Jak zkontrolovat využití dat na iPhonu

Měsíční datové limity jsou noční můrou všech uživatelů chytrých telefonů. Jen chvilka připojení ve špatný čas může způsobit, že vaše účty za telefon nabydou neuvěřitelných rozměrů. Váš iPhone má ale vestavění funkce, které vám umožní sledovat své využití dat a kromě toho tyto informace získáte zdarma i od svých telefonních operátorů. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Postup

 1. 1
  Otevřete si Nastavení. Najdete je na hlavní obrazovce iPhonu.
 2. 2
  Klikněte na Mobilní data. Tuto ikonu najdete mezi horními možnostmi.
  • V iOS 6 si najeďte na Obecné → Využití → Mobilní data.

 3. 3
  Sjeďte dolů na Využití mobilních dat. Informace o vašich datech naleznete právě zde. Záložka Aktuální období se neresetuje automaticky každý měsíc, takže byste to měli dělat ručně, jinak nebudete mít přesné informace.
 4. 4
  Resetujte statistiky využití dat. Pokud chcete získat co nejpřesnější informace, resetujte si tuto záložku každý první den vašeho vyúčtování za mobilní služby. Stačí jen sjet až dolů a kliknout na Reset.
 5. 5
  Zkontrolujte si svůj datový plán. Můžete si v telefonu zkontrolovat to, kolik dat jste již vyčerpali, ale svůj limit v telefonu nezjistíte. Někdy se data neshodují s daty, která používá váš operátor. Můžete si v rychlosti zkontrolovat svůj datový limit tak, že kontaktujete svého operátora.

Tipy

 • Mobilní služby jsou bezdrátová data, která používáte k prohlížení webu, emaily a další služby, které využíváte, když nejste připojeni k Wi-Fi.
 • Pokud si chcete spočítat, kolik dat vyčerpáte během určité doby, klikněte na tlačítko Reset a potom si zkontrolujte, kolik dat jste využili například za den.
 • Tether data jsou data, která jsou využita, když je váš iPhone připojen k jinému zařízení pomocí funkce Osobní hotspot.

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: IPhone

V jiných jazycích:

English: Check Data Usage on an iPhone, Português: Verificar o Uso de Dados num iPhone, Italiano: Verificare l'Utilizzo della Connessione Dati su un iPhone, Español: revisar el uso de la red móvil en un iPhone, Deutsch: Den Datenverbrauch auf einem iPhone prüfen, Русский: проверить объем передачи данных на iPhone, Français: contrôler son utilisation de données cellulaires sur l'iPhone, 中文: 检查苹果手机上的数据使用率, Nederlands: Het dataverbruik van je iPhone controleren, Bahasa Indonesia: Memeriksa Penggunaan Data Pada iPhone, 日本語: iPhoneのデータ使用量を確認する, Tiếng Việt: Kiểm tra Dữ liệu Di động sử dụng trên iPhone, हिन्दी: iPhone पर डेटा उपयोग की जाँच करें, العربية: التحقق من استخدام البيانات على هاتف آيفون, ไทย: เช็ค Data Usage ใน iPhone, Türkçe: iPhone'da Veri Kullanımı Nasıl Kontrol Edilir

Stránka byla zobrazena 6 617 krát.
Byl tento článek přesný?