Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli vidět, co jste si před týdnem vyhledávali na Google? Chcete mít přehled o vyhledávání vašeho dítěte? Sledování historie Google může být užitečné, ale také s ohledem na lidi. Je důležité vědět, jak zkontrolovat historii vyhledávání Google a vězte, že je to velmi snadné a u všech prohlížečů a zařízení podobné.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Kontrola historie Google ve svém účtu Google

 1. 1
  Zadejte google.com/history do vašeho prohlížeče. Pokud máte nějaký účet u Google, jako je například e-mailová adresa nebo YouTube účet, bude vaše historie vyhledávání vedena Googlem, když jste přihlášeni.[1] Zadáním této adresy se dostanete přímo do historie Google.
  • Když jste přihlášeni, můžete si také historii zobrazit kliknutím na "Nastavení" a pak "Historie".
 2. 2
  Přihlaste se (v případě potřeby). Pokud jdete na google.com/history a nejste ještě přihlášeni, budete k přihlášení pomocí uživatelského jména a hesla vyzváni. Vaši Google aktivitu můžete sledovat pouze v případě, že jste přihlášeni.
  • Chcete-li sledovat veškerou aktivitu pomocí Google, zaškrtněte možnost "Pamatovat si mě na tomto počítači". Zůstanete přihlášeni do doby, než se sami odhlásíte.[2]
  • Google může sledovat vaši aktivitu na různých zařízeních a webových prohlížečích, nicméně musíte být přihlášeni na každém z nich.
 3. 3
  Zobrazte vaši historii. Hned jak se přihlásíte, uvidíte vaši nedávnou historii. Hlouběji v historii můžete bádat pomocí vyhledávacího panelu, či zadáním konkrétního data. Hledání je dále možno filtrovat podle map, videí, atd.
  • Nezobrazí-li se vám nic, je velmi pravděpodobné, že nemáte zapnutou funkci webové historie.
 4. 4
  Zapněte vaši webovou historii. Pokud se vám žádná historie nezobrazila a chcete, aby Google zaznamenával vaše vyhledávání, zapněte webovou historii kliknutím na modré tlačítko, které by mělo být po přihlášení k dispozici na levé straně obrazovky. Pokud nevidíte toto tlačítko, klikněte na "Nastavení" v pravém dolním rohu obrazovky a poté na tlačítko "Historie". Tam můžete zvolit "Zapnout webovou historii".
  • Historii vyhledávání Google budete moci sledovat, pouze když jste přihlášeni k účtu. Jakmile se odhlásíte (což se může stát i v důsledku vymazání vyrovnávací paměti), Google již nebude dále zaznamenávat vaši webovou historii.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Zobrazení historie Google pomocí Internet Explorer

 1. 1
  Spusťte Internet Explorer. Pokud nemáte žádný druh Google účtu, nebo nejste k němu přihlášeni, je stále možné získat k historii přístup prostřednictvím vašeho internetového prohlížeče. Pomocí této metody však budete moci zobrazit historii Google pouze na daném prohlížeči v počítači. Pokud používáte Internet Explorer, otevřete právě tento prohlížeč.
 2. 2
  Otevřete historii prohlížeče. Jedná se o základní přístup k uložené webové historii prohlížeče, která není omezena pouze na vyhledávání Google. K historii se dostanete, pomocí stisknu hláves Ctrl + H. [3] Případně můžete kliknout na "Oblíbené" (ikona hvězdičky, nacházející se vedle domovského tlačítka). Jakmile se otevře postranní panel "Oblíbené", vyberte záložku "Historie".[4]
 3. 3
  Zobrazte si historii Google vyhledávání prohlížeče. Jakmile jste otevřeli historii prohlížeče, můžete své výsledky soustředit na hledání Google, zadáním "google.com" do okna historie vyhledávání. Na dané stránce se vám vyfiltrují záznamy hledání na Google pro daný prohlížeč tohoto počítače.
  • Pokud používáte Google v jiné zemi, nezapomeňte změnit vaše vyhledávací termíny na google.de nebo google.fr například.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Zobrazení historie Google pomocí Firefox

 1. 1
  Spusťte Mozilla Firefox. Pokud je Firefox vaším primárním prohlížečem, můžete historii vyhledávání Google zkontrolovat téměř stejným způsobem, jako u Internet Explorer. Platí zde stejná pravidla, nicméně nezapomeňte, že tato metoda vám umožní zobrazit Google historii pouze tohoto prohlížeče, na rozdíl od účtu Google, který sleduje veškerou aktivitu skrz různé prohlížeče a zařízení, na kterých jste přihlášeni.
 2. 2
  Otevřete historii prohlížeče. K historii se dostanete pomocí stisku kláves Ctrl + H.[5] Je to úplně stejné jako u Internet Explorer. Případně můžete kliknout na nabídku v pravém horním rohu prohlížeče a následně vybrat možnost "Historie".
 3. 3
  Zobrazte si historii Google vyhledávání prohlížeče. Stejně jako u Internet Explorer, historie vám zobrazí vše uložené v historii prohlížení webu. Výsledky můžete zúžit zadáním "google.com" (nebo jakýkoliv jiný kód země, vhodný právě pro vás) do okna historie vyhledávání. Zobrazí se vám výsledky vyhledávání Google tohoto prohlížeče na tomto počítači.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Zobrazení historie Google pomocí Macbook Safari

 1. 1
  Spusťte prohlížeč Safari. Pokud používáte Mac a prohlížeč Safari, můžete zkontrolovat historii vyhledávání Google, stejně jako u Internet Explorer nebo Firefox. Stejně jako u ostatních prohlížečů, tato technika poukazuje pouze na záznamy hledání v prohlížeči Safari na Mac.
 2. 2
  Otevřete historii prohlížeče. Po otevření Safari můžete jednoduše kliknout na "Zobrazit historii" v nabídce "Historie", případně lze použít klávesové zkratky. Pro zobrazení historie stačí stisknout klávesy Alt + ⌘ + 2.[6]
 3. 3
  Zobrazte si historii Google vyhledávání prohlížeče Safari. Stejně jako u ostatních prohlížečů, historie vám zobrazí vše uložené v historii prohlížení webu. Výsledky můžete zúžit opět stejným zadáním "google.com" (nebo jakýkoliv jiný kód země, vhodný právě pro vás) do okna historie vyhledávání. Zobrazí se vám výsledky vyhledávání Google tohoto prohlížeče na tomto počítači.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Zobrazení historie Google na mobilním zařízení

 1. 1
  Otevřete webový prohlížeč vašeho zařízení. Historii vyhledávání Google lze zobrazit také na mobilních zařízeních. Platí zde stejný princip, avšak technika se mírně liší. Stejně jako u všech ostatních metod, můžete i zde zobrazit historii vyhledávání Google pouze tohoto prohlížeči daného zařízení, dokud se nepřihlásíte k účtu Google.
  • I když mobilní zařízení používají v prohlížečích stejné názvy, jako PC a Mac prohlížeče, tyto verze se podstatně liší.
 2. 2
  Otevřete historii prohlížeče. Prvním krokem je otevřít historii prohlížeče, stejně jako na notebooku nebo PC. U mobilních zařízení je to však poněkud složitější. Tato metoda se mírně liší u každého zařízení, jelikož různé operační systémy jsou dány v různých formátech.
  • Na zařízeních se systémem iOS (Apple) klepněte na symbol záložky v horní části okna pro zobrazení historie prohlížeče.[7]
  • Na zařízeních Android s Chrome klepněte na tlačítko Menu v horní části okna prohlížeče a následně zvolte možnost "Historie".[8]
  • Na zařízeních Android s Firefox klepněte na adresní řádek. Objeví se vám záložka "Historie". Klepněte na ni.[9]
 3. 3
  Zobrazte historii prohlížeče. Na mobilních zařízeních nelze použít vyhledávací termíny pro rychlé filtrování výsledků, jak je tomu u notebooků nebo počítačů Mac. Je to mnohem více časově náročné, protože vám nezbývá nic jiného, než procházet celou historii a vizuálně vyhledávat položky, které potřebujete.
  Reklama

Tipy

 • I když můžete použít webovou historii Google nebo historii Google pro sledování činnosti ostatních (zejména dětí a mládeže), mějte na paměti, že oni můžou historii snadno smazat a odstranit tak záznamy o jejich vyhledávání.
 • Dodatečné funkce, jako je "Anonymní režim" jsou součástí mnoha prohlížečů a v podstatě znemožňují komukoliv zpětně sledovat historii vyhledávání.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 7 215 krát
Stránka byla zobrazena 7 215 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama