Fi, hned pod nápisem "Příbuzná nastavení".
 5. 5
  Klikněte na svou současnou síť Wi-Fi . Měli byste vidět ikonu ve tvaru monitoru se zelenou lištou vedle na této stránce, to je vaše současná síť.
 6. 6
  Klikněte na Podívat se na stav tohoto připojení. Je to položka na menu ihned pod adresním řádkem na horní straně okna Připojení k síti.
 7. 7
  Klikněte na Bezdrátové vlastnosti. Tato volba je uprostřed okna.
 8. 8
  Klikněte na kartu Zabezpečení. Tuto kartu najdete na horní straně okna. Pokud tak učiníte, otevře se vám stránka, která má pole "Bezpečnostní klíč sítě" poblíž středu stránky a to je místo, kde je uloženo vaše heslo.
 9. 9
  Zaškrtněte rámeček "Ukázat znaky". Je pod polem "Bezpečnostní klíč sítě". Nahradí se tak černé tečky v poli "Bezpečnostní klíč sítě" vaším heslem Wi-Fi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Na Macu

 1. 1
  Otevřete Vyhledávač. Je to modrá ikona ve tvaru obličeje v Docku.
  • Na Macu nemusíte být připojeni k Wi-Fi síti, abyste zjistili Wi-Fi heslo.
 2. 2
  Klikněte na Vpřed. Tato položka menu je v řadě položek , které jsou na horní levé straně vaší obrazovky Mac.
 3. 3
  Klikněte na Utility. Najdete jej v rozbalovacím menu Vpřed.
 4. 4
  Dvakrát klikněte na Přístup ke klíčence. Je to aplikace ve tvaru klíče, ve složce Utility.
 5. 5
  Najděte název své sítě a dvakrát na něj klikněte. To je jméno, které vidíte, když se váš Mac připojí k síti Wi-Fi.
  • Seznam klíčenky si můžete seřadit podle abecedy tak, že kliknete na kategorii Název poblíž horní strany okna Klíčenka.
 6. 6
  Zaškrtněte rámeček "Ukázat heslo". Je poblíž spodní strany okna sítě.
 7. 7
  Až budete vyzváni, zadejte heslo administrátora. To je heslo, které používáte, když se přihlašujete na Mac. Pokud správně zadáte heslo administrátora, heslo k síti Wi-Fi se vám zobrazí v poli heslo.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Použití stránky routeru

 1. 1
  Připojte počítač k routeru přes Ethernet. Pokud neznáte své heslo Wi-Fi a počítač není připojen k internetu, Ethernet je jedinou možností, jak se budete moci připojit.
  • Pokud Ethernet není možností, budete muset resetovat router na jeho výchozí nastavení.
 2. 2
  Najděte IP adresu svého routeru. Abyste se mohli dostat na stránku routeru, musíte znát IP adresu svého routeru:
  • Windows - Otevřete Start, klikněte na kolečko Nastavení, klikněte na Síť & Internet, klikněte na Ukázat vlastnosti sítě, a podívejte se na adresu vedle "Výchozí brány".
  • Mac - Otevřete Apple menu, klikněte na Systémové Preference, klikněte na Síť, klikněte na Pokročilé, klikněte na kartu TCP/IP a najděte číslo na pravé straně od "Routeru:".
  • Mezi běžné adresy routeru patří 192.168.0.1, 192.168.1.1, a 192.168.2.1, stejně jako 10.0.0.1 pro Apple routery.
 3. 3
  Přejděte na stránku svého routeru. Otevřete svůj preferovaný prohlížeč a zadejte IP adresu svého routeru do adresního řádku prohlížeče.
 4. 4
  Přihlaste se na stránku routeru. Po zadání správné adresy můžete být požádáni o uživatelské jméno a heslo, pokud se tak stane, přihlaste se pomocí údajů svého routeru. Tyto údaje se většinou liší od těch, které používáte pro připojení k Wi-Fi.
  • Výchozí uživatelské jméno je většinou admin, a výchozí heslo je obvykle admin, password, nebo prázdné. Většina lidí je mění po nastavení routeru, takže pokud si nepamatujete uživatelské jméno a heslo, budete muset resetovat router.
  • Pokud jste výchozí uživatelské jméno a heslo nezměnili, mělo by být vytištěné na dokumentaci k routeru nebo na routeru samotném.
 5. 5
  Přejděte do sekce „Bezdrátové“. Jakmile se do routeru přihlásíte, najděte sekci „Bezdrátové“ nebo „Wi-Fi“. Obvykle se do ní dostanete kliknutím na záložku na vršku stránky, nebo pomocí navigačního menu.
  • Stránka rozhraní každého routeru je jiná, budete se tedy muset prokousat skrze několik různých menu.
  • Heslo vašeho routeru by také mohlo být na horná straně hlavní stránky routeru.
 6. 6
  Najděte heslo. Na stránce „Bezdrátové“ uvidíte jméno bezdrátové sítě (SSID) včetně typu zabezpečení či šifrování. Tím může být WEP, WPA, WPA2 nebo WPA/WPA2. Poblíž možností zabezpečení byste měli vidět políčko „Přístupové heslo“ nebo „Heslo“ ("Passphrase", "Password"). Tam najdete své heslo k bezdrátové síti.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Resetování routeru

 1. 1
  Najděte na routeru tlačítko "Reset". Nachází se většinou na zadní straně routeru. Možná, že ke stisknutí tlačítka „Reset“ budete potřebovat kancelářskou spínku nebo špendlík.
  • Resetování routeru také odpojí veškerá zařízení, která máte k routeru připojená. Proto by mělo resetování routeru být vaší poslední volbou.
 2. 2
  Stiskněte a podržte resetovací tlačítko. Stiskněte a podržte resetovací tlačítko routeru nejméně po dobu 30 sekund. Tím zajistíte kompletní reset routeru.
  • Resetování by měly značit blikající světýlka na routeru, která se mohou na chvíli i zcela vypnout, což znamená, že router byl resetován.
 3. 3
  Vyhledejte výchozí přihlašovací údaje pro svůj router. Tyto informace obvykle najdete na spodní straně routeru a patří mezi ně:
  • Název sítě nebo SSID – Tovární název vaší sítě, který uvidíte v menu Wi-Fi.
  • Heslo nebo Klíč – Záložní heslo vaší sítě.
 4. 4
  Připojte se ke své síti. Při zadání hesla použijete tovární heslo, které je natištěné na spodní straně vašeho routeru.
  • Předtím, než se připojíte k internetu, budete mít možná možnost heslo změnit.
  Reklama

Tipy

 • Váš internetový provider možná napsal heslo k WI-Fi na nálepku na spodní stranu vašeho modemu. Podívejte se po něm, než podniknete další kroky.
 • Pokud heslo resetujete, vyberte si silné heslo, které obsahuje číslice, písmena a symboly. Ujistěte se, že se heslo nezakládá na žádných osobních informacích.
Reklama

Varování

 • Bezdrátové heslo není možné vyhledat pomocí zařízení Android či Apple.
 • Nesnažte se vyhledat heslo k síti, kterou nemáte používat.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 35 908 krát
Stránka byla zobrazena 35 908 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama