Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete, aby se vaše webová stránka dostala na první stránku Googlu, potřebujete mít vysoký page rank, což je indikátor jakéhosi výkonu vašeho webu. Page rank stránky ovlivňuje kvalita obsahu, optimalizace stránek pro vyhledávače, odkazy a návštěvnost. Pokud všechny tyto parametry zlepšíte, zvýší se váš page rank a váš web určitě povyskočí ve výsledcích Google vyhledávání o několik pozic výše.


Část 1
Část 1 ze 4:
Kvalitní obsah

  1. 1
    Zaměřte se na kvalitu obsahu. Nejdůležitějším faktorem, který má na page rank vliv, je obsah stránek. Pokud píšete originální a užitečné texty, přilákáte více čtenářů než web s nekvalitním obsahem nebo s malým množstvím obsahu. Vytvořit kvalitní obsah není snadné, je k tomu potřeba spousta různých faktorů.
  2. 2
    Obsah stránek pravidelně aktualizujte. Webová stránka, na kterou nepřidáváte nové články, ve výsledcích vyhledávání postupně klesá. Pokud píšete blog, pokuste se napsat nějaký článek alespoň jednou za týden.
  3. 3
    Ujistěte se, že obsah koresponduje s popisem stránky a uvedenými klíčovými slovy ve zdrojovém kódu. Pokud čtenáři po návštěvě vašeho webu odcházejí z důvodu, že obsah neodpovídá popisu stránky, můžete být penalizováni propadem pozice ve výsledcích vyhledávání.[1]
    Reklama

Část 2
Část 2 ze 4:
Optimalizace

  1. 1
    Optimalizujte stránky. Obsah by měl být optimalizovaný na klíčová slova i fráze. Toho nejlépe docílíte tím, že budete vytvářet takové nadpisy článků, které jsou ve výsledcích vyhledávání populární (čtenáři podobná témata často hledají). Ujistěte se, že váš obsah odpovídá na dotaz čtenáře, nebo mu poskytuje kvalitní názor na událost nebo problém.
  2. 2
    Nepoužívejte na webu příliš mnoho klíčových slov. Google to pozná a sníží kvůli tomu hodnocení vaší stránky.[2]
  3. 3
    Využívejte zpětné odkazy. Když vyhledávač zjistí, že návštěvníci na váš web přicházejí z jiných webů, váš page rank se podstatně zvýší. Čím lepší hodnocení má stránka, ze které na váš web čtenáři přicházejí, tím vyšší bude mít váš web page rank. Zpětné odkazy můžete vytvářet například tím, že budete komentovat články jiných bloggerů a vkládat do těchto komentářů odkaz na váš web. Můžete také psát obsah pro jiné weby, kde můžete do článků také přidávat odkazy na váš web.
    Reklama

Část 3
Část 3 ze 4:
Další důležitá propagace

  1. 1
    Vytvořte sitemap webu. Sitemap je textový soubor, který popisuje strukturu vašich stránek. Pro vyhledávací roboty Googlu je pak jednodušší se na vaší stránce zorientovat, najít všechny odkazy a obsah a určit jejich důležitost. Na internetu najdete spustu webů, který vám dokážou takový sitemap pro váš web vygenerovat. Můžete si ho ale vytvořit i sami.
  2. 2
    Přeložte své webové stránky do jiných jazyků. Pokud si můžete dovolit najmout si překladatele, nebo znáte někoho, kdo by vám webové stránky přeložil, můžete zvýšit počet návštěvníků tím, že si je budou moci přečíst v jazyce, kterému rozumějí. Zvýší se tím návštěvnost vašeho webu, a tím i page rank.[4]
  3. 3
    Vytvořte si RSS kanál. RSS kanál vám pomůže přilákat další čtenáře a zároveň zachovat ty stávající. Získáte konzistentní návštěvnost, což bude mít samozřejmě pozitivní vliv na page rank. Můžete využít automatizované programy nebo vytvořit svůj vlastní RSS kanál. Na internetu najdete spoustu návodů jak si RSS kanál vytvořit.
    Reklama

Část 4
Část 4 ze 4:
Sdílení

  1. 1
    Vydělávejte na sociálních sítích. Sociální sítě jsou úžasný způsob jak šířit zpětné odkazy mezi čtenáře. Čtenáři totiž budou odkaz na vaše stránky sdílet, pokud se ukážou jako kvalitní. To také zvýší návštěvnost vašeho webu, a potažmo page rank.
  2. 2
    Poskytněte návštěvníkům možnost, aby i oni sdíleli odkaz na váš web. V případě Twitteru například pište tweety kratší než 120 znaků, aby je mohli ostatní re-tweetnout. Na Facebooku pište k odkazu zajímavé a trefné hlášky a zároveň k němu přidávejte vlastní komentáře. Obsah, který sdílíte na různých sociálních sítích, by měl být kvalitní a měl by stát za přečtení.
    Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Melissa Rodriguez
Spoluautorem článku je :
Specialistka na marketing a reklamu
Spoluautorem tohoto článku je Melissa Rodriguez, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 2 820 krát
Stránka byla zobrazena 2 820 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama