Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje mnoho způsobů, které jsou dostupné pro přesunutí hudby z vašeho iPodu do počítače, a to pomocí různých aplikací, ale jsou i metody, které jsou zde popsány a nevyžadují žádný přístup k aplikacím.

Metoda 1 ze 2:
Kopírování hudby do PC

Používání iTunes

 1. 1
  Připojte váš iPod. Pomocí kabelu od Apple (nebo kompatibilního) připojte iPod k vašemu počítači. Počkejte, až jej počítač rozpozná.
 2. 2
  Ujistěte se, že máte v iTunes povolenu funkci „Zapnout diskový režim“.
  • Poznámka: pokud máte iPod Touch nebo iPhone, budete potřebovat software třetích stran, abyste uvedli přístroj do režimu využití disku a mohli tak zkopírovat vaši hudbu přímo do iTunes.
 3. 3
  Otevřete Tento počítač. V Zařízení s vyměnitelným úložištěm dvakrát klikněte na položku a otevřete váš iPod.
  • Klikněte na Nástroje v horní části okna a vyberte Možnosti složky.
  • Pod kartou Zobrazit najděte podsložku s názvem Skryté soubory a složky.
  • Vyberte Zobrazit skryté soubory a složky a klikněte na OK.
 4. 4
  Otevřete složku s iTunes. Dvakrát klikněte na složku iPod Control a otevřete složku s názvem Hudba. Tyto složky jsou pojmenovány náhodně a vaši hudba je téměř nemožné najít individuálně.
  • Vyberte všechny složky obsažené v adresáři Hudba a zkopírujte je do nové složky na pevném disku. Nyní se vaším iPodem hotovi. Můžete ho zavřít a odpojit, pokud chcete.
 5. 5
  Otevřete iTunes. V nové složce, kterou jste vytvořili, otevřete každou jednotlivou složku označenou „F##“, stiskněte tlačítka CTRL+A, chcete-li vybrat všechny soubory v tomto adresáři.
  • Přetáhněte vybrané soubory z podadresáře, ve kterém jsou, do nejvyšší úrovně složky, kterou jste vytvořili. Můžete zkopírovat soubory do libovolné složky v počítači, ale takhle je to účinnější.
  • Až budete hotovi, všechny vaše hudební soubory budou ve stejné složce, což je pak daleko snadnější, když je budete importovat do iTunes. Po dokončení kopírování odkryjte skryté složky kliknutím pravým tlačítkem, vyberte Vlastnosti a zrušte zaškrtnutí „Skrytý“.
  • Pokud je některý z vašich souborů ve formátu MPEG4, můžete vyhledávat „*.m*“ a vygenerovat tak seznam všech vašich skladeb.
  Reklama

Používání složek

 1. 1
  Připojte váš iPod. Pomocí kabelu Apple (nebo kompatibilní) připojte iPod k vašemu počítači. Počkejte, než jej počítač rozpozná.
  • Vypněte automatickou synchronizaci. Pokud je automatická synchronizace zapnutá, můžete ji obejít stisknutím tlačítek Shift+CTRL na vaší klávesnici při připojení iPodu k vašemu počítači.
  • Nepouštějte Shift + CTRL, dokud se iPod nezobrazí v seznamu Zdroje pod iTunes zařízení.
  • Nyní byste měli být schopni najít váš iPod v části Tento počítač jako vyměnitelný disk.
 2. 2
 3. 3
  Zkopírujte skladby z vašeho iPodu do složky na pevném disku počítače. Přejděte do jednotky iPod a otevřete složku s názvem „iPod Control.“ Měla by zde existovat jen jedna složku hudba. Vyberte tuto.
  • Importujte složku do hudební knihovny iTunes. Otevřete iTunes a klikněte na Soubor a pak na Přidat složku do knihovny.
  • Vyberte složku, kterou chcete importovat a klikněte na tlačítko OK.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Kopírování hudby do počítače Mac

 1. 1
  Zakažte synchronizaci. Stiskněte a podržte klávesy Příkaz+Možnosti, zatímco připojujete váš iPod. Nepouštějte klávesy, dokud se iPod nezobrazí v iTunes.
 2. 2
  Nastavte, aby byly skryté složky viditelné. Spusťte terminál, který se nachází v /Aplikace/Nástroje. Zadejte nebo zkopírujte a vložte následující příkazy. Stiskněte tlačítko return po zadání každého řádku.
  • výchozí napíše com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
  • killall Finder
 3. 3
  Povolte ve vašem iPodu použití jako disk. V iTunes vyberte váš iPod, vyberte kartu Shrnutí a ujistěte se, že „použití jako disku“ bylo pro iPod povoleno. To vám umožní zobrazit mediální soubory iPodu v rámci vyhledávání.
  • Poznámka: Pokud máte iPod Touch nebo iPhone, budete potřebovat software třetích stran, abyste uvedli přístroj do diskového režimu pro kopírování hudby přímo do iTunes.
 4. 4
  Za použití vyhledávání zkopírujte mediální soubory z vašeho iPodu do počítače.
  • Ve vyhledávání vyhledejte mediální soubory ve vašem iPodu. Chcete-li to provést, dvakrát klikněte na ikonu iPod. Otevřete složku iPod Control. Otevřete složku Hudba.
  • Vytvořte na ploše novou složku pro hudební soubory. Chcete-li vytvořit složku, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdnou oblast pracovní plochy a z rozbalovací nabídky vyberte „Nová složka“. Novou složku pojmenujte.
  • Zkopírujte hudbu z vašeho iPodu přetažením složky Hudba z vašeho iPodu do nově vytvořené složky. Proces kopírování souborů může trvat i hodinu nebo déle, podle toho, kolik hudby máte uloženo.
 5. 5
  Nakonfigurujte předvolby iTunes. Přejděte do menu iTunes a zvolte Předvolby. Vyberte kartu Pokročilé. Zaškrtněte políčko „Udržovat uspořádání složky médií iTunes“ a „Soubory přidávané do knihovny kopírovat do složky médií iTunes“. Klikněte na tlačítko OK.
 6. 6
  Přidání do knihovny. Zvolte Přidat soubor do knihovny... z menu iTunes. Přejděte do složky, která obsahuje vaši obnovenou hudbu z iPodu. Klikněte na tlačítko Otevřít. iTunes nyní zkopíruje soubory do své knihovny.
  • Pokud předchozí krok nepomohl: hudební soubory mohou být stále ve skrytých složkách. Přestože lze zobrazit skryté složky ve vyhledávání (objevují se jako šedivé složky), nejsou pro iTunes viditelné během předchozího kroku „Přidat soubor do knihovny“. Chcete-li vyřešit tento problém, jednoduše přetáhněte hudební soubory ze skryté složky do nové složky, které si vytvoříte.
 7. 7
  Obnovte vaše nastavení/složky do normálu. Odstraňte složku Hudba, kterou jste vytvořili, pokud chcete. Můžete odstranit složku hudba, kterou jste importovali do iTunes, vzhledem k tomu, že ve výchozím nastavení krok „Přidat soubor do knihovny“ vytvoří kopii vaší hudby do složky knihovny iTunes. Pokud chcete, aby byly skryté soubory a složky znovu neviditelné (obnovení výchozího nastavení), zadejte nebo zkopírujte a vložte následující příkazy do terminálu. Stiskněte tlačítko zpět poté, co zadáte každý řádek.
  • výchozí napíše com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
  • killall Finder
  Reklama

Tipy

 • Detailní zobrazení složky v systému Windows XP přečte štítky z MP3 a zobrazí správné informace o umělcích, názvu a albu. Sloupce by se měly zobrazovat ve výchozím nastavení, ale mohou být přidány, pokud to tak není. To může fungovat i v jiných verzích systému Windows.
 • Celou složku nelze přetáhnout do iTunes. iTunes totiž nepoznají štítky souborů a nebudou vědět, která skladba je která.
 • Pokud jste si koupili skladby z iTunes a počítač, do kterého ukládáte písně, není počítač, na kterém jste zakoupili písně, tak tyto skladby budou zkopírovány, ale nemůže je moci přehrávat kvůli formátu AAC. Tento formát je chráněný a nelze jej přehrávat na dalších počítačích, pokud neautorizujete počítač s vaším (osoba, která koupila skladbu) Apple ID a heslem. Toto můžete udělat pouze na 5 počítačích, pokud nezrušíte autorizaci alespoň jednoho z nich.
  • V iTunes menu tedy vyberte Store a Autorizovat počítač. Někdy jsou iTunes zmatené. Pokud se v Menu zobrazí pouze Zrušit autorizaci tohoto počítače, tak to vyberte. Potom zvolte Autorizovat tento počítač.
Reklama

Varování

 • Při kopírování všech písniček najednou můžete narazit na potíže, je-li více písní v různých složkách 'F ##' a mají stejné náhodné jméno. Například několik různých lidových písní může mít stejný název "01Track01.m4a". Při pokusu zkopírovat je všechny do stejné nové složky na vašem počítači buď nedostanete všechny písně ze svého iPodu, nebo budete muset ručně zkopírovat všechny duplicitní soubory do samostatných složek, což je velmi časově náročné. Může tedy být rychlejší použít první metodu uvedenou výše (zkopírování každé složky F## do iTunes samostatně).
 • To však nezachová věci, které jsou uloženy v souboru knihovny iTunes, jako je hodnocení a počet přehrání. Existují ale nástroje třetích stran, kterými lze získat tyto informace z vašeho iPodu. Pokud se chystáte zcela obnovit ztracenou knihovnu iTunes (po chybě pevného disku apod.), budete chtít prozkoumat aplikace skutečně k tomu určené, spíše než ruční metody popsané v tomto článku.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 091 krát
Kategorie: Stahování hudby
Stránka byla zobrazena 3 091 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama