Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Trpíte bolestmi hrudníku, dušností, nebo bolestmi hlavy? Máte zvýšené riziko infarktu? Pokud ano, v tomto článku se dozvíte, jak zlepšit krevní oběh a snížit riziko infarktu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Zvyšte fyzickou aktivitu

 1. 1
  Pravidelně choďte pěšky. Když budete po jídle chodit na procházky, budete mít lepší krevní oběh a podpoříte také zdravé trávení. Doporučuje se chodit alespoň 30 minut denně.
 2. 2
  Snažte se cvičit kdykoli to půjde. Veškeré cvičení a pohybová aktivita vám zlepší krevní oběh. Měli byste se věnovat posilování, ale i aerobnímu cvičení. [1] :
  • Aerobní cvičení – plavání, jízda na kole, běh, kolektivní sporty atd. Aerobní činnost podporuje zdraví srdce a cévní soustavy.
  • Posilování. Když budete posilovat (zvedat činky), budete mít silnější svaly, čímž posílíte i kardiovaskulární systém.
  • Každou hodinu vstaňte a 3-5 minut cvičte. Pokud pracujete celý den za stolem a nemáte příležitost se projít, měli byste každou hodinu vstát a chvíli si procvičit. Zakružte si rukama, dotkněte se špiček nohou, vykopávejte nohama dopředu, nebo si chvíli zaskákejte panáka.
 3. 3
  Zajděte si na masáž. Masáže stejně jako cvičení podporují krevní oběh přímou stimulací měkké tkáně. Mnoho studií potvrdilo, že masáže také urychlují hojení. [2] [3]
 4. 4
  Zvedněte nohy. Když si zvednete nohy, uvolníte se a také zlepšíte krevní oběh. Také tím snížíte riziko křečových žil, které způsobuje vysoký krevní tlak a dlouhé stání.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Změny životního stylu

 1. 1
  Jezte zdravě a vyhýbejte se nezdravým potravinám. Jezte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin, bílkovin a zdravých tuků (ryby, olivový olej, ořechy, semena). Nejezte žádné zpracované potraviny, nic sladkého a nic tučného. [4]
 2. 2
  Dodržujte pitný režim. Měli byste si dávat pozor na to, abyste vypili dostatek vody, jinak nebudete mít dostatek energie a vaše orgány nebudou fungovat správně. Nemusíte pít litry vody denně, ale měli byste se napít vždy, když budete mít žízeň. Pijte teplou vodu – studená voda stahuje cévy.
  • Přestaňte pít kávu. Pokud bez kofeinu nedokážete žít, omezte její konzumaci na minimum. Pokud si ráno dáváte dva šálky kávy, dejte si jen jeden. Pokud si kupujete kávu v kavárně, začněte si dávat kávu bez kofeinu, nebo si začněte dávat menší kávu.
  • Přestaňte pít alkohol a omezte konzumaci sladkých jídel. Sladké nápoje a sladkosti vám krevní oběh nezlepší a na zdraví mají velmi nepříznivý dopad. [5]
 3. 3
  Dejte si horkou koupel, nebo si zajděte do páry. Připravte si horkou koupel (s léčivou minerální solí Epsom) a na 20-30 minut si do ní lehněte. Můžete si také naplnit lahve horkou vodou a přikládat si je na končetiny.
 4. 4
  Pokud kouříte, přestaňte! Kouření je celkově špatné pro zdraví, ale ovlivňuje i krevní oběh. Kuřáci mívají velmi často kardiovaskulární problémy. [5]
 5. 5
  Naučte se řešit stres. Po nějaké době má stres velmi špatný vliv na krevní oběh. Najděte si zdravé způsoby, jak se stresu zbavit – cvičte, meditujte, nebo choďte na psychoterapii.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Kdy je nutné navštívit lékaře

 1. 1
  Všímejte si varovných příznaků. Měli byste být schopni rozpoznat, kdy je váš krevní oběh již značně zpomalený. Zde jsou příznaky pomalého krevního oběhu: [6] :
  • Mravenčení v rukou a v nohou
  • Studené končetiny (prsty na nohou a na rukou)
  • Namodralá pokožka
  • Pomalu se hojící rány
 2. 2
  Zeptejte se lékaře, zda je možné krevní oběh vylepšit pomocí doplňků stravy. Lékař vám může předepsat nebo doporučit konkrétní produkty, které vám mohou krevní oběh zlepšit.
  • Jedna studie naznačuje, že je dobré kombinovat zelený čaj, astralagus, extrakt z bobulí goji, lactobacillus, kyselinu ellagovou a další volně prodejné vitamíny. [7]
  Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 16 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 826 krát
Kategorie: Zdraví
Stránka byla zobrazena 5 826 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama