Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zkopírování sbírky filmů do počítače Mac je skvělý způsob, jak o ni nepřijít kvůli poškrábaným nebo ztraceným diskům. Je to ovšem nesnadné kvůli ochraně disků proti kopírování, která má zabránit pirátství. Pomocí několika bezplatných nástrojů, které jsou k dispozici online, si můžete za okamžik vytvořit digitální knihovnu. Postupujte podle tohoto průvodce.

Metoda 1 ze 3:
Kopírování nechráněného DVD

 1. 1
  Vložte DVD, které chcete kopírovat, do DVD jednotky. Pokud se automaticky spustí přehrávání, zastavte jej.
 2. 2
  Ověřte, že máte na pevném disku dostatek místa ke zkopírování obsahu DVD.
  • Vyberte DVD ve Finderu a stiskněte Cmd+I ke zobrazení informací o disku. Údaj "obsazeno" vám řekne, jak velký tento disk je.
  • Zkontrolujte místo na pevném disku. Pokud máte na pevném disku k dispozici o 5 giga více než je obsazené místo na DVD, můžete pokračovat s ripováním DVDs.
 3. 3
  Otevřete aplikaci Disková utilita. Tu najdete ve složce Aplikace, v oddíle Utility.
 4. 4
  Klikněte na název svého DVD. Měl by být v bílém panelu vlevo.
 5. 5
  Z nástrojové lišty Diskové utility vyberte „Nový obraz". Objeví se dialogové okno „Uložit jako“...
  • Pojmenujte nový obraz.
  • Vyberte umístění, kam chcete uložit obsah DVD.
  • Nastavte formát obrazu (dole, nikoli formátovat) na DVD/CD Master.
  • Nastavte šifrování na Žádné.
  • Klikněte na Vytvořit" a OSX vytvoří soubor s obrazem a koncovkou .cdr.[1]
 6. 6
  jakmile je dokončeno ukládání obrazu, vysuňte DVD. Nyní můžete film spouštět přímo ze svého pevného disku .
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Ripování chráněného DVD

 1. 1
  Stáhněte si příslušný software. Protože skoro všechna vydaná DVD mají vestavěnou ochranu proti kopírování, k vytvoření kopie nelze využít Diskovou utilitu. Budete potřebovat nezávislý program, který odstraní ochranu proti kopírování. Nejpopulárnějším nástrojem je MakeMKV, který je v současnosti zdarma.
  • Odstranění ochrany proti kopírování z DVD, které nepatří vám, je ve většině zemí protizákonné.
 2. 2
  Vložte DVD, které chcete kopírovat. Spusťte MakeMKV. Z rozbalovací nabídky Source v programu MakeMKV vyberte svou DVD jednotku.
 3. 3
  Vyberte obsah, který chcete kopírovat. DVD je většinou rozděleno na několik „kapitol“. Tyto kapitoly obsahují náhledy, nabídky, bonusy a samotný film. Zrušte zaškrtnutí u položek, které nechcete kopírovat.
  • Kapitoly kratší než 12 minuty budou vyřazeny automaticky. Tím se z vašeho výsledného ripu odstraní většina náhledů.
 4. 4
  Vyberte cílovou složku. V ní se objeví výsledný soubor, až bude ripování dokončeno.
 5. 5
  Ripujte DVD. Jakmile dokončíte výběr všech nastavení, klikněte na tlačítko Make MKV. Tím se zahájí ripování. Trvání procesu záleží na rychlosti vaší DVD jednotky. Průměrná doba ripování DVD filmu je asi 15-30 minut.[2]
 6. 6
  Spusťte film. MakeMKV vytvoří MKV soubor, který obsahuje všechna video a audio data. Soubor bude stejně velký jako původní DVD. MKV soubory nefungují v iTunes a v Windows Media Playeru, ale lze je přehrát pomocí VLC Playeru.
  • MKV jsou komprimované bezztrátově. To znamená, že je zachována kvalita obrazu a zvuku původního souboru.
 7. 7
  Konvertujte video. Pokud chcete přidat video do své knihovny iTunes nebo přehrát na svém iZařízení, musíte je konvertovat a komprimovat do formátu MP4. To můžete udělat pomocí bezplatného konverzního programu HandBrake. Konverze také zmenší velikost souboru, což vám umožní na pevném disku uložit více videí.
  • Následkem konverze je ztráta kvality.
 8. 8
  Vypalte film na DVD. jakmile je soubor zkonvertován do MP4, můžete burn it to a DVD a pak jej sledovat kdekoli. Na internetu najdete programy, které vám umožní vypálit MKV soubor na DVD.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Vypálení DVD obrazu

 1. 1
 2. 2
  Stiskněte Cmd+Shift+U k odpojení souboru obrazu.
 3. 3
  ve Finderu najděte obraz, který jste vytvořili z DVD DVD.
  • Přetáhněte obraz DVD do postranního panelu Diskové utility. Měl by se objevit pod oddělovací lištou. Vyberte jej.
  • Vyberte Obrazy.
 4. 4
  Vložte prázdné, zapisovatelné DVD a vyberte Vypálit. Můžete pálit na nejvyšší rychlost, ale to občas vytváří závady a zasekávání vypáleného disku. Pokud chcete mít jistotu, vypalujte na druhou nejvyšší rychlost.
  Reklama

Tipy

 • Video na DVD je ve speciálním formátu zvaném mpeg2, který je podobný mp3 pro audio soubory. Mpeg2 vytváří dostatečně malé video soubory, aby se vešly na DVD. Ve skutečnosti jsou ještě větší než velmi velké DVD soubory.
 • DVD mají množství mechanismů chránících před kopírováním. Když ripujete DVD, tyto mechanismy odstraňujete, ale zbytek videa kopírujete neporušený. To znamená, že ripované DVD zabere stejně tolik místa jako soubory na původním DVD.
Reklama

Varování­

 • Seznamte se s autorskými zákony ve svém místě. Neporušujte zákon jen proto, že je to teď snadné.


Reklama

O tomto wikiHow

Nicole Levine, MFA
Spoluautor od:
Technologická spisovatelka a editorka
Tento článek spoluautor od Nicole Levine, MFA. Nicole Levine je technologická spisovatelka editorka pro wikiHow. Má více než 20 let zkušeností s tvorbou technické dokumentace a vedením týmy podpory v hlavních webhostingových a softwarových společnostech. Nicole je držitelkou MFA v oboru Kreativní psaní na Portland State University a vyučuje kompozici, psaní beletrie a tvorba magazínů v různých institucích. Tento článek byl zobrazen 2 743 krát
Kategorie: CD a DVD
Stránka byla zobrazena 2 743 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama