X
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.
Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality.
Tento článek byl zobrazen 7 953 krát
Sítě Wi-Fi mají rozsah omezený vysílacím výkonem, typem antény, umístěním i prostředím, v němž jsou používány. Běžný bezdrátový router se sériovou anténou využívající 802.11b či 802.11g obsáhne v interiéru při uspořádání jeden server-více klientů 32 metrů. Níže najdete pár jednoduchých tipů, jak s pomocí trochy bezdrátového feng shuk maximalizovat sílu signálu a minimalizovat rušení.
Postup
Část 1 ze 3:
Zlepšení signálu Wi-Fi doma
Část 1 ze 3:
-
1Velký nábytek rozmístěte kolem venkovních zdí domu. Když signál nebude muset putovat přes velký těžkopádný nábytek, získáte lepší pokrytí.
-
2Snižte počet zrcadel. Každý kovový povrch odráží WiFi signál, a to se týká i tenké kovové vrstvy ve většině zrcadel.
-
3Přemístěte router pro maximální efektivitu. To, kam router umístíte, má velký vliv na jeho výkon. Při umisťování routeru zvažte, zda ho nedat:
- Poblíž středu domu do vrchního patra. Radiové vlny se nelépe šíří směrem dolů a do stran. [1]
- Pryč z podlahy, ideálně na držák na zdi, nebo na vysokou polici. [2]
- Tak daleko od sousedova WiFi routeru, jak jen to jde (samozřejmě už jistě používáte odlišný kanál než soused).
- Daleko od bezdrátových telefonů a mikrovlnných trub, které pracují na stejné frekvenci 2.4 GHz. (Existují ale i bezdrátové telefony, které WiFi neubližují.)
- Pryč od zásuvek, počítačových kabelů, mikrovlnných trub, dětských chůviček a halogenových lamp. [3] Tyto kabely a vlny mohou rušit rádiový signál.
-
4Zesilte signál opakovačem či přemostěním. Pokud máte kancelář nevhodně daleko od bezdrátového access pointu a kvůli zlepšení signálu se cpete až do samého rohu místnosti, nainstalujte si opakovač bezdrátového signálu. Ten rozšíří pokrytí signálem bez potřeby dalších kabelů a jiných nepříjemností. [4] Opakovač signálu umístěte na půl vzdálenosti mezi access pointem a vaším počítačem, čímž se signál okamžitě zlepší.
- Bezdrátový most (také zvaný převaděč Ethernetu) slouží ke zlepšení signálů drátových zařízení. Pokud máte potíže s příjmem na drátových zařízeních, zkuste tento přístroj. Možná získáte o chlup lepší pokrytí.
-
5Přejděte z WEP na WPA/WPA2. WEP a WPA/WPA2 jsou zabezpečovací algoritmy, které brání hackerům v nabourání vaší sítě. Problém je, že WEP ("Wired Equivalent Privacy") je mnohem méně bezpečný standard než WPA/WPA2 ("Wireless Protected Access").[5] Pokud tedy stále provozujete internet přes WEP namísto přes WPA/WPA2, zvažte přechod, aby se do vaší sítě nemohli vloupat nezvaní návštěvníci.
-
6Omezte počet zařízení, které bude vaše WiFi podporovat, pomocí MAC adres. Čím méně zařízení musí síť podporovat, tím vyšší z ní (obvykle) dostanete rychlost. Omezte počet zařízení, která se mohou k síti připojit, vytvořením seznamu pro přístup zařízení s jejich MAC adresami. MAC adresa je zkratkou "Media Access Control" a slouží jako identifikační prvek zařízení, které využíváte vy a vaši rodinní příslušníci.[6]
- Vytvořte seznam MAC adres pro přístup zařízení tak, že nejprve zjistíte MAC adresy svých zařízení, a poté v konfiguraci svého access pointu nastavíte, které adresy dostanou pro přístup zelenou.
-
7Nevystavujte jméno své sítě. Pokud nechcete, aby vám mohli jiní lidé plýtvat signálem, pak jim ho v první řadě vůbec neukazujte. (S pomocí softwaru je možné "skryté" sítě najít, tento bod však stále platí.) Přejděte do administrace access pointu a odškrtněte možnost "Vysílat SSID sítě." Ke své síti se samozřejmě stále dostanete, neobjeví se však v počítači v seznamu dostupných sítí.Reklama
Část 2 ze 3:
Zlepšení signálu pomocí alobalu
Část 2 ze 3:
-
1Použijte alobal. Ten bude odrážet bezdrátový signál routeru.
-
2Než začnete, přejděte v počítači do Centra síťových připojení a sdílení. Klikněte na jméno vaší WiFi, čímž by se mělo otevřít nové okno. V něm zkontrolujte rychlost (Mbps) a poznamenejte si číslo, které zde najdete (např. 72.2 Mbps). Poté utrhněte kus alobalu o rozměrech zhruba papíru A4 (30×21 cm).
-
3List alobalu prohněte. Chcete-li si tento proces usnadnit a urychlit, stačí, když alobal obalíte kolem etikety 2l lahve od minerálky a asi 5 sekund jej tak podržíte. Pak ho rozbalte. Měl by být vytvarovaný.
-
4Postavte prohnutý list alobalu na bok (aby stál svisle) za router.
-
5Vraťte se k Centru síťových připojení a sdílení. Znovu se podívejte na rychlost, která by měla být nyní vyšší než za původní bez alobalu za routerem.Reklama
Část 3 ze 3:
Na cestách
Část 3 ze 3:
-
1Nastavte si na adaptéru maximální dosah (např. Nastavení výkonu na Maximum, Vysílací výkon na Maximu a Zlepšení prostupnosti na Zapnuto).
-
2Pokud nemůžete najít žádnou WiFi, adaptér vypněte. Po příjezdu do města jej znova zapněte. Pak uvidíte WiFi všude – zda se k ní budete moci připojit je už věc jiná.Reklama
Tipy
- Pokud stále potřebujete zvětšit dosah, zvažte upgrade svého bezdrátového standardu až na Wireless N či Wireless G s MIMO. Tyto dvě technologie výrazně zvýší dosah oproti dřívější 802.11g či 802.11b síti.
- V závislosti na značce a modelu bezdrátového routeru můžete mít možnost nahradit vestavěný software open source řešením, které vám dá mnohem širší možnosti a nástroje pro zvýšení výkonnosti bezdrátové antény.
- Samotná skříň počítače může být pro Wi-Fi signál značnou bariérou. Zkuste skříň natočit tak, aby nestála mezi síťovou kartou a anténami routeru.
- Pomoci si můžete také reflektory. Použijte NetStumbler pro zjištění ideálního umístění odrazné plochy. Za tu vám poslouží CD či cokoliv jiného, co trochu připomíná parabolický reflektor. Tento předmět samozřejmě umístěte za přijímací zařízení či anténu a očekávejte výrazný nárůst síly signálu. Tento trik funguje i na mobilní telefony.
- Pokud selže vše ostatní, můžete zvážit pořízení WiFi opakovače, což je hardware, který můžete využít pro zesílení signálu mezi routerem a vašim zařízením.
- Příjem signálu a výkon sítě se zlepší také přidáním „vysoce ziskové“ externí antény (antény s vyšším dBi). Pamatujte však, že anténa s vyšším dBi signál zesiluje horizontálně, avšak zeslabuje vertikálně. Pokud tedy potřebujete pokrýt několik pater, anténa s vyšším dBi vám nejspíš nepomůže. V tom případě ale zvažte nákup zesilovače Wi-Fi, který vám signál posílí.
Reklama
Varování
- Při přehrání firmware routeru můžete přijít o záruku. Pokud to neuděláte správně, můžete také router neopravitelně poškodit.
- Pokud na upraveném bezdrátovém routeru signál zesílíte příliš, můžete jej tím nevratně poškodit.
Reklama
Reference
- ↑ http://www.nytimes.com/2005/09/17/technology/17network.html?ex=1284609600&en=09fcf6bb06ee3fb3&ei=5090&partner=rssuserland&emc=rss&_r=0
- ↑ http://www.buzzle.com/articles/how-to-boost-a-wifi-signal.html
- ↑ http://lifehacker.com/306436/top-10-wi+fi-boosts-tweaks-and-apps
- ↑ http://www.microsoft.com/athome/setup/wirelesstips.aspx# fbid=xyg09Jy2aIS
- ↑ http://www.tech-faq.com/how-to-change-wep-to-wpa.html
- ↑ http://whatismyipaddress.com/mac-address
- Wired Magazine – Původní zdroj tohoto článku. Sdíleno se souhlasem.
O tomto wikiHow
V jiných jazycích
English:Improve WiFi Reception
Español:mejorar la recepción wifi
Português:Melhorar a Recepção de Sinal Wi Fi
Italiano:Migliorare la Ricezione WiFi
Français:améliorer votre connexion wifi
Nederlands:Wifi ontvangst verbeteren
Русский:улучшить прием сигнала WiFi
中文:改善无线网络接收效果
Bahasa Indonesia:Meningkatkan Penerimaan WiFi
हिन्दी:वाई फाई रिसेप्शन को सुधारें
日本語:WiFiの受信感度を上げる
Tiếng Việt:Cải thiện khả năng nhận WiFi
العربية:تحسين استقبال الشبكة اللاسلكية
Stránka byla zobrazena 7 953 krát.
Pomohl vám tento článek?
Reklama